Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Wszystko o spółkach giełdowych - lepszy dział giełdy Money.pl

Wszystko o spółkach giełdowych - lepszy dział giełdy Money.pl

Redakcja forum / 2007-01-04 16:17
W nowy - bardziej spójny sposób - prezentujemy informacje o spółkach giełdowych Zapraszamy:

http://www.money.pl/gielda/spolki_gpw/

Prosimy o Wasze uwagi i sugestie
Wyświetlaj:
Redakcja forum / 2007-01-18 10:21 / Administracja forum
A teraz jeszcze lepsze narzędzie: informacje o spółce + możliwość komentowania danych akcji - patrz dział Bank informacji o spółkach.
sir Magik / 217.99.9.* / 2007-01-18 09:11
Czy należy się bać teraźniejszości giełdowej?
Moim zdaniem po tak interesujących danych o inflacji i grubo lepszej od dotychczasowej prognozie wzrostu PKB nie!!!
W co inwestować?
Nie wiem, ale cały swój (i nie swój) kapitał pomnażam na GPW z wynikami lepszymi niż fundusze mając świadomość, że gdy przyjdą gorsze czasy i część zysków zniesie.
Jeśli pamięć mnie nie zawodzi to od dawna nie drożały mocno spółki sektora Hi Tech. Fundamenty kilku(nastu) zachęcają do inwestycji.
Spośród tej branży ja mam gł. IBS.
Coraz lepsze wyniki operacyjne, wyjście na „+” wartości księgowej i niezłe perspektywy.
Planowane przejęcia i udana emisja papierów.
I taki mały drobiazg: dotychczasowi gł. udziałowcy Kruszek, Jędrzejczak i inni sprzedali większość walorów aby kupić taniej pp. Widać, że teraz skupują papiery, aby rządzić spółką nadal. Doszło do tego, że przedwczoraj kurs PDA zrównał się z kursem akcji, a obroty prześcignęły te na rynku głównym. Teraz powinno tylko rosnąć.
Do 1,5 zł – napewno;
Do 2 – możliwe;
Do 2,5 –byłoby bardzo miło!;
Do 3 ?– spekułka może wszystko.
Warto przypomnieć, że papier dotąd nie skorzystał tak naprawdę ze wzrostu ostatnich miesięcy.
Czy ja rekomenduję IBS?
Widać, że średni zakup papierów wartościowych forumowiczów nie przekracza tysiąca zł. Ja zgromadziłem ponad ćwierć procenta akcji tej firny, zatem gdyby wszyscy piszący forumowicze kupili te walory w ciągu najbliższych 2 tyg. to kurs i tak nie wzrośnie; chodzi raczej o to, aby nie sprzedali posiadanych akcji cwaniaczkom, którzy i tak mają się nieźle. A jak ktoś wskoczy do windy to OK.
Jeśli GUS potwierdzi prognozę MF to wzrośnie prawie wszystko i utrzyma się przez dwa miechy.
111 / 83.5.116.* / 2007-01-10 23:54
a możecie jeszcze zrobić takie czary mary żeby np przy SKYEUROPE, YAWAL, CEDC można
było poczytać informacje o spółkach, lubię korzystać ze strony Moneya i cieszyły by
mnie poprawki. Podobają mi się ostatnie zmiany, a najbardziej to że można rysować
wykres od dowolnego dnia, super i pozdrawiam
Redakcja forum / 2007-01-11 21:42 / Administracja forum
Dziękujemy za propozycje.
mick / 2007-01-10 18:09 / Uznany Gracz Giełdowy
duzo lepszy :)
ale jest jedno ale, ktore mi osobiscie przeszkadza - czy da sie wyeliminowac przeklamania spowodowane splitem akcji danej spolki. np. nie mozna by umiescic w odpowiednim miejscu wykresu wyrazny znak ze byl split, i caly kurs (od poczatku) skorygowac o wspolczynnik splitu?. bo teraz wychodza totalne bzdury - ze np tvn w miesiac stracil 80%, a w rzeczywistosci nic nie stracil.
pruta / 217.153.72.* / 2007-01-12 15:48
Splity na wykresach w wiekszosci przypadkow sa juz dodane, jesli jakichs brakuje bardzo prosimy o informacje. Wkrotce bedziemy takze uwzgledniac splity przy obliczaniu stop zwrotu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy