Forum Forum prawnePracy

Kontrola zasadności zwolnienia lekarskiego pracownika

Kontrola zasadności zwolnienia lekarskiego pracownika

Wyświetlaj:
walek1020 / 83.12.247.* / 2013-12-30 08:09
bzdury , na zwolnieniu nie wolno mi swiadzyc pracy a za wyjazd na urlop prosze w sadzie pracy przegrali
M.JAN / 83.31.40.* / 2013-07-22 15:19
Czy pracodawca może domagać się ujawnienia rodzaju choroby, która spowodowała niezdolność do pracy?
Anna1075 / 77.91.42.* / 2012-11-22 09:17
Jestem na zwolnieniu lekarskim L-4, mogę chodzić. W czasie zwolnienia wygasł stosunek pracy i jestem na garnuszku ZUS, stan zdrowia poprawia sie ale nie jestem jeszcze w stanie podjąć pracy , więc prawdopodobne jest dalsze zwolnienie.Jestem równiż słuchaczem szkoły policealnej , zaocznej, zjazdy co 2 tygodnie w sobotę w miejscu zamieszkania. I tu dylemat: miejscowy ZUS twierdzi że nie wolno mi chodzić do szkoły( złamanie zasad), inny ZUS w dużej miejscowości że mogę gdyż nie jest to świadczenie pracy.Co robić? Na zajęciach bedę obecna 4 h.
użytkownik 111 / 83.6.130.* / 2020-06-24 10:43
ZUS może przeprowadzić kontrolę dotyczącą prawidłowości wykorzystania zwolnienia lekarskiego.

https://pracosfera.com/kontrola-zwolnien-lekarskich
wiwan / 2012-11-22 11:01
Decydujące są zalecenia lekarza podane w ZLA. Jeśli nie wynika z nich zakaz opuszczania domu, chodzenia, siedzenia- można w zajęciach uczestniczyć i ewentualna kontrola zasadności nie będzie mogła być podstawą cofnięcia zasiłku.
joanna_reglinska / 2011-03-26 15:51
czy pracodawca ma prawo zwolnic dyscyplinarnie (bez wypowiedzenia) pracownika którego skontrolował w siódmym (i ostatnim przed powrotem do pracy)dniu chorobowego i zastał go na własnej budowie(stan surowy zamknięty)20 metrów od miejsca zamieszkania z deską w ręku którą zamierzał zamocowac.proszę o odpowiedz
marrrcin18 / 2011-03-06 10:29
Witam panów prawników mam pytanie ponad pół roku temu skręciłem obie nogi po miesiącu wróciłem do pracy gdyż lekzrze stwierdzili ze wszystko juz jest dobrze ale tak nie było przez kolejne 2 miesiące obwiązywałem nogi bandażem elastycznym gdyż ciągle bolało i puchło jeszcze pracuje w systemie 12 godzinnym i 12 godzin ciągle na nogach bez mozliwości siedzenia przeżucam dziennie kilka ton na produkcji no ogólnie dzwigamy ciezary od 50-do -70 kg kostki zaczeły mi siadać i poszło mi w kolana .kilka dni temu skręciłem powtórnie nogę i prawdobodobnie nadwyręzyłem ścięgna gdyż nie mogę nawet na nią stanąć bo zaraz mnie ciągnie od kolana do kostki chciał bym najpierw sie pożadnie wyleczyć tylko nie wiadomo jak długo bede miał zwolnienie i bede musiał iść do pracy chociaż w tej chwili nawet nie widze opcji isć w tym systemie pracować i tyle dzwigać dlatego przemyslałem i chciał bym złożyć wypowiedzenie pracodawcy na zwolnieniu podejzewam ze nie zgodzi sie na zwolnienie za porozumieniem stron a wiec czy mogę i od kiedy bedzie sie liczyć wypowiedzenie z mojej strony to wypowiedzenie jest 3 miesięczne a i co zrobić jesli nie dostane dalszego zwolnienia lekarskiego a ja nie jestem w stanie narazie pracować? będe musiał iść jeszcze do tej pracy czy jak to wyglada skoro ja nawet nie jestem w stanie wykonywać swoich obowiazków musiał bym dzwigać a nie chce zostać kaleką na te nogę wolał bym najpierw to wyleczyć wszystko dobrze a pozniej poszukać sobie lżejszej pracy tym bardziej ze byłem wzorowym pracownikiem proszę o pomoc
kadrówka / 88.220.94.* / 2011-03-07 10:58
nie dodałam, że wypowiedzenie rozpocznie się z datą widniejącą na wypowiedzeniu, a zakończy w sobotę lub ostatni dzień miesiąca, w Pana przypadku musi mieć pełne 3 m-ce (wg KP jeden miesiąc to 30 dni)
kadrówka / 88.220.94.* / 2011-03-07 10:43
Jeżeli chce Pan rozwiązać umowę z pracodawcą można to zrobić na dwa sposoby:

Art. 30, paragraf 1 Kodeksu Pracy:

1) na mocy porozumienia stron - w tym przypadku umowę rozwiązać można z dowolną datą, nawet z dnia na dzień, więc nie obowiązuje Pana wypowiedzenie. Jeden warunek - pracodawca musi na to wyrazić zgodę.

2) przez oświadczenie jednej ze stron z zachowaniem okresu wypowiedzenia (rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem) - w tym przypadku obowiązuje Pana odpowiedni okres wypowiedzenia (Art. 33-36 KP).

Jeżeli złoży Pan rozwiązanie umowy za wypowiedzeniem z 3 miesięcznym okresem wypowiedzenia, brak przedłużonego zwolnienia lekarskiego nie zwalnia Pana z obowiązku świadczenia pracy przez ten okres.

P.S. Jeżeli ma Pan problem ze zdrowiem i utrudnia to Panu pracę może warto wybrać się do innego specjalisty.
marrrcin18 / 2011-03-08 10:31
dziękuje bardzo za pomoc czyli jezeli załuzmy złoze wypowiedzenie 11 marca to kiedy nastąpi rozwiązanie?

Najnowsze wpisy