Forum

Komentarze użytkownika "wiwan"

Komentarze użytkownika: wiwan

Re: kozii

wiwan / 2010-04-16 12:13
A to, że poza stratami finansowymi możesz mieć problem z fiskusem. Skoro te anulowania są dla Ciebie podejrzane, to na pewno będą dla ewentualnej kontroli- bo będzie to już strata dla budżetu :-)

Re: Bytom: Policja poszukuje rodziców dwóch odnalezionych chłopców

wiwan / 2010-04-16 12:07
Te sytuacje się nasilają. Jak to jest, że na rodzicielstwo nie wymaga się egzaminu, psychotestów, kaucji itp. ? Podczas gdy odpowiedzialność i skutki jej braku są dużo większe, niż w przypadku dziedzin życia ww restrykcjami objętych.
wiwan / 2010-04-16 12:00
No to już policzmy Pani Ani :-)

Podatek wyniesie 12% x ( 180 000- 7 276 ) + 1644, 50 = 22 371 zł.

Re: Sellin o życiu politycznym

wiwan / 2010-04-16 10:21

że powinno się spierać o poglądy, a nie atakować poszczególnych osób, gdyż każdemu należy się szacunek.

Myślę, że spierać trzeba się o...decyzje.
Politycy, jak wszyscy, mają poglądy i raczej nigdy ich nie zmieniają, i nie ma co się o nie spierać. Ważne jest to, by swoimi decyzjami nie forsowali zachowań i uregulowań zgodnych z TYLKO ich poglądami, szanując to, że maja wpływ na regulowanie wszystkich aspektów życia wszystkich obywateli, również tych, o odmiennych poglądach. To jest i sztuka, ale i obowiązek.

Re: Sasin o ewentualnym przełożeniu terminu pogrzebu: poważna alternatywa

wiwan / 2010-04-16 10:15

To zbyt ważne wydarzenie dla Polski, Polaków, dla historii Polski (...), aby z powodu warunków, które trudno przewidzieć, spowodować, że ranga tej uroczystości zostanie obniżona".

A jaki wpływ na ważność tego wydarzenia dla Polaków ma to, czy będzie tam prezydent jeden z drugim, skoro grzebiemy własnego.
To w końcu narodowy pogrzeb, czy geopolityczne igrzysko ?

Re: Zamknięta przestrzeń powietrzna nad północno-zachodnią Polską

wiwan / 2010-04-16 10:12
Kolejne czarne chmury pojawiają się nad wawelskim pochówkiem. Tym razem jak najbardziej materialne...
wiwan / 2010-04-16 09:49
No więc tak jak pisałem i potwierdził kar 5555. Zresztą jest za późno na myślenie o ulgach z nabycia.
Aha jeszcze procedura, bo o to Pani pytała- szczęśliwie już wg najnowszych zasad- nie składa Pani osobnego oświadczenia. Do 30 kwietnia 2011 składa Pani PIT 39 (niezależnie od rozliczenia osobistego) w którym ujmuje Pani dochód ze sprzedaży, wylicza podatek i ewentualnie deklaruje to dwuletnie przeznaczenie.
Termin zapłaty podatku to też 30 kwietnia, chyba, że deklaruje Pani "własne cele mieszkaniowe".
Okres dwuletni biegnie natomiast od końca roku sprzedaży czyli od 31.12.2010.

Re: Francja: Danone zmienia krytykowaną strategię reklamową

wiwan / 2010-04-15 21:28
Naginanie faktów może się i skończy, ale i tak na poziom sprzedaży będzie miał nadal wpływ przez lata utrwalony u konsumentów aspekt zdrowotnościowy actimelków. Jaka ich część dowie się, że to była ściema ?

Re: KEP: apelujemy o zaniechanie sporów nt. miejsca pochówku

wiwan / 2010-04-15 21:21

Trzeba uszanować podjętą decyzję, której zamysłem jest

skąd wiemy co jest jej zamysłem, skoro nawet nie ma chętnych by się otwarcie przyznać do jej autorstwa ?
wiwan / 2010-04-15 21:01
Poszperałem- te kolejne nowelizacje bardzo utrudniają odnalezienie starych zasad. Tak, możecie kupić/wybudować mieszkanie na spółkę- będzie to wykorzystanie na ustawowe cele mieszkaniowe przez Matkę. I wtedy już na obecnych zasadach ( pół roku na deklarację SD-Z2, I grupa podatkowa ) może być Pan obdarowany bezpodatkowo. Żadnego ograniczenia terminowego nie wynalazłem- czyli praktycznie zaraz po akcie notarialnym nabycia mieszkania.
Darowizna oczywiście aktem notarialnym.
wiwan / 2010-04-15 19:59
W związku z tym, że od nabycia 1/2 domu nie minęło 5 lat podatek wyniesie
19% od 1/2 dochodu ze sprzedaży. Drugie "pół" domu jako nabyte znacznie wcześniej nie podlega podatkowi ze sprzedaży.

Ww podatku można uniknąć przeznaczając w ciągu 2 lat środki ( ale ciągle za te "pół" domu) w ten sposób zdobyte na swoje inne, kolejne cele mieszkaniowe (kupno, budowa).
Ww dochód to przychód ze sprzedaży pomniejszony o koszty uzyskania, czyli np. remontu lub zapłaconego podatku od spadków o ile taki Pani zapłaciła.

Re: 40.000zł z UE

wiwan / 2010-04-15 19:14
Odpowiedź nie jest prosta, bo to cały korowód:
Chodzi najprawdopodobniej o Program Operacyjny Kapitał Ludzki działanie 6.2 9 (ślicznie się nazywa).
Instytucją wdrażającą jest Wojewódzki Urząd Pracy, ale to nie on przyznaje dotacje.
WUP rozpisują konkursy dla firm, organizacji pozarządowych, samorządów na przeprowadzenie projektów. W ramach tych projektów rekrutowani są uczestnicy, którzy biorą udział w cyklu szkoleń, przygotowują przy współpracy z konsultantami biznes plan i starają się o dofinansowanie.
Na stronie twojego WUP znajdziesz aktualna listę podmiotów i kontakty. Nie trzeba być bezrobotnym.
Nie wiem jak z faktem, że to druga firma. Jeśli nie jest przeszkoda formalną, to i tak będzie wzięty pod uwagę w ocenie wniosku końcowego.
Tak więc pozostaje mi tam odesłać po te informacje.

Re: Odmowa wszczęcia śledztwa ws. plakatów o aborcji w Wlk. Brytanii

wiwan / 2010-04-15 18:49
Składającemu doniesienie Klubowi chodziło o zapobieżenie omijaniu prawa dokładnie w takim stopniu, w jakim Lesmisji zależało na namawianiu do jego omijania.

Re: Rośnie liczba zatrzymanych robót i urządzeń w kopalniach

wiwan / 2010-04-15 18:32
Ilu górników musiało zginąć by UG zaczął sumienniej podchodzić do swoich statutowych obowiązków ?

Re: W niedzielę duże sklepy w Krakowie zamknięte; w innych miastach otwarte d...

wiwan / 2010-04-15 18:26

Polkowski zaznaczył jednak, że pracodawca może też zastosować zmianę grafików, co oznacza, że pracownicy będą mieli wolne w niedzielę, w zamian za co w inne dni będą pracowali dłużej.(PAP)


Z Money'owego forum już wiemy, że pracodawcy wybierają tę druga opcję i są pracownicy, którzy z powodu żałoby będą mieli łącznie do odrobienia 20 godzin.

Najnowsze wpisy