Forum Forum prawneKarne

Straż Miejska ,a mandaty

Straż Miejska ,a mandaty

Gumish / 2010-03-23 21:03
Jak to w końcu jest z tą strażą miejska ? Mogą dawać mandaty ?
(chodzi mi konkretnie o mandat za przejście na czerwonym)
Kilka sprzecznych opini otrzymałem i teraz nie wiem komu mam wierzyć
Wyświetlaj:
Bywalec parku / 178.37.128.* / 2011-05-20 18:43
W jakiej wysokosci mandatu zostalabym ukarana za spuszczenie psa rasy Amstaf w parku bez kaganca,ktory na oczach S.M.rzucil sie na innego psa,za nie posprzatanie jego olbrzymich odchodow,za usilowanie w stawie zagryzienie kaczki,ktora miala 4 malenkie kaczatka.Prosze o najszybsza odpowiedz.
ania1074 / 2010-03-27 12:32
Oczywiście że mogą , nałożą mandat za przejście na czerwonym , fotoradar , brak umowy na wywóz śmieci, zaśmiecanie- np niedopałkiem papierosowym i wiele jeszcze innych wykroczeń a jeżeli nie będą mogli nałożyć mandatu to wież mi poradzą sobie, zrobią ci wniosek do sądu ,obecnie nie do grodzkiego tylko karnrgo ( od stycznia 2010 nie ma grodzkich) albo zawiozą na komisarjat policji, lepiej z nimi nie walcz bo jak któryś upsze się na ciebie to ci nie odpuści
nok / 87.205.169.* / 2011-05-24 00:15
Też się chyba uparłeś w podstawówce na język polski :)
wiwan / 2010-03-24 17:59
Mogą.
Wątpliwości były w kwestii używania fotoradarów i wystawiania na ich podstawie mandatów za przekroczenie prędkości i oparło się to o TK.
MME / 82.210.232.* / 2010-03-29 12:49
Należy zajrzeć do ustawy o strażach miejskich i gminnych. Nie pamiętam przypadku czerwonego swiatła, ale na przykład pomiar i rejestracja predkosci odbywać sie moze wyłącznie na podstawie upoważnienia udzielonego przez własciwego komendanta policji (powiatowego lub miejskiego). Upoważnienie musi okreslac miejsce takiego pomiaru i czas na który jest wystawione. Nie moze byc zatem bezterminowe. Otrzymujac mandat z fotoradaru od strazy warto zwrócic sie do policji o pisemne potwierdzenie faktu wystawienia takiego upoważnienia. Straż miejska i policja nie zawsze zyja w zgodzie....

Najnowsze wpisy