Forum Forum prawneKarne

odwołanie od mandatu

odwołanie od mandatu

TomekZProblemem / 83.23.106.* / 2007-09-25 21:39
witam.dostalem dzis mandat za przejscie na czerwonym.przyjalem go.mandat wystawiono mi na 250zl.jestem studentem i nie mam zrodla dochodu.czy jest jakas mozliwosc aby ten mandat anulowac lub sie od niego odwołac??prosze o odpowiedz
Wyświetlaj:
Misia941 / 94.251.236.* / 2018-01-16 20:26
Z tego co wiem odwoływać się od mandatu można w uzasadnionych przypadkach. Jeżeli nie jesteś pełnoletni to mandat mogą ściągnąć od Twoich rodziców jeżeli jesteś pełnoletni i nie masz dochodów wygląda to nieco inaczej jednak nie powiem Ci dokładnie jak bo nie zagłębiałam się w teat. Jeżeli będziesz musiał zapłacić mandat to można to szybko zrobić przez zaplacmandat.pl . Wiele osób korzysta z tego miejsca i są zadowoleni :)
bonifacy xd / 77.253.89.* / 2012-03-18 17:01
dziasiaj dostałem mandat i boje sie przyznać rodzicom jak mogę napisać odwołanie czy coś takiego jest ? jechałem bez biletu i mnie złapali na prawde pomóżcie mi
migacz65 / 2011-07-13 14:48
a wiecie może ile czasu trzeba żeby od wręczenia nam mandatu wpisali nas do KRD?
LeCk444 / 83.29.206.* / 2013-01-17 04:05
Jakiego KRD? Mandat karny to nie jakieś śmieszne wezwanie od kanarów. Za mandat skarbówka wysyła nakaz ściągnięcia dla poborcy. Trzeba odróżnić prawo karne i cywilne
theupinsmoke / 217.144.201.* / 2011-07-13 14:44
Witam, ja za to dostalem ostatnio mandat 1000 zl i 19 pkt karnych za wyprzedzanie na podwojnej ciaglej, skrzyzowaniu i przejsciu dla pieszczych sznur samochodow hehe i to Mercedesem Sprinterem zeby bylo zabawniej ;)

i chcialem sie dowiedziec czy moge sie jakos odwolac przynajmnjej jesli chodzi o te punkty?

bo jak to wyliczylem sobie to juz chyba mam 23 ;)

prosze o odpowiedz :)
daglassss / 83.9.168.* / 2011-06-26 21:34
dostałem wczoraj mandat z art 141 . 500zł , jak sie rano obudzilem poszedlem na komende i tam mi powiedzieli ze moge sie jedynie odwolac do sadu , jest jakas szansa na zmniejszenie ? i ile kosztuje rozprawa ..
naaata / 89.206.32.* / 2010-06-20 21:14
Mam taki problem...bo chcialaby sie odwolac ale boje sie ze mi tego ne uznają..bo ejchalam osostnio autobusem z biletem nieskasowanym w reku i nagle z daleka widzialam kanarow na przystanku topodeszlam do kasownika i skasowalam.a ze autobus sie przy nch zatrzymal i widzieli to przez szyb jak kasuje.wsiedli i zapytali czemu tak pozno kasuje a ja ze dopiero znalazlam bilet a wsiadlam przystanek szybciej. a oni ze ich to nieinteresuj i wypisali mi mandat ;////
_K / 62.121.132.* / 2010-02-15 12:11
Słuchajcie dostlam mandat 100zl za naklejenia ogloszenia na słupie? Jak sie odwolac? Czy to ma sens ? za ktos podobna sprawe?co najlepsze nie bylam sama i druga osoba tez dostala;/
Roksana-, / 83.13.139.* / 2010-01-22 14:42
Każdy mandat może anulować Komendant danej jednostki lub jego zastępca; Z odwołaniem nie masz szans!
pwl / 195.150.85.* / 2010-01-21 17:41
Witam wszystkich, mam problem dostałem dzisiaj mandat za parkowanie w niedozwolonym miejscu zdaniem policji, może napiszę krótko jak do tego doszło. W niedzielę zaparkowałem auto a w poniedziałek jak pojechałem do pracy zauważyłem że mam rozwalony zderzak, lampę i klapę. Sprawca nie zostawił żadnej informacji tylko lusterko które mu odpadło. Zgłosiłem to na policję, i powiedzieli że będą szukać sprawcy. Postanowiłem poszukać jednak sprawcy i znalazłem zgłosiłem to również na policji. gość ten dostał wezwanie i przyznał się ale powiedział że stałem na skrzyżowaniu. Za to ja dostałem mandat w wysokości 300 zł i 1 punkt i wziąłem podpisałem go pod wpływem zdenerwowania. Czy mogę się odwoływać, jak to zrobić, itd.
qqqww / 77.253.30.* / 2009-12-07 13:03
a ja mam taki problem. jak powinna wyglądać reakcja policjanta na skasowane lusterka w autach mijających się. Otóż ostatnio jadąc wąską drogą z poboczem po przeciwnej stronie stronie straciłem lusterko mijając sie z człowiekiem, który nie zjechał. Wezwałem policje, bo dziad wmawia, że to moja wina nie jego. Policja przyjechała wlepiła mi 220zł mandatu zabrała dowów za rozwalone lusterko, a kolesia puściła wolno(też bez lusterka) twierdząc, że on "nie musi zjeżdżać na pobocze jak jest nie utwardzone". Czyli ja powinienem zjechać do rowu po mojej stronie, żeby nikt nic nie stracił(oprócz mnie auta). Funkcjonariusz na moje zdanie, że tamten facet może nikomu nie zjeżdżać i rozwalać każdemu lusterko i winny będzie ten z drugiej strony co nie ma pobocza, odpowiedział tak. Ciekaw jestem czy jażdżącym po tamtych drogach autobusom/tirom także nie należy zjeżdzać i wpuszczać je do rowu(tyle, że on raczej Cie prędzej skasuje niż tam skręci) pi to się nazywa policja, stróże prawa?
Darioo / 79.163.195.* / 2010-02-24 10:02
Art. 141. Kto w miejscu publicznym umieszcza nieprzyzwoite ogłoszenie, napis lub rysunek albo używa słów nieprzyzwoitych podlega karze ograniczenia wolności, grzywny do 1.500 złotych albo karze nagany. . Dostałem za to wykroczenie kwote do zaplaty o wysokosci 500 zł czy mozna sie jakos odwolac od tego ? anuluwac go ? jestem uczniem i nigdzie nie pracuje Prosze o pomoc
pieczarka / 78.88.1.* / 2010-01-23 20:25
Tak się składa ze wina jest wspólna. Jeden i drugi kierujący w takiej sytuacji ma obowiązek zwolnić a w razie potrzeby zatrzymać się aby wymijanie nie było kolizyjne. Obie osoby powinny dostać mandat.
Marakesz / 83.15.86.* / 2008-11-27 08:03
Odwołać się zawsze można i to od wszystkiego, ale Twoja sprawa jest beznadziejna, ponieważ Sąd Grodzki rozpatruje jedynie odwołania od nałożonych mandatów, które zostały wystawione ( nałożone ) za czyn nie będący wykroczeniem. Czyli - popełniłeś wykroczenie, więc kicha, jedyne co możesz zrobić, to poprosić o rozłożenie na raty.
Art. 101. Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.
§ 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.
francj / 2012-02-20 16:24

§ 1. Prawomocny mandat karny podlega uchyleniu, jeżeli grzywnę nałożono za czyn niebędący czynem zabronionym jako wykroczenie. Uchylenie następuje na wniosek ukaranego złożony w zawitym terminie 7 dni od daty uprawomocnienia się mandatu lub z urzędu.


a co to jest "prawomocny"mandat?
i co znaczy to pokraczne słowo "zawity" i kiedy mandat się uprawomacnia? ten przepis jest kompletnie bez sensu - i co z tego, że mandat jest nałożony za wykroczenie (bo niby za cóż innego może zostać nałożony?), skoro wykroczenia nie było tylko tępy gnojek w mundurze się zawziął, a ja nie chciałem się z debilem wykłócać z obawy, że mnie przymknie?
MANKUT / 213.158.196.* / 2009-08-19 22:14
ludzi mam problem złapali mnie drugi raz jachałam bez prawa jazdy i poraz kolejny dostałam 500zł.mandatu niemam z czego to zapłacic co mam robić?POMURZCIE;]
jurysta / 78.88.1.* / 2010-01-23 20:27
Następnym razem nie przyjmuj mandatu. Powiedz że chcesz do sądu, dostaniesz np. tydzień aresztu i płacić nie trzeba:)
Marco Polo / 91.94.116.* / 2010-03-12 08:41
Zabiorą auto i obejdzie się bez aresztu. ;)
Indi / 92.43.10.* / 2009-08-25 20:22
Na twoim miejscu to bym już dawno prawko zrobił i nie byłoby sprawy. A na miejscu policji to sprawę w sądzie od razu ci robił. Bo jak nie masz prawka to robisz coś nielegalnie a to jest przestępstwo - a przez takich jak ty to giną ludzie. Zrób prawko to ci sie bardziej opłaci ...

No chyba żeś gamoń.
adriano2ck / 78.88.225.* / 2010-02-11 18:01
a jak np umiesz jezdzic a nie mozesz zrobic prawka bo nie masz 18 ? zastanow sie gamoniu ;]
fabio007 / 83.10.33.* / 2010-02-25 17:52
A niby gdzie się nauczyłeś jeździć, jeśli nie masz 18 lat i nie możesz jeszcze zrobić prawa jazdy? Na placu? Na łące, gdzie nikt nie jeździ? I ty chcesz jeździć po drogach, gdzie możesz komuś zrobić krzywdę, bo do tej pory po drogach nie jeździłeś? Chyba, że jeździłeś, ale wtedy jest tak, jak ci Indi wyżej napisał.
poinformowany / 62.21.108.* / 2008-12-31 12:07
Odwołać się nie możesz. Następnym razem jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości albo masz zamiar się pobujać po sadach i zobaczyć jak beznadziejnie działają odmów mandatu.
Teraz możliwości masz 2 - zapłacić, możesz na raty ;) nawet sam możesz płacić ratalnie ale musisz podawać numer mandatu żeby jakoś to odnaleźli ;) nic Ci nie zrobią bo wykazałeś chęć spłaty. Możesz także nie płacić, nie ma odsetek od mandatów a wiec kwota nie powiększa się. Jedynie przesuwasz czas spłaty ;) Oczywiście jeśli należysz do "małosprawnego" US i nie masz dochodu ani nie podałeś kiedykolwiek konta do zwrotu podatku jest szansa że mandat się przeterminuje. Mnie w ten sposób przeterminowało się mandatów na ponad 1000zł. Jeśli pracujesz natomiast są 2 możliwości: - przy sprawnym US wejdą Ci na pensję w ciągu 6miesięcy, przy niesprawnym zabiorą ze zwrotu podatku (np za internet)
To rozwiązanie jest najkorzystniejsze. Regulujesz swoje zobowiązania wobec US a jednocześnie nie dostajesz po kieszeni. Złoty środek ;) Jedyne koszty dodatkowe to 8,80 kosztów upomnienia.
Niektóre US jeśli nie mogą ściągnąć mandatu a jest ryzyko przedawnienia (te skomputeryzowane) wystawiają tytuł wykonawczy. To taki cienki jak gazeta papierek z duża ilością napisów i czerwonych pieczątek. Od tego momentu są liczone odsetki ! Pamiętaj o tym.

Ta wiedza pozwoli Ci choć tymczasowo uchylać się od mandatów i płacić je w najdogodniejszym dla Ciebie momencie.

Jednak następnym razem nie daj się złapać. Daj nogę, przecież za to Cię nie będą gonić...

(a z drugiej strony dobrze CI tak bo kierowca po takim numerze dostaje 500 i 6 punktów, 4x taki numer i po prawku, a Tobie nikt nie zabroni chodzić po ulicach...)
pawlisko / 77.254.27.* / 2011-01-09 20:31
od mandatów nie nalicza się odsetek. koszty upomnienia i 5 % wartości mandatu jako koszty egzekucji. Bo co znaczy strącić z wypłaty podatków. Zwrot Podatku jest wierzytelnością w stosunku do skarbu państwa - naczelnika urzędu skarbowego, a mandat jest nale sp - wojewody lub gminy reprezentowanej przez prezydenta burmistrza. więc jakie potrącenie ..tylko egzekucja....mandat przedawnia się po 2 latach.
xxons / 79.184.164.* / 2008-12-31 11:28
Ja bym się powołał, na to co poznański sąd pwoiedział o poznańskiej paradzie równości, odstępując od wymierzania kary uczestnikom parady. "Wykroczenie,że by byc ścigane, musi być szkodliwe społeczenie". Ty swoim zachowaniem nikogo nie zdemoralizowałeś, nie spowodwoałeś, jak mniemam, zagrożenia w ruchu lądowym, więc powinni dąć Tobie spokój. Spróbuj, jak się nie uda zapłacisz i bedziesz wiedział,, zę w Polsce nie ma sprawiedliowosci w myśl definicji, jaką zaproponował w IV wieku Ulpian.
azzi / 79.162.19.* / 2008-11-22 22:52
oczyiscie ze mozna sie odwpłac od przyjetego mandatu, sam to niedawno zrobilem. masz prawo w ciagu 7 dni odwolac sie do wlasciwego wydzialu Sadu Grodzkiego, pisze sie wniosek o ponowne rozpatrzenie zdarzenia, uzasadniajac go np okolicznosciami nie wzietymi pod uwage przez nakladajacego mandat policjanta... inna sprawa, czy przed sądem uda sie udowodnic niewinnosc lub przynajmniej przekonac sąd do nalozenia mniejszej kary... powodzenia
_Kalia_ / 2010-01-17 16:31
Witam,
chcę się odwołać od nałożonego mandatu, bo po przemyśleniu doszłam do wniosku, że kwota oraz punkty mi przyznane nie są adekwatne do wykroczenia. Policjant nie wziął pod uwagę, że wystawiał mandat za przekroczenie prędkości o godzinie 2 w nocy, kiedy to ograniczenie w terenie zabudowanym jest do 60 km/h. Co za tym idzie powinnam zostać ukarana inną kwotą i ilścią punktów.. Jaki to jest właściwy wydział Sądu Grodzkiego? W mieście zameldowania, czy popełnienia wykroczenia?? Czy mandat uiścić od razu czy poczekać na decyzję sądu? Bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
Ziólkowski / 81.190.38.* / 2009-10-13 16:29
Sądy Grodzkie są bez sęsu, ponieważ uważają że jak się zgodziłeś przyjąć mandat to nie podważą policyjnego mandatu. Miałem przykład jak przywiozłem niepełnosprawnego do lekarza i wyjeżdżając z parkingu dla niepełnosprawnych policja mnie zatrzymała i powiedziała że mimo uprawnień i ligitymacji niepełnosprawnego i dowodu pojazdu który stał na osobę niepełnosprawną, wlepił mi mandat wysokośći 500 zł, a sąd nie uznał wniosku mojego, także wniosek że nie można podwozić osób niepełnosprawnych, bezprawie w Stargardzie Szczecińskim
kiri / 79.186.193.* / 2010-03-16 18:42
Tak to prawda sąd stargardzki reprezentuje taką postawę, że jak coś prokuratura albo policja powie albo jak im sprawę wrzuci to znaczy że tak jest. Bezkrytycznie przyjmują argumenty org. ścigania i hoć byś skisł to ich nie przekonasz. Nie ma tam domniemania niewinności i tłumaczenia niejasności na korzyść obwinionego
Rozgoryczony "sprawiedliwością / 79.186.193.* / 2010-03-16 18:08
Ja także uważam, że w stargardzkim sądzie dziwne rzeczy się dzieją. Zaobserwowałem jak prokuratorzy biegają na kawę do pokojów sędziów, jak pozostają z sędziami na sali kiedy druga strona wychodzi lub jeszcze nie przyszła. Takie postępowanie jest zabronione tacy prokuratorzy są w sprawie strona i także i ich i sędziów obowiązuje zakaz komunikowania się, rozmów. Spróbuj podejść do sędziego po sprawie i pogadać to zobaczysz jak cię pogonią. A prokuratorów nie gonią ? To jest ewenement. Udają na sali przed podsądnymi powagę a za plecami razem się wyśmiewają. Doświadczyłem także w tym sądzie protokołowania niezgodnego z wypowiedziami stron lub świadków na sali. To sprawa dla prokuratury i sądu ale co zrobić jak swój swemu krzywdy nie zrobi. Tu może dały by radę media i opinia publiczna aby zlikwidować tą wg mnie patologię. Na pewno zaczyna mnie po tym wpisie namierzać ale niech się potrudzą i dojdą to okaże dowody tych nieprawnych wyczynów. Ciekawe czy zechcą bawić się w namierzanie bo znam przypadek jak ludzie a nawet dzieci dostawali pogróżki to odmówili wszczęcia postępowania bo to nie im grożono. Tak to jest
gue / 87.205.233.* / 2008-12-02 19:37
bdura, ty się pewnie odwołałeś od wyroku nakazowego wydanego przed sąd

a od mandatu wydanego przez policjanta praktycznie nie można się odwołać (chyba, że czyn W OGÓLE nie jest wykroczeniem)
apo / 79.186.95.* / 2008-11-22 19:30
Zapłać i staraj się przestrzegać przepisów,to może w przyszłości nie będzie cię na forum
Kazimierzr / 2008-11-22 11:43
Witam, NIE, nie możesz się odwołać od przyjętego mandatu ale możesz zrezygnować ze studiowania i nie narażać nas jak społeczeństwo na koszty bo to studiowanie Ci nic nie daje.
gue / 87.205.233.* / 2008-12-02 19:38
no bez przesady !
każdemu się chyba zdarzyło przejść na czerwonym...
więc nie bądź taki świetoszkowaty
pert / 83.11.96.* / 2008-11-24 09:21
Jakież błyskotliwe komentarze niektórych użytkowników tego forum... Myślałem że na takim portalu poziom jest choć ciut wyższy...
Kom / 79.184.210.* / 2008-10-29 07:22
Ożeń się z Policjantką ciocią lub kuzynką z MSW .
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy