Forum Polityka, aktualnościKraj

Prezydent: Dobra służba zdrowia kosztuje

Prezydent: Dobra służba zdrowia kosztuje

Money.pl / 2009-05-23 13:23
Komentarze do wiadomości: Prezydent: Dobra służba zdrowia kosztuje.
Wyświetlaj:
Zbignieff / 194.9.67.* / 2009-05-24 08:31
No może i dobra służba zdrowia nie powinna podlegać regułom wolnorynkowym, ale jak na razie to jest problem nawet ze złą opieką zdrowotną i jest do niej dość ograniczony dostęp Więc Panie P. dawaj rozwiązanie a nie filozofuj....
man13 / 2009-05-23 20:49 / Tysiącznik na forum
Tak jak wino i "małpki".
Elkam / 83.17.101.* / 2010-04-12 11:29
Słuchaj pajacu Palikota bo widać nadajecie na tych samych falach,wie Tusk co robi trzymając Palikota,można dupkom i prostakom w głowach mącić jak się chce
Pilsener / 2009-05-23 19:11 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"nie powinna podlegać regułom wolnego rynku" - ani demokracji, podobnie jak TVP, rolnictwo, stocznie, kopalnie - bo gdzie wtedy partia umieszczałaby swoich działaczy i na co wydawała publiczne pieniądze jak nie na kupowanie głosów i utrzymywanie politycznego zaplecza? Skąd braliby wtedy partyjnych aparatczyków jak nie z partyjnej kuźni kadr: służby zdrowia czy systemu edukacji? Dlaczego mam płacić partii za pośrednictwo w leczeniu czy nauczaniu dzieci? Dlaczego partia zgarnia prowizję za system emerytalny? Dlaczego w rękach partii wciąż jest połowa kraju? Jaka to wolność i demokracja?
kondziu1650 / 83.25.2.* / 2009-05-23 20:41
dobrze powiedziane
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-23 16:56
Nie dość, że państwo zdziera ze mnie składkę zdrowotną ok. 700 zł miesięcznie to jeszcze firma płaci mi prywatne ubezpieczenie bo na państwową służbę zdrowa, przez kretyńskie veta konusa II, nie mam co liczyć.
pozdrawiam konusy, które leczą się w szpitalu MSWIA. ich mamusia też się tam leczy choć nie wiem co ją do tego upoważnia.
Może by postała w kolejkach w państwowym szpitalu jak moja to te dwie przybłędy ze wschodu w końcu by zrozumiały, że obecny system jest chory i zaprzestały vetowania ustaw zdrowotnych?
RobinHooodowski / 195.225.68.* / 2009-05-24 00:48
jaka prawda? która boli

z 700 zł składki zdrowotnej większość odliczasz od podatku
tak więc doucz się człowieku, zanim coś napiszesz
bo jak wielu innych nic nie reprezentujesz oprócz
nienawiści

7.75 odliczone od podatku
1.25 dodatkowo
czyli tak mniej więcej to jak 1:6
czyli 600 zł odliczone od podatku
a tylko 100 zł faktycznie zapłacone

no niestety zamiast "PrawdaKtóraBoli"
powinno być
"Głupota...."
RobinHooodowski / 195.225.68.* / 2009-05-24 00:52
i jak większość zidiociałych niedouków
te same brednie...
że płacą składkę zdrowotną... podczas gdy faktycznie
odliczana jest od podatku (7.75% "pewnej" podstawy)

wrzeszczysz, plujesz a nie wiesz o co chodzi
typowe dla tuskopodobnych
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-24 19:48
Otóż mylisz się.
Niczego sobie nie odpisuję od podatku choć z formalnego punktu tzn. z punktu widzenia pitu tak to wygląda.
Składka zdrowotna to podatek!
Kiedyś, tzn. przed wprowadzeniem kas chorych, wszystko było płacone razem jako podatek czyli to co odprowadzam np. na policję i to co na szpitale czyli obecną składkę zdrowotną.
Potem przyszła reforma i państwo powiedziało dokładnie ile i na co mam płacić. I teraz płacę podatek, czyli to co na policję, i składkę zdrowotną.
Z mojego punktu widzenia czyli z punktu widzenia podatnika nic się nie zmieniło.
I dziwię się, że piszesz takie głupoty bo chyba nie myślisz, że należy zostawić podatek w tej wysokości, w której był przed reformą i do tego jeszcze dorzucić składkę zdrowotną?

I jeszcze jedno, płacę podatek wyższy o 1,25% czyli nie 30% a 31,5%. Czyli państwo okrada mnie na 1,25% i robiło to nawet za lpr & pisobolszewii.
Oni wiele obiecywali ustami śp. Religi ale jakoś to szybko zapominali. Obiecali zrównanie tego co płacę na zdrowie z tym co mogę sobie odpisać.
No cóż. pisobolszewia & lpr & samabrona ciągle coś obiecywali ale na obietnicach się kończyło.
RobinHooodowski / 195.225.68.* / 2009-05-24 23:30
Ale przecież są pojęcia urzędowe:
Składka Zdrowotna Pobrana
Składka Zdrowotna Odliczona
Zaliczka Podatku
Zaliczka Podatku = Podatek Naliczony wg Skali - Składka Zdrowotna Odliczona

Nie będę dyskutował,
bo takie są wzory wynikające z przepisów

9% = 7.75 % + 1.25%

7.75% procent składki zdrowotnej odliczonej z podatku
1.25% tak procent płacimy "faktycznie" samodzielnie, reszta tj 7.75%
jest zawarta w podatku tj. o tyle pomniejszamy podatek

(są pewne niuanse, bo składkę zdrowotną pobraną płaci się
do wysokości podatku naliczonego... co to oznacza, akurat pominę
tylko nadmienię iż, korzystają na tym ci co mają koszty 50% z umowy o pracę,
czyli np. aktorzy... mają mały podatek więc nie płacą "pełnej" skladki
zdrowotnej tj. 9cio procentowej... no ale nie każdy może być aktorem)

czyli jest to mniej więcej proporcja 6:1
(czyli 700 = 600 + 100)

a więc tylko 100 zł płacone jest "samodzielnie"
reszta jest pobierana z podatku...
i o tyle mniejsza jest zaliczka podatku

tak to widzę...
od strony wzorów...
(usposobiony jestem kompromisowo ...)
Natter / 2009-05-23 19:58 / Tysiącznik na forum
No jeżeli masz prywatne ubezpieczenie to nie jest to aż takie bolesne i przestań biadolić.Odnośnie tzw.Służby Zdrowia to w dużych ośrodkach jest jeszcze jako tako [ mam na myśli ogólnodostępne] zapiszesz się do specjalisty to za pół roku się dostaniesz albo nie zdążysz.Co do wypowiedzi Prezydenta- to jedno jest pewne że można tam topić każdą ilość pieniędzy a poprawy nie będzie- powód lekarzy interesuje kasa , o podnoszeniu kwalifikacji niema mowy.a błędne diagnozowanie odczuwa i tak tylko pacjent.Tragicznie jest na prowincji w powiatach tam zdolny lekarz niema racji bytu.Stare konowały zaraz go wygryzą.Jeżeli tam trafisz do szpitala to módl się żebyś stamtąd wrócił żywy.
PrawdaKtóraBoli / 89.187.232.* / 2009-05-23 20:06
Ja mam ponieważ firma mi za to płaci.
Ale reszta rodziny nie ma, niestety.

W dużych miastach jako tako? Znam to z autopsji i jest do d...

A że lekarzy interesuje kasa. No cóż, doktorów Judymów bym się za dużo w żadnym kraju nie spodziewał.
andowc / 83.5.12.* / 2009-05-23 13:55
"Albo wóz,-albo przewóz",- (przestań p.erdo.lić "głupoty")
Elendir / 2009-05-23 13:23 / Łowca czarownic

Prezydent powiedział, że prawo do opieki zdrowotnej jest wartością, która nie powinna podlegać regułom wolnego rynku.

A jakim regułom powinno podlegać?

Lech Kaczyński podkreślił, że dobra służba zdrowia wymaga nakładów finansowych. Jego zdaniem, nie można przeprowadzać oszczędności kosztem systemu opieki zdrowotnej, który i tak jest w Polsce niedofinansowany.

Wymaga... A kto będzie płacić?
pan władek / 89.231.106.* / 2009-05-23 16:53
ogłoś licytację - kto taniej wytnie Ci raka (czego oczywiście nikomu nie życzę). Szybko zmienisz poglądy.
man13 / 2009-05-23 20:51 / Tysiącznik na forum
Powinieneś nosić ksywę "kaziu"
będzieusatysfakcjonowany / 213.158.199.* / 2009-05-24 14:56
a twój rak ma nadaną już jakąś ksywkę?
LaVega / 2009-05-23 18:26 / portfel / Bywalec forum
Tak fajny tekst chwyta za serce..pytanie jaki system stac na to aby naraz zachorowali wszyscy nawet nie na raka tylko na grype?? Odpowiedź Żadny..Im wiecej pieniedzy z mojej składki z tytułu ubezpieczenia chorobowego zostanie przeznaczone na szpitale i sluzbe zdrowia tym lepiej ale tylko na to a nie na biurokratycznego molocha NFZ
Kiedy bede mogł odliczyc sobie składke na PRYWatna opiekę zdrowotną wtedy i raka w szwajcari mi zoperuja..
pan władek / 89.231.106.* / 2009-05-23 22:51
tak się jakoś dziwnie składa, że wszystkie powikłania po zabiegach w prywatnych klinikach usuwania tłuszczu, klinikach jednodniowych itp lądują w państwowym, nierentownym szpitalu. Otóż doba "hotelowa" w szpitalu jest droga. Prywatnym się nie opłaca. Prywatne to dobre są gabinety. Oczywiście podać można przykład USA tam są prywatne szpitale, ale zasoby gotówki obywateli też są prywatne a nie upaństwowione przez system podatkowy Balcerowicza i ubezpieczeniowy Buzka. Zresztą niejaki Barak Hussein Obama wygrał wybory min. po to aby wprowadzić mniej lub bardziej państwowe ubezpieczenia z jakiegoś powodu. Pewnie sam nie rozumie ale koledzy z PO mu wyjaśnią
LaVega / 2009-05-24 15:54 / portfel / Bywalec forum
Nie wiem nie znam statystyk..Ale jak masz jakiegos linka pod reka to prosze podaj..

Czekaj niestety co do pieniedzy prywatnych masz rację..bo rozumiem ze chodzi Ci o tzw. Dzień Wolnosci podatkowej..W USA wypada om około 13stego kwietnia w Polsce 14 czerwca..wiecej na
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Wolno%C5%9Bci_Podatkowej

Le jak juz pisałem kiedys tam prywatne szpitale sa strasznie czesto pozywanne za rzeczy ktore u nas jeszcze nie powoduja lawiny pozwów i wzrostu kosztów obsługi prawnej Słuzby Zdrowia

Najnowsze wpisy