Na skróty
Forum Forum finansoweInneOpen Finance opinie

Open Finance opinie

skomentuj
barrbaa / 2011-09-20 10:39
myślę o skorzystaniu z usług Open Finance, chciałabym by pomogli mi w doborze kredytu hipotecznego, czy moglibyście podzielić się opiniami na ich temat?
Wyświetlaj:
Jacek Łabuziński / 89.228.162.* / 2014-07-16 22:38
Trzy lata temu, "zainwestowałem" przy pośrednictwie "rekomendowanym" przez open finance" w MULTI STRATEGIA 10000 pln.
Na szczęście była to inwestycja z gwarantowaną kwotą zwrotu na koniec umowy.
Po upływie trzech lat, otrzymałem zwrot zainwestowanej kwoty i 0,80pln zysku!!!!!
Tak, OSIEMDZIESIĄT GROSZY!!!!
Strach pomyśleć gdybym skusił sie wtedy na "super nadzwyczajne oferty" tzw. doradców tych naciągaczy!!!
Żeby dopełnić opinię o tych bezczelnych cwaniakach, dodam że po wygaśnięciu mojej z nimi kontraktacji, nie mogłem opędzić się od telefonów i wiadomości mailowych oferujących mi następne lokaty z niebotycznymi zyskami!!!
Nie chcę używać słów uznanych powszechnie za obelżywe i wulgarne.
Przestrzegam przed open finance i podobnymi firmami.
Piotr Szymański / 84.10.232.* / 2014-07-19 17:47
Szanowny Panie,

z Pana opinii wynika, że nasza firma wywiązała się ze wszystkich obowiązków i gwarancji. Potwierdził Pan wypłatę zainwestowanej kwoty. Ubolewam nad brakiem możliwości wypłaty Panu większej kwoty zysku z inwestycji, lecz, niestety, to kwestia nie pozostająca w naszej kompetencji.

Co do kwestii uporczywych kontaktów ze strony naszych doradców finansowych - najmocniej Pana przepraszam za tę sytuację oraz proszę o zwrócenie uwagi podczas kolejnej rozmowy o braku chęci kolejnych kontaktów oraz usunięcie danych z naszej bazy kontaktowej.

W razie dalszych pytań pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
tomek963 / 89.68.54.* / 2014-07-11 12:17
Doradcy i opiekunowie open finance oszukują ludzi, wciskają im kit w żywe oczy - wystarczy poczytać fora np. o pracy w open, żeby dowiedzieć się o tym z ust samych (byłych i obecnych) pracowników.

A przy ich wieloletnich planach oszczędnościowych jest zazwyczaj gwarancja zwrotu kapitału (pod warunkiem, że przez te X lat co miesiąc wpłacasz składkę)... Tylko, ze zwrot jest pomniejszony o jakieś opłaty manipulacyjne, czy za zarządzanie, czy jak oni tam to zwą. Więc wyjdziesz na minus. No i oczywiście weź pod uwagę inflację.

Beznadziejną mają ofertę.
Piotr Szymański / 84.10.232.* / 2014-07-13 16:59
Szanowny Panie,

opinie na forach internetowych nie są weryfikowane, więc nie sposób jednoznacznie ocenić, czy opinia należy do byłego pracownika naszej firmy.

Produkty strukturyzowane charakteryzują się gwarancją, jaką nasza firma udziela naszym Klientom, zapewniając pewny zwrot 100% zainwestowanego kapitału. Wypowiada się Pan negatywnie o tej gwarancji, a jest to wyjątkowa gwarancja na rynku.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
trennnnnnnnnnnnnning / 188.147.25.* / 2014-05-12 10:34
Ja obecnie "dzięki" ' doradcom - przekrętom z OPEN FINANCE walczę w sądzie o swoje 100 000 złotych wrzucone w bagno finansowe tej firmy. I dzisiaj z perspektywy moich doświadczeń wcale moja kasa nie wydaje się tu najważniejsza. Problem jest o tyle istotny ,że tysiące oszukanych Polaków uważało podobnie jak ja ,że idąc do OPEN FINANCE ,idą dobrą drogą do uczciwej instytucji (reklamującej się z resztą w telewizji) pokazując swoje oszczędności po mądrą i sensowną poradę. Firma jak każda inna powinna zarabiać na marżach i prowizjach swoich i nieswoich produktów finansowych,ale tak naprawdę powołana została i działa w Polsce zupełnie w innym celu. Ma za zadanie naciągać i oszukiwać miliony polaków prowadząc z nimi nieuczciwą grę. W kasynie zasady są proste. Tutaj całe pseudo- doradztwo jest postawione na głowie.Każda forma i każdy chwyt jest dozwolony. Mam już swoje lata,sam wywodzę się z "Solidarności",ale nie o takiej Polsce marzyłem. Dzisiaj przekręt finansowy jest zaradnym przedsiębiorcą i działa-czyli oszukuje teoretycznie i praktycznie w majestacie prawa. Tysiące młodych Polaków wyjechało z Polski (w tym dwoje moich dzieci) za pracą i lepszym życiem i chociaż brakuje mi ich bardzo to cieszę się ,że nie muszą żyć w kraju gdzie nadal rządzi korupcja i układy.Słowo nie ma żadnego znaczenia. Procesy sądowe o oszustwa w OPEN FINANCE nie kończą działalności tej instytucji. Nasuwa się w takim razie pytanie. W jakim MY żyjemy kraju. Prawo jest dla malutkich a Sprawiedliwość ma swoją wymierną cenę. To bardzo przykre.
Paul xwin / 37.31.71.* / 2014-07-16 06:37
Open finance a amber gold. Marcin P. nie mógł a Leszek Cz. może!
Było rozłożyć te 100 tysięcy na 4-5 banków i je tam ulokować a nie liczyć na gwarancje. Za 10 lat może być wszystko i gwarancje można sobie włożyć centralnie w odbyt. Ale opłaty za zarządzanie i ubezpieczeniowe od twojego kapitału są zyskiem open finance, z którego zarzad ma premie i bonusy.
Zarzad właśnie o tym marzy a nie o Solidarności.
Piotr Szymański / 84.10.232.* / 2014-07-19 17:41
Szanowny Panie,

porównanie naszej firmy, jakiego Pan dokonał jest nieuprawnione i nieuczciwe. Nasza firma działa zgodnie ze wszelkimi przepisami oraz wytycznymi odpowiednich państwowych urzędów.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
świdniczanin / 62.141.201.* / 2014-06-18 14:14
Nie polecam Open finanse - robią nadzieje ludziom (wniosek o pożyczkę na wesele) mówią ze punktacja bik jest b.dobra ze zrobi ci sie da i widzi duzy potenjal w bankach. w praktyce jest inaczej...nawet polowy srodkow nie dostalismy w ofercie okres oczekiwania ponad 2 tygodnie na odpowiedzi z 3 roznych bankow...to skandal i meczenie psychiki ludziom..totalnie nie polecam z żoną. lepiej radzic sobie na wlasna reke i odwiedzic kilka bankow (pamietajac o ograniczonych mozliwosciah zapytan do BIK!!) - dot. oddział świdnica.
Piotr Szymański / 84.10.232.* / 2014-06-23 13:34
Szanowny Panie,

czas oczekiwania na odpowiedź banku na wniosek kredytowy jest niezależny od naszego doradcy finansowego, gdyż leży w kompetencjach banku. Ponadto chciałbym zauważyć, że dwa tygodnie nie są długim okresem, gdyż w niektórych bankach na odpowiedź czeka się, niestety, aż do dwóch miesięcy.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Przemek__ / 217.153.134.* / 2014-05-23 11:20
Jeśli nie chcecie stracić pieniędzy omijajcie OPEN FINANCE.

Skorzystałem z lokat w Open Finance i bardzo żałuję. Wydawałoby się że na tak prostym produkcie nie da się oszukać klienta, a jednak.
Przy przedłużaniu lokat usłyszałem o procencie prawie 4% a później zobaczyłem po kilku miesiącach że lokata jest na 1,75%, bo tak się automatycznie przedłużyła. Prosiłem o odsłuchanie rozmów, mówili że odsłuchają i oddzwonią, przypominałem o tym przez 2 i pół miesiąca dzwoniąc co tydzień dwa i zawsze powtarzali że odsłuchają i oddzwonią i nigdy nie oddzwonili.
Na infolinii wielokrotnie odmawiano mi kontaktu z przełożonym osoby z którą rozmawiam, słyszałem "Nie widzę takiej potrzeby" lub "Przełożony do Pana oddzwoni" i nigdy nie oddzwaniał.
Jak im w końcu powiedziałem że ja też nagrywam rozmowy to powiedzieli że albo oświadczę że nie nagrywam albo się rozłączają.
Przy tak chamskim i nieuczciwym traktowaniu klienta trzeba ich szeroko omijać a wszystkie rozmowy nagrywać!
Piotr Szymański / 83.31.187.* / 2014-05-13 10:28
Szanowny Panie,

serdecznie dziękuję za Pana wpis. Nasza firma szanuje każdą opinię, a z krytyki staramy się zawsze wyciągać pozytywne aspekty ulepszające świadczące przez nas usługi. Proszę jednakże o przybliżenie przez Pana sedna sprawy, bowiem w tej chwili nie jestem w stanie wywnioskować jak przebiegła Pana współpraca z naszym doradcą finansowym oraz dlaczego jest ona postrzegana przez Pana tak negatywnie.

Liczę na odpowiedź.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Paul xwin / 37.31.71.* / 2014-07-16 06:43
Brawo Piotr,

Tak trzeba, brać frajerow na przetrzymanie. Niech pęknie, albo idzie do sądu. Wtedy sie odpuści. Barany są po to zeby je strzyc regularnie.
I tak w całej grupie LC - Noble, getin itp
Piotr Szymański / 84.10.232.* / 2014-07-19 17:43
Szanowny Paul,

nie było moją intencją działanie według Pana opinii. Jedynym moim celem obecności na tym forum jest chęć wyjaśnienia nieścisłości oraz rozwiania wątpliwości tak wobec naszej firmy jak i usług świadczonych przez naszych doradców finansowych.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
pozwijopen / 2014-05-08 14:40
jeśli uważasz że zostałeś(-aś) wprowadzony w błąd, zatajono przed Tobą ważne informacje o nabytym produkcie, wystąp w pozwie grupowym przeciwko Open Finance SA. Kontakt: 730 80 70 70
Piotr Szymański / 83.9.136.* / 2014-05-19 08:57
Szanowny Panie,

zapewniam Pana, że nasi doradcy finansowi przykładają ogromną wagę do informowania i tłumaczenia wszelkich aspektów zarówno ofert, jak i umów, które przedstawiają Klientom.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
CO ZA KRAJ / 46.238.127.* / 2014-05-20 21:48
Witam,
Dzisiaj otrzymałem odpowiedz na reklamcje sposobu sprzedaży mojej 63 letniej mamie produktu pareto. Doradca cały czas zapewniał że jest to lokata (mamy własnoręczne notatki doradcy gdzie pisał lokata pareto). Moja mama ma 700zł emerytury a składka którą musi płacić wynosi ponad 500zł. Oszczędności całego życia mojej mamy są wpłacane na paerto. Moja mamy myslała że ma lokatę i konto oszczędnościowe z ubezpieczeniem a nie 15 letni produkt. Z odpowiedzi państwa radcy prawnego wynika że doradcy nie są brokermai ubzepieczniowymi ani doradcami inwestycyjnymi tylko zwykłymi sprzedawcami. Pomimo tak perfidnego oszukania starszej osoby nie poczuwacie się do odpowiedzialności za swoich pracowników którzy oszukaują klientów a nawet ich awansujecie na stanowiska managerskie. Jutro udaje się do rzecznika ubezpieczonych a potem do prokuratury zgłosić podejrzenie popełnienia przestępstwa.
Piotr Szymański / 83.9.159.* / 2014-05-26 08:49
Szanowny Panie Ludwiku,

nasi doradcy finansowi są uczulani na wyjaśnienie Klientom wszelkich szczegółów związanych z oferowanymi przez nas usługami. Dotyczy to również, a może nawet przede wszystkim produktów strukturyzowanych, do których należy Pareto.

Jestem przekonany, że doradca poinformował o długości produktu, gdyż jest to absolutnie podstawowa informacja, gdyż wpływa też na to, że - w przeciwieństwie do lokaty - nie wpłaca się środków jednorazowo, a małymi, miesięcznymi wpłatami przez okres zobowiązania.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Tomasz Kulara / 62.89.84.* / 2014-06-23 15:58
Odpowiedź grzeczna do bólu, ale konkretów w niej zero, dokładnie jak odpowiedzi naganiaczy kredytowych z OpenFinance. Szkoda na nich czasu, żal.pl . Mnie i żonę przez 2 godziny próbowali naciągnąć na Pareto, że niby taki rewelacyjny produkt na finansowanie standardowego kredytu na 15 lat (o którym notabene ani słowa nie chcieli powiedzieć, a po to zaszedłem do nich), ale ponieważ wiedzieliśmy już co to jest Pareto i z prostych wyliczeń osiągi tego czegoś wydały się nam nierealne (choć wg OF oczywiście jak najbardziej) to podziękowaliśmy i poszliśmy wziąć kredyt w Pekao SA z rodziną na swoim. Całe to OpenFinance, niezależnie jak grzeczni i przymilni będą na infolinii czy w bezpośredniej rozmowie czy na forach, należałoby głęboko zagrzebać razem z tymi wszystkimi fałszywymi doradcami i sprzedawczykami, oferującymi linki na szyję i kamienie młyńskie na głęboką wodę wszystkim zdesperowanym, szukającym normalnego kredytu, do które poszukiwać zachęcają u siebie.
Piotr Szymański / 178.43.243.* / 2014-06-27 11:58
Szanowny Panie Tomaszu,

nasi doradcy finansowi są właśnie od tego, aby nasi Klienci uniknęli najgorszego scenariusza, o którym pan pisze, i podpisali umowę kredytową na wymarzone mieszkanie, czy inny obrany cel, na najlepszych z możliwych warunków finansowych.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
daro1 / 2014-05-03 21:59
Witam,

przestrzegam przed skorzystaniem z usług OPEN FINANCE. Najlepiej omijać ich szerokim łukiem. Produkty w zakresie inwestowania jakie wciskają ci mierni sprzedawcy (proszę nie nazywać ich doradcami bo nimi nie są)to pułapki finansowe na nieświadomych inwestorów.

pozdrawiam darek:)
Teresa. H / 83.21.243.* / 2014-06-03 15:50
zgadzam sie w zupełności z p. Darkiem. Padłam ofiara ich doradztwa i straciłam az 30000zl jak na emerytkę to sporo. Oni nie maja pojęcia o finansach i trochę przykro ze wykorzystują nas ubogich emerytów Nie dajcie się nabrać obiecankom .
Tutu / 31.61.129.* / 2014-05-08 12:40
Wplacilam na lokatę "strzał w dziesiątkę" 64000 zł,
lokata na 3 lata.
Poinformowano mnie ze za każdy rok otrzymam 10% - podatek belki.
W kwietniu w tym roku zakończyła sie lokata i nie dostałam ani grosza odsetek.
Wcisnęli mi tez w Sosnowcu Pareto II - gdzie jednostkę 4 lata temu zakupiłam za 200 zł, dzisiaj chcą jest warta 32 zł/


Czy ktoś wie dlaczego zablokowana jest strona www.wrobieni.com.pl
Pewnie złodzieje z grupy Getin i Open F miały z tym coś wspólnego.
Chris S.pyro / 37.31.71.* / 2014-07-16 06:47
Oj babcia czepiasz się. A jakimi samochodami jeżdżą menedżerowie od LC. To kosztuje tam jedno koło to 30 tysięcy..
Piotr Szymański / 83.9.136.* / 2014-05-19 09:02
Szanowny Panie,

produkty strukturyzowane, do których zalicza się Pareto II, charakteryzują się tym, że zawierane są na pewien okres, zatem ich ocena jest obiektywna wcześniej dopiero na rok rok przed końcem okresu umownego. Wskaźniki inwestycyjne są bowiem bardzo płynne i często ulegają zmianie - tak korzystnej, jak i niekorzystnej z punktu widzenia Klienta.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
zwyciezca2012 / 78.30.117.* / 2014-05-02 06:20
Szanowni czytelnicy,
miałem do czynienia z tą zorganizowaną grupą kilka lat temu, pomimo, iż znam się na finansach to używając swoich sztuczek naciągnęli mnie na spore pieniążki.
Przy próbie odzyskania jeszcze w trakcie możliwej rezygnacji z produktu wszędzie napotykałem schody z ich strony. Dopiero zgłoszenie sprawy do KNF pozwoliło mi odzyskać moje pieniążki.
Moja rada każdą sprawe zgłaszać do KNF tylko to na nich działa.
PS. można zobaczyć opinie na opineo.pl - tam widac ze nie sluchaja klientow - ciekawe czewmu ? Poza tym http://www.gielda.ugu.pl ma sprawdzone oferty
Al$ / 178.182.67.* / 2014-05-01 16:25
Nie dajcie się na brać na ich nową promocje przy kredycie hipotecznym 5200 zł - o tyle taniej sami sobie załatwicie kredyt w banku bez pośrednika ( mniejsza prowizja lub ubezpieczenie )
Piotr Szymański / 83.9.136.* / 2014-05-19 09:08
Szanowny Panie,

proszę o niewprowadzanie Klientów w błąd. Nasze usługi w zakresie doradztwa kredytowego są dla Klientów CAŁOKWICIE BEZPŁATNE. Rozumiem przez to zarówno brak opłat za usługę doradczą, brak prowizji od kredytu, jak i brak jakichkolwiek wyższych opłat ze strony banku. Można to sprawdzić w każdej chwili porównując ofertę przekazaną przez naszego doradcę, z ofertą otrzymaną w banku.

Co więcej kredyt uzyskany przez Klienta bezpośrednio w banku będzie często droższy, niż uzyskany z pomocą naszego doradcy finansowego. Wszystko z uwagi na pozycję negocjacyjną, jaką z bankami posiada nasz doradca, dzięki której jest w stanie uzyskać dla Klienta o wiele korzystniejszą ofertę.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Tomasz Fulara / 62.89.84.* / 2014-06-23 16:12
Co za brednie, dokładnie ten sam kit, który wciskają w swoich przedstawicielstwach podczas bezpośredniej rozmowy - rzekoma pozycja negocjacyjna naszego doradcy z bankami - brzmi naprawdę świetnie ale nie przekłada się na realne efekty zarobkowe. Piękne słowa ale to tylko słowa...
Piotr Szymański / 178.43.243.* / 2014-06-27 11:59
Szanowny Panie Tomaszu,

tę pozycję negocjacyjną chwalą sobie setki tysięcy zadowolonych Klientów, którzy dzięki niej płacą co miesiąc dużo niższe raty kredytu mieszkaniowego. Proszę jej nie bagatelizować.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
AnalitykOF / 83.30.237.* / 2014-04-16 22:31
W TVN Biznes 2014 04 16 UKRYTE PUŁAPKI KREDYTÓW objaśniała (o zgrozo!)analityk pani Halina Kowalska z OPEN FINANCE.Z firmy ,która tych pułapek, haczyków Sama stosuje jak najwięcej. Bardzo się powiększały żrenice pani analityk gdy objaśniała to w co sama nie wierzy. Porównać to można do PEDOFILA, który molestował i zgwałcił tysiące dzieci a teraz objaśnia w TVN JAK SIE USTRZEC go ustrzec na przyszłość. Paranoja
DEL / 79.184.171.* / 2014-04-15 18:40
!!!TYLKO NIE FIOLETOWI!!! Kupowałem samochód w weekend a doradca w Poznaniu zwlekał do samego końca tj. piątku a potem zaproponował kredyt na 15% choć wcześniej mówił o 7,99%. Brudne chwyty patrzą tylko jak tu najwyższą prowizję zgarnąć i dziwnym trafem Getin ma zawsze najlepszą ofertę!!! Przestrzegam! W czasach hossy najlepsi "doradcy" zgarniali po 20kpln na miesiąc pensji wraz z prowizją z procentu! Dlatego tak włażą w tyłek;) Powstrzymałem się i dostałem w Ali*rze na 12% choć była jeszcze fajna promocja DUET w W*K. Dodam, że mam historię ok w BIK i zarobki znacznie powyżej 2 progu. Nie Pozdrawiam Fioletowych a kredyt lepiej poszukajcie sobie sami byle nie w Parabanku hehe bo to już nawet komentarza nie jest warte.
Piotr Szymański / 83.9.136.* / 2014-05-19 09:11
Szanowny Panie,

nasi doradcy finansowi otrzymują identyczną wysokość wynagrodzenia niezależnie od banku, w którym Klient podpisze umowę na kredyt gotówkowy. Najprawdopodobniej zatem w Pana przypadku oferta Getin banku była najkorzystniejsza. Gdyby było inaczej na pewno skorzystałby Pan z konkurencyjnej oferty, prawda?


Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
CO ZA KRAJ / 46.238.127.* / 2014-05-20 21:51
to nie prawda bo za produkty z grupy getin mają wyzsze stawki.
Piotr Szymański / 83.9.159.* / 2014-05-26 09:00
Szanowny Panie,

mogę jedynie powtórzyć i zapewnić, że nasi doradcy finansowi otrzymują identyczne wynagrodzenie za usługę doradczą przy kredycie gotówkowym niezależnie od banku, w którym Klient zaciągnie kredyt.

Poza tym chciałbym zwrócić uwagę, że nasza usługa nie jest zobowiązana żadną umową, więc nasi doradcy polecając niekorzystną dla Klienta ofertę, działaliby na swoją niekorzyść, gdyż każdy Klient skorzystałby po prostu z lepszej oferty.

Dlatego nawet, gdy nasz doradca poleca ofertę Getin Banku to tylko z uwagi, że jest ona najkorzystniejsza z dostępnych na rynku.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
lau_ra / 2014-07-10 20:03
Szanowny Panie,
oczywiście,że pośrednicy Open Finance mają największe prowizje w Getin Banku, a Pan jak i mój pośrednik kłamiecie "prosto w oczy"!!!
W związku z tym, iż Wasza usługa nie jest związana żadną umową okłamujecie klientów, bo (tu cytuję Dyrektor Departamentu Prawnego Open Finance p. Monikę Kwiatkowską) nie ponosicie "odpowiedzialności wobec klienta za porady". Tylko, że takiej informacji nie ma na stronie OF.
Stanowczo odradzam współpracę z Waszą firmą !!!
Ludzie powierzają Wam swoje pieniądze, marzenia, obdarzają ogromnym kredytem zaufania (bo przecież żadnej umowy nie ma). To, jak traktujecie i oszukujecie klientów jest KARYGODNE !!!
Piotr Szymański / 84.10.232.* / 2014-07-13 16:51
Szanowny Panie,

jestem pracownikiem Open Finance. Z tego powodu posiadam wiedzę o wewnętrznych ustaleniach dotyczących nie tylko kwestii prowizji naszych doradców finansowych.

Mogę jedynie raz jeszcze zapewnić Pana, że wynagrodzenie naszych doradców za usługi doradcze świadczone na rzecz naszych Klientów są tożsame niezależnie od banku, w którym Klient zaciągnie kredyt.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Dariuszzz / 79.185.22.* / 2014-07-17 18:13
Witam, mam pytanie do Pana Panie Piotrze. Czy korzystając z oddziału w swoim mieście, gdzie podpisałem już wstępną umowę kredytową, mogę dokończyć rozmowy z doradcą Open Finance w innym mieście? Wyprowadzam się właśnie do Gdańska. Proszę o informację.
Piotr Szymański / 84.10.232.* / 2014-07-20 12:11
Szanowny Panie,

proszę wybrać się do najbliższego oddziału Open Finance i poinformować, że chciałby Pan dokończyć współpracę w nowym miejscu. Po naszej stronie nie będzie żadnego kłopotu, ale nowy doradca będzie musiał wznowić rozmowy z nowymi oddziałami banków - właściwych względem Pana obecnego miejsca zamieszkania.

Najbliższy oddział znajdzie Pan bez trudu dzięki interaktywnej mapie naszych placówek dostępnej na naszej stronie internetowej pod adresem: open.pl/mapa/index.php

W razie dalszych pytań pozostaję do Pana dyspozycji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Justyna598 / 89.73.78.* / 2014-04-13 11:41
Open Finance zmienił w trakcie trwania lokaty (po 2,5 miesiąca trwania 5-miesięcznej lokaty) jej oprocentowanie na niższe. Mimo, żę dostałam potwierdzenie mailowe i w pdfie zawarcia umowy na lokatę 5%, to okazało się, że oprocentowanie to było niezgodne z kartą produktu i moja reklamacja została odrzucona. Czyli przez 2,5 miesiąca byłam wprowadzana w błąd i mimo, że bład jest po stronie Open Finance, bo to oni przeslali błędną ofertę i bledne umowy...reklamacja zostala odrzucona.
Piotr Szymański / 83.31.185.* / 2014-06-06 08:43
Szanowna Pani,

Open Finance jest największą grupą doradczą z zakresu finansów w Polsce. Jednakże proponowane przez nas oferty są ofertami banków. Dotyczy to również lokat, których warunki ustalają i mają prawo zmieniać tylko banki.

Nasza firma nie ma kompetencji do zmiany warunków umów podpisanych przez Klientów z bankami.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Grzegorz Gibki / 46.215.45.* / 2014-03-20 11:06
Szanowna Redakcjo.

Chciałbym Państwa zainteresować tematem mojej inwestycji w firmie Open Finance o pięknej i nośnej nazwie : 4 Lata Dokoła Świata.
Rozpoczęcie tej inwestycji miało miejsce w grudniu 2008 r. a jej zakończenie nastąpiło po 4 latach w 2012 r. W okresie tym wszystkie główne światowe indeksy urosły po ok. 50%, natomiast ta inwestycja zakończyła się bez żadnego zysku.
Dysponuję reklamą/ofertą Open Finance z 2008 r. na podstawie której zdecydowałem się na tą inwestycję, jak również e-mailem wysłanym do firmy z prośbą o pisemne potwierdzenie/rozliczenie owej inwestycji.

Pragnę poinformować, że na podstawie zapisów w umowie inwestycji, zdaję sobie sprawę z faktu bezzasadności jakichkolwiek prawnych roszczeń jednak odnoszę wrażenie, że działania firmy Open Finance były niewłaściwe, a być może nieetyczne.
Po zakończeniu inwestycji w grudniu 2012 r. został mi przydzielony nowy doradca inwestycyjny w innym łódzkim oddziale firmy (chociaż wiem, że ten który namówił mnie na tą inwestycję - nadal pracuje), który najpierw zwodząc mnie długo (to szkolenia w firmie, to popsuty telefon) nie odpowiadał na pytania o wynik tej inwestycji a następnie jak państwo widzicie przysłał wiadomość która ma być potwierdzeniem ostatecznego wyniku inwestycji.
Proszę zwrócić uwagę na notatkę w treści wysyłanych przez firmę wiadomości e-mailowych :

Czy samo to nie jest nastawione na zapewnienie sobie poufności w podejmowanych działaniach i pozostawienie klienta w pewnym osamotnieniu - osaczeniu ?

Jeszcze nie dawno głośno było w kraju o aferze Amber Gold. Pragnę uzmysłowić Państwu, że dla mnie w pewnym sensie wynik netto tej inwestycji jest podobny do wyniku jaki osiągnęli klienci tej oszukańczej firmy. Zainwestowałem 20.000 zł. i w okresie wszechobecnych wzrostów otrzymałem zamiast 30.000 tylko zainwestowaną kwotę, natomiast klient Amber Gold z zainwestowanych 20.000 być może po jakimś czasie (u mnie to trwało 4 tata) z masy upadłościowej otrzyma połowę zainwestowanych środków. W obu przypadkach strata wynosi 10.000 zł.
Oczywiście sytuacja ta dotyczy nie tylko mnie ale szerszego grona osób - wszystkich którzy zdecydowali się na tą inwestycję. W okresie tym funkcjonowały w Open Finance jeszcze inne podobne inwestycje (łatwiej podjąć decyzję jak ma się z czego wybierać) o równie działających na wyobraźnię nazwach :
- Skarby Pustyni
- Pewna Dziewiątka
- 4 Strony Świata,
jednak nie posiadam informacji na temat ich wyniku inwestycyjnego.

Szanowna Redakcjo.
Czyżby w majestacie prawa, pewne osoby w białych kołnierzykach, sprytniejsze od szefa Amber Gold - Marcina P. znalazły lepszy sposób na oszukanie klientów ?
Czy opisana przeze mnie inwestycja nie zasługuje na miano Afery Amber Gold - Bis ?

Z poważaniem..........Grzegorz Gibki.
Piotr Szymański / 83.9.154.* / 2014-03-24 12:17
Szanowny Panie Grzegorzu,

zamieszcza Pan ten sam wpis na wielu forach internetowych. Pozwolę sobie zatem odpowiedzieć Panu ponownie, licząc, że zauważy Pan chociaż jedną z moich odpowiedzi.

Celem produktów strukturyzowanych jest ofiarowanie Klientom możliwie najbezpieczniejszej formy inwestowania posiadanego przez nich kapitału. W tym celu łączą one niektóre cechy właściwe dla lokat (gwarancje zwrotu 100% zainwestowanego kapitału) oraz programów inwestycyjnych (możliwość osiągnięcia zysku z inwestycji). W przeciwieństwie do lokat nie wymagają jednak zamrożenia dużej kwoty pieniędzy.

Ofiarowana przez nas naszym Klientom gwarancja, o której napisałem powyżej, jest swoistym spadochronem i daje Klientowi pewność, że nawet jeśli zainwestowane środki nie przyniosą oczekiwanego zysku, otrzyma on od nas zwrot 100% zainwestowanego kapitału.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
ByłyWASZ / 79.189.244.* / 2014-05-05 12:20
Taka odpowiedź jest najlepszym przykładem podejścia tej firmy do klienta. Nic nie wnosi, mydli oczy i w żaden sposób nie wyjaśnia straty klienta. Panie ekspercie, pytanie brzmiało - dlaczego rozwiązanie oparte o zwyżkujące indeksy nie zarobiło, a nie jak skonstruowana jest lokata strukturyzowana. To można znaleźć w googlu. Spadochron należy wykupić na wypadek skorzystania z waszych usług waszą, aby nie ponieść większych strat. Proponowane przez was rozwiązania (a już na pewno ta lokata) było celowo skonstruowana na niekorzyść klienta, a to na rynku usług was dyskwalifikuje. Na szczęście firmy, które działają tak na co dzień w końcu znikają z rynku, zapomniane i z czerwoną kartką na dalsze działania.
dark226 / 46.112.252.* / 2014-05-03 19:56
zamieszca na wielu forach bo go oszukaliscie i chce na to zwrócić uwagę
lau_ra / 2014-07-10 20:12
...i bardzo dobrze,że na wielu forach. Uważam,że prawda o OF powinna trafić do jak największej liczby potencjalnych klientów.Trzeba walczyć, aby świat był lepszy,a ludzie, którzy chcą realizować inwestycje swojego życia nie padali ofiarami oszustów z OF !!!
patriota773 / 151.248.35.* / 2014-05-02 06:11
Człowieku, ale w tym przypadku tutaj był ewidentny zysk, więc o spadochronie nie ma mowy.
Oddawajcie kase człowiekowi.
SPRAWĘ PROSZE ZGŁOSIĆ DO KNF
niezrozumiemludzi / 83.144.65.* / 2014-05-26 13:06
A czytał umowę? Wiedział gdzie, komu, na ile oddaje pieniądze i jakie mogą być tego skutki?
Zyczliwy / 194.11.254.* / 2014-03-14 16:17
Trzymaj sie z dala od Open Finance. Jest to przestepcza organizacja zalozona w celu zdzierania pieniedzy z niczego nieswiadomych ludzi. Ja zostalem przez nich oszukany na kilka tysiecy zlotych, ale sa tacy co potracili dziesiatki, a nawet setki tysiecy.

Jeśli skorzystałeś z usług:
Open Finance
Getin Noble Bank
Idea Bank
albo innej spółki należącej do Getin Holding

lub dopiero zamierzałeś skorzystać
sprawdź najpierw forum na stronie
www.wrobieni.com.pl
bo moze juz zostales oszukany.
KA267 / 83.18.230.* / 2014-03-14 08:30
Open Finance to pospolici oszuści od tygodnia bez żadnej podstawy prawnej mam zablokowane ponad 2 tysiące na ich beznadziejnym koncie i nie mogę nic zrobić. Codziennie dzwonię, pisze skargi, zero reakcji. Na ich pseudo lokatach straciłam zamiast zyskać przez te ich zapiski drobnym druczkiem w których jest coś zupełnie przeciwnego do tego co mówi "konsultant" (na prawdę to naganiacz frajerów). UNIKAJCIE !!!!
hipcio 2014 / 83.30.214.* / 2014-03-13 10:56
NIE NIE NIE Wczoraj podziekowalam za bardzo mila wspolprace,ktora trwa od 08.2013r.i do tej pory cisza.Sa to ludzie,ktorzy powinni byc zwolnieni z takiej funkcji i jeszcze nazywaja ich Doradcami tylko do czego?Moja slynna i beznadziejne OF znajduje sie w Rybniku.Ostrzegam !!!
kaem / 83.18.227.* / 2014-03-11 14:40
Ludzie nie dajcie się namówić na żadne gówno które oferuje Open finance. Co innego mówi doradca a co innego jest w umowie ale dowiecie sie pewnie dopiero tak jak ja po przeczytaniu tych kilku stron drobnym druczkiem . Zaufałem bez czytania podpisałem i wpakowałem się jakaś pseudo lokatę na 15 lat ze teraz po wplaceniu juz 15tys jakbym zrezygnował dostane 2tys kapitalu bez zadnych odsetek.Uwaga to oszusci!
Piotr Szymański / 159.205.215.* / 2014-03-11 23:32
Szanowny Panie keam,

nasi doradcy finansowy są uczulani na konieczność informowania Klientów o okresie umownym, jak również o opłacie likwidacyjnej i powodach jej istnienia. Jeśli wypełni Pan swoje zobowiązanie, czyli utrzyma produkt w okresie umownym, otrzyma Pan od naszej firmy gwarancję zwrotu 100% zainwestowanego kapitału, zatem nie straci Pan ani złotówki z tego, co zostanie zainwestowane przez naszą firmą w Pana imieniu.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Jasio55 / 89.78.89.* / 2014-04-07 21:41
Szanowny Panie
Wasi doradcy są uczulani na niedoinformowanie lub wprowadzanie w błąd klienta za cenę zdobycia jego oszczędności. Przekonałem się o tym na własnej skórze. Niech Pan nie wypisuje takich delikatnie określając andronów. Po prostu Open Finance to oszuści!
Piotr Szymański / 159.205.236.* / 2014-04-10 05:25
Panie Janie,

ubolewam nad Pana negatywną oceną jakości usług świadczonych przez naszych doradców finansowych. Jako, że opinie naszych Klientów są dla nas niezwykle ważne i cenne, proszę o podanie większej ilości merytorycznych argumentów stojących za Pana krytyką.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Jasio55 / 89.78.89.* / 2014-03-18 21:16
Po prostu doradcy OF są oszustami. Pomimo powołania się na OWU - określone tam terminy, doradca przekonuje, że w określonych warunkach są inne niż w OWU. Po podpisaniu umowy okazuje się, że jednak w OWU są prawdziwe, a doradca nic takiego nie wpierał. Mam własnoręczne opisy kłamliwych wywodów doradcy. TO POPROSTU OSZUSTWO JAK CAŁE OPEN FINANCE TO OSZUŚCI!
moradwkubeł / 109.196.87.* / 2014-03-12 12:41
Bredzi Pan jak we mgle. każdy kto wchodzi w w te produkty musi stracić a utrzymuję bandę naciągaczy przez wiele ,która z tego żyje. Śmiejecie się póżniej frajerom w nos a tak naprawdę macie ich serdecznie w d....e Ostatnio kasjerka w Makro w Sosnowcu przedstawiła mi swoja historię i pana z Open Finance z produktem na ,którym straciła świetnie inwestując według (tfu) doradcy 50 000 złotych. Nie ma w Polsce jak na razie sprawiedliwości i właściwych ustaw zabraniających takich praktyk jakie stosuje ta pazerna firma z AXA we współpracy.
Piotr Szymański / 159.205.215.* / 2014-03-12 22:10
Szanowny Panie,

zależy mi ogromnie na merytorycznych opiniach naszych Klientów. Jeśli jest Pan w stanie przedstawić swoje zdanie na temat usług świadczonych przez naszych doradców finansowych, bardzo chętnie przeczytam Pana komentarz. Proszę jednak o większą ilość argumentów, które pozwolą mi pochylić się nad Pana opinią.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
jsgolkjasklgjasgkl;j / 91.223.64.* / 2014-05-15 22:55
Szanowny Panie Piotrze Szymański.

Merytoryczna opinia.

Chciałem wziąć kredyt hipoteczny w pekao S.A. w kwocie ok. 300 000 zł. przez Was i dobrze, że nie wziąłem, fakty :

U Was :

prowizja - 1,60 % sic ...
marża - 1,65 %
Transza - 200 zł.

U szeregowego pracownika w banku pekao :

prowizja - 0,8 %
marża - 1,35 %
Transza - 100 zł.

Jakieś pytania ?

Pozdrawiam i NIE POLECAM Open Finance, dordztwo to ostatnie określenie jakie mi przychodzi do głowy po krótkiej przygodzie z Wami ...
lau_ra / 2014-07-10 20:24
Usługa pośrednika nie jest związana żadną umową, poza ustnymi ustaleniami i ogromnym kredytem zaufania ze strony klienta w związku z tym (tu cytuję Dyrektor Departamentu Prawnego Open Finance p. Monikę Kwiatkowską) "pośrednik nie ponosi odpowiedzialności wobec klienta za porady". Tylko, że takiej informacji nie ma na stronie OF. Udając się do doradcy nie oczekujmy więc porady...
Piotr Szymański / 195.162.24.* / 2014-05-22 13:28
Szanowny Panie,

proszę o podanie więcej szczegółów. Konkretnie interesują mnie daty badania warunków kredytu.

Gdyby był Pan uprzejmy oprócz dat podać również informację, w której placówce banku oraz w której placówce Open Finance otrzymał Pan powyższe warunki, będę zobowiązany.

Różnica jest bowiem spora, więc chciałbym mieć możliwość skonfrontowania Pana informacji z naszym zestawieniem, aby wykluczyć ewentualne pomyłki.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
Antyopenfinance / 79.186.53.* / 2014-03-14 19:37
Warto może najpierw kontrolować swoich doradców...Ja złożyłem wnioski o kredyt hipoteczny przez of, doradczyni twierdzi że złożyła je do 4 banków - został złożony w jednym(prawdopodobnie tam gdzie ma najwyższą prowizję) , osobiście przeszedłem się po bankach żeby sprawdzić - jak jej przekazałem że wnioski nie zostały złożone zostałem potraktowany jak bandyta, który bezprawnie ja kontroluje. Po miesiącu nieświadomego oczekiwania nic...podała mi moje zdolności kredytowe, które w czterech bankach mogę wyliczyć w ciągu godziny!!! NIE POLECAM NIKOMU!!!! NIGDY WIĘCEJ OPEN FINANCE!!! TRZYMAJCIE SIĘ Z DALEKA!
Piotr Szymański / 159.205.240.* / 2014-03-19 23:57
Szanowny Panie,

nasi doradcy finansowi otrzymują takie samo wynagrodzenie niezależnie od tego, w jakim banku Klient podpisze umowę kredytu gotówkowego. Chciałbym prosić o pogłębienie Pana opinii o więcej szczegółów w zakresie złożonych wniosków, gdyż oszacowanie zdolności kredytowej jest PIERWSZĄ czynnością, jaką nasz doradca wykonuje na rzecz Klienta.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
ByłyWASZ / 79.189.244.* / 2014-05-05 12:27
to nie koniecznie prawda, niektórzy płacą więcej niż inni. To jest fakt i nie należy kłamać Panie ekspercie (znowu). O dziwo tam gdzie są większe prowizje za produkt tam większa produkcja. Taka dziwna zależność. Ale co pan ekspert może pisać jak nie takie bzdury, w końcu to przedstawiciel tej wyjątkowej instytucji.
Piotr Szymański / 83.9.146.* / 2014-05-09 10:51
Naturalnie jestem pracownikiem Open Finance i z tej przyczyny mam wiedzę, której nie jest Pan w stanie uzyskać. Mogę Pana zapewnić, że wysokość wynagrodzeń naszych doradców finansowych w żaden sposób nie zależy od banku, w którym Klient zaciąga kredyt.

Polecane przez naszych doradców oferty są zawsze najkorzystniejszymi dla Klienta. Chciałbym jednakże zwrócić uwagę, że nie zawsze najkorzystniejsza znaczy najtańsza. Gdy ktoś potrzebuje kredytu w krótkim terminie doradcy proponują banki, co do których mają pewność szybkiego uzyskania środków finansowych. Często nie będzie to najkorzystniejsza oferta finansowo, lecz najkorzystniejsza w tej konkretnej sytuacji.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
kaem / 83.18.227.* / 2014-03-12 11:54
jasne przez 15 lat bede placil i nic z tego nie mial...... a mialo byc po 7-11 procent rocznie.
Piotr Szymański / 159.205.215.* / 2014-03-12 22:06
Szanowny Panie keam,

gwarancja zwrotu 100% zainwestowanego kapitału oznacza jedynie, że nie straci Pan zainwestowanych środków, a nie przesądza - co oczywiste - o braku zysków.

Pozdrawiam, Piotr Szymański
Online Ekspert Open Finance
rec_vip / 160.83.30.* / 2014-03-17 14:10
proszę mi zatem wskazać punkt/paragraf w deklaracji na temat słowa "GWARANCJA", bo z tego co przeczytałem, a chyba umiem czytać nie znalazłem tego słowa, a jedynie "celem funduszu depozytowego jest OSIĄGNIĘCIE".
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy