Forum Forum prawneKarne

odwołanie od mandatu

odwołanie od mandatu

TomekZProblemem / 83.23.106.* / 2007-09-25 21:39
witam.dostalem dzis mandat za przejscie na czerwonym.przyjalem go.mandat wystawiono mi na 250zl.jestem studentem i nie mam zrodla dochodu.czy jest jakas mozliwosc aby ten mandat anulowac lub sie od niego odwołac??prosze o odpowiedz
Wyświetlaj:
danyk1907 / 80.48.225.* / 2008-10-24 09:25
Odbierajac prawo jazdy bierzesz na siebie odpowedzialnosc, ze jak zlamiesz przepisz to trzeba odpotutowac za niego. Ja tez dostalem mandat i i tez nie pracuje, ale to nauczy kierowców zwracac uwage na droge.
clips / 91.199.250.* / 2008-10-13 11:11
zgłoś się do przełożonego funkcjonariusza nakładającego mandat. Przynajmniej dowiesz się co ci się bardziej opłaca. Rozmowa nie musi należeć do przyjemnych.
gusiabog / 85.222.31.* / 2008-10-10 21:54
Można się odwołać od mandatu tylko w jednym przypadku. Trzeba wykazać, że opisany czyn nie stanowi wykroczenia. Jest to jedyny przypadek uchylenia prawomocnego mandatu karnego. Poza tym wniosek o uchylenie mandatu można złożyć do właściwego Sądu Grodzkiego (zgodnie z miejscem popełnienia czynu) w terminie 7 dni od daty czynu. Zawsze można się nie zgodzić na przyjęcie mandatu i czekać na rozstrzygnięcie Sądu Grodzkiego. Przynajmniej wydłuży procedurę. W przypadku mandatu należy go zapłacić w terminie 7 dni., a Fiskusa nie obchodzi czy ktoś jest studentem i czy ma pieniądze. Wystawia tytuł wykonawczy i kieruje sprawę do komornika. Pozdrawiam. Życzliwa:)
ghtfghvg / 83.15.249.* / 2011-05-31 15:00
hey:) dostaliśmy mandat za chodzeni prawą stroną(bo chcieliśmy złapac stopa)i dostaliśmy po 50zł do zapłaty:( Da się jakoś odwołać od tego-nie mamy kasy żeby to zapłacić bo chodzimy do szkkoły 2liceum...;(( CO ROBIĆ??
życzliwy / 83.5.7.* / 2008-10-10 12:04
kup sobie okulary to będziesz dobrze widział , chyba że nie znasz sie na kolorach
michalsdz / 2007-10-14 21:31
masz ten plus ze nie zarabiasz wiec bedzie nękał cie przez jakis czas poborca skarbowy po czym da ci spokoj, ale licz sie z tym, że przy zwrocie podatku bedziesz miał go mniejszego o wysokośc mandatu. Oczywiscie mozesz tego uniknąć niewykazując dochodu przez 3 lata hehe. Powodzenia !
struck / 2007-10-12 18:15
Nie , nie możesz się odwołać.Przyjąłeś mandat a więc tak jakbyś się przyznał do winy.Gdybyś go nie przyjął mógłbyś dochodzić swoich spraw w sądzie Grodzkim a tak jest już po wszystkim.Pozdrawiam
Wszystkowiedząca / 149.156.186.* / 2018-01-18 14:56
Tak jak mówi przedmówca - nie ma odwołania od mandatu. Jednostka policji, Sąd też nie poprze osoby z mandatem tylko tą osobę, która nałożyła mandat. Jedynie można pertraktować z policją i prosić o nie nakładanie mandatu, przed przyjęciem go. Zamożność tu nie ma żadnego znaczenia. Takie są przepisy w Polsce.
Marakesz / 83.15.86.* / 2008-11-27 08:04
Głupoty gadasz.
gue / 87.205.233.* / 2008-12-02 19:41
to 'struck' ma racje: przyjąłeś mandat = po sprawie
12cvevbfv / 89.174.125.* / 2008-11-22 19:13
a to niby dlaczego nie moze? jak nie minelo 7 dni to jak najbardziej moze
goshka / 94.254.253.* / 2008-12-16 08:49
cześć, a co z mandatem od straży miejskiej?! Dostałam mandat za wjazd do uliczki bez abonamentu ( nie jestem mieszkańcem) Zatrzymano mnie, od razu przyznałam się, że nie posiadam abonamentu i zadnego znaku nie widziałam.Dowiedziałam się, że mogę dostać mandat 500zl, ale w związku, że się przyznałam otrzymałam 50złotych i 5punktów karnych! Jest szansa się odwołać?!Chodzi mi o punkty.Dzięki za pomoc.
Indi / 92.43.10.* / 2009-08-25 20:13
Straz miejska punkty no nie wiem, ale jesli jest to droga osiedlowa, nie publiczna to nawet drogówka nie może nałożyć punktów tak samo jak na parkingach, a mandat kwotowy to inna sprawa.
Arme / 94.101.16.* / 2009-01-20 12:03
