Forum Polityka, aktualnościKraj

Polacy nie myślą o emeryturze

Polacy nie myślą o emeryturze

Money.pl / 2008-02-18 17:02
Komentarze do wiadomości: Polacy nie myślą o emeryturze.
Wyświetlaj:
konradpawlus / 2009-03-07 01:43
Witam,

Może zainteresowanym osobom przypadnie do gustu serwis, który uruchomiłem jakiś czas temu pod adresem www.finplan.pl, a w szczególności opcja stworzenia planu finansowego.

Pozdrawiam
Konrad
o-l-a23 / 84.10.246.* / 2008-10-20 20:20
Swietny nowy produkt III filarowy w Commercial Union ,, Kapitalna Przyszlość,, tylko 20% alokacji w pierwszym od drugiego roku alokacja nie jest pobierana Parasol Zysków
mś / 193.151.55.* / 2008-08-08 13:56
Ponieważ są zajęci zliczaniem "danin publicznych", wyborem uiszczenia świadczeń, które zapewniją im dach nad głową, żarcie i ubranie. Oprócz tego, obserwacją zjawisk i ludzi, którzy robią "wodę z mózgu" twierdząc o ciągłym wzroście jakości życia i bezradności narodu.
mmmm / 83.5.17.* / 2008-02-23 19:38
Myślę, myślę! Ale jakoś nie mam ochoty tych moich marnych groszy przekazywać bogatym, którzy na mnie naiwnej chcą zarobić. Ponadto ci, których na to stać napewno nie wpłacają na IKE, a pozostałych po prostu na to nie stać! W iinych krajach moga o tym mysleć, gdyż ich pensja wystarcza na dłużej niż " od pierwszego do ostatniego"!
psiku / 213.199.194.* / 2008-08-08 11:38
Do takich i podobnych komentarzy można jedynie przywołać przysłowie: "dlaczego jestem biedny- bo jestem głupi, dlaczego jestem głupi- bo jestem biedny". Czyli wszechobecna nieświadomość, a w razie potrzeby wołanie o pomoc, litość.
cav / 2008-02-23 02:27
Jak to nie? Ja myślę. Płacę zawsze regularnie co miesiąc swoją składkę do ZUS. I nie muszę się zajmować jakimiś alokacjami i tym podobnymi trudnymi rzeczami. trzeba tylko pamiętać żeby płacić w terminie. Proste. Pozdrawiam.
przedsiebiorczyni / 87.204.218.* / 2008-02-26 20:14
i co z tego,że płacisz jako przedsiębiorca będziesz mieć najniższą z możliwych emeryturę
_ / 81.190.74.* / 2008-02-25 16:42
PŁAĆ , PŁAĆ ... I TO DUŻO .
TAD. / 81.190.109.* / 2008-02-21 15:47
Polacy myślą ,gdzie topnieją ich odkładane pieniądze oraz czy dożyją do tej dziadowskiej emerytury .
larson41 / 2008-02-20 01:12 / Bywalec forum
Polacy nie mysla o emeryturze bo wielu do niej nie dociagnie zdechna zglodu po drodze
Ivv / 84.10.74.* / 2008-02-25 15:51
Oraz z braku odpowiedniej opieki medycznej, bo w pakiecie podstawowym bedzie prawie nic, a kolejki do lekarza gigantyczne.
morus / 89.78.14.* / 2008-02-19 02:06
O cholerka ! Ale sie ludzie rozpisali. Jak czytam ten portal, to jeszcze nie widziałem tak rozbudowanych komentarzy.
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-02-18 20:33
Wystarczy pozwolić Polakom oszczędzać, likwidując belkowiznę. Nic dziwnego, że nikt nie chce wpłacać na specjalne oddzielne konta, z których kasę odpowiednią ustawą mogą zniknąć, a wypłacić bez podatku jeszcze prawie nikomu się nie udało. Nawet przyjmując, że wszystkie obiecanki dotyczące IKE zostaną dotrzymane - nie można zmienić charakteru inwestycji w razie zmiany sytuacji rynkowej, bez płacenia podatku. Nie dostępne jest wiele inwestycji, a prowizje są wyższe ze względu na niższą konkurencję.
kisiel2 / 2008-02-23 13:05
lookinj na OFE i powiedz czy mozna wierzyc w IKE....
Wapniak / 83.28.130.* / 2008-02-18 19:27
Z konieczności. Jak narazie, najlepiej na tym wychodzą /IKE. OFE/ firmy. Wystarczy obejrzeć ich siedziby. Ciekawe, bo siedziby /budynki/ w upadającym ZUS-sie, mają się też bardzo dobrze. Czyżby na horyzoncie była wzorem dawniej budynków bankowych, wymiana szyldów?...
Jan Zapalski / 87.116.252.* / 2008-02-18 20:29
Mam polisę w III filarze Amplico Live. Jestem rozczarowany. Minęła połowa okresu składkowego tej polisy jednak zebrany kapitał wart jest mniej niż 90% wartości składek wpłaconych w tym okresie. Koszty (zyski firm oferujących fundusze emerytalne zjadają oszczędności ludzi w znacznym procencie). Podczas akwizycji rysowane były wykresy niebotycznych zysków. Nigdy w te bajki nie wierzyłem, ale miałem nadzieję że zgromadzone pieniądze będą pomnażane. Tak jednak nie jest bo oferta jest sprytnie uwikłana w sieć różnego rodzaju asekuracji które bardzo drogo kosztują a nic nie dają. Potencjalnie mogą pokrywać koszty rożnego rodzaju sytuacji życiowych związanych z utratą zdrowia, może czasem pracy lub zdolności do wykonywania pracy albo mało prawdopodobnych zdarzeń jak utrata życia. Ale jest mało prawdopodobnie że firma oferująca program emerytalny będzie musiała ponosić koszty związane z wypłatą odszkodowań z tego tytułu. Jednak składki są wysokie i składki pozostają a właścicielowi nic nie dają. Mało tego co roku wraz z roczną składką przychodzą dalsze oferty na dodatkowe ubezpieczenia zdrowia lub życia. To prawdziwy tupet. Oto prawdziwe przyczyny że Polacy coraz mniej pieniędzy lokują w ubezpieczenia emerytalne. Do tego w ostatnim czasie światowy system bankowy utracił zaufanie. Powinien dawać zaufanie kjientowi tym czasem wygenerował tak gigantyczne straty że zatrząsł podstawami gospodarki światowej. Pewnie leczenie problemów banków odbędzie poprzez obciążenie kosztami kijentów.
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 20:36
A kto jest pana agentem ze dalej nie jest pan pewny w co zainwestowal ? Ubezpieczenie tego super kapitalu jest po to zeby w czasie skladkowania jesli cos sie stanie mogl pan zyc na nie zmienionym poziomie zycia bo suma swiadczen jest wyplacana ta ktora jest wyzsza(wartosc rachunku albo kwota ubezpieczenia).Procent skladany prosze pana dziala w taki sposob ze od duzego kapitalu daje to jakis efekt.Pieniadze zaczynaja pracowac zawsze min po 5-6 latach dlatego ostatni raz powtarzam!!!! to nie jest lokata w banku to jest dlugo falowa inwestycja.I tak bedzie wam mowil konrad kluska i doradzca marcinkiewicza i ze stowarzyszenia najbogatszych ludzi na swiecie.Ludzie jesli robicie cos to robcie to z glowa !!!
Ivv / 84.10.74.* / 2008-02-25 15:54
Wolę odłożyć sobie na koncie alokacyjnym te pieniądze niż w 3 filarze. Przynajmniej nie stracę.
Składany / 149.156.124.* / 2008-02-18 23:57
Procent składany zależy głównie od czasu trwania inwestycji, a w dużo mniejszym stopniu od wielkości kapitału. Wystarczy spojrzeć na wykres - piękna hiperbola ;-)
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-19 07:12
wroc do analiza matematyczna 1 :D Pozdrawiam
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 20:40
acha i jeszcze....jedno....to zalezy od firmy jaki jest % alokacji.I z pewnoscia stwierdzam ze jest tez opcja 100 % alokacji.A banki za to ze sa marmurowe maja miec klientow tak?? a moze to specjalisci sa potrzebni??? czy nasza gielda czasem nie jest uzalezniona od swiata ???W krajach starej europy fundusze sa od 80 lat i tam nikt sie nie zastanawia czy musi miec czy nie poprostu go ma...a polacy to maja taka mentalnosc narzekajacych borsukow bo i polityka sie zajmuja alfy i omegi....zapytaj amerykanina czy sie ty interesuje?
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 20:43
Spadki na gieldzie to tez zle co????ZLE to pany jest z chwila wykupu a teraz??? kto wie??? moga byc spadki z 2 lata ale co nas to ??? no WLASNIE NIC!!!! bo co bedzie za 5 lat Panie Amplikowski??Ubezpieczenia sa po to zeby ludziom pomagac w trudnych chwilach a nie ich wynagradzac.Ubezpiecza sie ten ktoremu na kims zalezy!!!
wolny człowiek / 83.27.49.* / 2008-02-18 19:24
Polacy myślą. Spokojna wasza rozczochrana, emerytalni specjaliści od 7 boleści. Myślą że nie warto lokować pieniędzy w programy niespójne, niestabilne , nieprzejrzyste, drogie i nieelastyczne.
Lokowali w III filar w formie polis ubezpieczenia na życie - specjaliści im doradzali jakie to będą mieli z tego zyski, po paru latach gdy przyszło do wyłożenia kart na stół (ustawowy zapis o corocznej informacji o stanie wartości polisy) nastąpiły masowe rezygnacje z tych polis. Na dokładkę zyski na tych polisach miały być wolne od podatków. Były do bodaj 2003r. Zyski od składek wpłaconych po tej dacie są "obelkowane" Ubezpieczenia grupowe opłacane przez pracodawców. Bałagan ustawowy i liczne zmiany w tej "działce" może przyprawić o ból głowy nawet zawodowych speców od ubezpieczeń grupowych. PPE - na dobrą sprawę przeznaczone dla wielkich firm, obecna wersja nieco złagodzona, ale pierwsza obowiązująca bodaj od 1999r przez kilka lat, przeznaczona była dla pracodawców-samobóców i masochistów. Kolejny SUPER BUBEL - IKE. Wielki przywilej: zwolnienie z podatku Belki za być może 30 lat. Bo przecież nie zakłada IKE ktoś kto zamierza oszczędzać 15 lat na cel emerytalny (limity wpłat). Brak możliwości częściowej wypłaty zgromadzonego kapitału, niskie limity rocznych wpłat i brak widocznej korzyści (coroczna ulga podatkowa od składek wpłacanych na cele emerytalne, a nie wirtualne zwolnienie z podatku Belki za x lat). I chyba sprawa kluczowa - poziom płac. Nie będzie myślał o odkładaniu na emeryturę ktoś kto z trudem wiąże koniec z końcem!!!. Żadne ustawy i kampanie na nic się nie zdadzą jeśli ludzie nie zobaczą wyraźnych korzyści dla siebie, jeśli nie będzie stabilnych zasad gry. To państwo już kilka razy nabiło w butelkę swoich obywateli i naiwnych jest coraz mniej, a to dowodzi że Polacy jednak MYŚLĄ.
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 20:24
Nie spojnie to ty piszesz kolego:D Nie stabilne i nie przejrzyste?? zobacz money.pl edukacje przeprowadz.Jak miales polise na 20 tys czy 30 tys i placiles 100 zl to nie mogles spodziewac sie ze fundusz zarobi Ci nie wiem ile od malego kapitalu sie niestety nie da ;D.Dlatego kazda firma a raczej agent (bo firma tylko produkuje mu cos co moze zaoferowac dla klienta o ile jest mu to potrzebne i jest go na to stac) ma za zadanie serwisowac i kontaktowac sie z klientem(sluzyc mu pomoca i byc jego doradzca) co jakies czas sprawdzajac czy jego potrzeby tak jak apetyt w miare jedzenia nie urosly.Firmy sa po to zeby ludzie nie musieli sie znac na tym wszystkim(na tej calej gieldzie i %)-nie musimy byc alfa i omega.A to ze na dzien dzisiejszy nie ktorzy sprzedawcy czy przedstawiciele nie wiedza co sprzedaja no to wybaczcie(Na poczatku nie bylo agentow ubezpieczeniowych tylko akwizytorzy-co rownie dobrze mogli sprzedawac cyfre plus i kosmetyki).
rt / 83.8.44.* / 2008-02-18 22:58
o odezwał się oburzony agencik nerwy puszczają ,że jest coraz mniej naiwnych i nie da rady grabić kasy
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-19 07:11
Czlowieku my zyjemy z rekomendacji a nie z prowizji o ile wiesz jak ten system dziala ciolku.Tak myslac nigdy nie dojdziesz do czegos panie polecony
dareg / 87.207.193.* / 2008-02-18 18:43
przede wszystkim oszuści z PO powini, tak jak zapowiedzieli, znieść podatek belki przynajmnej od inwestycji długoteminowych (pow. 10 lat)
a po drugie trudno mówić o oszczędzaniu w kraju, gdzie prawie 40% spłeczeństwa zyje na skraju ubóstwa (wg GUS)
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 19:10
Takie cos juz jest :D od inwestycji długoteminowych (pow. 10 lat) np firma Amplico AIG Life zwalnia z podatku 19% -daje 20%.Nawet jesli zniasa podatek bo jest o tym mowa firma musi dac 20 %
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-02-18 20:26
Nie dają, tylko zabierają o 20% mniej. Wystarczy im pozostałe 50% prowizji.
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 20:30
tak tak ja wiem.Szkoda ze wasza wiedza jest tak mizerna ;/ zal mi was,ale wlasnie chyba dlatego bedziecie biedni koncze ta nie rowna walke bo parametry i wiedza jest znikoma.
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-02-18 20:42
Podliczyłem dla przykładowej inwestycji w AIG TFI Akcji w ramach programu SUPERKAPITAŁ w Amplico Life po 10 Latach, dla kwoty powyżej 25000 PLN. Wychodzi, że łączne prowizje wynoszą przed uwzględnieniem "premii 20%" 58% wartości kapitału (premia zmniejszy w rzeczywistości prowizje o mniej jak 20%, bo jest liczona od tego, co po nich zostanie). Większość tego typu programów to boilery...

Ci którzy się znają inwestują samodzielnie.
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-02-18 21:18
No i premia jest liczona od samych zysków, a nie od całego kapitału.
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 20:51
Dobra to teraz jakie sa zyski z AIG TFI ? Patrzysz na prowizje jak na cos co sie nie nalezy??? Ty moze sie znasz i umiesz sobie to policzyc ale pan co czysci niebezpiecznie kanalizacje na codzien nie musi !!!Specjalisci kosztuja-wiesz ile musi zaplacic amplico dla Gordona Tony'ego zeby przyjechal i powiedzial kilka slow....oplata jest wieksza i czesciej wykupujesz jednostki dlatego zacheca sie do oplacania w trybie rocznym ......Ryzyko w biurze maklerskim masz 100%.ubezpieczenia maja 50%.Kolejna sprawa czy zdajesz sobie sprawe ze samemu inwestujac nie jestes traktowany jako vip tylko jako zwykly czlek.Fundusze wchodza z innymi parametrami bo maja duzy kapital klientow! Gdyby tylko przez rok fimra Amplico nie chciala nic od polski:DDD to nie bylo by dziury budzetowej....
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-02-18 21:05
Każdy może nabyć po prostu kontrakty na wzrost indeksów i opcje sprzedaży. Będzie zarabiał proporcjonalnie do wzrostów giełdy i będzie miał zabezpieczenie. I zapłaci premii opcyjnej i opłat za zarządzanie znacznie mniej niż prowizji AIG. Jak do tej pory osiągnąłby też lepszy wynik.

A kasa, która nie będzie stanowiła zabezpieczenia kontraktów (około 75-90%) będzie oprocentowana i w każdej chwili dostępna.

Prowizje w naszych polskich funduszach są wyjątkowo wysokie. Nie uważam, że się nie należą, jeżeli ktoś chce je płacić, to jego sprawa. Może sam kiedyś będę na nich zarabiał... Niemniej uważam, że po prostu nie opłaca się w ten sposób inwestować.

Osoby inwestujące w takie fundusze nie mają pojęcia na co dokładnie się decydują, z jakimi indeksami jednostki, które nabywają są skorelowane. Gdyby miały pojęcie inwestowałyby samodzielnie. Nie uważam, że mądrym dla kogoś jest decydować się na coś, czego się nie rozumie.
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 21:26
A skad te dane??.... zeby zyc inwestycja bleeblelleble masz na to czas?,bo ja wole sie po wspinac w gorach...choc nie wiem czy sobie czegos nie zrobie jak zabezpieczenie nie wytrzyma :D ps.czesto zywcuje bo daje mi to adrenaline ;) Ludzie w rozny sposob sie zabezpieczaja jedni wola nieruchomosci inni jeszcze inne instrumenty finansowe-moj tato twierdzi ze woli zakopac dwie sztabki zlota ;) on ceni stabilnosc ale so i tacy co sa pragmatykami hihihi..Zabezpieczenie to nie tylko fundusz ale tez to co wypracowujemy my sami (dom samochod) nasza firma.Wazne zeby sprzedawca czy przedstawiciel mial pojecie co sprzedaje badz oferuje.Ciezko sprzedaje sie cos o czym do czego sam sie nie jest przekonanym.Kazdy z nas ma inne potrzeby dlatego analizuje sie potrzeby klienta i pomaga mu sie cos zaplanowac i nie przeprowadzic po meandrach wiedzy na ten temat tylko dowiedziec sie jakie potrzeby ma klient to jego decyzja.Zobacz jak ciezko jest w codziennnym zyciu! czy wiesz ze twoj plan taryfowy twojego telefonu w sieci jest dobry??? sam nie wiesz ...pewnie zasugerowales sie albo parametrami albo obsluga Ciebie jako klienta Czy jakis przedstawiciel dopasowal i prze analizowal twoje potrzeby ??
ConrPL / 85.89.162.* / 2008-02-18 21:43
Jak chcesz podaj maila, skontaktuję się z Tobą, wezmę połowę Twojego kapitału, a drugą będę inwestował (w kontrakty i opcje). I dam Ci premię - 20% od zysków (swoją drogą dzięki tej premii prowizja dla zarządzających w jeszcze mniejszym stopniu zależy od wyników - normalnym podejściem jest wynagradzanie zarządzającego właśnie % od zysku), postaram się, żeby nie były za wysokie, bo wtedy by mi się to nie kalkulowało.

Ktoś kto zajmie się rybami, a nabędzie instrumenty finansowe w przez fundusz, zamiast przez giełdę ryzykuje w dokładnie tym samym stopniu. A może nawet więcej, bo statut AIG mówi, że jak więcej jak 10% klientów będzie chciało wypłacić kasę na raz, to nie będzie mogło.

Mam właściwą taryfę, jeżeli chodzi o telefon i sam ją przeanalizowałem.

Twój tato wcale tak głupio nie robił inwestując w złoto.

To już moja ostatnia wypowiedź na ten temat, bo czas to pieniądz, pracownika AIG nie przekonam, ani on mnie.
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 21:30
Czym sugerujesz sie przy wyborze firmy ???Po to powstają fundusze żeby móc na nich oszczędzać a
nie chowac w skarpetę. Skoro przyjmuje sie to na zachodzie to czemu nie u nas?
Ivv / 84.10.74.* / 2008-02-25 16:12
Bo zarobki nie takie same, a nawet proszek do prania i ubrania w Polsce gorsze. Czemuj nie wiem. Może ze względu na ceny i niski poziom zarobków właśnie. Zagraniczne ubranka traktuję wybielaczem i plamy znikają, a kolor nie. A spróbuj zrobic to samo z polskim. Nie ma nawet co porównywać, co jest na Zachodzie, a co tu.
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 21:36
i panie menagerze moze polak tez wyjsc z takiego zalozenia ze jak bedzie stary to
sanki i kanapka z dzemem...rekawiczki jednopalczaste i wystarczy bo jego potrzeba nie jest wielka ;) Zastanawiales sie ze jedni lubia wstawac inni nie do pracy ?? ze jedni maja uszkodzony miesien decyzyjny albo i nie umieja powiedziec nie?Dlaczego lekarz ubezpiecza sie w III filarze medycznie??? bo wie ze sluzba zdrowia nie zabezpieczy go tak :D
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 21:45
Million Dollar Round Table.....tam sie spotkamy :D o ile bedziesz tak dobry zeby tam byc :D
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 21:54
tato tez mowil ze wystarczy sie obracac wokol pieniedzy zeby je miec :D Jestem smakoszem kaw i wiesz jak mnie denerwuje to ze wchodzac do warszawy czy wroclawia do jakiegos biznesowego hotelu czy galeri nawet zlote tarasy to espresso jest tragiczne.W hotelu Plaza -4 gwiazdki do kawy nawet wody nie podali.Nie wiem w jakim stopniu pojmujesz kulture europejska. Ale czy w Polsce jestes w stanie kupic dobry ser feta?Czy kazdy stok w PL tak jak w Czechach jest widoczny na kamerze w internecie??U nas krowa nie jest naturel na zielonym trawniczku tylko kojarzy sie to z wsia !Duzo jeszcze musi sie zmienic w Polsce ale jak to opisal Gordon "Moze byc tylko lepiej" Zachecam o ile bedziesz mogl dostac w ksiegarni ksiazke bo ponoc jest tylko dla najlepszych
ggg445 / 87.205.205.* / 2008-02-18 18:15
Bo wiekszosc Polakow walczy o przetrwanie tu i teraz - do pierwszego nastepnego miesiaca, a ktos, kto walczy o przetrwanie, nie bedzie myslal o tym co sie z nim stanie za 20,30 lat. Pewnie nawet nie wierzy w to, ze uda mu sie dozyc tego czasu:) Co ma robić np. drobny sklepikarz, ktory ledwie moze sie utrzymac placac co m-c do ZUS-u 800 zł?? Jaka bedzie miał emeryturkę z tych swoich skladek??
faraon? / 83.10.171.* / 2008-02-23 20:13
System ma w nosie los przeciętnego Polaka na jego emeryturze.Interesuje go tylko to by "glupi" lud przynosił cieżko zarobioną kase i co najwyżej -nie biadolił, że ma mało, otrzymując ochłapy -o ile uda mu się dożyć do emerytury .Nie ma sensu wpłacać na 3 filar ,gdyż inflacja,bessa na GPW wywołana co jakiś czas, zarządzanie oraz inne okoliczności usprawiedliwią mamienie Systemu-o wysokiej emeryturze- płacącego latami składki przeciętnego Kowalskiego .Co robić? To proste .Inwestuj w dzieci .Kup działke budowlaną,dom itd
MKOS / 213.158.196.* / 2008-02-18 18:05
Ludzie nie bądzcie tacy głupi.!!!
Po co nabijac 3 filar i płacić koszty komuś za zarządzanie ta kasą jak można samemu odkładać i to samo wyjdzie i nawet lepiej.Wyliczcie sobie oszczędzanie co misiąc 500 zł x12 miesięcy x np.30 lat - 180 000 i założenie na tą sume funduszy inwestycyjnych.To sam sie dorobisz dobrej emerytury bez łaski III FILARU który jak słyszałem zwiększa Ci rate wpłat co roku.Aby dojść do sumy z tzw symulacji.A o kosztach zarządzania nie ma mowy jakie pobierają.
lesiuu78 / 2008-02-18 19:15
Chyba nie wiesz co mówisz człowieku! Składki co rok są wyższe bo inflacja co rok sie zwieksza. Już nasi rodzice nacieli sie na tego typu sprawy (PKO - wpłacane pieniądze ciągle te same, a inflacja szła rocznie po kilkaset procent). Po to powstają fundusze żeby móc na nich oszczędzać a nie chowac w skarpetę. Skoro przyjmuje sie to na zachodzie to czemu nie u nas? Na szczęście już coraz więcej ludzi rozumie te sprawy i próbują zarobić na swoją emeryturę. A jeśli sam chcesz oszczędzać to spróbuj zarobić przez 9 lat prawie 400% to pogadamy (a w przypadku mojego III filaru własnie tyle zarobiłem)
kalinek007 / 83.26.134.* / 2008-02-18 19:05
Procent skladany Pany wiecie co to? Gielda i fundusze nie zamierzaja nigdzie sie udawac..dalej bedziemy sobie jesc kupowac tv dvd i inne bzdety.15% to zakladajmy najnizszy zysk w ciagu roku na funduszu dynamicznym.nie patrzymy miesiecznie...rocznie...tylko dlugo terminowo-jest ho$$a i be$$a ale gielda bedzie dzialac i nie wzorowac sie na polsce tylko na krajach calkiem bardziej rozwinietych.Jesli fundusze nie byly by wygodna forma unikania barier podatkow to by ich nie bylo :D Nie bylo by tez Tony'ego Gordona i innych ludzi ktorzy naleza do stowrzyszenia Million Dollar Round Table Foundation-sa to ludzie ktorzy pomagaja zrozumiec istote inwestowania dlugoterminowego jak i zaplanowac cel inwestycyjny,prywatna emeryture.Trzeba wiedziec w co sie inwestuje albo miec kogos kto sie na tym zna.Wybierajac fundusz zwroc uwage na jego ranking ;)
!!!!!! / 194.150.251.* / 2008-02-18 19:02
człowieku nie wypowiadaj się jeżeli dobrze nie poznasz rynku. mam produkt tzn. III filar gdzie niema mowy o zwiększaniu rat ponieważ sama ustaliłam sobie wysokość składki i jest ona stała chyba że SAMA zechcę ją zmienić. a odnośnie inflacji to coś słyszałeś radze poczytać.
stan10 / 195.85.227.* / 2008-02-18 18:55
Nie mogę już czytać tych bzdur od domorosłych analityków, którzy doskonale wiedząi umieją samodzielnie zbudować sobie emeyturę. Przy całym szacunku dla znacznej części naszego społeczeństwa większość ludzi nie wie jednak na czym polega I, II a tym bardziej III filar. A tacy panowie jak ten wyżej namawia do samodzielnego gromadzenia pieniędzy. Ciekawe w jaki sposób i ile już odłożył sobie na emeryturę. On "gdzieś słyszał" że w III filarze zwiększają ratę. Jeśli gdzieś słyszał to może "gdzieś" komuś tak doradzi wg mnie z wiadomym skutkiem. Prawda jest taka, że znaczna część polskiego społeczeństwa woli na bieżąco przejadać niż myśleć- to jest poprostu łatwiejsze i przyjemniejsze.A firmy niezaleznie czy jest to TFI czy Ubezpieczyciele powinni dla nas pracować za darmo. Nie wiem jak inni ale ja nie chciałbym, żeby ktoś dla mnie pracował za darmo bo łatwo przewidzieć jaka byłaby jakość tej pracy.Nie wiem dlaczego zapominamy o starym przysłowiu , które jest przecież mądrością narodu " jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz" - nie wiem jak inni ale ja wolę sobie pościelić a nie obudzić się z ręką w nocniku.
michas-m8 / 89.79.128.* / 2008-02-18 20:15
Ale ten domorosły analityk w chwili śmierci zostawia dzieci ze spuchniętą skarpetą, albo nawet z zasobną, mizernie oprocentowaną lokatą... A Ty zostawiasz je z rentą z ZUS-u. Jak już się przebiją przez formalności i wyżebrają rentę rodzinną...
Marqus / 83.18.52.* / 2008-02-18 17:59
stoję na stanowisku , że jedyna pewna inwestycja ( w takim sensie , że raczej nie mogą mi odebrać jej owoców ) to właściwe wykształcenie dzieci . Zresztą oszczędności to przesuwanie przyjemności w czasie , a niby dlaczego ma być to właściwe ? Ktoś mi zagwarantuje ?
Ivv / 84.10.74.* / 2008-02-25 16:20
Szczególnie, że tej przyjemności możemy nie dożyć w coraz bardziej zanieczyszczonym środowisku. Niech no tylko objawi się jakaś nowa ebola czy inny wściekły wirus i żegnaj świecie :-))
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy