Forum Polityka, aktualnościPolityka

Urbański: Zamiast abonamentu, zlikwidujmy dotacje dla partii

Urbański: Zamiast abonamentu, zlikwidujmy dotacje dla partii

Wyświetlaj:
mś / 85.89.191.* / 2008-05-24 09:13
Pomysł na miarę prezesa-wojownika ! Gratuluję prezesowi poczucia humoru. Tylko szkoda, że tego typu pomysły rodzą się w ramach niestandardowych środków publicznych-abonamentowi. Wiadomo, że jest to nie realne, danie po łapach chlebodawcy-partnerowi.Ci państwo jest od siebie zbyt silnie uzależnione, aby chcieli z czegokolwiek rezygnować. Do dobrego i zwierze się przyzwyczaja. I z trudnością przychodzi, pogodzić się ze stratą. Odrobinę powagi polecam.
man13 / 2008-05-22 10:12 / Tysiącznik na forum
.... a tak na marginesie: czy zastanawialiście się kto opłacił by transmisje z Rydzykownych przenówień czy Jankowego muzykowanialub Glumpowego bajania, gdyby telewizja była bez abonamentu?
rty / 83.7.81.* / 2008-05-22 14:14
ja bym opłacił!
Także skrobankę dla Twojej matki bym opłacił!!
mś / 85.89.191.* / 2008-05-24 09:30
Dobroczyńco !!! I tak ukazujemy jak na dłoni, tzw. kulturę osobistą.
man13 / 2008-05-22 10:09 / Tysiącznik na forum
Czy zapasiony urzędas powinien brać udział w debacie nad dotacjami do jego tyłka?
Grześ23456 / 89.78.253.* / 2008-05-22 08:50
to naprawdę walka o:
1) kontrolę nad tym co się pokazuje
2) rynek reklamowy TVP, który TVN i Polsat przejęłyby bardzo chętnie

A za zniesieniem dotacji dla Partii jestem jak najbardziej.
Nie mam zamiaru łożyć na głupawe reklamówki oraz bilboardy PO, SLD i PiSu
rty / 83.7.114.* / 2008-05-22 02:10
"w rankingu instytucji darzonych największym zaufaniem społecznym - zaufanie do tych instytucji zadeklarowało po 70 proc. ankietowanych.

- Kolejne miejsca należą do: TVN-u (66 proc.), Polsatu i Kościoła katolickiego (po 65 proc.)"

Coraz lepiej wam idzie! Coraz lepiej!
Już niedługo będziecie częścią Cesarstwa Rzymskiego Narodu Niemieckiego!
a szkoda gadać / 83.7.94.* / 2008-05-21 19:37
Ja proponuję ustanowienie jednego króla!!!
Wtedy wszystko będzie taniej.
Wszystko prywatne (szkoły, szpitale,policja......
Ach wtedy to będą niskie podatki.
O to wam chodzi, Moi Drodzy albo Moi Tani !
Demokracja kosztuje, nikt lepszego nic nie wymyślił.
Tania to jest Chińszczyzna, a tam wiadomo jak jest.
a szkoda gadać / 83.7.94.* / 2008-05-21 19:30
Istotą sporu jest czy nadzór nad TVP ma Krajowa Rada..... czy Minister Skarbu (premier).
Nad resztą można dyskutować, kontrolować,poprawiać.
Ile to państw na świecie zniosło abonament ?
mycha10 / 2008-05-22 08:43 / Bywalec forum
A ile państw na świecie poza socjalistycaną Europą ma abonament?Niech zakodują TVP i kto chce ich oglądac niech płaci i zarządzanie nie będzie wtedy ważne
mkg / 2008-05-21 19:23 / Bywalec forum
Proponuję na początek sprowadzić TVP do standardów zatrudninia w mediach prywatnych a okaże się , iż wpływy z abonanemtu nie będą konieczne a zgadzam się z likwidacją finansowania partii jak również związków zawodowych z moich(naszych) pieniędzy, jest za prywatyzacją co zniesie synekury i kolsiostwo na mój (nasz) koszt a wtedy premier może co kwartał wizytować bardzo ważne kraje bez uszczerbku dla budżetu
władzio / 87.116.251.* / 2008-05-21 21:37
Całkowicie popieram mkg .Jakoś do tej pory nie spotkałem sprawozdania finansowego TVP a często się słyszy o ogromnych pensjach pracowników TVP.Wydaje mi się że często nie mają żadnego poczucia rzeczywistości stawiając wygórowane żądania finansowe.Wynagrodzenia w TVP nie przystają w żaden sposób do wynagrodzeń ogółu obywateli.Jestem też za likwidacją finansowania partii i innych zbędnych tworów niewnoszących nic dobrego do naszego życia.
Pajchiwo / 2008-05-21 19:21 / Tysiącznik na forum
heh - pomysł jest ciekawy.
Ja bym poszedł nawet dalej - proponuję zlikwidować i to i to.
elczajgrze / 2008-05-21 22:08
Pomysł dobry ale co z tego będzie miało społeczeństwo , jeżeli zwolniono by z płacenia abonamentu rencistów ,emerytów i biednych to wypadłoby 1 mikro % uszczerbku dla kiepskiej zresztą telewizji . Członkowie partii jak mają ambicje pracować dla kraju to owszem za określoną sensowną gażę ale wszelkie pseudo szkolenia niekontrolowane delegacje ze swoich środków , i tu są pieniądze
absurd / 81.190.10.* / 2008-05-21 18:51
jak silna obrona abonamentu ... a moze stołka?

telewizja publiczna .. finansowana ze srodków publicznych .. czyli z podatków

czego boja się .. obrońcy abonamentu? tego ze zleca ze stołków .. w istocie o to chodzi .. o stołki o to kto pokieruje .. kto bedzie mieszał w informacjach ..

telewizja publiczna powinna obejśc sie wogóle bez abonamentu i bez reklam

a jak juz nie da sie bez abonamentu to bez reklam .. ale abonament w takim układzie powinien byc czescia podatku .. rozliczaną z fiskusem poprzez odjecie opłaty abonamentowej od naleznego podatku dochodowego.

same misyjne programy .. nie muszą byc nudne .. bez komercyjnej sieczki .. bez przerostów zatrudnienia .. bez synekur i synekórek dla znajomych króliczka.

musza te synekurki .. być cenne .. skoro maja tylu obrońców .. wpadających w patos .. słuzby i misji ..

skoro tak to dlaczego tej misji jest tak mało?

dlaczego jest takie wielkie zatrudnienie w porównaniu do komercyjnej konkurencji?

jak nie wiadomo o co chodzi .. to chodzi o pieniadze .. cała reszta to chleb, mydło, powidło i motowidło jak ktos kiedys przytomnie zauwazył
a szkoda gadać / 83.7.94.* / 2008-05-21 19:25
Absurd to wychodzi z Ciebie !!!
Istotą sporu jest czy nadzór nad TVP ma Krajowa Rada..... czy Minister Skarbu (premier).
Nad resztą można dyskutować, kontrolować,poprawiać.
Ile to państw na świecie zniosło abonament ?
andowc / 83.30.106.* / 2008-05-21 20:04
TVP ma przynosić dochód "państwu"- czyli ministrowi skarbu, a nie "kokosy" - krajowej radzie radiofoni i telewizji, oraz ich zarządom.
Dlaczego ludzie pyskują, że niektórzy za dużo zarabiają ?
a szkoda gadać / 83.7.94.* / 2008-05-21 20:09
A ile dochodu przynosi TV na Białorusi ?
Tam to jest interes.
A jakie skutki ?
andowc / 83.30.106.* / 2008-05-21 20:19
Poznać skutki, po piciu wódki.
absurd / 83.143.213.* / 2008-05-21 23:19
no i wyszło szydło z worka .. nie o to chodzi aby telewizja była naprawde publiczna .. tylko o to kto ja bedzie kontrolował i kto bedzie miał z tego kasiore

czyli chodzi o to aby TVP była NASZA .. czyli PiS-u ..? PO ? .. czy jescze ktos ma chetke na naszośc telewizji?

to po co to pieprzenie o misji?

o wyzszych celach?

pozatym ta argumentacja .. Białoruś , Europa, itp?

moze tak troche zimnej wody sie napic .. ochłonąć ..

Jeżeli telewizja ma byc publiczna i misyjna .. to albo zlikwidowac abonament i opłacac ją ze srodków publicznych .. czyli z podatków obywateli .. albo jezeli to słowo i forma ABONSAMENT jest tak cenne .. to abonament powinien byc odliczany od naleznego podatku.

zadnych reklam w TVP , zadnej komercji .. tylko programy misyjne .. czyli informacyjne, oswiatowe, kulturotwórcze .. krajoznawcze, przyrodnicze, dokumentalne, dobre filmy, teart, filharmonia, ect..ect..ect

oczywiscie całej tej misji jest zaduzo na trzy programy ogólnopolskie i jeden emigracyjny

ale prosze bardzo .. podzielic TVP na dwie niezalezne telewizje

jedna misyjna .. druga komercyjna utrzymujaca się i zarabiajaca tylko na reklamach

jedna misyjna pod zarządem i kontrola publiczna/społeczna (napewno jakies rozwiązanie się znajdzie) .. druga komercyjna pod kontrzola rzadu .. podobnie jak inne spółki z udziałem skarbu państwa

robi sie czystsza przestrzen .. i wiadomo kto jest kto .. tzn telewizja

ale .. tak nie może być .. tak byłoby za prosto .. za przejzyscie .. musi być to wszystko metne ..

tylko podgrzewane okresowymi walkami .. o to kto silniejszy i kto ma władze , kto kontroluje .. a wszystko to okraszone wielkimi i patetycznymi sloganami o misji i innych wartosciach

niegłupi widzi o co chodzi .. i mam nadzieje bierze go obrzydzenie ..

głupi bierze co podaja ..

mam nadzieje ze nie bierzecie polaków za głupków?
Gall# / 213.158.197.* / 2008-05-21 17:49
Świetny pomysł ! Popieram!
A wysokość diet poselskich i środki na prowadzenie biur dla pOsłów ustalmy w drodze debaty publicznej i referendum :-))
andowc / 83.30.106.* / 2008-05-21 17:33
Zlikwidujmy dotacje i abonament,- zadowolony ?
mycha10 / 2008-05-21 19:11 / Bywalec forum
Też jestem za likwidacją abonamentu i dotacji dla partii i zwiazków zawodowych, zmniejszeniem ilosci radnych , posłów i innych

Najnowsze wpisy