skok stefczyka

slawekgdynia84 / 2008-03-02 17:28
Mam pytanie odnosnie Skoku.wystapilem u nich o pozyczke gdyz w normalnym banku nie chcieli mi jej udzielic.Bik-bo nigdy nie bralem kredytu i to ze mam odroczenie z woja jeszcze tylko na rok.W skoku zlozylem wniosek-zarabiam 3000netto i wzialem poreczyciela ktory po1)ma u nich pozyczke i splaca ja regularnie i po 2)zarobki tej osoby to 5400netto.W piatek juz dzwoniono do mojej firmy i szef wszystko potwierdzil.Myslicie ze jest szansa by uzyskac u nich pozyczke?Babka ktora tam pracuje byla prawie przekonana ze sie to uda gdyz ponoc Skok sprawdza Bik ale nie ma to wplywu na decyzje kredytowa lecz na oprocentowanie itp. czy to prawda?
Wyświetlaj:
Mich Hunter / 89.230.197.* / 2010-02-17 00:02
Ojciec ma pozyczkę w skok i nie ma problemu z pożyczką to było 30 000 pln nie dużo ale zawsze coś- dostał też tylko dlatego że jest długo ich klientem.
marsel88 / 2010-02-10 13:36
To matacze i nic więcej. Od lat korzystam z ofert banków. Ale to co przeszedłem w skok to szok po prostu. Spróbujcie spłacić wcześniej kredyt.. Tak was pomataczą że w papcie się nie zmieścicie. Przestrzegam.
członkini SKOK / 84.10.194.* / 2010-06-24 10:46
Przestań bredzić. Mnie nie kazali robić żadnych dopłat.
andy425 / 62.87.174.* / 2010-02-11 21:23
Ludzie!!! Broń Was Panie Boże abyście brali pożyczki z SKOK! Aby otrzymać pożyczkę trzeba zostać członkiem ich kasy i płacić składki-oprócz tego oczywiście spłacać pożyczkę. Kilka lat temu spłaciłem pożyczkę w całości, a oni nadal nękali mnie żądaniem jakiś dopłat,składek,itp. nasyłali na mnie jakiś niedorobionych "windykatorów" którzy uciekli jak postraszyłem ich sądem. Pomimo złożenia przeze mnie rezygnacji z członkostwa przysyłali mi cały czas jakieś wyciągi z konta.Ostatnio ponownie napisałem do nich żeby skreślili mnie w końcu z członkostwa, to przysłali mi stos papierów do wypełnienia-oświadczenia,zaświadczenia i takie tam bzdury. Ręce opadają i krew mnie zalewa. O kompetencjach ich pracowników i rozbuchanej biurokracji lepiej nie będę wspominał,bo szlag mnie nagły trafia. Bierzcie kredyty w normalnych bankach tylko nie w SKOKU-u. Jak słyszę słowo SKOK, to dostaję uszczerbku na psychice. Kolega marsel88 ma świętą rację, OSTRZEGAM PRZED NIMI !!!
Bikowiec / 79.185.131.* / 2010-09-06 19:30
Ja się zgadzam w zupełności z przedmówca a was wszystkich chyba za słabo kołysali w dzieciństwie ze takie bzdury wypisujecie lub inaczej jesteście pracownikami tych pseudo banków bo i już takie określenia słyszałam "Grube Świnie" i tyle tak tylko można nazwać tych oszustów. Przykład?
A proszę bardzo!!!
Mój tato zaciagnał kredyt w skoku w oddziale w Głubczycach, parcujaca wtedy tam kobieta Pani A.G a dzis juz pani kierowniczka zaproponowała mu pozyczke na super warunkach jak sie pozniej okazało rzecywistosc byla nie co inna. Fakt jest taki iz nie zaplacil 2 rat pozyczki bo wynikly sytuacje w jego zyciu takie a nie inne jednakze uregulował swoje zadłuzenie. Jak sie dzisiaj okazało chciał wziac teraz jedna pozyczke w dobrym banku na splate zaciagnietych innych kredytów czyt.konsolidacyjna. i tu nastapil szok.... otóż okazalo sie ze odstapili od umowy o czym nas szybciej nie informowano i mamy wpis do Biku. Ba poszlismy na rozmowe z kierowniczka dlaczego widnijemy w biku skoro od tamtej pory splacamy kredyt terminowo. Poprosilismy o harmonogram wplat na konto jak sie okazuje i takiego harmonogramu juz nie mozna uzyskac, to jeszcze nic bo w maju tego roku wplacilismy 2000 zł na poczet pozyczki i jak sie okazuje ctuje słowa kierowniczki :"to jest nie mozliwe" jednakże tato okazał dowód wpłaty zrobiła wielkie oczy cofła sie o rok czasu wstecz i mowi nam o przeterminowanych zapłatach , byc moze przeterminowane ale jednak do cholery jasnej zaplacone!!!
Nie pozostaje nam nic innego jak udac sie do sadu i walczyc z ta bada swin a w szczególnosci z kierowniczka ktora po tylu szkoleniach na ktorych zapene musiala byc niczego sie nie nauczyla bo widocznie ściagi byly wazniejsze.
Radja maryja nie słucham a wam radze Dajcie sobie spokój z ta banda oszustów bo źle skonczycie i tylko pozostanie wam modlitwa.
NIE POLECAM A NAWET ODRADZAM !!!

Bez powazania dla pracownikow z powazaniem dla czytelnikow:
Bikowiec ...
Członek + / 83.17.83.* / 2010-03-09 16:25
Uszczerbek na Twojej psychice to prawdopodobnie efekt patologii w dzieciństwie dlatego teraz takie flustracje! Jeśli już coś negujesz to przedstaw konkretny argument,liczbę lub fakt a nie rzucasz ogółami!!!!
SEJNY / 91.202.174.* / 2010-08-29 21:30
Ten Członek+ pewnie miał problemy ze swoim tatusiem, który go dotykał...a zły dotyk boli całe życie.
alleluja! / 94.42.32.* / 2010-03-21 16:54
Szczesc Boze Czlonek +,
na forum nie wyzywamy, chyba, ze opisane przez Ciebie sytuacje mialy miejsce w Twoim dziecinstwie. ale to forum jest finansowe, jak masz problemy psychiczne, radze poszukac innego forum.
w ramach pokuty zap*****lasz do skoku i wplacasz 20 pln na nasze ukochane Radio Maryja!!!!
marpol / 188.33.124.* / 2010-02-12 13:11
Masz rację to najgorsze matactwo jakie może być.................Skok Stewczyka szuka tylko takich głupich jak my żeby sobie nabijać kabze. Jak nie zapłacisz w terminie raty kredytu to po dwóch dniach ląduje w windykacji za co Ty musisz płacić z własnej kieszeni. Dziwne są te ich procedury w żadnym banku takich nie ma. Za to powinni być karani, za wymuszenie dodatkowych opłat, które my ponosimy, bo jeśli ja nie zapłacę w terminie raty to dlaczego ona już po dwóch dniach wylądowała w windykacji. ja rozumiem po miesiącu czy po dwóch miesiącach, ale nie po kilku dniach. No i jakie wysokie mają opłaty za nieterminowe spłaty. Tez nie polecam brać kredytu w Skoku Stewczyka. To najgorszy Bank jaki może być. pozdrawiam
wiesia11 / 83.19.253.* / 2010-04-23 20:21
A ja jestem zadowolona z oferty skoku. Miałam u nich już kilka kredytów, nikt mi po kilku dniach zwłoki nie dawał do windykacji, raz mi się zdarzyło przeterminować pożyczkę dwa tygodnie, nawet do mnie zadzwonili , rozmowa była bardzo uprzejma, na drugi dzień zapłaciłam obyło się bez żadnych kosztów, odsetki karne 1 zł !. Polecam.
ar. / 77.114.72.* / 2010-04-13 10:46
Nie dopisales jeszcze ze jak niezaplacisz w terminie raty to w ciagu dwoch dni przysylaja kare do zaplaty w wysokosci 200 zl.W moim przypadku byl to jeden dzien,bo wyplata wplynela pozniej
członkini SKOK / 84.10.194.* / 2010-06-24 10:48
Kłamiesz! Po prostu kłamiesz.
rysiek46 / 77.255.62.* / 2010-04-20 21:54
hahaha czy ty coś bierzesz???? za jeden dzień opóźnienia dostałeś karę 200 zł. ???? napisz do BIK żeby ci przysłali raport bo tych dni musiało być znacznie więcej.
pozdrawiam i życzę miłej lektury !
aleSHIT / 94.42.35.* / 2010-03-21 08:18
co ty pier***isz? przeciez Skok Stefczyka to instytucja walczaca z wykluczeniem finansowym? o jakich windykacjach i karach ty mowisz? ;)))))
a tak serio, to jak czytam ich misje, powolanie, to nie musze nawet browaca rabnac, zeby sie dobrze posmiac!

