Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Światowe giełdy lecą na łeb, na szyję. "To wina polityków, również polskich"

Światowe giełdy lecą na łeb, na szyję. "To wina polityków, również polskich"

Wyświetlaj:
RICOLLE / 83.22.26.* / 2015-08-25 23:41
JAK ZAROBILI 160% teraz straca 30% to jaki krach?? ktoś tu BUJA???
kamil102 / 109.243.107.* / 2015-08-25 11:19
Od czasu kryzysu światowego ,który wywołało usa do dzisiaj usa ,żyje dzięki spekulacjom na światowych giełdach ,oraz z wielkiego dodruku pustego $ ,ta kiedyś potęga gospodarcza dziś niestety kolos na glinianych nogach dążący do wojny ,ale tak mają bankruci
EUgeniush / 5.254.65.* / 2015-08-25 11:18
"zawdzięczamy, prócz chińskich, również polskim politykom, którzy zaszkodzili sektorom BANKOWEMU i ENERGETYCZNEMU"; ja dodałbym amerykańskich polityków, którzy zaszkodzili... Izraelici nie odpuszczą bezkarnie umowy z Iranem
T666 / 145.237.2.* / 2015-08-25 11:13
"na tych rozwiniętych giełdach większość handlu robią komputery" - SkyNet jest w pełni funkcjonalny :)
hiszpan1973 / 78.11.89.* / 2015-08-25 11:08
To żaden ekspert tylko wróżbita na usługach banksterów. Na świecie mają gdzieś pomysły naszych polityków - boją się tylko o zyski banków - a to na pewno nie doprowadzi do kryzysu światowego :) mamy tylu ekspertów a żaden z nich niczego nie potrafi przewidzieć - mądrują się tylko co było wczoraj a już co będzie jutro to nikt nie wie - cały czas tylko myślą jak to oszukać ludzi i wyciągnąć z nich resztę kasy (a pensjeę za to biorą olbrzymią)
analiz / 78.10.166.* / 2015-08-25 11:06
pieprzą i straszą ! co w 2 miesiące wystrzeliło w Chinach w górę , teraz zostało zniwelowane !
A głupcy panikują i szaleją !
Agent Dołu / 5.172.247.* / 2015-08-25 10:59
"Najpierw Amerykanie osłabiali dolara, później Japończycy osłabiali jena, a Europejczycy euro. Wszystko po to, żeby zwiększyć konkurencyjność swoich gospodarek." - Wychodzi na to, że osłabienie rubla jest dla gospodarki rosyjskiej POZYTYWNE :) Ale przypominam te wszystkie medialne doniesienia: "rubel leży" :))
kamil102 / 109.243.107.* / 2015-08-25 10:49
Właśnie ,gdyby w światowych transakcjach walutą,był juan ,a nie $ ,to spekulacjne Usmany ,żyli by na poziomie Etiopii
Albin222 / 46.113.245.* / 2015-08-25 10:33
A polski nierząd PO cieszy się że mamy silną złotówkę , cyt : Chodzi o to, że świat zaczyna się bać globalnej wojny walutowej, która po cichu trwa od wielu lat. Najpierw Amerykanie osłabiali dolara, później Japończycy osłabiali jena, a Europejczycy euro. Wszystko po to, żeby zwiększyć konkurencyjność swoich gospodarek.
Anatol1000 / 212.160.172.* / 2015-08-25 14:42
Bo Polska ma od wielu lat deficyt w eksporcie. Więcej importujemy niż eksportujemy więc silna złotówka jest korzystna dla importerów. Niestety jak się kupuje więcej niż się produkuje to jest to życie na kredyt a to do niczego dobrego nie prowadzi. To tak jakby rybak kupował sobie towarów na kwoty większe niż ma przychodu ze sprzedaży ryb. Jakiś czas z oszczędności albo z kredytów pożyje ale jak wpadnie w spiralę długu to jest skończony.
gryf24 / 83.31.192.* / 2015-08-25 10:20
A kilka miesięcy temu nasi krezusi przecież wyprzedawali pokaźne pakiety akcji - przypadek?
Tak niestety funkcjonuje giełda przedsiębiorstw (nie towarowa), informacje posiadają najwięksi i to oni ją sterują, malutcy są tylko do dojenia, swymi złotóweczkami składają się na ich majątki, tak kilku uda się coś zarobić, ale wygrane w totka też się zdarzają. Jeżeli drobni ciułacze zaczną wycofywać się z giełd to ten "system finansowy" zacznie zjadać własny ogon - ale ja się nie znam, nie mam pojęcia ale mam takie przeczucie
vicovaro25@wp.pl / 91.198.217.* / 2015-08-25 09:22
Ten pan równie dobrze mógłby sprzedawać ziemniaki na rynku. Zasłyszane od niego teorie w kolejce można by traktować tak samo. Pamiętam jak w dniu wzrostu franka do 4,4 wypowiadał się jako ekspert w TVN, że waluta ustabilizuje się do końca roku na poziomie 4,17. Parę dni później frank kosztował już grubo po niżej 4 zł. i tak jest do teraz. Jak można stwierdzać kategorycznie, że politycy zaszkodzili energetyce i bankom jak nawet ślepy na jedno oko idiota widział, że najbardziej leciały małe i średnie spółki, a dzisiaj rano na Wig20 widzę lekką zadyszkę a na mWig40 kolejne - 5,5%. Rozumiem że taki klepie co mu ślina przyniesie na język, ale czemu go zapraszają. Nie ma na prawdę u nas ekonomistów i analityków z wiedzą? Ja bym chciał przeczytać komentarz Sylwii Jaśkiewicz. Wykręciła 550% na giełdzie w 1,5 roku - dla mnie to wskazuje na kwalifikacje do wypowiadania się w kwestii rynków. [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###


Marek527 / 81.6.191.* / 2015-08-25 08:25
A co my biedne żuczki możemy? Panie Kuczyński, w Polsce jest neokolonalizm bo Wy oddaliście kraj neoliberalnym złodziejom. Globalizacja zabiła polski przemysł, firmy polskie we własnym kraju mają dużo gorszy dostęp do kredytów niż ich zachodni konkurenci (przekonałem się na własnej firmie, którą zniszczyła konkurencja, a ja nie dostałem kredytu żeby się rozwijać i przetrwać), bo banki są nie nasze i trwa wyzysk Polaków poprzez niskie płace. Jesteśmy Murzynami Europy. niech pan nie opowiada neoliberalnych banialuk. Wzorem dla Polski powinny być kraje skandynawskie - szczególnie Dania, a nie USA i GB.
kkk64 / 188.146.50.* / 2015-08-25 09:26
Dania na swój majątek pracowała kila set lat, Polacy pracują 30 lat. Dostrzegasz różnice? Zresztą spójrz na Historię, zdziwisz się jak działała Dania gdy była na naszym poziomie ekonomicznym. Kapitalizm był tam bardziej krwiożerczy niż w Polsce
Stark.T / 46.113.23.* / 2015-08-25 08:06
Wszystkie kryzysy na świecie tworzone są tylko i wyłącznie przez polityków,podobnie jak wojny i lokalne konflikty,wszystkie te działania mają dopracowane z największą starannością i dokładnością,pozwala im to na robienie najbardziej intratnych interesów.Jednym słowem politycy na całym świecie nie są przedstawicielami społeczności,a ich oprawcami są gorsi od najbardziej szkodliwych insektów,bo te niszczą aby przeżyć,a politycy z nieograniczonej chciwości
rumcajs13 / 31.61.138.* / 2015-08-25 08:03
Tymi politykami powinno się zainteresować C.B.Ś. i sprawdzić czy działali zgodnie z Konstytucją i Prawem bez szkodliwości dla Kraju.
do początku nowsze
1 2
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy