Forum Forum prawnePracy

zwolnienie lekarskie

zwolnienie lekarskie

skomentuj
LunaM. / 87.116.252.* / 2010-12-29 23:30
mam pytanie czy pracownikowi można dostarczyc wypowiedzenie warunków umowy o pracę ,jeżeli przebywa on na zwolnieniu lekarskim wysyłając je np.pocztą?
wiwan / 2010-12-30 11:28
Co do zasady - nie, bo nieobecność pracownika jest usprawiedliwiona- art. 41 KP.

Chyba, że:
1. dochodzi do upadłości, likwidacji firmy- art. 41-1, lub
2. jest to zwolnienie dyscyplinarne - art. 52
3. choroba jest na tyle długa, że wyczerpał się okres ochronny ( 3 lub 6 miesięcy, lub 182 dni, lub 182 dni+3 miesiące) - art. 53.

Kodeks:

http://prawo.money.pl/akty-prawne/ujednolicone-akty-prawne/kodeks-pracy
skomentuj

Najnowsze wpisy