SKOK Stefczyka nawiązuje do tradycji polskiej spółdzielczości finansowej z przełomu XIX i XX wieku. U schyłku XIX wieku ideę finansowej samopomocy rozwinął i wcielił w życie dr Franciszek Stefczyk - patron naszej Spółdzielczej Kasy Oszczędnościowo-Kredytowej.

pamietajcie, ze tylko w Skokach, placac 30% za pozyczke, realizujecie idee samopomocy dla Zarzadu SKOKow.
osqareq / 95.49.68.* / 2010-02-09 04:16

skok stefczyka [117]

Witam

Na wstepie opisze swoj przypadek:

Firma działajaca ponad 20 lat, wzorowa historia kredytowa, splaty leasingowe etc. Chcialem wziasc kredyt inwestycyjny 150 tys zlotych, dodatkowo zlozylem zapytanie o leasing w kilku firmach na zakup maszyn. Na wstepie dostalem wymagania z BRE leasing gdzie bylo wprost zapytanie o gotowke, gotowke w akcjach itp. szczegoly mowiace o posiadanym majatku. Posluchalem sie osob trzecich i pomyslalem ze troszke za szczegolowej spowiedzi wymaga BRE ( i tu byl moj blad ale zaraz do tego dojde) posluchalem sie tzw. "ciemnej masy" ludzi bioracych po tysiac, dwa a nawet 5 bez poreczenia, bez formalnosci bo wlasnie dla nich jest firma SKOK dla "ciemnej masy" lub ludzi ktorzy maja zasrana historie kredytowa i na nich zeruje. Z cala pewnoscia nie jest dla firm, ludzi myslacych o powaznym kredycie czy tez hipotece. To sa moje stwierdzenia i tu po krotce postaram sie je uzasadnic. Jak juz pisalem staralm sie o leasing ale bralem tez pod uwage pozyczke dlatego udalem sie do SKOK-u. Na wstepie przywitala mnie mila usmiechnieta Pani i zaczelismy omawiac warunki, zaczelo sie standardowo trzeba to trzeba tamto, i ok zalatwialem papiery. W trakcie kiedy to robilem rownolegle prowadzilem sprawy Leasingu w innych firmach i papiery jak tez oferty mialem ze soba. Pani ze SKOK-u wykazala sie bardzo dobra uwaga i je zauwazyla. Sama zwrocila mi uwage czy staram sie o leasing i czy nie chcial bym sprawdzic ich oferty, alez oczywiscie zgodzilem sie. Powroce jeszcze do tego ze cala sprawa zaczela sie w listopadzie ubieglego roku( to jest dosc wazne). Wiec sie zaczelo, wartosc umowy wyniosla 65 tys USD brutto, jako ze procz maszyny ktora mogla by byc zleasingowana w tej umowie zawarte bylo oprogramowanie ktore nie podlegalo leasingowi Pani po konsultacji z "analitykiem" ( smiac mi sie chce bo gdyby on byl moim pracownikiem to po tym co bym mu w papierach napisal juz by pracy na budowie nie znalazl nawet jako ciec ) stwierdzila ze przygotuja mi oferte laczona kredyt + leasing. Super pomyslalem sobie moze cos z tego wyniknie. Wartosc sprzetu normalnie wynosi 46500 USD netto od dealera dostalem oferte ze jezeli wyrobie sie do konca roku bedzie mnie maszyna kosztowala 10% mniej, super pomyslalem sobie 5 tys usd netto piechota nie chodzi tymbardziej ze usmiechnieta Pani ze SKOKu powiedziala ze " DECYZJA NIE ZAJMIE WIECEJ NIZ TYDZIEN". Otoz do akcji wkroczyl pan "analityk" no i sie zaczelo, okazalo sie ze po wpuszczeniu samochodu calosciowo w koszta w ostatnim miesiacu wykazalem strate i to spowodowalo ze nie osiagam zdolnosci kredytowej. Oki sobie pomyslalem przeciez to normalne i z calym szacunkiem sie zapytalem "- co bedzie jeszcze potrzebne" po tygodniu (to juz poczatek grudnia) pan "analitk" oswiadczyl ze skoro nie wykazuje sie zdolnoscia to bedzie potrzebny zyrant, jeszcze tego samego dnia pojawily sie papiery osoby zarabiajacej ponad 4000 tys zl, i pelen zachwytu czekalem po raz kolejny na opinie "analityka"( juz to byla kpina). Minal prawe tydzien zblizalismy sie do polowy grudnia i przyszla opinia z "analizy" i ow "specjalista" w ciagu 7 dni wymyslil ze sprzet jest trudnozbywalny i ze potrzebne jest kolejne zabezpieczenie ( TEMU pANU ZAJELO 7 DNI TO CO W FIRMIE LEASINGOWEJ PIERWSZEJ Z BRZEGU ZAJELO 20 MIN!!!!!!!! - takich SKOK ma "specjalistow") ale wracamy do tematu - myslac sobie hmm no coz skoro potrzeba no to oki, jako ze na swoje mieszkanie nie mialem zalozonych ksiag wieczystych trzeba bylo zalozyc jakiekolwiek . Poprosilem rodzine i uzyskalem jako zabezpieczenie mieszkanie o wartosci +300 tys pln. Pani w SKOK uradowana takim zabezpieczeniem wyslala papiery do "analityka". Przyszly swieta czas prezentow a ze SKOKu jak nie bylo odpowiedzi tak i nie ma. Poswietach lekko poddenerwowany ( coz to tylko 5 tysiecy dolarow w plecy ) poszedlem sie dowiedziec co i jak.... Pani lekko zdumiona ze sie pojawilem zaraz po swietach zaczela wydzwaniac i obiecala mi ze uzyskam odpowiedz jeszcze tego samego dnia. "Analityk" po wnikliwych ogledzinach papierow ( i chyba po konsultacji z zarzadem, ministrami, poslami i calym caritasem) na drugi dzien dal odpowiedz ze zyrantowi konczy sie umowa ( to nic ze dalem sporo ponad 170% wartosci kredytu w zastawie ) zadzwonilem dowiedzialem sie ze bedzie przedluzona co sie zreszta stalo zaraz po nowym roku dostarczylem papiery do SKOKU. Pani bardzo mnie przepraszala i zaczela mi obiecywac ze zrobi wszystko bo widzi ze analitykowi brakuje kompetencji i ze sama na niego skarge napisze. Ja ze swojej strony zalatwilem u polskiego przedstawiciela przedluzenie promocji na ta maszyne do konca stycznia ( ktos wykonywal telefony do stanow uzeral sie z polityka handlowa po to zeby tylko dla mnie przedluzyc promocje zebym mial 5 tysiecy dolarow taniej) . Reasumujac w pierwszym tygodniu stycznia dopialem wszystko na ostatni guzik : zyrant z dluga umowa, zastaw ponad 300 tysiecy zlotych nic dodac nic ujac....a
osqareq / 95.49.68.* / 2010-02-09 04:18

zalatwilem u polskiego przedstawiciela przedluzenie promocji na ta maszyne do konca
stycznia ( ktos wykonywal telefony do stanow uzeral sie z polityka handlowa po to zeby
tylko dla mnie przedluzyc promocje zebym mial 5 tysiecy dolarow taniej) . Reasumujac w
pierwszym tygodniu stycznia dopialem wszystko na ostatni guzik : zyrant z dluga umowa,
zastaw ponad 300 tysiecy zlotych nic dodac nic ujac....a

ciag dalszy tego tekstu....


Reasumujac w pierwszym tygodniu stycznia dopialem wszystko na ostatni guzik : zyrant z dluga umowa, zastaw ponad 300 tysiecy zlotych nic dodac nic ujac....a jednak chyba ujac. niecale 2 tyg zajelo ubezpieczenie czego wymagal bank wpis do ksiag etc. Kredyt mialem dostac przed koncem stycznia i co? i sie okazalo ze pan "analityk" wymyslil sobie ze skoro zyrant ma umowe na 3 lata wiec na tyle beda w stanie mi dac leasing i tu dochodzimy do kwestii finansow :

pierwsze wyliczenia "analityka"
na 36 mc-y

2100 netto leasing miesiecznie
1800 brutto kredyt miesiecznie

calosc okolo 4.5 tys miesiecznie
wplata wlasna 20% ok 40 tys pln

(jak sie nie skusic na taka oferte)

aktualne wyliczenia "analityka"
miesiecznie 7000 netto leasing

wplata wlasna 0%

pomijam juz fakt ze sam sobie opowiedzial ze ja nie bede nic wplacal .....

Aktualne wyliczenia dostalem po 2 lutego 2010 czyli juz po tym jak zawrocilem dupe czlowiekowizeby cos dla mnie zalatwil. Do tego dolozymy troche innych spraw, aktualne moje zakontraktowanie wynosi okolo 20 tys zl miesiecznie (tyle bym zarabial dzieki inwestycji w ta maszyne). Zakladajac ze powinienem miec maszyne z poczatkiem stycznia a nie mam jej do tej pory wyliczenia wygladaja nastepujaco:

5000 dolarow netto – tyle jestem stratny na poczet 10% upustu jaki mialbym gdyby analaityk wykazal sie odrobina kompetencji.
20000 pln co miesiac – na wstepie styczen i luty – luty licze jako stracony bo ja juz z firma SKOK skonczylem wspolprace i zalatwienie wszystkiego gzie indziej zajmie mi caly luty....
razem 40000 tys zlotych dzieki kompetencji "analityka"

Reasumujac okolo 60 tysiecy zlotych kosztowal mnie kontakt z firma SKOK Stefczyka. Mam nadzieje ze ludzie ktorzy beda to czytac unikana podobnych pomylek do moich.

Moje nauczki :
nigdy nie rezygnowac z prowadzenia rownoleglych kooperacji z innymi bankami . To im ma zalezec zeby walczyc o klienta i najlepiej glosno mowic o tym ze sie gdzies indziej tez sie staramy o leasing.
Nigdy wiecej nie chce miec nic wspolnego z brakiem kompetencji jaka mnie uraczyl SKOK Stefczyka. Jezeli masz zdolnosc kredytowa idz do Zwyklego banku tam tez udzielaja chwilowek !!!
moja nauczka najwazniejsza pisz wszystko na papierze zeby pozniej miec prawo do dociekania roszczen z powodu braku kompetencji !!!! gdybym pisal wszystko na papierze to mysle ze po 1 sadzil bym sie z firma SKOK po 2 pan kompetentny juz by w niej nie pracowal
po 3 czytajcie opinie w internecie bo warto, nie patrzcie slepo ale umiejcie wychwycic co jest pisane przez pracownikow lub konkurencje to sie da rozpoznac. Gdybym wczesniej poczytal o SKOKu i o tym jak czesto wymienia personel pewnie wpadl bym na to ze ow "kompetentny analityk" jest nikim wiecej jak gowniarzem po studiach i ma tyle pojecia ile o analityce ile sie miesci na czubku szpilki.

Pisze to wszystko ku przestrodze dla innych ludzi jezeli nie macie problemow z BIK, kazdy bank udzieli wam chwilowki lub tez kredytu. Jezeli siegacie po kredyt powazniejszy omiajajcie kasy, i inne lombardy szerokim lukiem. Szukajcie sprawdzonych rozwiazan.

Pozdrawiam
ichasia / 80.54.64.* / 2010-10-28 21:11
Nie chcę skomentować żadnej wypowiedzi, tylko ostrzec innych. Pracownica w Skok Stefczyka we Włodawie kradnie pieniądze wpłacane przez ludzi do kasy. A jak sprytnie
wypełnia potwierdzenia - uważajcie.
hir / 94.42.50.* / 2010-12-15 14:46
Kochani Europejczycy!
Omijajcie SKOKI im. Stefczyka wielkim łukiem! Oni bezczelnie całą kasę zatrzymują w Polsce!!! Zasilajcie kabzy Niemców, Francuzów, Włochów, Holendrów itp. idąc z ciężko zarobionymi złotówkami do olbrzymiej większości banków dostępnych w naszym kraju! Po co Polsce pieniądze! Wystarczy, że będzie wschodnią prowincją Wielkiej Wspaniałej Europy! Niech Niemcy i Francuzi dyktują nam co mamy robić - oni lepiej od nas to wiedzą! Na potęgę uczcie się angielskiego, ostatecznie francuskiego czy niemieckiego! Niedługo mówienie po polsku będzie wielkim obciachem! Już teraz władze niemieckie zabraniają polskim dzieciom zamieszkałym w ich kraju mówić po polsku! Nawet władzom litewskim nasz język się nie podoba. Zapomnijcie o polskiej historii, kulturze, obyczajach, komu to na Zachodzie jest potrzebne!
Hir
Gosial / 95.40.248.* / 2009-10-21 18:41
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
świadoma / 83.15.207.* / 2010-01-22 15:01
UCIEKAJCIE JAK NAJDALEJ OD SKOKU STEFCZYKA!!!!! Starałam się tam o pożyczkę - od samego początku zdzierają ile się da - np. z sprawdzenie w BIK-u 20,00zł!!!! Nie licząc prowizji od udzielenia pożyczki i rozpatrzenia wniosku. O oprocentowaniu juz nawet nie wspomnę. Wg mnie jest to zdzierca, a pożyczkę tam biorą jedynie staruchy, nieświadome tego ile faktycznie muszą zapłacic, a pracownicy SKOK-u super wykorzystują niewiedzę i naiwnośc starszych osób. Ich hasło "pożyczki dla każdego" to jedna, WIELKA, ściema!!!!
pracownica skok stefczyka / 79.184.58.* / 2010-02-09 13:12
wyciskajcie z ludzi ile sie da to słowa kierowników do pracowników (doradców i dysponentów ) albo kroisz albo jesteś nieefektywny.
rurek / 80.48.227.* / 2010-01-19 15:30
siedzę już kilka godzin przy kompie i sprawdzam posty na różnych forach dotyczących banków między innymi i kasy skok i tak się zastanawiam czy jest aż tak źle ? czy wpisów dokonują tylko niezadowoleni klienci ?Ja chciałbym wziąć kredyt hipoteczny ale czytając te opinie to aż się boję iść do banku bo na pewno ktoś mnie tam oszuka :) a tak na poważnie przed podjęciem decyzji sprawdzam wszelkie za i przeciw i porównuję oferty różnych banków aby nic mnie nie zaskoczyło w trakcie podpisywania umowy.
Jeżeli chodzi o kredyt w SKOK to obecnie spłacam u nich kredyt i nie wiem czy miałem szczęście ale zostałem bardzo miło obsłużony przez pracujące tam panie, kredyt otrzymałem bardzo szybko i to że jest wysoko oprocentowany bo ok 15,85 procent to wiedziałem w chwili jak podpisywałem umowę a o wszelkich prowizjach i ubezpieczeniu zostałem również poinformowany przed podpisaniem umowy,którą oczywiście przeczytałem ! tak że nie zaskoczyły mnie żadne ukryte koszty ;)
Mam tylko jedną uwagę ,pani ze SKOKU zapomniała oddzwonić na mój telefon związany z ich ofertą pożyczki ale to taka mało istotna wpadka ... :)
KualaLumpur / 83.8.248.* / 2010-02-01 02:15
Nie ma co patrzec przez pryzmat jakiegos populistycznego belkotu ktory mowi ze wszystko co nie jest bankiem jest felerne i niegodne zaufania. Akurat w temacie porownania SKOKow do bankow to niejeden bank komercyjny moglby pozazdroscic tej instytucji liczby czlonkow, zgormadzonych aktywow, i przede wszystkim wynikow.
xuetzalcoatl / 2010-02-07 19:43 / Bywalec forum
niedawno dowiedziałem się, że takie instytucje jak Rabobank, Raiffeisen i Credit Agricole w swoich krajach działały na zasadach podobnych do Polskich SKOKów. Generalnie, bankowość spółdzielcza ma się na całym świecie bardzo dobrze.
barry686 / 2010-01-31 18:11
Jak widac, SKOKi nie gryza. Za to krzykacze w internecie owszem. Ponad 2 miliony zadowolonych klientow mowi samo za siebie.
madzulek / 195.85.227.* / 2010-04-12 14:50
jestes chyba pracownikiem lepiej w banku niz u nich
darew / 2010-02-09 10:30
Jestem członkiem SKOK Stefczyka od 2004 roku. Wstąpiłem do tej Kasy wyłącznie po to, by lokować tam swoje oszczędności na lokatach terminowych (mam ich sześć), nie brałem żadnych pożyczek, moja pensja wpływa na konto w Banku Millennium. Aby być członkiem SKOK-u i mieć możliwość zakładania lokat, trzeba mieć w SKOK-u również ROR i kartę VISA i regularnie płacić 5zł/mies. za prowadzenie rachunku. Pomimo tego, że ten ROR ani karta nie były mi do niczego potrzebne, do wczoraj byłem jednym z ponad 2 milionów zadowolonych klientów SKOK-ów. Wczoraj bez wcześniejszego telefonicznego uprzedzenia otrzymałem wypowiedzenie umowy o prowadzenie ROR. Powód: zaprzestanie terminowej spłaty zobowiązania (z powodu mojego zapomnienia nie zapłaciłem za ostatnie 3 miesiące za prowadzenie ROR). Chodzi o kwotę 15,13 zł (zaległy kapitał)+15 zł (koszty windykacji). W piśmie dodają, że uregulowanie ww. należności wraz z odsetkami w terminie 7 dni spowoduje cofnięcie wypowiedzenia umowy. Niżej piszą, że niezastosowanie się do powyższego spowoduje skierowanie sprawy na drogę postępowania sądowego. Wspominają również o odsetkach, kosztach windykacyjnych, sądowych oraz komorniczych. Moje pytanie brzmi: Czy to jest jakiś kabaret? Jacy ludzie tam pracują? Dariusz K. Gdańsk
Dariusz K. Gdańsk / 84.10.100.* / 2011-02-04 13:27
Moja wypowiedź sprzed roku zawiera błąd: miesięczna opłata za prowadzenie ROR wynosiła w omawianym okresie 2,5 zł a nie 5, reszta się zgadza. Przez ten rok zlikwidowałem wszystkie lokaty terminowe a wczoraj złożyłem wypowiedzenie członkostwa w Kasie Stefczyka.
mr- / 85.222.30.* / 2010-09-15 18:45
Mam bardzo podobno sytuację...tylko ja zadzowniłam a pan powiedział ze spokojnie sprawdz wszystko i na nastepny dzien zadzowni...po czym mija dwa tyg i nie dzowni...pisalam o zmniejszenie rat po czym odrzucili a potem przyslali pismo ze moge skladac o zmniejsznienie rat wiec napisalam a oni znowu odrzucili...po czym wowogl e wyszlo ze ja nie powinnam dostac tej pozyczki u nich i oni nie wiedza jak to sie stalo...kabaretto malo powiedziane
zwarteband / 83.24.156.* / 2010-01-30 11:49
15,85 % to za kredyt hipoteczny to kretynizm. Chyba wziąłeś kredyt konsumpcyjny, bo hipoteczny to maksimum 8,9% w normalnym przeciętnym banku! Pogratulować niewiedzy po trzech tygodniach surfowania!
miszmasz / 89.151.21.* / 2010-02-02 17:40
ty czytac nie umiesz? rurek wyraźnie pisze, że spłaca jakiś wczesniejszy kredyt na 15.85%, a to że pytał o hipoteczny to druga sprawa! oczywiscie, ze hipoteczne sa tańsze.
zdegustowana / 80.51.86.* / 2009-11-15 22:29
bez sensu to Twoje pisanie... sprawdzałaś oprocentowanie i ubezpieczenia w innych instytucjach finansowych? jeśli tak to wiedziałabyś, że tam są kredyty droższe nawet o kilka tysięcy złotych
allla / 83.22.40.* / 2010-08-14 10:53
MÓJ KOLEGA MIAŁ 300 ZŁ W BIKU I DOSTAŁ KREDYT,A JA MAM W BIKU 15 ZŁ I JEST ODMOWA,WIĘC JUŻ NIE WIEM CO O NICH MYŚLEĆ!
Andzej K. / 87.101.32.* / 2010-11-21 12:54
od 2 lat nie spłacałem debetu w wysokości 300 zł i Bank w którym mi go udzielono sprawił że mam bardzo negatywną historie kredytową w żadnym banku nie udzielono mi kredytu , pomyślałem o SKOK CENTRUM oddałem dokumenty i po dwóch dniach przyjechałem odebrać pieniądze w wysokosci 14.400 zł na bardzo dogodnych warunkach poniewaz stopa procentowa to 23 ,4 % w stosunku rocznym , rozłożyłem kredyt na 60 rat każda rata to 370 zł plus ubespieczenie na wypadek śmierci 30 zł razem 400 zł i jestem bardzo zadowolony
gregor3802 / 79.188.4.* / 2009-09-02 14:12
Człowieku zastanów się dobrze zanim to zrobisz
beniaminek / 2009-09-17 00:44
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
dziki24 / 77.115.64.* / 2009-10-02 17:05
skok stefczyka to jedna wielka sciema niedostalem pozyczki zarobki mam 3000 netto.zadnych zadluzen a oni niedali mi pozyczki.co innego wypisuja na swoich ulotkach czy w internecie bez poreczycieli taki ch.......jedna wielka sciema
Martyna282 / 82.177.223.* / 2009-09-28 14:12
co za bzdury...jak by byli takimi wyzyskiwaczami jak mówisz to nie mieliby tylu klientów. A tak poza tym to nikt Cie nie zmuszał do podpisania umowy pożyczki ani nikt za Ciebie tego nie zrobił, więc to Twoja decyzja, a umowy się czyta zanim podpisze więc jaki tu wyzysk, masz co chciałeś...
*olo / 213.158.197.* / 2009-12-11 10:35
Przede wszystkim wasi klienci to ludzie starsi, często bez wykształcenia, często z marginesu lub tacy, którym nigdzie kredytu nie przyznano. Kazda szanująca sie instytucja kazdemu klientowi tłumaczy punkt po punkcie umowę, w skoku się ja podsuwa tylko do podpisu! Wszystkie ubezpieczenia, i wszystkie inne produkty, które uda się 'wcisnąc' klientowi są drogie, ale pomagają oddziałowi zbudować plan!
Niestety podpisuję sie pod większością, skok to wyzyskiwacze i kombinatorzy, a pracownicy sa zaszczuci i mobbingowani. Kiedyś przy okienku kasowym powitano mnie błogosławionym szczęść boże i zapytano mnie czy jestem z rodziny radia maryja...:/
dla mnie to jest co najmniej sekta
Ina13 / 85.255.190.* / 2010-01-06 10:23
SKOK Stefczyka za dwie spóźnione raty naliczył 170zł kosztów windykacyjnych, przez ponad 6 lat byłam członkiem z nienaganną historią kredytową. Jak to możliwe, że za wysłanie dwóch monitów muszę teraz zapłacić tyle pieniędzy? odsetki karne oczywiście swoją droga. Może mi to ktoś wyjaśnić?
romanpacer / 83.21.178.* / 2010-02-07 14:53
Tak wlasnie traktuja swoich czlonkow /skladki czlonkowskie pracuja tylko dla nich,dla nas leza bezproduktywnie. Z tych pieniedzy udzielaja nam pozyczek, a za spoznienie takie koszty.Prosze sobie policzyc jaka kwota operuja - razy ilosc czlonkow. Moim zdaniem sa to praktycznie 'wyludzone' pieniadze na te cele/.Jedynym wyjsciem jest wyjsc od nich z aktywami tak jak ja to czynie.
członkini SKOK / 84.10.194.* / 2010-06-24 11:09
Składkami możesz spłacić pozostałą część kredytu, oczywiście pod warunkiem, że wypisujesz się ze SKOK-u. I jeszcze powiem Wam jedno. Nie mylcie SKOK STEFCZYKA z innymi SKOKAMI. Wprawdzie teraz się zrzeszyli ale polityka każdego ze SKOK-ów jest nieco inna, a poza tym wszystko zależy od tego jakich pracowników mają w danym oddziale.Zarząd w Gdyni jest ok.
ELASKOK / 77.115.23.* / 2010-02-02 21:52
JASNE ŻE KAŻDY CHCIAŁBY POŻYCZAĆ KASE BEZ PROCENTÓW I PROWIZJI, ALE TAK TO MOZNA TYLKO OD SĄSIADA..... I TO NIE ZAWSZE! A TAK POZA TYM TO W SKOKU PRACOWNIK NA POCZĄTKU PRZEDSTAWIA KLIENTOWI JAKA JEST PROWIZJA I UBEZPIECZENIE A NIE TAK JAK W WIĘKSZOŚCI BANKÓW CHCESZ 5 TYŚ DOSTAJESZ PIĘĆ I KLIENT SZCZĘŚLIWY A ZA TO DO RATY MA WLICZONE WSZYSTKIE KOSZTY ( KTÓRYCH JAK SIE NIE ZNA I NIE UMIE WYLICZYĆ RZEKOMO NIEMA:-)))). W TEN SPOSÓB KREDYT W BANKU WYDAJE SIĘ TAŃSZY...... GRATULUJĘ POTENCJALNYM KREDYTOBIORCOM KTÓRZY WIERZĄ W TO ŚCIEME BANKÓW. KREDYTY W BANKACH WYCHODZĄ 80% DROŻSZE NIŻ W SKOKU
członkini SKOK / 84.10.194.* / 2010-06-24 11:12
Piszesz o CETELEMIE obecnie SYGMA BANK ? Święta prawda Elu.
Pozdrawiam.
zawiedziony / 95.49.6.* / 2010-02-09 22:10
Tak każą twierdzić pracownikom SKOK Stefczyka. Z rzeczywistością nie ma to nic wspólnego. W żadnym banku za opóźnienie spłaty 1 R A T Y (pozostałe płacone w terminie), nie zmuszają do zapłaty za .....??? O D S E T K I ( to jest wyjaśnienie pracownika SKOK) kwoty 170,00 PLN + koszty windykacji. INA13 miała szczęście - czekali 2 okresy i wyjaśnili, że to koszty windykacji - tyle od tak małej kwoty (w moim przypadku) nie pobiera żaden komornik. Im dalej od tworu pod nazwą SKOK, tym lepiej.
czlonek skok / 77.65.148.* / 2009-08-17 16:14
jestem czlonkiem skoku od 3 lat i nie mam problemow z nimi, i zamierzam dalej byc w tym kregu. pozdrawiam wszystkich zadowolonych i niezadowolonych tez
berek920 / 176.122.218.* / 2013-07-24 12:31
nie polecam nikomu skoków,nękają ludzi bardzo drastycznie przy małych spóżnieniach i kolosalne odsetki,życze im plajty
kryza / 89.79.149.* / 2010-03-06 22:12
Mój staż członkowski w SKOK Stefczyka - 10 lat. Nigdy nie miałam żadnych problemów. Każda sprawa, z którą zgłaszałam się do swojego oddziału była pozytywnie załatwiana. Kredyty spłacam terminowo więc żadnych problemów z karnymi odsetkami nie mam. Gdy zmienił mi się termin wypłaty wynagrodzenia, zgłosiłam problem w Oddziale SKOK-u i przesunięto mi o kilka dni terminy spłaty rat.
Szanowni Niezadowoleni.
Problemy z bankami zaczynają się wówczas, gdy klient nie dotrzymuje warunków umowy. W takim przypadku każdy bank będzie zły .
Pozdrawiam wszystkich. Zadowolona
alojzy / 89.79.179.* / 2009-12-19 17:37
przestań udawać pracowniku skoku pracujesz dla mafii i dobrze o tym wiesz, na razie jeszcze jesteście kryci ale przyjdzie na was pora
członkini SKOK / 84.10.194.* / 2010-06-24 10:59
Wiesz co Alojzy. Ty chyba jesteś z tej opcji co to od zat usiłuje zlikwidować spółdzielczość .Przyjrzyj się dokładnie jaka mafia działa w bankach.
wiola1580 / 2009-07-22 22:48
ja tez bym chciala wziac u nich kredyt ale u mnie nie ma ich placowki i niewiem czy bym mogla a jechc gdzies w ciemno i skladac wniosek to troche niebardzo a i mam zaleglosc w jednym kredycie 210 zl ok 30 dni
ar_xxl / 94.42.35.* / 2010-03-21 08:29
no, juz zalegasz z 1 kredytem, to wez drugi... ludzie, czy wy z ch***mi sie na glowy pozaminialiscie?
a tak serio: masz klopoty finansowe? idz do banku, w ktorym zalegasz, powiedz o co chodzi, ze nie stac Ciebie placic raty w takiej wysokosci. wystosuj pismo, np. ze przez pol roku proponujesz splate tylko miesiecznie takiej a takiej kwoty. dopiero, jak bank odmowi, szukaj pozyczki w drugim banku, ale z rata taka, zebys dala rade!
co wazniejsze, do wczesniejszego banku nalezy isc jeszcze, zanim nie zaplacisz raty w terminie. inaczej sie negocjuje, jak bank widzi, ze wszystko na razie jest placone w terminie, a inaczej, jak juz ratka nie zaplacona, i bank wyslal stos listow informujacych o braku splaty raty!!!
ludzi myslcie i wyprzedzajcie fakty, to najlepsze, co mozecie zrobic!!!!
pracownica SKOK / 79.190.240.* / 2009-10-06 15:10
do 30 dni moze sie pani ubiegac o kredyt powyzej tez ale napewno bylyby dodoatkowe warunki; jezeli ma pani dostep do ineternetu to prosze zlozyc wniosek duzo prosciej, szybciej i taniej.
Patrycja3110 / 83.16.100.* / 2009-07-09 15:03
Chciałabym tylko dodać, że SKOK-i to nie Banki!! Ich działalność nie jest regulowana prawem bankowym!! Owszem udzielają kredytów "na prawo i lewo", ale niestety w związku z tym trzeba liczyć się z faktem, że nie wszystko może być tak jakbyśmy tego chcieli...
Nadmieniając - sprawdzają w BIK-u ale historia kredytowa nie ma dla nich większego znaczenia....

Pozdrawiam
zdegustowana / 80.51.86.* / 2009-11-15 22:34
pewnie rozdawają kogoś pieniądze więc mają wszystko w nosie. coś nie halo z Tobą?!?
pracownik SKOK / 79.190.240.* / 2009-10-06 15:12
i tu sie z Panie musze nie zgodzic. historia kredytowa ma dla nas znaczenie w zasadzie to od niej zalezy czy ten kredyt bedzie udzielony czy tez nie; jezeli jest dobra jest duza szansa na jego dostanie
iksigrek / 83.15.47.* / 2009-07-10 11:09
ale głupoty gadasz... na BIKu w zasadzie opiera się decyzja kredytowa
skoczek śl / 88.156.99.* / 2009-08-29 11:53
Jestem pracownikiem SKOK-u Stefczyka i mogę cię zapewnić, że raport z BIK ma zasadnicze znaczenie podczas podejmowania przez nas decyzji kredytowej. Jeżeli masz złą hostorie w BIK to pracownik oddziału najprawdopodobniej sam odrzuci twój wniosek. Bo nie mam sensu wysyłać do analizy wniosku, który i tak jest skazany na odrzucenie. W SKOK-u bardzo dużo zależy od pracownika oddziału tzn. jak chce to załatwi da ci ten kredyt, a jak nie to masz po kredycie.
Pamiętajcie, że raport BIK brany pod uwagę jest wszędzie!!!!
Co do przeterminowań to u mnie nie ma problemu z przeterminowaniem do 90 dni, ale wiem, że część oddziałów nie bawi się w takie przeterminowania... poprosu brak czasu i ochoty.
Pzdr
mr- / 85.222.30.* / 2010-09-15 18:48
piszesz farmazony pare dni spoznienia wypowiedzenie umowy zalegalam w bik i dostal kredyt ktorego po 2 latach okazalo sie ze nie poiwnnam dostac bo przekracza moje wydatki..a nakoniec wypowiedzenie umowy jestes sciema i tyle
zalamany / 77.253.8.* / 2010-04-13 16:49
I wlasnie Opolska SKOK oddala mnie do windykacji po 30 dniach teraz mam tylko klopoty podobno jest takie prawo ze nie wolno przekazywac jesli jest przeterminowany 30 ja zamiast po 5 latach oddalem im dlug po 17miesiacach a oni dalej z mojego konta osobistego brali raty potem ciezko bylo odebrac i co wy na to????
aleBzdury / 94.42.35.* / 2010-03-21 08:31
rewelacje piszesz, nic tylko zatrudnic sie w skoku i sprzedawac jakies firmie dane o klientach. pracowalem w 3 bankach i nigdzie szeregowy pracownik nie mial dostepu pelnego do BIKu. fajna pracka. a jaka wladcza. hehe.
prsk / 2009-06-23 22:07
Witam,

zainteresowanych tematem gorąco zapraszam do, myślę że dość ciekawej, lektury opowiadanej "od kuchni"....

W każdym banku czy skok-u są określone zasady, do których m.in. należy kwota, którą można zaciągnąć bez zgody współmałżonka. Dziwne, że miałam ostatnio klientkę, która miała 2 kredyty o saldzie 15 000 każdy (jeden w AIG S.A. drugi w EUROBANK S.A.) i o żadnym z nich nie wiedział mąż tej pani... Skąd wiem? Ponieważ gdy zaproponowałam konsolidację, przy której była wymagana zgoda współmałżonka, to pani zrezygnowała i powiedziała, że mąż o tych pożyczkach nic nie wie, a ona nie chce żeby się dowiedział!!! Więc pytam m.z.g. JAK MOZESZ OCENIAC JEDNA INSTYTUCJE, NIE ZNAJAC ZASAD DZIALANIA INNEJ!!!???

A propos ubezpieczeń... każda pożyczka może być zabezpieczona ubezpieczeniem na wypadek śmierci, każde ubezp. nawet indywidualne na życie, ma coś takiego jak OKRES KARENCJI! Po 2, są na ten moment 2 ubezp. stosowane przy pożyczkach: Promesa- chroni w przypadku zgonu, Atut - chroni w przypadku zgonu w wyniku zawału, udaru bądź nieszczęśliwego wypadku w pracy... Każde ubezpieczenie (te przy pożyczkach oraz te na życie) mają OGOLNE WARUNKI, które określają jaki zakres obejmuje to ubezp. Radzę zatem najpierw dopytać, poczytać, a później komentować!!!

Teraz komentarz do wypowiedzi Macieja W. - skoro pracujesz w naszej firmie, to po tej wypowiedzi już nie powinno Cię w niej być! Po co firmie pracownik co "robi we własne gniazdo"? Zresztą po Twojej wypowiedzi sam powinieneś się zastanowić, co Ty jeszcze tu robisz skoro nie masz zaufania do tego co robisz, bo jako pracownik Centrali również pracujesz na zaufanie klientów!!!

Jesteśmy jako instytucja finansowa konkurencyjna w stosunku do innych, ale też inni są konkurencyjni wobec nas, jeśli istniałby jeden bank zaspokajający potrzeby ogółu, to nikt inny nie miałby prawa przebicia. Obecnie mamy 650 000 zadowolonych klientów, ale jest również grono niezadowolonych - jak wszedzie, bo już tak jest, że nikt nigdy wszystkim nie dogodzi.

Dziękuję tym, którzy wytrwali do końca :)

Pozdrawiam serdecznie :)
pepe40 / 83.28.134.* / 2009-10-30 07:34
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
daro1 / 80.48.127.* / 2009-06-14 10:44
Przeczytałem wszystkie poniższe komentarze i dochodzę do wniosku, że nie podoba się Państwu - nie polityka SKOK Stefczyka - ale ogólnie wszystkich instytucji kredytowych (również banków) działających w Polsce. Przecież poruszane problemy we wszystkich innych instytucjach kredytowych są takie same:
- ubezpieczenie działa tylko w takim zakresie w jakim zostało zawarte - nikt nie zapłaci za śmierć w wyniku choroby, jeśli ubezpieczony był od od nieszczęśliwego wypadku,
- jak ktoś nie pilnuje spłaty rat - dla SKOK jest traktowany na równi z osobą, która uchyla się od ich nie płacenia (skąd niby mają wiedzieć, że Pan-i tylko zapomniał, albo nie zeszło z konta bo było puste) spłaty trzeba pilnować a nie narzekać na późniejsze koszty. Ps. jak ktoś ma chwilowe problemy z zapłaceniem trzeba zgłosić się do agencji lub oddziału i poinformować - wtedy można coś zrobić - a nie - nie spłacać, bo może jakoś tam będzie.
- ktoś pisze, że 25 % rzeczywistego oprocentowania to lichwa - obecnie na rynku pożyczek gotówkowych (nie kredytów hipotecznych) oprocentowanie rzeczywiste w bankach i innych instytucjach waha się od 19-48% - nie wierzycie proszę sprawdzić wszystkie koszty również w innych bankach,
- ulotki reklamowe z niskimi ratami należy uważnie czytać a nie skupiać się tylko na tym co nam pasuje: bez zaświadczeń, niskie oprocentowanie itp. Na wszystkich tych ulotkach jest napisane, zgodnie z prawdą, że warunki te dotyczą wieloletnich członków SKOK, którzy dobrze obsługują swoje pożyczki. Na każdej jest adres i telefon do agencji - rzetelnie poinformują
alojzy / 89.79.179.* / 2009-12-19 17:43
daro1- przestań pisać propagandę dla swoich pracowawców. Oczywiście że skoki to prawie to samo co PROVIDENT czyli lichwa, tyle ze robią to za pośrednictwem własnej firmy windykacyjnej (2 lata sa cicho) a potem j***** odsetkiustawowe za 2 lata plus do tego milion rożnych opłat pisanych małym druczkiem!!

W sumie po tych 2 latach płacisz ok 200% długu!
elżunia / 83.18.193.* / 2009-08-13 23:02
mam pytanie czy jeżeli skok stefczyka wypowie komuś umowe pożyczki to czy jest możliwość rozłożenia na trzy raty i jak sie dowiedzieć kto prowadzi sprawe żeby znim sie skontaktować prosze o odpowiedz to pilne zostało mi mało czasu .
zdegustowana / 80.51.86.* / 2009-11-15 22:41
zgłoś się do swojego oddziału, tam są pracownicy, którzy Ci doradzą a nie strony internetowe. Tylko wykazać dobrą wolę............
układna,grzeczniutka / 89.228.216.* / 2010-03-29 15:18
Ostrzegam przed SKOK!!!!Nie jestem młodą osobą, mam przepracowane ponad 30lat ale nie jest to emerytura tylko świadczenie.Całe życie miałam swietną historię kredytową..Poręczyłam pożyczkę w SKoK,osobie która zmarła więc ja szybciutko zglosiłam się do Skok i płacę regularnie ale o połowę mniej bo więcej mnie nie stać.Jednocześnie pisałam błagalne prośby i dla potwierdzenia prawdy kserowałam dokumenty ,również przesłałam wyproszony wniosek restrukturyzacyjny.Skok nie zważał na nic tylko doliczał kasę to za w/w wniosek to za monity itd.SKOK nie chce rozmawiać iść na ugodę tylko sprawę oddał do windykacji i do sądu okropnie plamiąc moją hisorię kredytową.Zachowaniem SKok są nawet zbulwersowane inne banki .Pytam czy ich nie obowiązuje żadne prawo .Czytając powyższe opinie to zastanawia czy SKOK ma inne uprawnienia,są z innej planety,nieomylni,nietykalni . SKOK to ci z tęgimi głowami,ze społeczeństwa robią głupoli i się śmieją z ich,że nabijają ludzi w butelkę i nikt się za nich nieweżnie.Już liczą ile w Euro będą kasować ,chociaż mam nadzieję że do tego czasu kontrola pokaże społeczeństwu że jest inaczej.O szczegółach nie piszę by się bardziej nie denerwować ale kto nie miał dużego problemu niech zacznie ze SKOK-iem. Skomentowała osoba całe życie grzeczna,układna,praktykująca katoliczka a tak zrobiona w balona przez nietykalny SKOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
karrra / 77.112.195.* / 2009-06-06 00:36
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
anty-skok / 89.77.50.* / 2009-06-09 15:41
Podzielam opinię KARRRA. SKOK to klika niekompetentnych pracowników. Oto przykład: mój mąż podżyrował w SKOKU pożyczkę.W niedługim czasie mąż zmarł nagle. Natychmiast poinformowałam SKOK ( jedną z filii w Warszawie) o tym fakcie dostarczając akt zgonu męża, prosząc jednocześnie o informowanie mnie na bieżąco o spłatach rat zadłużenia pożyczkobiorcy. SKOK milczał........... i nagle (to nagle to 3 lata) przychodzi powiadomienie z Kancelarii Prawnej SKOKU o natychmiastowej spłacie zadłużenia wraz z naliczonymi odsetkami. Skontaktowałam się z Działem Windykacji w Gdyni....... i na moje pytanie dlaczego mnie nie powiadomiono o wypowiedzeniu umowy pożyczkobiorcy z tytułu nie spłacania pożyczki?......Pani udzielająca mi odpowiedzi poinformowała mnie, że nie ma takiego obowiązku. Drugie pytanie jakie zadałam to....dlaczego dopiero po trzech latach zostałam poinformowana nakazem zapłaty o zaprzestaniu spłaty rat przez pożyczkobiorcę? ........... tyle trwało ustalanie moich danych......taka była odpowiedź.
Nie ironizuję i nie kpię jest to czysta prawda. Ja ze swojej strony dopełniłam formalności....... a SKOK grał na zwłokę (chodzi o odsetki). W tej chwili prowadzona jest sprawa w sądzie.......ciągnie się już prawie trzy lata. Prawnik SKOKU ciągle wynajduje jakieś kruczki, żeby sprawę przeciągać. Nadmieniam, że pożyczkobiorca spłacił już całe zadłużenie o czym oczywiście SKOK mnie nie poinformował.
Mało tego......... SKOK przysyła na imię i nazwisko nie żyjącego mojego męża super oferty pożyczek bez poręczycieli. Dzwoniłam do siedziby SKOKU w Gdyni informując , że korespondencję do męża proszę kierować na adres NIEBO, aleja xx, kwatera yy., poręczycielem będzie Pan Bóg. Z Nim SKOK nie wygra!!!!!!!. Pozdrawiam wszystkich zawiedzionych i oszukanych przez tą firmę.
WRÓBEL MIECZYSŁAW / 94.230.19.* / 2010-06-29 07:14
PRAGNĘ DODAĆ PARĘ SŁÓW DO TEJ HISTORII --MAM PRZETERMINOWANE ZADŁUŻENIE W SKOK WCZORAJ USIŁOWAŁEM DOWIEDZIEĆ SIĘ OD PANI W DZIALE WINDYKACJI JEJ NUMER TELEFONU TO 58 782 96 96 O WYSOKOŚĆ MOJEGO ZADŁUŻENIA I NUMER KONTA NA KTÓRY NALEŻY WPŁACIĆ PIENIĄDZE NIESTETY PANI TWIERDZI ,ŻE NIE JEST W STANIE WYLICZYĆ ILE JESTEM WINIEN SKOKOWI STEFCZYKA TWIERDZI ŻE JEST TO NIEMOŻLIWE ---BŁAGAŁEM O TO BY POLICZYŁA I DZIĘKI TEMU POZWOLIŁA MI ODDAĆ DŁUG NIESTETY PANI NIE BYŁA ZAINTERESOWANA TYM ŻEBYM ODDAŁ W CAŁOŚCI MÓJ DŁUG SKOKOWI JEST DLA MNIE DZIWNE ZE PRACOWNIK DZIAŁU WINDYKACJI NIE CHCE UMOŻLIWIĆ MI ODDANIA PIENIĘDZY I JA JAKO DŁUŻNIK PROSZĘ ,WRĘCZ BŁAGAM WIERZYCIELA
WEŹ SWOJE PIENIĄDZE --A PANI MÓWI NIE JA NIE CHCĘ .CIEKAW JESTEM CZY TA PANI WIE CZY POWINIEN ZAJMOWAĆ SIĘ DZIAŁ WINDYKACJI I CZY SZEFOWIE WIEDZĄ ,ŻE TA PANI ODMAWIA PRZYJMOWANIA PIENIĘDZY OD DŁUŻNIKÓW .W MOIM
ODCZUCIU DZIAŁA NA SZKODĘ SKOKU STEFCZYKA ..NAJGORSZE JEST TO ŻE NIE ZNALAZŁEM NIGDZIE INFORMACJI O DZIALE SKARG I WNIOSKÓW ,ŻEBY ZŁOŻYĆ SKARGĘ DOTYCZĄCĄ IGNORANCJI TEJ PANI..JESZCZE DWA SŁOWA KANCELARIA PRAWNA NIE JEST CZĘŚCIĄ SKOKU STEFCZYKA TO OBCA FIRMA KTÓREJ SKOK STEFCZYKA PRZEKAZUJE INFORMACJE NA TEMAT OSÓB ZADŁUŻONYCH
DLATEGO DZIAŁANIA KANCELARII PRAWNEJ NAWET TE BEZPRAWNE NIE MOGĄ OBCIĄŻAĆ SKOKU STEFCZYKA PODKREŚLAM TO OBCA INSTYTUCJA
WRÓBEL MIECZYSŁAW
P.S. DZISIAJ KOLEJNY DZIEŃ WALKI O MOŻLIWOŚĆ ODDANIA PIENIĘDZY -CIEKAW JESTEM ILE DNI JESZCZE --I GDZIE JESZCZE TRZEBA POJECHAĆ ,ŻEBY ODDAĆ DŁUG
jadziaw / 83.13.14.* / 2010-12-21 11:36
Wszystko się zgadza! Ja próbuję rozliczyć się ze SKOK od stycznia 2010 roku, nie odpowiadają na pisma, nikt nie jest w stanie powiedzieć ile jest zadłużenia, nie ma żadnych wezwań do zapłaty , nie wystawiają zaświadczeń o całkowitej spłacie kredytu, a po roku lub trzech przychodzi nakaz sądowy do zapłaty wraz kosztami sądowymi, a więc kwoty pokaźne. Mało tego, we wrześniu tego roku rozliczyłam się ze SKOK -iem zgodnie z nakazem zapłaty, złożyłam pismo o poświadczenie rozliczenia lini kredytowej a zamiast tego w grudniu tego roku, a więc prawie po trzech miesiącach od uregulowania należności, dostałam nakaz o wszczęciu postępowania komorniczego , kolejne koszty tym razem egzekucji i i zajęciu pensji -50%. NIE JESTEM W STANIE TEGO ZATRZYMAĆ!!!! Nie mówiąc o wstydzie, nerwach przez miesiąc, kosztach telefonów, za każde zaświadczenie żądają zapłaty! Komorniki straszy że zajmie mi rzeczy w domu ! Zwróciłam się o pomoc do rzecznika praw konumenckich ale jestem pełna obaw czy odzyska niesłusznie zagarniete pieniądze. A wieć nigdy więcej, ciekawe czy ktoś miał podobną sytuację!
gregor38 / 79.188.4.* / 2009-09-02 14:04
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
martyna1516 / 82.177.223.* / 2009-09-28 14:25
Po 1) dział widnykacji jest w Gdyni... a to co piszesz to dla mnie bzdury, nikt bezprawnie kosztów Ci nie naliczy, widocznie to Ty byłeś nie fair w stosunku do SKOK-u i masz za swoje, nic z niczego się nie weźmie...
Katiti / 77.255.254.* / 2009-09-02 20:33
Gregor dlaczego nie wysyłaleś pieniędzy na numer konta który jest na umowie? Wtedy wszystko było by OK. Najlepiej zwalić teraz wszystko na SKOK. Może powinienieś się interesować swoją pożyczką od samego początku a nie dopiero teraz. Co do wypowiedzenia umowy to informacja o tym jest wysyłana listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Może po prostu nie chciało ci się z awizo na pocztę zgłosić.
Big Dan / 81.168.201.* / 2009-04-21 08:37
To co pani opisuje, to moim zdaniem bzdury. Chętnie posłuchałbym drugiej strony.... Moje doświadczenia ze SKOK trawją cztery lata, na różnych płaszczyznach i NIGDY się nie zawiodłem. Może trzeba być mniej roszczeniowym, a bardziej czytać i słuchać ze zrozumieniem...
albercik2 / 89.79.179.* / 2009-12-19 17:52
Big Dan - pracowniku SKOKU ile ci płacą na wypisywanie tu pochlebnych (nieprawdziwych) opinii?
wadera / 83.31.124.* / 2009-08-14 09:42
Jeszcze się natniesz !
zła / 83.30.138.* / 2009-04-02 14:56
Uważajcie na SKOK Stefczyka i dyskusja nie jest żenująca tylko prawdziwa, oparta na wielu doświadczeniach. Już ponad 4 tygodnie czekam,aż uzyskam odpowiedź na moje zażalenie.Dwa dni temu byłam u kierowniczki punktu w którym brałam kredyt, miała oddzwonic wczoraj i... dalej nic! Nawet nie ma się do kogo pożalic bo nie są Bankiem i można im najwyżej skoczyc. Spłaciłam kredyt w jeden dzień by nie dac im ani grosza wiecej. W ciągu 2 miesięcy naciągneli mnie na 300!!! zł wysyłając mi windykatora dwa razy jakby pierwszy nie mógł wpisac "osoba ...zmieniła adres zamieszkania" ! mimo,że następne 2 raty dostali terminowo i wcale nie miałam zamiaru przestac płacic. Pieniądze ida z mojego konta automatycznie raz nie poszły i kosztowało mnie to za 2 miesiące zwłoki ponad 400zł!!Jeśli tak bardzo chcieli się ze mna skontaktowac mieli adres i nr telefonu pracy lub wysłac zapytanie do Głównego Biura Adresowego. I co Ty na to zażenowany człowieku????
alleluja! / 94.42.32.* / 2010-03-21 16:58
Szczesc Boze ZŁA,
kierownik punktu nie oddzwonil do Ciebie, bo wkladal w koperty 2000 listow w ramach promocji dla czlonkow Radia Maryja.
pozdrawiam serdecznie i zapraszam ponownie do skorzystania z oferty skok stefczyka, moze znow cos spier***a!!!!!
pałla / 83.11.103.* / 2009-09-02 08:49
to Pani jako osoba biorąca pożyczkę ma obowiązek poinformowania, że zmieniła adres. wysłanie zapytania o zmianę adresu kosztuje, monity wysyłane na pani adres też, nie wspominam o windykatorze. czy skok za to zapłaci? nie, Pani. powodzenia
Dymka / 88.156.230.* / 2009-07-17 13:11
Zgadzam się z Panią.CzŁonkiem Skok Stefczyka jestem już okoŁo 8 lat. Nie kończąc jednego kredytu korzystaŁam z następnego. W maju b.r. byŁam za granicą.MiaŁam zalegość .Nie otrzymaŁam żadnego zawiadomienia ,porzysŁali do mnie mediatora.Sumę której się domagaŁ wpaciŁam.Dlatego zdziwiŁam się gdy po powrocie z pracy(2 dni od umówionego terminu wpŁaty pieniędzy) zastaŁam na zwykej kartce papieru znowu list od mediatora(byŁ podczas mojej nieobecności)Oczywiście jest to okoo 150 zŁ .Nie są bankiem i niczego się nie bojąI,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
pożyczkobiorca / 188.33.44.* / 2009-08-28 21:17
Czy ktoś brał pożyczkę i spłacił ją wcześniej ? Nadpłacał raty ? Oni liczą odsetki od początkowej kwoty pożyczki bo jeśli zmniejszy się kapitał poprzez nadpłatę to nic nie daje ! To jest oszustwo !!!
zdegustowana / 80.51.86.* / 2009-11-15 22:51
chyba z choinki się urwałeś...........
Katiti / 77.255.254.* / 2009-09-02 20:36
Jeśli wcześniej spłacisz pożyczkę to odsetki zaplacisz tylko za okres w którym faktycznie istniało zadłużenie. Oczywiście jak najbardziej to się opłaca. Nawet jeśli nadpłacasz raty po 10 czy 20 zł.
ola_wojcik58 / 83.25.98.* / 2009-04-29 18:16
Przyłączam się do opini na temat frasobliwości przcowników SKO-ku gdyż podobnie złożyłam reklamację i na odpowiedź czekam od 6marca a pracownice w oddziale rozkładają ręce ,że nic nie mogą na to poradzić.Więc pytam gdzie uszanowanie klienta?Też jestem długoletnim członkiem SKO-ku i w tej chwili żałuję tej decyzji.Jeżeli chodzi o spłatę kredytu to każy kto go bierze zdaje sobie sprawę że trzeba go spłacić ,a nie jak sugeruje się że chodzi o wyrolowanie kogokolwiek tak może myśleć tylko osoba która sama kombinuje i roluje innych.Więc trzeba się zastanowić co się pisze i nie obrażać innych.
m.z.g / 77.114.49.* / 2009-02-19 19:57
Uważam, że Skok Stefczyka nie jest nic wart. Moj zmary ojciec wzial u nich poyczke i to nie jedna bez wiedzy mojej mamy. Oczywiscie wszytskie splacil oprocz jednej o ktorej mama dowiedziala sie po smierci ojca. Wowczas wyszlo szydlo z worka, ubezpiecznia ktore oferuja do kredytow to wielki pic na wode, poniewaz wzrasta rata pozyczki ale nic nie daje chyba ze ktos wpadnie pod samochod (dla mnie chore). Po za tym jak mozna udzielac pozyczki powyzej 10 tysiecy zlotych osobie ktora nie ma na to zgody wspolmalzonka a po tem starszyc po 1,5 roku po smierci sadem i wymagac natychmiastowej splaty zadluzenia (to tylko w Polsce nie chroni sie rodzinnie). Czy osoby ktore udzielaja kredytow zastanawiaja sie co to jest za czlowiek. Moj ojciec byl akloholikiem ktorego malo obchodzila rodzina i nawet po smierci nie dadza mojej mama siepokoju. I to sie nazywa ta wspanialomyslnosc. Najlepiej nie odzywac sie a potem podac do sadu bo to spadek- ladny mi spadek moja mama nic od ojca nie dostala cale zycie mieszkalni w mieszkaniu spoldzielczym- dopiero niedawno zostao ona wlasnosciowe wykupione przez moja mame.
A jak sie zapytalam radcy prawnego reprezentujacego te pseudo firme- czy teraz moja mama ma sie rzucic pod auto zebym ja zrzeka sie spadku i wtedy umoza sprawe.
Uwazam ze to oszustwo a ubezpieczenie oferowane przez Skok to tylko wielkie nic i nabijanie kabsy innej podleglej stefczykowi firmie. nikomu nie polecam brania tam kredytu. Kto daje kredyt nie biorac wszytskiego pod uwage. Dla skoku liczy sie kasa i nic wiecej a drugi czlowiek to smiec.


Uważam, że Skok Stefczyka nie jest nic wart. Moj zmary ojciec wzial u nich poyczke i to nie jedna bez wiedzy mojej mamy. Oczywiscie wszytskie splacil oprocz jednej o ktorej mama dowiedziala sie po smierci ojca. Wowczas wyszlo szydlo z worka, ubezpiecznia ktore
damian72 / 89.68.217.* / 2011-11-25 19:07
Jest Pani śmieszna, też mam kredyt z ubezpieczeniem - nazywa się NNW coś tam.
NNW - czyli ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków.
Doskonale sobie zdaje sprawę z zakresu ubezpieczenia. W warunkach czytam też , że obejmuje zgon w wyniku zawału serca lub udaru mózgu.

Uważa Pani instytucje finansową za organizację charytatywną?
Skoro miała Pani ojca alkoholika to dlaczego Pani matka się z nim nie rozwiodła i nie pogoniła.

Wydaje mi się, że nie miała Pani na kogo zrzucić swoich niepowodzeń stąd Pani post.
Dodam, że ja po zmarłym ojcu spłaciłem 2 kredyty , które miały ubezpieczenie ( PKO i BGŻ) i wstyd mi by było szargać imię ojca wypisując takie bzdury na forum.

Życzę wszystkiego dobrego i więcej rozumu.
miszmasz / 89.151.21.* / 2010-02-02 17:58
jak to przeczytałam, to aż mi się zagotowało! To jakiś absurdI jak ty sobie wyobrażasz kobieto, że przychodzi facet do Skoku po pożyczke a pracownik mu mówi, że mu nie da bo on jest alkoholikiem! jezuuu obłęd jakiś! A co pracownika banku, czy skoku to obchodzi- ma gosc dochód, spłaca terminowo, to musi dostać- takie jego prawo!. jakby nie dostał to on by tu wypisywał na forum o dyskryminacji ludzi, nie przestrzeganiu praw konstytucyjnych. Tylko osoby ubezwłasnowolnione nie moga same brać pozyczek! a co do ubezpieczeń, to klient ma do wyboru kilka i w zaleznosci jakie wykupi, tak ono będzie go chronić, ale jak sie przy wypłacie pożyczki żuli i ozczędza na kosztach i wykupuje byle jakie, to potem nie ma co miec pretensji, że nie ochroniło od wszystkiego. nie ma tak, że jako klient nie chcesz dac kasy na ubezpieczenie a wymagasz full opcję, zapłacisz mało to byle co masz- takie życie!
aleSHIT / 94.42.35.* / 2010-03-21 08:42
na 100% wiem, ze jeden ze wspolmalzonkow moze wystapic do sadu z wnioskiem o rozdzielnosc majatkowa, wowczas malzonek nie bedzie mial takich niespodzianek, jak opisana powyzej. ludzie, wizyta u radcy czy adwokata kosztuje 50 pln! myslcie, a nie dzialajcie, jak sie zacznie palic!
małyk / 78.30.90.* / 2010-02-04 20:28
ile ci dali premii,pracowniku skoku za tę opinię? skok to specjalista z zrobienia z zadłużenia ok 1.250 pln ok. 30.000,we współpracy z firmą Asekuracja. Niedługo trafi kosa na kamień.
pracownica banku / 79.185.207.* / 2009-05-11 19:43
w każdym banku jeśli jest ubezpieczenie kredytu ,to tylko na wypadek tragicznej śmierci kredytobiorcy-jeśli coś się wrzuca na forum ,to trzeba zrobić to obiektywnie ,a nie wpisywać żenujące zarzuty -błazenada!!!!!!!!!
leile / 87.205.140.* / 2009-12-27 23:17
Nieprawda - ubezpieczenie kredytu obejmuje śmierć kredytobiorcy - a nie nieszczęśliwy wypadek chyba że bank wkręci klienta w takie warunki. Wiem ponieważ jedno z rodziców miałąo kredyty wszystkie ubezpieczone i zmarło wcale nie z okazji NW i ubezpieczenia pokryły kredyty. Wszystko zależy na co można się naciąć i jakie ubezpieczenia oferuje bank.
grzegorz270 / 213.158.196.* / 2009-06-23 11:16
witam chcial bym sie dowiedziec jak wyglada weryfikacja terenowa bo taka odpowiedz otrzymalem od skok nie wiem jakie dokumenty mam wziasc z ksiegowosci
gosia000015 / 193.151.54.* / 2009-05-11 11:12
Jestem w podobnej sytuacji.Dwa tygodnie temu dowiedziałam się że mam dług po mamie która nie żyje już 2,5roku w wysokości 3500zł teraz to będzie więcej bo naliczaja odsetki. Napisałam pisemko aby mi ten dług anulowali gdyż jestem matką samotnie wychowującą dwójkę dzieci a do tego bezrobotną. Dzis przyszła mi odpowiedz że niestety mam to spłacić. to są OSZUŚCI I BEZ SERCA LUDZIE(jeśli można ich nazwać ludzmi)
zdegustowana / 80.51.86.* / 2009-11-15 22:56
to od Ciebie zależy czy przyjmiesz spadek!!!! Masz 6 msc od momentu kiedy dowiedziałaś się o śmierci tej osoby zrezygnować ze spadku! czyli tego co jest na + i tego co jest na - Do Ciebie należy decyzja!!!!!!!!!!! spadek jest jeden!!!!!!!!!
asj,hdasjksdhjasd / 94.42.50.* / 2009-05-17 13:41
jezeli twoja matka nie zostawila zadnego majatku, to napisz do nich, iz nie jestes spadkobierca i sie odczepia. jezeli znow cos wysla, to niestety, ale idz do prawnika, zaplac za wizyte, ale bedziesz wiedziala, na czym stoisz. w tej kwestii liczy sie teraz to, kto przejal jakis majatek po matce!
oszustwo / 77.254.53.* / 2009-05-17 11:50
Dokladnie taka sama sytuacja, moj maz 6 lat po smierci matki dowiaduje się, ze nie "zdazyla" wplacic ostatniej raty , bo zmarla. Przez 6 lat cisza, az tu niespodzianka, rata urosla do niebotycznych rozmiarów, zlekceważył straszenie sadem. Przyszedł zaoczny wyrok z klauzula natychmiastowej zaplaty. co robić? Nie stać mnie na prawnika, pewnie komornik wejdzie na pensję meza, bo tylko z rodziny on został. Skok Stefczyka to wielkie oszustwo , ostrzegam innych.
aleBzdury / 94.42.35.* / 2010-03-21 08:53
szkoda ze skok nie ejst bankiem, bo bank nie ma prawa naliczac odsetek od daty smierci kredytobiorcy. wiec od daty smierci kwota do splaty jest stała!!!!
pis żądzi!!!! hehe, jakie żądy, taki skok ;)
mf1976 / 83.9.188.* / 2010-02-28 08:30
wiem cos o tym akurat mam ror od niedawna w STEFCZYKU masakra gdyby nie to ze mam kredyt tam juz dawno bym zwiala.wynagrodzenie opozniony przelew 3 dni kpina mialam w wbk w pko i nie bylo takiego czegos w tym samym dniu mialam na koncie a tu nie wiem czy przetrzymuja pieniadze czy co.odradzam.
złoty środek / 2009-02-02 20:51
Cała ta dyskusja jest żenująca. Wypowiedzi osób z zerwom poziomem wiedzy - komentujące jakieś plotki, pomówienia będące kompletnymi bzdurami.

Jeśli tak wygląda forum na którym mają dyskutować ze sobą ludzie prezentujący pewne wartości to żal mi was wszystkich.Kiepskie zagrywki polityczne , pomówienia, kłamstwa, poniżanie innych a wszystko po to, by uzyskać poklask.

A może nagle banki oprzytomniały, że Skoki, zaczynają prężnie się rozwijać i zyskują zaufanie coraz większej grupy Polaków . Czyży stąd ta cała bezsensowna dyskusja o niczym.

Zamiast podziwiać ludzi, którzy prezentują sobą jakieś wartości, idee uczyć się od nich ego co najlepsze my krytykujemy ich i tacy są właśnie Polacy.
madry / 79.162.127.* / 2009-07-09 21:26
macie racje najlepiej nażekac nad rozlanym mlekiem pilnujcie ludzie swoich interesów a przeskoczycie swoje rozczarowania
milusinska / 83.15.21.* / 2009-02-17 11:17
nie uczciwie informuja .zwracaja nadplaty po 2 latach
Maciej W / 83.5.120.* / 2009-02-14 20:30
SKOK Stefczyka i zaufanie

HAHHAHAHHAHAHAHHAHAHAH

Jak byś znał fakty, to nie pisał byś o czymś takim - Ja tam pracuję to wiem jak jest w Stefczyku i to blisko zarządu
Mitch Hunter / 89.230.216.* / 2010-01-31 22:53
Sam nie mam ani konta ani pozyczek- tego ogólnie się wystrzegam ale moi rodzicę mają konto w skoku i chwala sobie podobnie kolega w pracy.
mądry / 79.162.127.* / 2009-07-09 21:38
czy wiesz czy nie ha ha nie pomoże ludziom może byś nakreślł jakiś brudny kawałek jako bliski zarządu ha ha bo ja pracuje jako dalszy zarzadu i chociaz coś napisałem ,,,,,,,,,,,,,,,że rozczarowania wynikają z marzeń ,,,,złudnych marzeń ludzi któży myślą że jak skok dał 15.000 tyś to jakoś to będzie z ratami....no.no no jest inaczej jak podchodzi sie do życia rozwojowo to wiadomo że skok udziela kredytu bo klient ma zamiar go wziąść......za darmo nikt ci nic nie da człowieku z zarządu ...coś musi z tego mieć że porzycza ludziom taką kase.........pomyśl nad tym
aga113 / 89.74.216.* / 2009-07-05 23:54
Witam.jezeli tam pracujesz to wyjasnij mi prosze dlaczego nie aktualizujecie danych!!! fakt mialam zadluzenie z przypadku losowego bo straciłam prace.ale po uregulowaniu wszystkiego od kilku miesiecy niemoge sie doprosic o aktualizacje danych w BIK ze zadluzenie zostało spłacone.moze mi ktos podpowie jak z tym walczyc,gdzie zaskarżyc itp.zgodnie z ustawa 21 oudostepnianiu informacji gospodarczych banki i skoki maja aktualizowac i zmieniac błędne,nieprawdziwe dane.wysłałam juz ki9lkanascie pism i zero odezwu a Pani przez rtelefon oznajmiła mi bezczelnie zebym próbowała dalej to kpina.chwile wczesniej gdy zapytalam po jakim czasie nastapi aktualizacja powiedziala ze 30 dni gdy jej powiedzialam ze czekam juz kilka miesiecy i wyslalam juz kilkanascie pism zmieszala sie mowiac zebym probowala dale.smieszne
BREdzisz / 94.42.47.* / 2009-07-24 19:40
aga, wpis, ze mialas obsuwe w splacie bedzie w bik przez 5 lat... prosby oczywiscie mozesz pisac... to nie jest tak, ze nabroisz, naprawisz i nie ma... dane w bik sa przechowywane przez 5 lat od momentu zamkniecia kredytu. wiec wpis, ze mialas opoznienia bedzie w biku jeszcze dlugo!
Sławomir / 83.12.66.* / 2009-03-18 22:07
Drogi Macieju W skoro pracujesz w tej instytucji i jak zaznaczyłeś blisko zarządu, to może mi wyjaśnisz dlaczego skok okłamuje ludzi, i do tego swoich członków? Wyjaśniam: jestem członkiem od prawie 3 lat, razem z wyciągami dostaję oferty, ostatnio dostałem ofertę pożyczki alternatywną dla konsolidacji (bez zaświadczeń o dochodach oraz bez poręczycieli). W oddziale oświadczyli że nie mam zdolności kredytowej. Spłacam regularnie 3 kredyty (łącznie ze skokowym) więc dlaczego nie mam zdolności? Dlaczego piszą bez zaświadczeń a później sprawdzają dochody. Dla mnie to jawne naciągactwo.
ten adam / 213.77.56.* / 2011-07-19 23:43
Oferty jak wszędzie idą masowo i jesli nie są adresowane imiennie to nie gwarantują, że np. bez wyliczenia aktualnej zdolnosci kredytowej czy sprawdzeniu BIK ktoś dostanie konkretna kwotę. Tak jest wszędzie i nie ma tu mowy o kłamstwie.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: