Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Prowadzenie salonu masażu i innych zabiegów

Prowadzenie salonu masażu i innych zabiegów

michalmbq / 2015-01-29 20:44
Witam,

Chciałbym się dowiedzieć jak się zabrać (i czy to w ogóle możliwe) za prowadzenie własnego salonu masażu. Chciałbym takowy otworzyć, sam nie mam uprawnień, by być masażystą, chcę do tego zatrudnić 1-2 pracowników. Lokal mam w centrum miasta, opłata za lokal 0 zł. Lokalizacja wydaje mi się dobra. W obrębie 50-60 km nie ma innego takiego salonu. Jest tylko jeden pan, który dojeżdża do klientów z łóżkiem, sam nie ma uprawnień czy własnej firmy. U mnie natomiast byłby nowoczesny lokal, z wygodami. Wszystko tak by zachęcać klientów, mieć z nimi dobry kontakt, no i oczywiście zapewniać im jak najlepsze usługi. Różne rodzaje masażów itp.

Jakie podjąć kroki by do czegoś takiego doprowadzić, tj założyć taki własny biznes. Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję.
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
michalmbq / 2015-01-30 17:46
Bardziej mnie interesują sprawy prawne. Jakoś tak w skrócie krok po kroku od czego zacząć. I czy mogę potem liczyć na jakieś wsparcie unijne, dotacje, coś w tym guście, bo to też byłoby bardzo pomocne w dobrym starcie.
szklarek / 2015-01-30 19:52
Elementarz:

http://msp.money.pl/wiadomosci/zakladam_firme/
ZuzaMaja70 / 2015-01-30 10:38
Musisz założyć działalność;) zakupić wyposażenie salonu, czyli łóżka, ręczniki, prześcieradła, jeśli chcesz świadczyć oprócz masażu klasycznego również masaże relaksacyjne, to przydałyby się kamienie, stemple, olejki;) musisz mieć przygotowane miejsce do przebierania dla pacjentów, w salonie musi też być odpowiednia stała temperatura. Najlepiej skontaktuj się z kimś, kto jest technikiem masażystą, to poda Ci wszystkie wytyczne, co do wyposażenia. Sam nie musisz mieć wykształcenia odpowiedniego chyba, ale musisz mieć zatrudnionego na stałe masażystę.

Najnowsze wpisy