Forum Forum prawneKarne

Odwołanie od podpisanego mandatu!

Odwołanie od podpisanego mandatu!

muszkas / 2010-06-21 22:01
Dzisiaj miałam następującą sytuację:przyjechałam do znajomych, zaparkowałam na terenie prywatnym mimo zakazu wjazdu z dopiskiem nie dot. mieszkańców bowiem skoro zostałam zaproszona do znajomych uznałam, że na czas przebywania u nich nabywam prawa takie jak mieszkaniec. Niestety otrzymałam mandat 200 zł za "niedostosowanie się do zakazu - art. 92 par. 1 i neistety na skutek zastraszenia przez dzielnicowego go podpisałam. Moim zdaniem mandat został niesłusznie wystawiony. Proszę o poradę, czy w opisanej sytuacji i przy założeniu, że teren był prywatny a ja odwiedzałam znajomych przysługuje mi prawo do parkowania?Jakie mam szanse, ze jeżeli się odwołam w momencie podpisania mandatu (wychodzi mi, że wg taryfikatora jest za wysoki) to sąd grodzki przyzna mi rację? Sprawa jest o tyle skomplikowana, że dzielnicowy mieszka w tym samym budynku co moi znajomy w klatce obok, jest wrednym i u********** człowiekiem.
Wyświetlaj:
muszkas / 2010-06-22 23:38
To nie są żadne gorzkie żale...proszę jedynie o poradę. W tej chwili wiem, że mogę zgłosić się do sądu rejonowego celem złożenia wniosku o uchylenie mandatu, natomiast nadal nie mam pewności, czy status gościa daje mi prawo do przekroczenia znaku b-36 z dopiskiem nie dot. mieszkańców i parkowania na posesji prywatnej.
szklarek / 2010-06-22 11:45
Tu znajdziesz odpowiedź. Oczywiście chodzi mi o merytoryczne wypowiedzi proceduralne, a nie gorzkie żale:
http://www.money.pl/forum/temat,44,689912,689912,15,0,odwolanie;od;mandatu.html

Najnowsze wpisy