Forum Forum ubezpieczeńInne

Szkoła policealna a pobyt w szpitalu

Szkoła policealna a pobyt w szpitalu

magda12345 / 87.205.38.* / 2010-05-31 19:36
Witam. Piszę bo byłam ostatnio w szpitalu i am dostarczyć dokumenty a nie wiem czy jestem do końca ubezpieczona. Mam 23 lata, pracuje na umowę zlecenie, uczę się w szkole policealnej i CHYBA jestem w jakimś ubezpieczeniu rodzinnym na mamę. Czy jeśli jestem w tym ubezpieczeniu to wystarcza czy szkoła policealna się nie liczy ?
Wyświetlaj:
wiwan / 2010-05-31 22:29
Szkoła policealna liczy się o tyle, że w związku z pobieraniem w niej nauki możesz być ubezpieczona na podstawie zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego jako członek rodziny przez ubezpieczonego rodzica, mimo, że jesteś pełnoletnia.
Dodatkowo z tytułu umowy-zlecenia jest odprowadzana składka na ubezpieczenie zdrowotne. Jesteś więc ubezpieczona przynajmniej z jednego tytułu.
Zatem albo RMUA od zleceniodawcy, albo legitymacja ubezpieczeniowa mamy z wpisaną Tobą.
magda12345 / 87.205.38.* / 2010-06-01 11:23
Ok, czyli wystarczy że przyniosę do szpitala to ubezpieczenie rodzinne i legitymacje ze szkoły tak ? Czy jak się wpisuje do ubezpieczenia rodzinnego podaje jakieś dokładne rzeczy czy tylko że uczeń/student ?
wiwan / 2010-06-01 11:32
Jeśli chcesz udokumentować podleganie u. zdrowotnemu z tytułu zgłoszenia przez mamę, to potrzeba:
1.legitymację ubezpieczeniowa rodzinną z wpisanymi Twoimi danymi, i aktualną pieczątką z ZUS lub od płatnika (pracodawcy mamy). Jeśli pieczątki brak- dodatkowo druk RMUA od pracodawcy mamy lub inne zaświadczenie o wpłacie składki np. przelew do ZUS, jeśli mama sama opłaca skąłdkę z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej. 2.dokument potwierdzający kontynuację Twojej nauki- legitymacja lub zaświadczenie ze szkoły.

Najnowsze wpisy