Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Sesja pozornie bez znaczenia

Sesja pozornie bez znaczenia

Money.pl / 2006-11-27 18:20
Komentarze do wiadomości: Sesja pozornie bez znaczenia.
Wyświetlaj:
najcz / 2006-11-28 06:02 / Tysiącznik na forum
Witam,Japonia odbija,DJI-future +5pkt.,ciekawe czy wytrzymają do 6:00 NJT.
szymon / 2006-11-28 01:34 / Uznany Gracz Giełdowy
co sie dzieje, widze ze wszyscy panikuja bo w staach polecialo 2%, a nikt nie zachwycal sie jak roslo
to normalne. a poza tym wplyw jankesow na gpw jest specyficzny i wydaje mi sie ze jutro moze na poczatku mala panika a potem up, czego sobie i wszystkim zycze,
milej nocy
szprotek / 83.29.51.* / 2006-11-28 01:33
link na dobranoc:
http://www.marketwatch.com/tvradio/player.asp?guid={D597CA8F-AA11-4ADF-97C4-2FF75FACC5EB}&siteid=
Jest to wywiad w formie audio (potrzebny zainstalowany WMP - media player) pt. "A distorted picture on holiday sales".

Jest to link na DOBRAnoc głównie dla tych, którzy zastanawiają sie nad słowem na R. w gospodarce USA (Futurek? Samuraj?). Brzmi troche jak proroctwo nadciągającej apokalipsy do tego stopnia, że sam mimo misiowatego nastawienia w tej kwesti mam nadzieję, że nie jest aż tak źle - sądziłem, że Amerykański Sen potrwa przynajmniej do stycznia (do wyników PKB za IVQ).
Niewykluczone jednak, że właśnie dane o sprzedaży miały większy udział w dzisiejszych spadkach indeksów USA, niż słabnący dolar i obawy przed nadchodzącą serią danych makro...
Czas pokaże. Być może będzie to Czas Apokalipsy ;)
bollullos / 2006-11-28 00:36 / portfel / Uznany Muł Pancerny
Jeżeli ktos ma tu fikołka ABG, to mam radę: 1. Parytet Spinu do ABG po fuzji to 4,41 więc kupując Spiny mamy w portfelu więcej przyszłych akcji ABG niż było, a nawet zamieniając ABG na spina - i prawdopodobne jest że cena walora będzie spadać do proporcjonalnej części Spina (coś koło 6,35 a nie dzisiejsze 7,09). 2. ABG jest w mocnym dołku i realizując stratę oszczędzamy na podatku, a akcje tej spóły i tak jeszcze wpadną. Spin ma wykres bardziej dynamiczny z wahaniami od 28 do 45 i sądzę, że wyżej może pójść. Chyba że się jeszcze przed fuzją cofną ale tego nie przewidzimy.
hajdi / 2006-11-28 00:03 / "Uznany Gracz Giełdowy"
Jutro konferencja prasowa MNI na temat przyszlosci i rozwoju uslug mobilnych... podobno ma byc innowacyjnie i konkretnie wiec moze byc fajnie, oby tylko kotletow nie odgrzewali
warren buffet / 2006-11-27 23:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dla scisłości stop loss dla lubawy został zawarty do 2007 roku....czy jutro zostane bez ?? lubawa to wie.
anna. / 2006-11-27 23:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Kuczyński mówił ,że osłabienie dolara powinno pomóc rynkom wschodzącym oby miał rację .
Longterm / 2006-11-27 23:57 / Mostek Zwyciężymy!
Piotr Kuczyński WGI pamiętamy...a tak na marginesie to bardzo ciekawa teoria. Powiedzmy że mam 100 mln zł i chce zainwestować teraz w USA. Za te pieniążki kupuje sobie teraz aż 34,36 mln $ czyli o 3 mln $ więcej dolarów niż jeszcze nie tak dawno temu kiedy 1$=3,2 zł. Zadajmy sobie pytanie: czy bardziej się opłaca kupować silną złotówkę i inwestować w Polsce czy słabego dolara i inwestować w USA?
mari / 2006-11-28 07:03 / Achi
to jest pytanie o to co jest przyczyną a co skutkiem
pozdrawiam i oby misie nas nie zjadły dzisiaj:-)
Longterm / 2006-11-27 23:13 / Mostek Zwyciężymy!
Witam, przepowiadacze pogody prognozujący od kilku miesięcy spadki wreszcie się doczekali. Od jutra marzenia skonfrontują się z prawdą. Dorośli męzczyźni i kobiety którzy wierzą w Św. Mikołaja mogą być bardzo zawiedzeni gdy przekonają się że jest on tylko legendą. Przemawiają do mnie liczby: Nasdaq od początku roku wzrósł o 11,6% aż 8,6% od 30 września, Dow 14,6% i 5,1% od końca września natomiast S&P 12,2% od 01.01 i 4,9% w 4 kwartale. Zadajmy sobie pytanie co usprawiedliwiało takie optymistyczne wzrosty? Pogarszający się rynek nieruchomości? Słabnący dolar? Spowolnienie wzrostu godpodarczego i powiększający się deficyt handlowy? Jedynym moim zdaniem optymistycznym czynnikiem były spadki ceny surowców i brak presji inflacyjnej ale przecież surowce znowu odbijają...Ktoś powie że to dobrze dla nas bo mamy KGHM ale miedź jest jak narkotyk początkowo pomaga i pobudza by stopniowo osłabiać i wreszcie zabić. Myśle że jesteśmy już w fazie gdzie podwyżka cen miedzi będzie oznaczała inflacje czyli powrót do podnoszenia stóp co oznacza że będziemy musieli zapomnieć o hossie na długo. Najbardziej ucierpią spółki wywindowane ostatnio o kilkaset procent i te które rosły po 100% dziennie więc warto przytoczyć znane powiedzenie :"ostatnich gryzą psy".
warren buffet / 2006-11-27 23:16 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
witam. skad takie tezy, skoro niedalej jak 10 sesji wczesniej budownictwo miało kreować naszą 10 letnią hossę ?? tłum ? ego ? a moze psyche ?

apel do wszystkich. przeanalizowac reakcje 20 sesji w tył. czy dzis jestesmy innymi ludźmi ?? a moze psyche ? czerwien to panika a zielen to ego ??

po wódce nie jestem. po 40 ksiażkach. moze zbyt długo i duzo czytam.
Longterm / 2006-11-27 23:33 / Mostek Zwyciężymy!
Warren ja nie mówię że teraz już tylko bessa, nie myśl że stałem się drugim Kenobim. Po prostu tak mi się wydaje że będzie korekta. Oczywiście wciąż wierze że hossa w Polsce będzie napędzana budowlanką i że akcje będą za rok sporo droższe niż teraz ale bądźmy realistami dużo ludzi trzyma akcje już jakiś czas i chce kiedyś trochę kasy wreszcie z giełdy wyciągnąć.
warren buffet / 2006-11-27 23:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
ja nie do ciebie pije. ja do tych, co jutro o 9:30 puszczą akcje PKC :) normalnie lol

powodzenia.
orzeł / 2006-11-27 23:24 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
zgrabnie ujęte :)
psycha tłumu nie zna granic Warren Ty to wiesz najlepiej :)
ja nie igram z tłumem i choć ten nigdy nie ma racji to nim pomyśli biegnie do drzwi szerokich choć te namalowane na ścianie - a ja tymczasem spróbuję wąskim otwartymi - taki Orzełek spryciuszek:)
warren buffet / 2006-11-27 23:28 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
orzełki zawsze wefruną tam gdzie jest szczelina wąska :)) taki ich byt :) oraz sokoli wzrok. tego zazdroszcze :) ps orzeł od sokoła mieni się, ale wzrokiem nie pogardzi :)
orzeł / 2006-11-27 23:33 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Wiesz to jest tak o pewności mówić trudno, technicznych znaków zero iż się stanie co przewidywać mi się zachciało (na midwigu only) - wyprzedzanie sygnałów technicznych już nie raz dało mi się we znaki (zawsze negatywnie - czy to przy zakupie czy sprzedaży :)
CO zatem mną powoduje ?hmm myślę sobie, że osiągnięty poziom zysku pozwala mi na podjęcie decyzji o wyjściu z rynku. plan na ten rok wykonałem z nawiązką i jeśli nawet nie zarobię a rynek pójdzie do góry to nie będę płakał.
ps wyjście po szuwarach dodaje mi jeszcze takiego fajnego smaczku i nie chciałbym go sobie zepsuć:)
warren buffet / 2006-11-27 23:42 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
suwary to ewenement. beda o tym mowic w sprawie dla reportera kiedys :) jaki to przekret był :) ale co nas to obchodzi :) miej serce i patrzaj w serce....
pawciomerc / 2006-11-27 23:11 / portfel / "Wierny biobalonowiec"
zmartwił mnie dzisiejszy spadek biotonu a to dlatego ze niby wydawało sie ze papier w tredzie bocznyma tu został przełamany opór 2.75 i niestety moze to spowodowac dalsze spadki a dodajmy ze nastroje na całej giełdzie miszane stany nie zabardzo a sam wig 20 dzisiaj sie nie popisał
Lodowy / 2006-11-27 23:35 / Bywalec forum
z biotonem będzie dobrze, za rok na pewno :) - ja trzymam go na min. 2 lata
warren buffet / 2006-11-27 23:02 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
zamykam oczy i płynę.... sesja 28 listopad 2006r. bez paniki. na notowania zajrzę po rannych wybrykach...
dominik 30 / 2006-11-27 23:05 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
dokładnie tak trzeba zrobić pewnie z rana panika, a później się uspokoi
orzeł / 2006-11-27 22:59 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
Myślę że nikt nie jest zdziwiony przebiegiem sesji w Stanach i oczekuję kolejnych spadkowych sesji za oceanem. Uważam również że i u nas czas na wyraźną korektę na średniakach i maluchach stąd moje 400 pkt na midwigu waraca jak bumerang - 3510 myślę że jest możliwe do zobaczenia ( w pierwszym ruchu down - nie jednym of course)(nie tylko oczyma mej wyobraźni:)
Jest jeden problem - ustwiłem wsio co mam (z wyjątkami podanymi niżej ) na sell dziś i to wcale jak się mi zdawało nie nadto up a stało się tak że pozbyłem się (jak na nieobecnego nienajgorzej a nawet dobrze:) ponad połówki Olejków i znacznej części KOmpapa. Zabrakło ociupinkę na Sofcie Bee i resztce Zergów. Jutro kontynuuje wyprzedaż na niektórych spółkach nieco bardziej zdecydowanie (raczej nie tykam TIma Stali Zdzicha i nie wiem co robić z PBG )
teraz wracam do tłumaczenia cudnej płytki która nie pozwala mi myśleć o giełdzie (Sylvan,s "POsthumous Silence") choć czasem mam wrażenie że tylko ja słucham takiej muzyki:)
pozdrawiam i niezależnie od strat i zysków coby Wam pogoda ducha się ostała:)
Lodowy / 2006-11-27 23:42 / Bywalec forum
też lubię podobną muzykę i miewam podobne wrażenia n.t. jej "popularności"
orzeł / 2006-11-28 00:27 / Uznany Gracz Giełdowy (2474 postów)
o to witam i już mi raźniej :) pozdro
Morfeusz / 2006-11-27 22:49 / Tysiącznik na forum
Im więcej podazy wysypie się na otwarciu tym lepiej powinno być w drugiej części sesji. Jesli ktoś ma słaby system lub słabe nerwy powinień wstrzymać się od zajmowania pozycji do środy .A w środę może być dzień cudów.
mikus / 2006-11-27 22:52 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czekam na takich, może mi coś wpadnie po atrakcyjnej cenie.
Dobrej nocy. Wszystkim.
dominik 30 / 2006-11-27 22:56 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
jutro to może być dobry czas by pograć na dt tylko pewnie będzie ciżko znaleźć wmiarę dołek, ale chyba sprubóję
megatron / 2006-11-27 23:07 / Daytrader
Dobrze piszesz !
Gramy na DT.
dominik 30 / 2006-11-27 22:58 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
sorrki za błędy
Frog / 2006-11-27 22:33 / CMX, TFM, KPX, MAK - czekając na hossę
Jutro piękne otwarcie w dół... Ale co potem? GPW lubi zaskakiwać.
Dzisiaj w USA realizacja zysków. Może kapitał jednak wpadnie do nas na trochę :)
Lumpex / 2006-11-27 22:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Mam nadzieję żę w beżowej księdze nie ma nekrologu ale FED nam da popalić o której podają wyniki?
dominik 30 / 2006-11-27 22:42 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
ja mam tylko nadzieję że moje spółki zachowają się lepiej jak rynek, bo jak rynek rósł to one spadały to może i teraz będzie na odwrót
warren buffet / 2006-11-27 22:44 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
to chyba masz spolki spoza konkursu :)
dominik 30 / 2006-11-27 22:52 / Uznany Gracz Giełdowy - II miejsce w Konkursie giełdowym
dokładnie ostanio takie kupiłem nie na topie , aczkolwiek na piście, kwiatku czy ponarze pogrywałem na dt
mikus / 2006-11-27 22:37 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak juz kiedyś pisałem, gdy w Stanach burza u nas zawsze huragan. Ale możliwe, że to juz nieaktualne :) i oby
gabrik / 2006-11-27 22:31 / portfel / Wierny Forumowicz
ależ jestem ciekaw jutra rano gramy z ROSJĄ a potem giełdunia oj ciekawy dzień-dobranoc :-)
misiakolep / 87.96.119.* / 2006-11-27 23:06
też jestem pod wrażeniem gry siatkarzy,jutro zobaczymy w jakiej są formie grając z Rosją.OBOWIĄZKOWO muszę to zobaczyć na żywo,póżniej znając wynik to już nie te emocje.Myślę,że dokopią putinom i nastroją pozytywnie inwestorów...
mikus / 2006-11-27 22:50 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jak wygramy giełda w góre!!!
warren buffet / 2006-11-27 22:29 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
"Gra na giełdzie jest ekscytująca i często wywołuje u amatorów uczucie podniecenia. Amatorzy traktują transakcje jak bilet do kina lub na zawodowy mecz baseballa. Jest to jednak o wiele bardziej kosztowna rozrywka. Nie mozna sie wspinać na szczyt ekstazy, rownocześnie zarabiajac pieniadze. Gra na bazie emocji jest wrogiem sukcesu. Chciwość i strach mogą w kazdej chwili spowodować twoja porażkę. Powinienes kierować sie własnym rozumem, a nie emocjami. Inwestor, ktory z powodu zyskow traci głowę, przypomina adwokata, zaczynajacego obliczac swoje honorarium w trakcie procesu. Natomiast inwestor pokonany przez straty przypomina chirurga, mdlejacego na widok krwi. Prawdziwy profesjonalista nie ekscytuje sie nadmiernie z powodu zwycięstw lub strat"

"Przegrywający jest gotów rostrzaskać głowę o mur - gdyby utrzymał dłużej pozycję, mogłby zarobić małą fortunę na zmeinie trendu. Odwrocenie trendu ma miejsce w tym, a nie innym momencie, poniewaz wiekszosc nieudacznikow zachowuje sie w podobny sposob. Kieruja sie przeczuciami, a nie rozsadkiem. Ludzkie emocje sa bardzo podobne, bez wzgledu na poziom kultury czy wyksztalcenia. Przestraszony inwestor z wilgotnymi dłońmi i mocno bijacym sercem czuje to samo, niezaleznie od tego czy urodził sie w NY, czy Hongkongu, i czy ma za sobą 2 lub 20 lat edukacji..."

"Na giełdzie marzenia są luksusem, na jaki nikt nie moze sobie pozwolić. Jezeli twoje transakcje opierają sie na marzeniach, lepiej wydaj pieniadze na psychoterapeute..."

"Inwestowanie na bazie emocji jest wyniszczajace. Jezeli przejrzysz zapisy swoich transakcji, zorientujesz sie, ze najwieksze straty lub ich serie sporowowaly twoje proby wyjscia z "dolka". Dobry system zarzadzania pieniedzmi przede wszystkim trzyma cie z dala od "dołka".
mikus / 2006-11-27 22:34 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Podpisuje się, że giełda to 85% psychologia (to chyba twoje słowa). A wyjdzie już wkrótce jak zacznie się... Wolę jednak aby to było później.
warren buffet / 2006-11-27 22:36 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
kurde ja w styczniu. ale nie ja dopasowuje rynek, tylko ja dopasowuje sie do rynku !
mikus / 2006-11-27 22:40 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
I s łusznie, i abyś zawsze sie do niego dostosował. Życzę Ci tego, chociaż myślę (i Ty pewnie też), że to mało realne.
warren buffet / 2006-11-27 22:41 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czasem tak :/ powodzenia rowniez !!
mikus / 2006-11-27 22:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzięki :))_
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy