Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!

Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!

Ania / .* / 2004-04-30 10:24
Komentarze do wiadomości: Powiedz co sądzisz o wejściu do Unii!.
Wyświetlaj:
Marta / .* / 2005-04-09 18:25
Nie narzekajmy. Chcielibyście dzisiaj siedzieć w grajdole wschodnioeuropejskim z oknem skierowanym na Moskwę?, bo ja nie. Wolnośc . To ważne słowo , ponieważ dzięki temu nic mnie nie ogranicza . Nie potrzebuję wizy , by tanimi liniami polecieć np.na kawę do Barcelony- to żart . Boimy się tego , co nieznane . Trudnością jest to , że słabo my , Polacy , znamy obce języki . A autorzy niektórych wypowiedzi żenująco nie znają poprawnej polskiej pisowni . Druga sprawa to wykształcenie . Często ludzie studiują kierunki , które ich nie interesują , czyli "dla papierka", bądż tytułu mgr . Póżniej dziwią się , że są bezrobotni. Zamiast narzekać , warto inwestować w siebie . Kiedy ja kończyłam studia w latach 80 ub. wieku , nie można było dostać paszportu ot tak. Na wczasy zagraniczne jedynie do Bułgarii lub do którejś z republik ZSRR. Na Zachód - akurat. Osobiście , gdybym dzisiaj miała 20 - 25 lat i swoje studia , nikt by mnie tu nie zatrzymał. Osobiście , ze względu na Unię , uczę się angielskiego i przymierzam się do nauki chińskiego . Dlatego z rozczarowaniem przeczytałam komentarze chyba młodych ludzi . Narzekają , że Unia ani Polska nic dla nich nie zrobiły. Mam do tych osób pytanie - a co Wy zrobiliście dla siebie , by lepiej żyć? To by było na tyle. Pozdrawiam optymistów i malkontentów.
Antonio / .* / 2005-04-09 23:50
A co do "wolności" to wiem jedno (z własnego doświadczenia). Czy to za komuny czy w obecnych czasach " mamy tyle wolności ile pieniążków w kieszeniach." Bogaci zawsze podróżowali po świecie, a biedny zawsze będzie siedział na dupie.
Marta / .* / 2005-04-10 12:16
Punkt widzenia zawsze zależy od punktu "siedzenia na dupie "-to do Antonia . Przecież od samego siedzenia nie przybędzie pieniędzy . Warto przytoczyć słowa profesora Kotarbińskiego - " Lub robić coś . Kochaj kogoś. Nie bądż gałganem . Żyj poważnie." Moim zdaniem święte słowa. I nadają się na motto życiowe. Warto skorzystać.
EP / .* / 2005-04-09 09:51
Myślę, że wcześniej czy później Europa będzie jednym państwem i o ustanawianym w nim PRAWIE będą stanowić politycy o zdrowych i rozsądnych umysłach. Polscy posłowie i senatorowie nie umieją stworzyć jasnego, czytelnego prawa. A złe prawo jest żródłem wszelkiego zła. Pokładam nadzieję w wyższej formie zjednoczeniowej.....Federacji Europejskiej.
Historia / .* / 2005-04-08 21:46
Srebrniki zostaly rzucone,Judaszy nie brakuje,prawda otworzy oczy nawet Judaszowi.
MArcin / .* / 2004-05-29 15:06
Proponuje Wam spoko prace sam na niej zarabiam 4 tys miesięcznie. Siedzisz w domu i zbijasz kokosy!!!! Zero stresu tylko 2 h dziennie.Więcej info: manin5@wp.pl
Agusia Piatkowska-katowice-szopienice / .* / 2004-05-27 20:05
sadze ze jest stuknieta nasz sejm nic innego nie mogl wymyslic tylko ta za**ba*ą unie piszcie do mnie czekam agusia_0@tlen.pl
Agnieszka Piatkowska / .* / 2004-05-27 20:02
hmmm moim zdaniem wejscie do unii jest rzecza naprawde zbedna bo mysle ze nam nie potrzebne sa kolejne klopoty mamy dosc swoich a teraz jeszcze ci nasi zlonieze w tym z******** iraku i chyba to wejscie jest calkiem nie na miejscu ci ktorzy glosowali "za"przystapieniem nas do unii powinni sie teraz ukrywac sa oni dla mnie nieobliczalni umyslowo ale to z drugiej strony ich sprawy ale zobaczycie za pare lub parenascie latek bedziecie wszyscy tego zalowac w sumie juz tego co poniektorzy zaluja I DOBRZE IM TAK po co tak glosowaliscie ja sie ciesze bo nie mam wyrzutow sumienia jak ktos bedzie chcial ze mna pogadac to jestem na gg 8884853 lub piszcie na meila agusia_0@o2.pl
Danuta / .* / 2004-05-13 20:51
Mysle ze to wiele halasu o nic to cale wejscie do uni.Powinnismy
ratyha / 84.234.38.* / 2009-03-08 17:15
a dofinansowania dla szpitali gdybys znalazla sie w szpitalu z zaciekami lub uczyla na zaśmieconym uniwersytecie,jak byś sie czuła?
e.com / .* / 2004-05-08 23:51
TRAWA NIE ZROBIŁA SIĘ BARDZIEJ ZIELONA A NIEBO BARDZIEJ NIEBIESKIE. MOŻE NASZA KOCHANA POLSKA NABIERZE LEBSZYCH BARW JAK CI WSZYSCY żule SPOD SKLEPÓW PRZESTANĄ CHLAĆ I WEZMĄ SIĘ ZA ROBOTE...!!!...
Gosia / .* / 2004-05-07 10:56
jezeli dobrze to rozegramy i bedziemy miec ludzi,ktorzy zamiast marnowac nasze szanse bede rozwijac je, wierze,ze wyjdzie nam tto na dobre.po raz kolejny przytocze tu przyklad irlandii,tylko panowie w rzadzie prosze nie popsuc i tej szansy ...
nieznany / .* / 2004-05-06 12:41
Cześć wujek!Jak tam praca? Jak dobrze przesyłam pozdrowienia.
marek / .* / 2004-05-06 11:07
czarno to widzę, jest 6 maja, pracuję w firmie handlowej, nikt w tej chwili nic nie wie na temat stawek celnych w imporcie z poza Unii, samochody od kilku dni stoją na cle, odprawy dokonywane są ręcznie. Jeżeli tak jesteśmy przygotowani do wejścia to zafundowano nam jedną wielką ściemę na ten temat.
gkalewski / .* / 2004-05-05 11:22
Boję się, a lektura poniższych komentarzy to potwierdza, że nie jesteśmy mentalnie ani praktycznie do tego wejścia przygotowani. Skrajne opinie potwierdzają brak pełnej informacji co nas czeka w ciągu I roku, II, III itp.Zarabiam 845 zł netto na umowę o dzieło, nie mam ZUSU, ani Kasy Chorych. Trzyma mnie w ryzach tylko to, że za jakiś czas staniemy się społ. obywatelskim, które zamiast narzekać zacznie się organizować i walczyć o swoje prawa. Przede wszystkim prawa, które pod "płaszczykiem" walki z terroryzmem (czytaj podziałem na biednych i bogatych) ogranicza się w Europie i USA. Takie są niestety skutki połączenia biznesu i polityki a na tym głównie polega globalizm. Niestety nie mam żadnych złudzeń, zę dopiero mój syn (21 lat) albo jego syn osiągnął średni unijny poziom życia jeśli oczywiście organizacja ta nie wyczerpie swoich możliwości ( 4 mln bankructw gospodarstw domowych w Niemczech, 2,5 mln we Włoszech, 1,5 mln we Francji) to skutki wejścia w strefę euro. Połowa info o tym jak wzrosły ceny w Unii, jak obniżył się standard życia szczególnie młodych ludzi, tych europejskich średniaków do nas nie dochodzi. Stąd niedoinformowanie i galimatias sądów i ocen. Jedno jest pewne nikt nie jest na tyle odważny ani nierób Prezydent z 300 osobową świtą ani były Premier powiedzieć nam w jakim naprawdę stanie jest nasze Państwo i myślę, że jednym wyjściem na uratowanie Go było niestety wejście do socjalistycznej wspólnoty europejskich biurokratów i politykierów. Przecież oni znakomicie z tego żyją, występując niby to w naszym imieniu....Nic ująć nic dodać....
Eon / .* / 2004-05-04 13:22
Proponuję numer z 30 kwietnia Ostsee Zeitung - strona numer 3. Jak widzą nas Niemcy.
asd / .* / 2004-05-04 08:05
Szanowni Internauci,dawno dawno temu Niemcy i Prusacy bili dzieciaki po łapach bo nie chciały się uczyć po niemiecku. Niejakiego Pana Ślimaka (tym co nie wiedzą taka bajka z podstawówki) musieli wziąść ogniem żeby się wyniósł. Teraz takie czasy nastały że za naukę języka należy płacić, a historie o strachu przed sprzedażą ziemi włóżcie między bajki - jeżeli człowiek dostaje bardzo dobrą cenę za grunt to wcale się nie zastanawia komu ją sprzedaje. Kto z was dokonał transakcji na której stracił tylko dla pobudek patriotycznych? NO KTO??? nie rzucim ziemi skąd na ród lecz sprzedam ją za godziwą cenę... POLACY,....POLACY........
Lou Syfer / .* / 2004-05-04 13:41
Nie łudź się, że byli właściciele będą ją kupować za dobrą cenę. Oni ja bedą odzyskiwać, może inaczej niż my ziemie odzyskane, ale tanio i skutecznie, rękami firm prawniczych.
:-) / .* / 2004-05-03 22:11
Cóż! Przyszedł szwab- przegrał wojnę, przyszła komuna- poszła w cholerę ciekawe co zrobimy z UE skoro sami siebie niszczymy na bierząco.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy