Forum Forum podatkowePIT

koszty uzyskania dochodu - jak odliczyć?

koszty uzyskania dochodu - jak odliczyć?

mikabu85 / 2014-03-18 11:27
Mam następujący problem: w styczniu pracowałam w jednej firmie, KUP zryczałtowane, następnie przeszło miesiąc byłam na bezrobociu, w marcu zaczęłam pracę w nowej firmie, do pracy dojeżdżałam pociągiem oraz tramwajem, posiadam bilety miesięczne oraz paragony do karty sieciowej imiennej. Jak rozliczyć koszty uzyskania przychodu skoro w jednym miejscu pracy miałam zryczałtowane, a w drugim bilety miesięczne? Czy opłaty za kartę sieciową MPK mogę odliczyć na podstawie paragonów do niej? koszty PKP to 2276zł MPK 405zł
belladonna / 2014-03-18 16:34 / Tysiącznik profesjonalny
Albo rzeczywiste, albo ustawowe (nie może być np za styczeń ustawowe, a za marzec-grudzień rzeczywiste).

Wychodzi, że masz prawo na KUP ustawowe za 11 miesięcy. Czyli lepiej odliczyć rzeczywiste wydawane od marca.
MPK nie ma już papierowych biletów miesięcznych, mój syn np ma kartę, którą co miesiąc jest doładowywana. No ale to karta imienna ze zdjęciem. Ustawodawca nie dostosował zapisów ustawy do rozwijającej się technologi, ale myślę, że nikt nie będzie się porywał z motyką na słońce wymagając papierowego biletu ze zdjęciem, skoro są już karty miejskie ze zdjęciem itp :)

Najnowsze wpisy