Forum Forum prawneKarne

mandat karny- odwołanie. jak się do tego zabrać?

mandat karny- odwołanie. jak się do tego zabrać?

piotrzed / 2009-11-06 12:05
Przyjąłem mandat za spożywanie alkoholu w SKM'ce. Jestem studentem, nie pracuje, a wysokość mandatu to 200zł. Czy można się odwołać do tego mandatu o zmniejszenie jego wysokości, albo chociaż rozłożenia go na raty? Jeśli tak, to gdzie się z tym zgłosić, co napisać, gdzie wysłać?
proszę o pomoc
Wyświetlaj:
zeb / 83.12.199.* / 2009-11-09 12:51
należy po prostu mandatu nie przyjąć ze względu na niezgodnośc z konstytucją (ograniczenie podstawowych wolności człowieka). Tym sposobem sens przyznawania mandatów oraz zbadanie zgodności z konstytucja spada na instytucje rządowe, które z mandatów zrobiły źródło dochodu a nie instrument prewencyjny.
łodiii / 89.167.24.* / 2009-11-08 09:48
Na raty z tego co wiem rozłożą Ci bez problemu tylko nie wiem gdzie to się załatwia, pewnie w urzędzie miasta. Co chodzi o samo odwołanie od mandatu no to masz na odwrocie najprawdopodobniej napisane, możesz w przeciągu 7 dni złożyć do sądu grodzkiego pismo, w którym musisz podać przykłady zaniedbań, błędów proceduralnych, albo nieodpowiednie zachowanie funkcjonariusza, który mandat wystawił.
No ale ja bym po prostu nie płacił. Skoro nie pracujesz, nie masz zapewne nic na siebie zarejestrowanego mogą Ci skoczyć. Po przysyłają kilka ponagleń, wezwań itd. zawsze przed odbiorem pytaj listonosza skąd list jeśli urząd miasta, policja, straż miejska nie odbierasz i masz z głowy. Jeśli przez 3 lata uda Ci się przebimbać i nie ściągną to mandat się przedawni.
toady / 193.106.245.* / 2014-10-22 13:53
Bzdura,
Wedlug KPA przesyłkę uwaza sie za odebraną 14 dni od awizowania. Nieodbieranie przesyłki nic Ci nie da, za to pozbawiasz sie mozliwosci obrony we wlasnej sprawie.

"Przedawnienie" dotyczy wykroczeń (czyli gdyby mandat nie został nałożony w ciagu 3 lat to juz go nie nałożą) a nie mandatu - US czy komornik ma pełne prawo Cie scigac dłuugo po tych 3 latach.

Naprawde myslisz, ze najlepsze co mozna zrobic to udawac ze Cie nie ma?
Faza9 / 83.12.23.* / 2010-10-11 15:14
nie bylbym taki tewien tego rozkładania na raty jak ja jako osoba bezrobotna bez prawa do zasilku poprosilem o rozlorzenie na raty to mi odpisali zeby rodzice zaplacili za mnie xD komedia
SKAŁA / 77.114.7.* / 2010-02-15 16:51
wszystkie mandaty jakie wystawia policja a Ty ich nie spłacisz przejmuje urząd skarbowy i on wysyła po jakimś czasie komornika do Ciebie. Ja poczekałbym na jakieś pismo bo na pewno się odezwą i wtedy uderzył o rozłożenie na raty, ale na 100% musisz zgłosić się do urzędu skarbowego. Doradźcie mi co powinienem zrobić. Jechałem do pracy i wjechał we mnie jakiś facet, nic się nie stało więc pojechałem dalej. W następnej miejscowości zobaczyłem, że jedzie za mną więc się zatrzymałem. Facet miał urwane lusterko i przerysowane auto, u mnie nic. Nie zgodziłem się z Nim ,że to moja wina więc wezwaliśmy policję i to był błąd. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości z której pochodził ten gość i na dodatek był policjantem na emeryturze. Dostałem 250zł za spowodowanie zagrożenia w ruchu. Postanowiłem nie przyjmować mandatu ale policjant powiedział że dopisze w notatce, że uciekłem z miejsca wypadku. nie było z kim rozmawiać. Przyjąłem mandat czy da się coś zrobić?
lawman / 81.219.244.* / 2010-02-18 19:46
Trzeba było nie przyjmować i przed sądem zeznać o zachowaniu funkcjonariuszy. Prawa są dla nas, skoro ma Pan prawo nie przyjąć mandatu nikt go nie może zabrać. A zachowanie Policjanta było karygodne i nielegalne, był to szantaż.
1nemo / 89.231.190.* / 2014-02-26 19:42
ja jeżdzę autem z kamerka i paru przedstawicieli tzw. WŁADZY JUŻ mam na filmach
any / 2009-11-07 12:25 / portfel / Bywalec forum

Przyjąłem...

To znaczy zgodziłeś się z opinią funkcjonariusza i teraz co rozmyśliłeś się?
Trzeba było nie przyjmować i pójść do sądu grodzkiego...
Marynarz_po studiach / 66.178.126.* / 2009-11-06 23:19
A pic nie uczyli z glowa?wystarczylo miec papierowa torebke zaslaniajaca trunek. JEDYNA RADA CO WIEM...zglos sie do TESCO porozkladaj towar w weekend..moze sie uda splacic..

Najnowsze wpisy