Dostałem 500 zl za psia kupę ze tak powiem! Pierwsze pytanie: jest to wykroczenie? Drugie pytanie gdzie mogę znaleźć wzór wniosku do odwołania się itp. Czy mam szanse na zmniejszenie mandatu, skoro kary zaczynają się na 20 zl a kończą na 500! Nie pracuje tylko studiuje. I rozumiem gdyby ta psia kupa była na trawniku, ale ona była na "trawniku" gdzie parkują normalnie samochody żadnej trawy tam nie ma, wiec z jakiej racji im z tego tytułu nic nie zrobią? I w takim razie miasto powinna chyba zapewnić jakieś woreczki na psie odchody i tak dalej ... Tylko ze u mnie nic takiego nie ma, i jeszcze mieszkam do tego na szarym końcu mojego miasta gdzie w sumie nic nie ma ... :/
nawrotki / 79.184.57.* / 2009-01-26 21:58
jestem w szoku, Sąd napewno by uchylił taki mandat.To jakiś debil ten Policjant - niedługo nie tylko będzie po ptokach ale i po takich zwierzętach jak psy i koty.
SĄD NIE ZGODZIŁ BY SIĘ Z TAKIM MANDATEM, SĄDZĘ ŻE BY GO NAWET UCHYLIŁ
JA BYM SIE NAPEWNO ODWOŁAŁA W CIĄGU 7 DNI NAJPIERW DO PRZEŁOŻONEGO TEGO FUNKCJONARIUSZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
TO SKANDAL, ŻE TACY NIE LUDZIE SĄ FUNKCJONARIUSZAMI PUBLICZNYMI!
nawrotki / 79.184.57.* / 2009-01-26 22:01
pamiętaj że Sędziowie to ludzie mądrzy i wykształceni, a tacy funkcjonariusze jak w/w to nawet trudno nazwać...
TOKAM / 91.94.47.* / 2009-02-15 22:44
Witam
To odpowiedzcie mi na takie pytanie Co mam zrobić
Zdarzenie miało miejsce gdzieś około godziny 4-5 rano ciemno Snieżyca jade ze znajomymi samochodem niewięcej jak 40 km/h bo niedało się szybciej 30-50 m do przejazdu kolejowego zaczynam zwalniać nie odsnieżone a tym bardziej nie posypane więc mały poślizg wszystko było by dobrze już prawie staliśmy lecz tylnie koło zlapało pobocza i dosłownie stoczyliśmy się jak z małej górki tyłem do rowu . a troche stromy noi ślisko więc nie było możliwości wyjecheć nam nic samochód nie draśnięty nawet ryski
szczere pole ani żywej duszy a zimno bo mróz więc co jedyna pomoc to tylko 112 więc dzwonie (i niepotrzebnie ) miły oficer dyż . po krotkim objaśnieniu oświadcza że jedzie uratować nas z opresji patrol policji mineło 10 min.przejechała posypywarka posypała 3 razy miejsce zdarzenia po jakiś 20 minutach przyjechała załoga policji wyszedł z radjowozu niezadowolony pan sier. i stwierdził że jezdnia nie jest śliska a ja stworzyłem zagrożenie w ruch drogowym i bede ukarany mandatem karnym i że oni nic mi tu nie pomogą mogą mi dać tylko numery do cholowników co uczynili ja oświadczyłem że nie przyjmuje mandatu że chce wniosek do sądu grockiego dopiero wtedy p.sier. zapytał się nas czy nic nam niejest . odp.:nie tylko troche zimno . i powiedział mi NIE DO SĄDU GROCKIEGO TYLKO DO KARNEGO BO MIAŁEŚ PASAŻERÓW TO JEST JUŻ PRZSTĘPSTWO. więc troche się przestraszyłem no i się pytam że jak bym wolał ten mandat wreszcie to jaki to mi zaproponował łaskawca 100pln bez punktów karnych powiedział że to i tak mało niż bym miał przyjechać na sprawe z miasta X do Y to przyjołem troche się wystraszyłem. Noi zaczełem od nowa szukać pomocy tym razem już nigdzie nie dzwoniłem (mam nauczkę ) chyba BÓG mi zasłał mleczarza dużą cysterną i nas uratował . I teraz jak ochłonołem to się zastanawiam sier. powiedział że jak mnie nie ukarze to nie dopełni obowiązków służbowych , straszy mnis przstępstwem poczym karze mnie za wykroczenie nikt nie został zbadany na zawartość alkocholu w wydychanym powietrzu cała interwencja praktycznie odbyła się przez ychyloną szybe radjowozu bo było zimno. CO MAM ZROBIĆ CZY OD TAKIEGO MANDATU MOGE SIĘ ODWOŁAĆ
Indi / 92.43.10.* / 2009-08-25 20:01
Tak jak powiedziano powyżej ,na odwolanie jest siedem dni a jak się spóżnisz to na nic, mialem podobne zdarzenie i przyjalem mandat - od razu w sekretariacie powiedziano mi że w 95% sąd oddala mandaty ,ale złożyłem i oczywiście oddalono wniosek jako niezasadny uchylenia prawomocnego mandatu bo przyjmując się przyznałeś, wniosek jest jeden: jesli nie przyjmiesz jest szansa w sądzie ale na to to trzeba mieć czas, jak przyjmiesz pozamiatane.

A propos psa wyżej po prostu to nie mój pies :) ... tak jak w kawale po prostu przypieprzył się jak i pan . Ale wtedy to inna sprawa... czeka.
sandrab / 79.191.202.* / 2009-08-23 12:21
Witam,
nie bardzo się znam na prawie- wiem, to działa na moją niekorzyść, ale dlatego właśnie potrzebuję Państwa pomocy. Mój niepełnoletni kuzyn, obywatel Niemiec jechał na wakacje z Katowic do Zwardonia legitymując się niemiecką legitymacją szkolną, która- jak sadził- uprawnia go do biletu ulgowego. Podczas podróży był kontrolowany trzy razy. Dwóch kontrolerów uznało jego legitymację, trzeci natomiast kazał dopłacić do wartości biletu normalnego i nadał na niego karę 60zł, uważając, że legitymacja ta nie uprawnia go do zniżki. Kuzyn oczywiście zapłacił karę na miejscu.
Robert nie zrobił tego celowo. Wiedział, że ludzie z Polski na wymianie z jego szkołą jeździli w Niemczech na polskich legitymacjach, które uprawniały ich do zniżki.
Na Dworcowej w Katowicach powiedzieli mi, że jedyne co mogę zrobić to napisać do zajściu do Olsztyna do Biura Rozliczeń i Kontroli Dochodów. Czy państwo również uważają, że Robert popełnił przestępstwo i został słusznie ukarany kwotą 60zł? Czy powinnam pisać do Olsztyna o zwrot tej kwoty?
Indi / 92.43.10.* / 2009-08-25 20:08
Tak pisać zawsze warto, a do Olsztyna tym bardziej wszelkie reklamacje to oni ale też jest czas chyba 30 dni jeśli pamiętam.

A czy słusznie nie wiem zależy od przepisów i rodzaju legitymacji ,ale wszystko w Olsztynie.
abstynent / 77.253.101.* / 2009-08-26 11:08
Nie łamcie prawa to i mandatów nie dostaniecie!
hm / 84.10.228.* / 2009-11-07 23:00
jak by nie łamali to po co ono byłoby potrzebne
pzpwp / 89.174.214.* / 2009-10-12 15:09
Witam ! Ja też mam problem... Mianowicie, moja koleżanka kupiła sobie bilet ulgowy na legitymacje szkolną. W czasie jazdy kontroler stwierdził, że legitymacja jest nieważna i trzeba zapłacić karę w wysokości ponad 100 zł... Legitymacja rzeczywiście była nieważna, od ośmiu dni, ale kasjerka sprzedają bilet tego nie zweryfikowała. Moja koleżanka, że ten dokument jest nieważny, bo gdyby wiedziała z pewnością by go podbiła. Czy ona ma prawo domagać się zwolnienia jej z kary? No bo w końcu to jest niedopatrzenie ze strony kasjerki.... Proszę o rade...
pzpwp / 89.174.214.* / 2009-10-12 15:12
(przepraszam za błąd...) moja koleżanka nie wiedziała ,że ten dokument jest nieważny....
Daniel76 / 188.125.131.* / 2009-10-22 17:15
Witam
mam problem i potrzebuje podpowiedzi co zrobic z tym "fantem".
Mianowicie ..jakiś "życzliwy" sąsiad nasłał strażnika Miejskiego do mnie{ja byłem akurat w pracy} ,żona rozmawiała

Do rzeczy ..tenże Strażnik Miejski złożył wizytę nie bo jak twierdzi są hałasy ze strony psa i rzekomo krzywda mu się dzieje{tak zgłosił jakiś "życzliwy sąsiad"
dodał że następnym razem nałoży mandat !

i teraz..co zrobic bo ...pies nie hałasuje , a kpiłem go dla synka...skrawa krzywdy psu także jakaś niedożecznośc
przecież każdy może sobie dzwonic do Straży i jakiemuś sąsiadowi "świnie podkładac" parę razy z fikcyjnymi donosami
co zrobic ????
bo autentycznie jest spokój..chyba że synek bawi się z psem ..

w razie czego czy można się od mandatów takich odwoływac ????..tylko ze tenże życzliwy może sobie parę razy dzwonic i cały czas mandaty bym dostawał
Proszę o pomoc i doradzenie
Z Szacunkiem
G
Monika-a / 213.192.123.* / 2009-11-24 22:08
Mam pytanie... pytałam się kolegi jaki bilet kupic źle mi powiedział a potem pokierował na pociag Warszawa centrum- na dworzec zachodni. Jest kontrola i pokazujemy nieświadomie bilety a tu psikus bo bilet jest niewazny na kolej bo jest tańszy chyba o 40 gr. Paranoja! Dostałam mandat 150 zł .Nie jestem z warszawy i studiuje. Jest sens sie odwoływać?
Yonka / 89.229.21.* / 2009-12-08 19:19
przepraszam mam pytanie. dostałam mandat za przejście przez torowisko w miejscu niedozwolonym. Jednak odległość jednego przejścia dla pieszych wobez drugiego przekracza 100m. Jestem uczennicą. Mam prawo sie odwołać?

2. Przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych jest dozwolone, gdy odległość od przejścia przekracza 100 m. Jeżeli jednak skrzyżowanie znajduje się w odległości mniejszej niż 100 m od wyznaczonego przejścia, przechodzenie jest dozwolone również na tym skrzyżowaniu.

5. Na obszarze zabudowanym, na drodze dwujezdniowej lub po której kursują tramwaje po torowisku wyodrębnionym z jezdni, pieszy przechodząc przez jezdnię lub torowisko jest obowiązany korzystać tylko z przejścia dla pieszych.

czy jedno drugiego nie wyklucza?
ij / 89.76.185.* / 2010-01-01 11:00
punkt 5 i wszystko jasne
Daniel76 / 188.125.131.* / 2009-10-22 17:17
przepraszam za błędy...zmęczenie po pracy...
scenic / 85.202.148.* / 2010-01-23 16:58
od przyjętego mandatu nie mozna sie odwołac, jest wybór albo przyjmuje sie mandat albo sprawa jest kierowana do sądu grodzkiego( teraz juz zlikwidowano, teraz w sądzie rejonowym). W sądzie grodzkim dochodzą koszty postepowana sądowego ok 100 zł, jeżeli sąd nie przyzna nam racji tylko policjantom. W sądzie grodzkim mozna poprosic sędziego o zamiane kwote madatu na pracę uzyteczną społecznie i wtedy odrabia się mandat sprzątając własnośc gminą lub miejską.
pierz / 87.205.179.* / 2010-02-09 14:36
Dostalem kare pieniezna w wysokosci 2000zl od posrednika pracy za to ze mnie zwolnil z pracy podobno z mojej winy z czym sie nie zgadzam nie dostalem pisemnego zawiadomienia o karze prosze o pomoc w napisaniu pisa odwolujacego od kary
kaja231 / 95.49.60.* / 2011-10-02 23:32
hej mam pytanie
Wczoraj dostałam mandat za wyprzedanie na podwójnej ciąglej i zakazie wyprzedzania 700zł czy moge sie jakos odowałac?dodam ze wyprxedzałąm na drodze prstej i ja jechałam z predkościa60 km/h a ograniczenie było do 70.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy