Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Sejm przyspiesza prace nad ustawą antynikotynową

Sejm przyspiesza prace nad ustawą antynikotynową

Wyświetlaj:
(a) / 217.171.53.* / 2010-03-05 14:51
Ustawa ta to tylko odwrócenie uwagi społeczeństwa od ważnych problemów np bezrobocia , tak naprawdę nie wnosi nic dobrego i nowego .Zamiast zrobić coś konkretnego wypuszcza się nie dopracowane ustawy .
Dla przykładu mandat za jadę bez prawa jazdy gdzie istnieje bezpośrednie narażenie życia jest niższy . Ciekawy jestem kto 500 złotowy mandat wystawi chyba służbista jakiś z kompleksami własnej wartości . Parlament zamiast zajmować się sprawami ważnymi , zajmuje się czymś miej istotnym a jednocześnie wywołującym duże kontrowersje społeczne . Czego się nie robi by utrzymać się na "stołku" . Ustawa jest niedopracowana i nie równa społecznie , powinna mieć na uwadze zarówno osoby niepalące jak i palaczy . Innymi słowy dając zakaz powinna zadbać o zapewnienie miejsc w których legalnie można zapalić
Pijok / 195.26.23.* / 2009-09-13 19:47
NARESZCIE! CHWWAŁA NASZEMU RZĄDOWI!

TEN KTO SIE ZE MNĄ NEI ZGADZA NIECH WEJDZIE TUTAJ

http://www.onkologia.neostrada.pl/images/czerniak.jpg

NIECH ŻYJE POLSKI RZĄD!
vanka / 78.131.146.* / 2009-07-15 19:44
A może by Sejm oprócz palenia zakazal też picia alkocholu i dał przykład że się nie pije a najlepiej żeby zniknął z półek sklepowych bo bardzo szkodzi pijącym a jeszcze bardziej tym obok.
Pijok / 195.26.23.* / 2009-09-13 19:35
Najlepiej jakby papierosy kosztowały 50 zł albo 100 zł i więcej jak niektóre alkohole a nie ALKOCHOLE
MarekZK / 83.12.208.* / 2009-05-15 19:25
akaz palenia w miejscu pracy. Przeżyłem prawdziwy horror.
Palarnia w Prokuraturze Rejonowej w Zwoleniu w bezpośredniej bliskości mojego miejsca pracy, nielegalne zatrudnianie pracowników potwierdzone kontrolą PIP w Radomiu, długotrwałe odmawianie mi tej kontroli przez PIP i Urząd Pracy, dwukrotne zwolnienie ze stałego etatu mimo skończonych studiów magisterskich. Brak osbistych kar dla sprawców mojego upokorzenia. linki do art. prasowych:http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20081216/POWIAT0203/763668141
http://www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20090421/POWIAT0208/117689977
Krakowianka1 / 212.49.49.* / 2009-05-07 08:25
I co z tego, jakie będziemy mieć prawa my niepalacze? Mieszkam z moją matką, ona strasznie kopci i nie liczy się ze mną i z wnukami, oraz moim mężem. My nie palimy!!! Jak jestem w kuchni czy innym pomieszczeniu TO WCHODZI I BEZ NICZEGO PALI PAPIEROSY na moje słowa zeby nie paliła odpowiada jak ci nie pasuje to sie wyprowadź, ico musze skulic uszy i siedziec cicho (nawet kiedy byłam w ciąży nie liczyła sie ze mną, wie że dzieci są alergiczne tez jej to nie przeszkadza w paleniu) Pewnie ktoś mi odpowie to się wyprowadź ale nie stać mnie na kredyt mieszkaniowy , i wynajem mieszkania. I jake mam prawa żadne po prostu jestem śmieciem i tyle. Prawa mają tylko Palacze oni sa górą do nich należy wszystko my mamy tylko skulić sie i wdychać dym tą trucizne. I na co te debaty przepisy na nic nic z tego nie będzie oni i tak się z nami nie palaczami nie liczą, to my mósimy obchodzić sie z nimi jak z jajkiem TAKA JEST PRAWDA!!!
Marekkzm / 83.12.208.* / 2009-04-30 22:17
Miałem palarnię bezpośrednio przy moim stanowisku pracy. Ustne i pisemne apele nic nie pomagały. Pracodawca okresowo zatrudniał mnie tj. przez pół miesiąca nielegalnie w prokuraturze. Dwukrotnie zwolniono mnie z pracy ze stałego etatu, raz sąd przywrócił mnie do pracy a ostatnio proponuje się tylko 1500 zł odszkodowania za naruszenie moich dóbr osobistych. Sprawa była trzy razy opisywana w lokalnej prasie. Praktycznie od trzech lat jestem bezrobotny. Ukończyłem studia mgr na KUL Jana Pawła II w 2006 r. Przeżyłem prawdziwy koszmar w organie ochrony prawa? Bezskutecznie pytam swoich znajomych,czy dostanę od nich pracę zgodną z moim wykształceniem, Wybaczcie Państwo, ale nie możemy się zgodzić na terror ze strony palaczy. Szef - palacz jest bezlitosny dla swojego pracownika. Palący prokuratorzy i niepalący pracownicy biurowi to prawie beznadziejna sprawa. Wydaję się, że byłem pierwszym niepalaczem, który powiedział "nie" tej patologii w tym miejscu pracy.
pushupek76 / 188.33.38.* / 2009-04-29 12:21
chcecie wojny szmaciarze, wzywam wszystkich, których wku..ia ten reżim, zacznijmy podkładać bomby. Tak się boicie o swoje zdrowie, może bez rąk, nóg będzie wam lepiej... może. Osobiście nie zamierzam stosować się do zakazów i możecie mnie w pyte k.rwy pocałować bo mam żółte papiery a jak mnie wsadzą do zamkniętego psychiatryka gdzie sobie odpocznę na koszt państwa za 3 tyś dziennie to i tak po wyjściu nic się nie zmieni. Do diabła z czarnymi i czerwonymi, katolami, komuchami i całym tałatajstwem, które ogranicza moją wolność... niech śmierć idzie za mną i zbiera swoje żniwo!!!
Pijok / 195.26.23.* / 2009-09-13 19:37
NO I TO JEST PRAWDZIWY POLAK! PATRIOTA! Takiemu to tylko dac karton fajek i wysłać na bezludną wyspę żeby się zapalił na śmierć!
zenith / 83.22.211.* / 2009-04-25 10:51
krzyczeć, a kasę robi się po cichu.
smolnys / 78.131.140.* / 2009-04-24 22:42
Do palaczy tytoniu !!!
Proszę zakupić e-papieros (elektroniczny papieros),
czysta nikotyna, bezpieczny dla otoczenia a co najważniejsze niepodlega pod ustawę antynikotynową.
POWODZENIA.
p; / 84.234.43.* / 2009-04-24 23:51
Szanowni ANTYpalacze!

A raczej ANTY-inni! - (inni, znaczy nie tacy, jak "ja",czyli niepalący), czyli szanowni egoiści, którzy myślicie tylko o sobie!!!!

Wasza obłuda nie zna granic. "Ja" nie palę, więc w porządku, ci, co palą - to ich tępić! "Ja" taki nie jestem, "ja" nie szkodzę innym, NIE ZATRUWAM ICH! Po prostu szczyt obłudy! -------- To dobrze, że jesteś taki doskonały (Ty, Szanowny ANTYpalaczu!) i nikomu nie czynisz nic złego! To może już dziś wszystkich NIEPALĄCYCH okrzyknijmy SANCTA SUBITO! - i to za ich życia!!!! Gratuluję Waszej nieskazitelności, czystości, troski o zdrowie innych itp itd.

Ta nagonka na palaczy jest po prostu śmieszna. Jeśli Tobie, drogi NIEPALąCY, przeszkadza dym papierosowy, to nie chodź do miejsc, gdzie on jest. Nawiasem mówiąc, już dziś wydaje mi się, że takich miejsc jest dość dużo.

Ale w porządku, Ty przecież nie robisz nic złego, drogi NIEPALąCY, chcesz tylko sprawiedliwości. Ja proponuję podzielić świat według nowych granic. W jednym kraju niech żyją Ci, co noszą spodnie, w drugim sukienki, w trzecim mogliby żyć wegetarianie, w czwartym zieloni itp. I wybudować między tymi granicami "Mur Berliński" - wtedy nie będzie migracji, nietolerancji itd. A najlepiej to wyeliminujmy ze świata wszystkich, którzy nam się nie podobają, w czymś przeszkadzają, nie są, jak my. Takich palaczów można by na przykład spalić w... piecu (znamy to skadś?!) Bez komentarza, już wcześniej ktoś niżej to nazwał.

Także Szanowni ANTYpalacze! I wszyscy ANTY-! Niezdolność Wasza akceptacji różności, czy inności jest przerażająca! Strach się bać! Dziś papierosy, jutro starsze samochody, a pojutrze może... noszący czapki (czemu nie?!), czy cokolwiek innego robiący!!!! To jest porażające, i znamy to z historii! Może jutro, drogi ANTYpalaczu, macki sięgną po coś, co jest Ci drogie?! Zastanowiłeś się nad tym? Nie? To proponuję, żebyś spróbował... Z poważaniem.
Idę zapalić (do wiadomości niektórych: nie palę w miejscach dla niepalących). Nie długo oddychać zabronią!
Dr Cox / 85.128.68.* / 2009-04-27 08:59
Fajna podpucha. BO nie wierzę, że ktoś mógłby być tak niemiłosiernie głupi, żeby to szczerze napisać. A jeśli niektórzy są tak głupi żeby tak myśleć, to piszę jak dalej. A przyszło ci sieroto do głowy, że ja na przykład jak siedzę na przystanku, to nikomu nie przeszkadzam tylko czekam na autobus. Tymaczem przyjdzie jakiś śmierdziel i zacznie jarać nawet obok, ale co z tego skoro i tak się to niesie. Skoro wam nie przeszkadza, że śmierdzicie, to wasza sprawa. Rozumiem, że nie każdy lubi się myć. Ale problem jest też taki, że mnie jako niepalącemu niszczysz zdrowie. Dla palacza biernego dym z fajek jest dużo groźniejszy. I teraz mam dostać raka, bo palaczom chce się jarać? A niby dlaczego mam się na to godzić? To może w takim razie może wstrzyknąć AIDS palącym? Bo uważam, że skoro wy nie robicie nic złego, to to też nie byłoby nic złego. Dlaczego to ma wam przeszkadzać?
ANTYpalacz / 83.22.58.* / 2009-04-25 17:12
Uwielbiam zapach swojej kupy( 100% nieszkodliwa) i nie mogę przekonać do tego moich kolegów w biurze ale widze w tobie PALACZU widzę kompana a resztę tych ,,gamoni" co nas nie zrozumieją poprostu obrzucimy kupą...przecież to takie fajowe i nieszkodliwe
Pijok / 195.26.23.* / 2009-09-13 19:39
Hahaha dobre....W POLSCE NIE MA KULTURY PALENIA A SKORO NIE MA TO POWINNI ZAKAZAĆ PALENIA W MIEJSCAHC PUBLICZNYCH !! I TAK TEŻ SIĘ STANIE !! AMEN!!
KORKORAN / 83.238.103.* / 2009-04-24 09:09
uprzejmie informujęwrażliwców ,iż dym papierosowy to betka w porównaniu ze spalinami wydzielanymi przez pojazdy - norma EURO2 dopuszcza wydzielanie 1,5 kg ,CO2 / 10km nie licząc innych gazów ; oczywiście w tej sprawie żaden bojownik o zdrowe picie w pubie się nie wypowie bo trudno coś rozsądnego mu tu zaproponować .Próby wprowadzenia podatku ekologicznego zamiast akcyzy na samochody stare - te komory gazowe na kółkach,natychmiast wywołuje pełne hipokryzji oburzenie tych pożal się Boże , hunwejbinów spod znaku 20-letnich Golfów . Podobnie było z opłatą za leczenie ofiar wypadków - niech płacą wszyscy obywatele - dlaczego tylko biedni kierowcy? Na koniec - pamiętajmy : są jeszcze DZIWKI I WóDKA I TU TEż SIę PEWNIE STOSOWNYMI ZAKAZAMI SEJM WYKAżE OCZYWI śCIE WSZYSTKO W CELU POPRAWY JAKOśCI żYCIA POLAKóW .
Pijok / 195.26.23.* / 2009-09-13 19:41
A WIESZ MÓJ DROGI ŻE PAPIEROSY UAKTYWNIAJA WIELE PROCESÓW CHEMICZNYCH W MÓZGU I OGÓLNEI OGŁUPIAJA?
Wapniak / 2009-04-24 08:16 / Tysiącznik na forum
Coś trzeba robić... "Z braku laku lepszy kit"...
c. / 83.25.81.* / 2009-04-24 01:03
polecam 2 linki:
O szkodliwości palenia tytoniu
Andrzej Malinowski
Konfederacja Pracodawców Polskich
http://finanse.wp.pl/kat,108636,title,O-szkodliwosci-palenia-tytoniu,wid,11050615,wiadomosc.html?ticaid=17e79

i ten:
Nie pal Tomku w swoim domku czyli Demokracja Totalitarna
http://www.ithink.pl/artykuly/aktualnosci/polska/nie-pal-tomku-w-swoim-domku-czyli-demokracja-totalitarna/#top10_czytane
mali / 83.24.243.* / 2009-04-23 17:35
a ja tam jestem za . sama palilam ale wiem jak palenie w pubach jest uciążliwe dla osób które nie pala. a zakaz palenia pod wiata na przystankach jest smieszny. bo dym zawsze kieruje sie w strone niepalących...
j. / 83.25.81.* / 2009-04-23 17:59
dlaczego TY masz mieć mieć prawo przebywać w pubie dla niepalących a ja nie mam mieć prawa być w miejscu dla palących???
chodzi o to żeby były miejsca i dla Ciebie i dla mnie a planowana ustawa ma tego zakazać NIE BĘDZIE MOŻNA prowadzić pubu dla palących
proble jest w skrajności planów i braku jakiegokolwiek wyboru

pozdrawiam
zarezerwowany / 213.158.196.* / 2009-04-24 00:17
Choćby dlatego że ja nie mam zamiaru płacić za twoje leczenie jakby nie daj Boże coś Ci się stało przez te papierochy
znudzony już trochę... / 83.25.81.* / 2009-04-24 00:59
Ktoś nie czyta tylko pisze bzdury ...
Dość bełkotu o kosztach leczenia palaczy

To palący płacąc państwu haracz (z 80% ceny papierosów to podatki) sponsorują opiekę zdrowotną paru przemądrym osobom na tym forum.
Fajnie jeżeli sobie to przypomną lecząc opryszczkę czy wzdęcia że to za moje a nie ich pieniądze.
To tyle w tym temacie.
Pijok / 195.26.23.* / 2009-09-13 19:53
I BARDZO DOBRZE!ZEZA TWOJE! KOPCISZ TO PŁAĆ!
IJ / 80.238.105.* / 2009-04-23 21:43
obecnie, przed uchwaleniem ustawy, na którą czekać od kilku lat (nie mogę się doczekać, kiedy zacznę chodzić po pubach i restauracjach) ma miejsce ograniczanie wolności większości ludzi, bo większość jest niepaląca. Ja osobiście jestem uczulona na dym papierosowy i duszę się w miejscach, gdzie jest duże stężenie dymu, mniejsze zaś wywołuje u mnie straszliwy ból głowy. Zatem dlaczego ja mam chorować i cierpieć z tego powodu, że ktoś inny pali świństwo? Świństwo, bo może nie wiesz z czego są produkowane papierosy, otóż, gdyby zawierały w sobie tylko tytoń, nie byłoby problemu, ale tytoń to zawierają cygara, a papierosy są robione z folii, na którą wylewana jest mieszkanka odpadów produkcyjnych z różnych opakowań z dodatkiem tytoniu, co następnie cięte jest na wióry i z tego powstają papierosy. Dlatego są one tak toksyczne i rakotwórcze...
ja, nie paląc, nie narażam Cię na utratę zdrowia czy życia. Ty, paląc narażasz innych...
owszem, całkowity zakaz palenia jest ograniczaniem wolności palaczy, ale zostanie on nałożony dla ochrony naszego życia, a nie dla jego zagrożenia
zamiarem tworzenie pierwszego prawa na ziemi była ochrona ludzi, dlatego mamy kodeks karny, który karze, jeśli jedna osoba wyrządzi krzywdę drugiej - osoba krzywdząca mogłaby powiedzieć, że karząc ją za występek, ogranicza się jej wolność, bo skoro jest na kogoś zła, to go bije, skoro jest głodna, to kradnie...a jednak...
świetnym rozwiązaniem byłoby stworzenie miejsc przeznaczonych tylko dla palących i miejsc tylko dla niepalących. I nie mówię tu o pozornym wydzieleniu sal, dla jednych i drugich, gdzie i tak powietrze się miesza i dym czuć wszędzie. A o zupełnie oddzielnych lokalach. Z tym, że wtedy osoby pracujące w tych przeznaczonych dla palaczy, dalej byłyby zagrożone. Może należy obliczyć współczynnik określający udział palaczy w populacji i udział niepalących i prawnie określić, że na np. 30 lokali dla palących musi powstać 50 ich odpowiedników dla niepalących czy coś w tym stylu.
Ale na pewno burzenie się, że ogranicza się prawa palących, nie jest właściwe, bo do tej pory to oni byli "bardziej wolni" niż niepalący.
Bo skoro do tej pory niepalący znosili dym i musieli wczuć się w sytuację palaczy, którzy są uzależnieni, nerwowi lub po prostu lubią zapach dymu, tak i palacze niech wczują się w sytuację osób, którym dym bardzo przeszkadza...
Pijok / 195.26.23.* / 2009-09-13 19:56
No właśnie, problem jest w tym że jeżeli któś jes uczulony na dym tak jak ja to ma ogromny problem, ale wszyscy paląćy s******** tego nie zrozumieją nigdy! Niech sobie palą ale tylko w swoich domach!
ajak / 213.158.199.* / 2009-04-23 16:59
całe szczęście, że można jeszcze w miejscach publicznych pić, a jeżeli komuś się to nie podoba, to zawsze można powiedzieć, że w proteście p-ko Kaczorom, oczywiście aby ich wykończyć i to w terminie do końca maja b.r.
__vi__ / 85.221.231.* / 2009-04-23 15:37
Totalitaryzm tuż tuż

http://constitutionalistnc.tripod.com/hitler-leftist/id1.html
Pijok / 195.26.23.* / 2009-09-13 19:46
OBY bo ten ustroj który jest teraz jest beznadziejny! PRECZ Z PALACZAMI! PALACZE DO GAZU! zreszta po co..przeciez sami sie wykanczaja. PALENIE TO SAMOBÓJSTWO NA RATY!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy