wp.pl
wp.pl
Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum finansoweInne

Open Finance opinie

Open Finance opinie

skomentuj
barrbaa / 2011-09-20 10:39
myślę o skorzystaniu z usług Open Finance, chciałabym by pomogli mi w doborze kredytu hipotecznego, czy moglibyście podzielić się opiniami na ich temat?
Wyświetlaj:
KlinetOpenFinance / 85.14.85.* / 2016-08-31 08:58
Witam,
Właśnie finalizuję swój pierwszy kredyt hipoteczny, załatwiałem go przez Open Finance. Gdy doradca zaproponował mi oszustwo w postaci utajnienia pełnego obrazu mojej sytuacji chciałem się wycofać. Ale przekonał mnie, że będzie negocjował warunki i na finalnie będę zadowolony. Finalnie się okazało, że doradca nic nie wie, jest głuchym telefonem między bankiem a mną, a przez niedopatrzenia w nioskach ledwo zdążyłem z podpisaniem umowy, nie mówiąc już o jakichkolwiek negocjacjach. W dodatku doradcy nawet nie wiedzą jak banki liczą kredyty i nie są w stanie zestawić i podsumować ofert ponad to co im wygeneruje automatyczna porównywarka. Stanowczo nie polecam. Trzymać się z dala od takich pośredników. Popytać znajomych i złożyć samemu wnioski do 2 banków - to jest najlepsze moim zdaniem rozwiązanie.
frodo557 / 89.78.135.* / 2016-08-22 09:37
Od 3 miesiecy staram sie z zona o kredyt hipoteczny... doradca nie zna warunków w bankach, nie zna listy wymaganych dokumentow generalnie nic nie wie... nie dzwoni, samemu trzeba codziennie dzwonic zeby cokolwiek sie dowiedziec... juz 3 tygodnie "jutro powinna byc decyzja" ODRADZAM!! najlepiej samemu udac sie do bankow, poswiecic troche czasu (ktory ostatecznie okaze sie i tak krotszy niz przez OF)
Dorota123 / 188.124.177.* / 2016-06-29 22:09
W roku 2008 skorzystałam z pomocy Open Finanse przy kredycie hipotecznym. Doradca open przy okazji zaproponował mi produkt inwestycyjny 1.Multi PIN AEGON 2008 PLUS- Sumienie odprowadzałam składki które wyniosły 17372,40.Z moich comiesięcznych wpływów były opłacane składki za zarządzanie. Rok temu chciałam zlikwidować konto. Przelał mi na konto AEGON część pieniędzy w kwocie 12 tyś. Do wypłaty rok temu pozostało 5 tyś .Na dzień dzisiejszy moje pieniądze pozostawione na 2-funduszach topnieją. 2 fundusze są w likwidacji .Po przeliczeniu jednostek zostało 1500 zł.(nie mogę ich nadal wypłacić ) 2.Umowa lokaty Inwestycyjnej NOBLE BANK-zawarta 2010 roku. Wpłaciłam 20390zł.Przez 4 lata nie miałam dostępu do tych pieniędzy nie otrzymałam żadnego loginu do konta. Nie przychodziły żadne listy z saldem konta . 3.Absolutna Stopa Zwrotu-założona 2012 roku. Wpłaciłam 20370zł.Dzisiaj mój rachunek jest ujemny i wynosi około 17 tys. Nie mogę nic z tymi pieniędzmi zrobić bo za wyjście jest opłata. Patrzę tylko jak pieniądze topnieją. Skorzystałam za jego namową z produktu,który przyniósł same straty. Doradca nie sprawdził mojego dotychczasowego doświadczenia z inwestycjami. Jestem pewna ,że jego interes (prowizja)był ważniejszy niż mój zysk i bezpieczeństwo moich pieniędzy.Doradca nie zapytał się o moje doświadczenie inwestycyjne wykorzystując w ten sposób moją niewiedzę .Nigdy wcześniej nie korzystałam z tego typu produktu. -wypracowany zysk miał być na ewentualną nadpłatę mojego kredytu hipotecznego ztw."poduszka finansowa" .Doradca kilkakrotnie zapewniał mnie że jest w stanie przewidzieć zyski i że z pewnością nadpłacę kredyt.Pokazywał mi fikcyjne wykresy pokazujące fikcyjne zyski.Pośrednik podkreślał profesjonalizm zarządzających funduszem i co najważniejsze doradca nie podkreślił że tak samo jak mogę zarobić mogę stracić. .Celowo zachęcił mnie do zainwestowania dużo wyższej kwoty niż zamierzałam ,argumentując to wyższymi zyskami. Ja skorzystałam pod wpływem nacisku Doradcy z produktu ,który nie był adekwatny do mojego doświadczenia inwestycyjnego.lepiej pójsć do banku po kredyt
Dorota400 / 188.124.177.* / 2016-09-13 22:54
Mam ogromny żal do firmy Open Finance, bowiem dla nich liczy się TYLKO i wyłącznie sprzedanie produktu klientowi, i otrzymanie prowizji za tą sprzedaż. Nazywanie pracowników takiej firmy "DORADCAMI" to nadużycie, Ci Państwo są jedynie "SPRZEDAWCAMI" i nie należy ulegać złudzeniom , że jest inaczej.nie polecam
adam480 / 185.46.170.* / 2016-08-20 14:51
Właśnie dostałem list z open finance, że wartość mojej lokaty po 5 latach (wpłaciłem 20 tysięcy złotych) wynosi niecałe 1400 złotych!!!! Doradca Tomasz Cholewa z Katowic, ktòry zakładał mi lokatę już nie pracuje w OF a nikt nie chce ze mną rozmawiać. Zgłaszam sprawę do prokuratury, proszę ludzi, ktòrzy zostali oszukani przez OF o zgłaszanie do organòw ścigania, lub o kontakt. Może razem uda nam się odzyskać stracone pieniądze. Przestrzegam nowych klientòw, nie dajcie się okraść tym oszustom, nie wpłacajcie żadnych pieniędzy choćby wam obiecywali gòry złota, po innych wpisach widzę, że jest to nieuczciwa firma mająca na celu wyłudzić jak najwięcej oszczędności nieświadomych klientòw
macieko / 83.30.74.* / 2016-07-09 08:28
Ile musi być jeszcze wpisów i oszukanych klientów by ludzie w końcu uwierzyli ,że firma Open Finance powstała właśnie po to by Polacy tracili w niej swoje oszczędności. Każdy sposób i każdy 'chwyt" ,każdy podstęp jest dobry by złapać kolejnego jelenia. A potem no cóż sam to podpisałeś frajerze. PIS też jak do tej pory widać, z tym szambem sobie nie radzi.
m&m487 / 37.249.9.* / 2016-06-14 17:15
Bardzo odradzamy!!!!
Konsultant na infolinii umówił mnie i zone w odziale Olsztynskim. Pomimo załatwiania zaswiadczen z miejsca pracy, wiekszośc telefonów wykonywalismy my, Dowiadywalismy sie o kredycie.
Po jakims czasie zaczeła dzwonic do nas kobieta z jednego z banków i po prostu mowic,żebysmy podpisali z jej bankiem umowe na kredyt. Okazala sie znajomą naszego doradcy (nie patrzyła na warunki oferujace nam przez jej bank-kwota kredytu zanizona).
Nie mielismy zadnych onfo od doradcy, musielismy sami obdzwaniac i dowiadywac się o wszystko. Dwa tygodnie przed wzieciem kredytu dowiedzielismy sie ze nasz doradca przechodzi do innej firmy i ma nas juz legalnie w d....
Na szczescie podpisalismy umowe kredytową na której nie pojawił sie niesławny doradca ani nikt z opena.
Naprawde nie polecamy
oszukany przez doradcę / 185.46.170.* / 2016-06-11 22:08
Odradzam!!!!

Pseudodoradca oszust Tomasz Cholewa z Katowickiego oddziału Oszust Finance na Korfrantego 2 wyłudził ponad 12 tysięcy złotych. Część odzyskałem poprzez kancelarię prawną, która założyła OF sprawę w sądzie, ale i tak jestem stratny ponad 7 tysięcy.
rudetube / 178.212.146.* / 2016-06-20 11:00
a zobacz co open wrzucil na swojego FB

"Najlepsze wyniki w maju osiągnął nasz oddział w Katowicach w Alejach Korfantego! Gratulujemy!
Jak sami mówią w odniesieniu sukcesu pomaga zgrana praca zespołowa, ciągłe doskonalenie swojej wiedzy oraz traktowanie Klienta indywidualnie. Każdy Klient jest dla nich ważny, dlatego szukają rozwiązań dostosowanych do jego potrzeb. Dla tego zespołu sukces to przed wszystkim zadowolenie i uśmiech na twarzach Klientów, którym pomogli realizować swoje marzenia i plany na przyszłość.
Czy to ich pierwsze mieszkanie, czy też dom z ogrodem, albo zabezpieczenie swojego życia bądź przyszłej emerytury - towarzyszą im na każdym etapie."
szykul / 89.77.37.* / 2016-05-19 18:54
Przecież OF obsluguje dziennie setki klientów, z czego jakies 99,999004% nie ma powodow zeby wpisywac sie w tym temacie. Radze udac sie do oddzialu, poznac konkretnego czlowieka i przekonac sie co soba reprezentuje, bo chyba nie sadzicie ze firma POSREDNICZA ktora w dzisiejszych czasach nie stawialaby na jakosc w obsludze klienta moglaby tyle lat funkcjonowac osiagajac coraz lepsze wyniki przy ogromnej konkurencji wsrod firm doradczych. Nie znam wszystkich doradcow OF, sa rozni na pewno, z tymi z ktorymi mialem kontakt za kazdym razem wspolpracowalo sie po prostu sprawnie. Dlatego wciaz maja najwiecej klientow, bo wielu z nich moze OF z czystym sumieniem polecic.
MaciekO / 83.29.68.* / 2016-05-31 18:26
Kto ustalał ten ranking. brednie pan pisze . Wiekszość klientów to Ci ,którzy na szczęscie nie skorzystali z pomocy tej pseudodoradczej firmy . W każdej regule są wyjątki ale one tylko potwierdzają regułę. Szkoda ,że nie słyszał Pan o tym jakie faktury (czyli opłaty i prowizje) wystawił Open Finance - TU Europa za swoje "doradztwo" .Inaczej mówiąc haracz od klientów za zwykłe oszustwa świadomie wprowadzając ich w błąd aby niekorzystnie dla siebie ulokowali swoje oszczędności. To sa fakty.
janusz823 / 77.253.221.* / 2016-05-14 20:02
w Krakowie na ul. szlak 50 wyrzucili mnie z biura i jak czytam opinie to teraz sie ciesze , prosze omijac Krakowski oddzial Open Finance, chamstwo , chamsto i jeszcze raz chamstwo
Dominik Poplawski / 83.13.212.* / 2016-02-10 13:33
Cyrk na kołach. Mieliśmy czekac 2 tygodnie więc zaczęliśmy remont za własne pieniądze. Czekamy już prawie 10 tygodni a to ktoś na chorobowym, a to zwolnili kogoś w banku, a to odeszła osoba odpowiedzialna za sprawe - wszystko spoko ale nie obchodzą mnie sprawy wewnętrzne firmy. Problem by się dodzwonić (trzeba z różnych numerów ) ODRADZAM
zdegustowany512 / 185.46.170.* / 2016-01-10 20:16
Lipna instytucja mająca na celu wyłudzenie oszczędności klientów. Nie znam nikogo kto by zarobił na ich pseudo lokatach i lipnych produktach, zawsze kończy się stratą. W moim przypadku kilkanaście tysięcy zniknęło
Marek9494 / 5.172.255.* / 2016-08-11 09:19
100 % racja
farik / 83.5.36.* / 2016-01-13 20:34
To zwykła banda pseudodoradców - czyli szkolonych oszustów finansowych działających pod maską fałszywych porad i ukrytych przekrętów dla własnego dobra. TFuuuuuuu!
Frajerka / 188.146.10.* / 2016-04-15 22:02
Potwierdzam tę opinię! Sama prawda!
R.G. / 79.191.252.* / 2016-01-16 21:14
Nie wszyscy, właśnie kupiłam mieszkanie w Koszalinie, dzięki kompetencji,skutecznemu i szybkiemu działaniu doradcy z Open Finance, każdemu życzyłabym współpracować z takimi osobami, gorąco polecam. Zadowolona klientka
Oszukana 30 / 94.254.193.* / 2016-01-04 13:38
Odradzam!!!! Omijać bardzo szerokim łukiem!!! Mają "niby" w zaoferowaniu oferty wszystkich banków jednak na koniec okazuje się ze zdolność jest tylko w Getin. I Getin ma "najlepsze" warunki. O zgrozo!!! Złodziejski bank który za wszystko liczy sobie jak za zboże. Mój deweloper jest z nimi w zmowie jak to ktoś ładnie wcześniej określił. Siedzą razem w biurze sprzedaży Robyg Gdańsk. Pytasz o mieszkanie, myślisz o kredycie, od razu pojawia sie Pan z OF. Jak chciałam od nich księgi wieczyste do przygotowania wniosku w innym banku, dzwonili obrazeni ze to niemozliwe i nie moga ich dac! Skandal normalnie. Skończyłam z kredytem na 3.94% + wibor =4.99% prowizja 3%! kredytu hipotecznego!! Dodam ze taki % maja juz kredyty konsumpcyjne, nie hipoteczne gdzie zabezpieczeniem jest nowe mieszkanie. Dodam ze kolega z pracy na tym samym stanowisku dostal kredyt w PKO na ponad polowe nizszy % i zerowa prowizja. Teraz walczę zeby przenieść do wbk :(((( odradzam! Stracone pieniądze.
edek188 / 89.68.201.* / 2016-02-05 18:33
Twój post to kłamstwo, ponieważ getin ograniczył akcję kredytową praktycznie do zera. Nie wiem ponadto który bank daje kredyty gotówkowe na 5% jak średnie RZECZYWISTE oprocentowanie kredytu konsumpcyjnego wynosi ponad 20%. W kwestii PKO - zerowa prowizja występuje jak wykupisz ubezpieczenie, które kosztuje 2,25%. A marża zależy od wkładu własnego. Przenoś do WBK - tam wcale dobrej oferty kredytu hipotecznego nie ma.
madi / 83.30.72.* / 2015-12-04 11:34
Omijajcie szerokim łukiem tę firmę . To banda naciągaczy i nieudaczników
Niedoszły klient / 83.27.219.* / 2015-11-06 11:29
Chciałam wszystkim tu wypowiadajacym sie podziękować, dziękuję, że chcieliście podzielić się swoimi doświadczeniami, o mały włos poszlibysmy na drugie spotkanie, bo na pierwszym bylo dokladnie tak jak opisujecie, nawet przestroga, żeby nie isc do banku, bo na pewno nie będziemy mieli zdolności, a jeszcze w Bik bedzie to w naszej historii uwzględnione, a chodz nan o kredyt hipoteczny na remont domu. Dobrze, ze moja kobieca intuicja jeszcze działa. Bardzo, ala to bardzo dziękuję wszystkim, którzy podzielili się swoimi opiniami, a są one tylko negatywne. Trzymam kciuki za wszystkich, którzy muszą o swoje jeszcze powalczyć z tymi oszustami. Pozdrawiam.
dzik85 / 195.95.144.* / 2016-04-08 15:46
tak, masz rację, słuchaj tych sfrustrowanych ludzi. Dobrze, że zauważyłaś, że wszystkie negatywne. Nie jest to dziwne?
febee / 217.153.6.* / 2015-09-17 09:47
ja również odradzam!!! tak niekompetenti..niesłowni....obiecuje ze zadzwoni..nie dzwoni..gwarantuje termin 2 tyg! minelo 6 i cisza!! szkoda czasu i nerwow...
macieko / 83.30.233.* / 2015-08-05 10:34
Wszystko co Ci przedstawi TEN Niby Doradca na spotkaniu i Tak okaże się nieprawdą albo półprawdą a Ty jeżeli w to wejdziesz to tak jakbyś wdepnął w gó..o, tylko ,że buty można umyć a straty finansowej, nerwów itd. itp. nie odzyskasz nigdy. Czytajcie uważnie regulaminy umów w domu ,w spokoju. Takie instytucje jak OPEN FINANCE powinny przestać istnieć
gppwp / 31.1.5.* / 2015-07-13 15:51
Omijajcie open finanse w Legnicy szerokim kołem. Mieli nam przygotować kilka ofert banków na kredyt hipoteczny. Uparli się jednak na jeden bank. Okłamali nas że bank którego jesteśmy klientami obniżył nam zdolność kredytową. Poszłam więc do banku sama i pracownik od hipotek szeroko otworzył oczy ze zdziwienia skąd mamy takie wiadomości. Kredyt nam się należy i zdolność ową posiadamy. Oferta banku którą załatwili nam w OF była bardzo niekorzystna dla nas. Kredyt hipoteczny był zaniżony i kazali dobrać gotówkowy. umiesz liczyć - licz na siebie i tak też zrobiłam. Najlepiej załatwiać takie sprawy bez pośredników. Notariusz przecież prawnie wszystkiego dopilnowuje. A my już spokojnie remontujemy nasz nowy dom.
MaciekO / 83.30.228.* / 2015-07-14 16:29
OMIJAJCIE OPEN FINANCE WSZĘDZIE powtarzam WSZĘDZIE, po prostu oszustów należy unikać, BY POTEM LATAMI NIE CHODZIĆ PO SĄDACH.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy