Forum Forum dla firmDotacje

Skąd uzyskać kasę na rozkręcenie firmy?

Skąd uzyskać kasę na rozkręcenie firmy?

bart20 / 83.28.244.* / 2007-06-26 13:13
Witam Szanowni Państwo
Chciałem uzyskac informacje na temat dofinansowania na rozpoczęcie działalności firmy np. 10tys. zł na wyposażenie. Słyszałem o takim czymś, ale nie moge znależc żadnych konkretnych informacji, dlatego prosze o pomocm, ponieważ bardzo mi na tym zależy. Z góry dziękuje.
Wyświetlaj:
filon80 / 2013-08-12 03:43
zajrzyj do PUP - oni dają około 20 tys na start - trzeba napisać wniosek i spełnić pewne wymagania. Nie jest to prosta sprawa, ale przy pomocy internetu spokojnie dasz radę z wypełnieniem,
kordas / 89.76.55.* / 2013-07-28 18:30
A co sądzicie o Idea Banku i tym kredycie: http://www.ideabank.pl/kredyt-na-start-plus-rok-bez-zus
DC CENTRUM / 2013-07-26 12:09
Jeśli poszukują Państwo najlepszej możliwości finansowania działań inwestycyjnych dla waszego biznesu, zapraszam do kontaktu poprzez stronę: http://dc-centrum.pl/
Krystyna707 / 83.31.216.* / 2013-07-26 10:23
Pół roku temu miałam podobny problem.Zwiedziłam kilka banków i wybrałam idea bank.Ponieważ dla mnie było ważne aby zrozumieć dokładnie to co mówi urzędnik.I tylko tam wytłumaczono mi nawet to drobnym drukiem napisane, dostałam też pomoc w wypełnieniu druków i wsparcie księgowe. W moim wieku jest to najważniejsze.
wiktorrr455 / 83.31.161.* / 2013-07-26 08:31
No na pewno z banku, tylko która oferta najlepsza? Czym się kierować?
M_SART / 217.96.115.* / 2008-11-19 19:16
Jeśli pochodzi Pan z województwa dolnośląskiego to polecam ten artykuł:
http://www.nowe-dotacje.pl/dolny-slask-jak-zostac-swoim-wlasnym-szefem.php
zaradny / 83.6.216.* / 2008-11-19 19:16
zgłoś się do Banku Gospodarstwa Krajowego do programu "Pierwszy Biznes"
lezdrub / 79.185.106.* / 2008-11-17 00:54
Pierwszy milion trzeba ukraść. Tak twierdził niegdyś mnister Bielecki. wielu skorzystało z jego rady.
putto / 83.23.45.* / 2008-11-18 19:05
niech ktoś rozsądny skomentuje czy to prawda i ewentualnie w jakim kontekście. Bo te słowa przypisuje się Wałęsie, Tuskowi i wszelkim wrogom ludu. Bo ja pamiętam na pewno słowa Goryszewskiego "nieważne czy Polska będzie biedna czy bogata, ważne by była katolicka"
woj372 / 89.77.15.* / 2008-11-18 19:57
Nie wiem, czy jestem rozsądny, ale te słowa w latach 1990/91 wielokrotnie slyszalem na antenie programu I (!!!) Polskiego Radia. Dziwiło mnie rownież że po przeminięciu kapitalistycznej euforii żaden prokurator w Polsce nie zażądal tych nagrań, choć sądzę że one dotychczas w archiwach PR są. Inne hasła emitowane w "biznesowych" audycjach PR (te, które pamiętam, gdyż wtedy mną wstrząsnęły): 1."To nic jeśli ojciec ten milion ukradnie. Jego syn w przyszlości wybuduje szkołę"; 2. "Bogaćcie się!!!" itd. Rzeczywiście ich nasilenie przypadło na krótki okres premierostwa J.K. Bieleckiego
pu / 83.23.49.* / 2008-11-19 22:01
Dzięki. Należało by imiennie przytoczyc te wypowiedzi i dac robote prokuratorowi.
lezdryb / 79.185.79.* / 2008-11-20 13:33
Otóż pan bielecki należy do tak zwanych autorytetów. Podobnie bolek, Wałęsa.Nimi prokuratura, ani śądy się nie zajmują. PiS chciał autorytety ruszyć- nazwano go państwem Policyjnym. A lud w to uwierzył(nie wszyscy) i głosował na właśnie takie autorytety.
lalunia / 2008-11-14 18:50
Możesz też poszukać inwestora dając anons na

http://www.gazeta-msp.pl/

ale do tego potrzebujesz business planu ...
reed / 193.25.0.* / 2008-10-22 17:19
Witam.
Pracowałem w firmie na wlasna dzialalnosc gospodarcza ale pożegnałem sie z tą praca i mam zmiar załozyc wlasny biznes. Chciałbym sie dowiedziec gdzie i jakie mogłbym dostac dofiannsowanie na jednoosobowa firme.
Dzieki z oDp
Pzdr
zaradny / 83.6.216.* / 2008-11-19 19:17
Pierwszy Biznes w BGK
awitczak11 / 2008-10-29 16:56
W UP są dotacje nawet do 40 tys. złotych ale przez 5 lat wstecz nie można było mieć działalności gospodarczej jeśli taką prowadziłeś niedawno to dotacja może wynieść coś ponad 10 tys. Ale środki będą dopiero w połowie stycznia, przynajmniej w woj.łódzkim - w innych musisz sprawdzić. Jeśli jesteś np. rolnikiem z małej miejscowości to dotacja nawet do 300 tys.
Polecam strony; www.parp.gov.pl, www.arimr.gov.pl
Ja też prowadziłam parę lat działalność- uwierz musisz lubić to co robisz i na pewno po 8 godzinach nie trzaśniesz drzwiami i powiesz do jutra roboto. Na początku to praca na co najmniej 2 etaty. Życzę powodzenia.
idący z torbami / 84.10.193.* / 2008-03-30 11:41
Z całym szacunkiem: rozkręcić można np. rower, albo żelazko. Życzę sukcesów w założeniu firmy i jej rozwoju.
ktosik / 83.145.148.* / 2008-04-09 18:41
do idącego z torbami- Jak nie chcesz,to nie musisz pisać,koleś zadał poważne pytanie, a Ty sobie jaja robisz...
mxmxm / 85.222.24.* / 2008-11-20 08:51
ktosik - nie kaleczmy języka polskiego
Głos sumienia / 83.14.162.* / 2008-03-26 12:03
Dotacja o której mówisz udzielana jest przez Powiatowe Urzędy Pracy w ramach jednorazowych środków na rozpoczęcie działalności gospodarczej z mocy ustawy o promocji zatrudnienia instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004 roku z póź. zmianami - musisz pytać w Powiatowych Urzędach Pracy dotacja jest bez zwrotna pod warunkiem prowadzenia działalności powyżej 12 miesięcy

pozdrawiam
życzliwy / 89.77.61.* / 2008-03-26 10:22
tego typu pytania są śmieszne... i nie zasługują na poważne odpowiedzi do czego zresztą część dyskutantów się dostosowywuje. Chlopczyku/dziewczynko rozpocząć "dzialalność" każdy może, nawet za mniej niż 10 tys. PLZ. Pytanie: czy będziesz w stanie utrzymać się na rynku dłużej niż 3 lata? Bo jeśli nie... to nie zwracaj głowy sobie i urzędnikom i lepiej jedź na zmywak, a mrzonki o biznesie porzuć (na razie). Z treści takich glupawych pytań wynika że naczytaliście się w szkółkach o "biznesach", ale jeśli problem pojawia się już na etapie "jak to się robi" - lepszej rady nie ma.
MoTo / 89.174.75.* / 2008-10-10 20:48
oooo jaki PAN WiELKI BIZNESMAN sie odezwal,zamiast cos poradzic to piszesz trzy po trzy,szkoda miejsca tutaj na twoje wypociny czlowieku
Joanna P / 61.88.3.* / 2008-04-09 02:00
"Zyczliwy" "ten kto pyta jest glupcem przez piec minut, ten kto nie pyta jest glupcem na zawsze" . Do ktorych Ty nalezysz? Odpowiedz jest chyba prosta.
melkaa / 76.203.19.* / 2008-04-08 22:24
Po pierwsze: nie 3 lata tylko rok. Po drugie: właśnie spotykamy się z przykładem "życzliwego Polaka". Wstyd i syf..
generator zysków / 213.158.196.* / 2008-11-20 00:29
życzliwy ma racje. ludziki kochane ogarnijta się!!! za 10 tys mozna budke z warzywami rozkręcić a raczej skręcić ;] biznes wymaga wilu poswiecen wyrzeczen nkladow (sic!) finansowych i głowy na karku a jesli ktos ma problem na starcie to pozostaje mi tylko ironicznie zyczyc szczescia. są setki pytan i setki pytan powaznych i rownie powaznych odpowiedzi. moge tu przytoczyc zapytanie z forum motocyklowego "ile mam nalac benzyny do mojego skutera..." jesli kiedykolwiek ktokolwiek czymkolwiek jezdzil to wie na jakiej zasadzie dziala dystrybutor. i wie ze w procesie spalania trawienia benzyny kazda ilosc jest dobra ;] motorek zje wszystko.
a na powaznie jesli ktos chce pozyczyc 10 tys na "rozkrecenie" wlasnego biznesu to niech pozyczy od cioci albo wujka!!! ale wlasciwie z takim podejsciem do sprawy to faktycznie biznes mu sie rozkreci w mgnieniu oka tak ze nie bedzie mial z czego oddac. na poczatek to polecam kursy PODSTAWOWE na ogarniecie sie w swiecie biznesu mylonym czesto z wlasna dzialalnoscia typu 2m2 na straganie z butami albo palemkami :)) pozdrawiam i zycze szczescia
soq / 77.253.187.* / 2008-03-27 15:54
Cóż za wnikliwa odpowiedź. Jestem pod wrażeniem kompetencji życzliwego. Nie wiem co jest śmiesznego w "tego typu pytaniach", ale widzę, że jest bardzo ożywiony tym pytaniem, co ma swoje powody.

Z psychologicznego punktu widzenia, taka reakcja świadczy o wstydzie związanym z podobną sytuacją - może nieudany biznes. Dodatkowo niska samoocena powoduje łatwość oceniania innych - w tym tych, którzy na zmywakach zarobią więcej niż życzliwy gdziekolwiek na etacie. Podejrzewam, że życzliwy jest absolwentem kursu zarządzania albo wyższej szkoły związanej z zarządzaniem, która nie cieszy się renomą. (czyt. o niskim poziomie) i przecenił swoje możliwości, a jako że to przecież jego inteligencja i strategie są najlepsze - nie dopuszcza to głowy pomysłu, że komuś innemu mogłoby się to udać. Dodatkowo podejrzewam impulsywność i niestabilność emocjonalną - może w wyniku frustracji seksualnej.
rozsądny / 89.77.61.* / 2008-03-28 09:31
Widzę tu jeszcz jeden powód: w Polsce do tej pory nie wykształcilo się precyzyjne rozgraniczenie między biznesem a uslugami. Za biznesmena uważa się mlody fryzjer, krawiec, taksowkarz. Tworzy sobie wymyślne logo z angielskimi napisami, drukuje je na wizytówkach, następnie te wizytówki rozrzuca po dyskotekach; a nuż jakaś dziewczynka znajdzie? W szkołach powszechnie uczy się już podstaw "biznesu", nie definiując także ściśle tego pojęcia. W rezultacie mlody czlowiek, wykonując jakąkolwiek pracę nieetatową, na wlasny rachunek oglasza się "biznesmenem". Bywa że rejestruje własną dzialalność, a rozdaje ulotki innych firm na ulicy, no bo żyć przecież musi. Tego typu postawy rzeczywiście irytują poważnych biznesmenow, bo powodują degradację tego słowa. Może z czasem wyksztalci się i u nas precyzyjne określenie kto jest biznesmenem, kto uslugodawcą, a kto nie mogąć dostać innej pracy musial zarejestrować dzialalność ze względow społeczno - ubezpieczeniowych i zajmuje się różnymi przypadkowymi pracami?
soq / 77.253.247.* / 2008-03-28 17:21
Nie znam "biznesmena", który skarżyłby się na to, że jednoosobowe przedsiębiorstwa także używają nazwy "biznes". Jeżeli taki "poważny biznesmen" istnieje to jest bardzo niepewny swojego statusu i pozycji społecznej żeby rozdzielać przedsiębiorców na lepszych i gorszych, "poważnych" i "niepoważnych".

Poza tym ten komentarz nijak nie odnosi się do tego co napisałem, więc nie wiem dlaczego użyłeś link "skomentuj" po moim, skoro nawijasz nie na temat.
ecop / 79.188.114.* / 2008-03-26 10:54
sam jedź na zmywak ty ograniczony filozofie bez wyobrazni, brakuje wlasnie ludzie ktorzy zamiast ciepłej posadki wybiora trud prowadzenia własnej firmy, walki z urzedami, moze zatrudniania jakiś nierobów, nieuków, karierowiczów typu zmywaki w anglii czy kible w irlandii, co jeszcze nie wiadomo czy przyniesie korzysci, choc trud -wg mnie - sie opłaca, wolisz byc nikim u anglola za smieszne dla niego pieniadze a tu strugac bogacza. co ty tam nie robisz co, smieci segregujesz albo jezdzisz wozkiem w markecie, tyle
Ama / 83.26.164.* / 2008-03-27 21:42
Nawet jeżeli jeździ tym wózkiem w markecie, to za dużo większe pieniądze niż niejeden urzędnik w naszym kraju. To, że ludzie wyjeżdżają nie jest dla nich wstydem. Odpowiedzialność za to ponosi rząd. A takie osobiste wycieczki są poprostu karygodne i świadczą o ogromnych kompleksach. Soq zgadzam się z Tobą, chociaż uważam, że nie należy się zniżać do poziomu niektórych piszących tutaj osób. Frustracja przez nich przemawia. Dla wyjaśnienia - ja nie wyjeżdżam, żyję w kraju i nie narzekam, ale nie traktuję tych, którzy wyjechali za jakiś gorszy gatunek. Ja im poprostu nie zazdroszę, a wiele osób chyba tak. Zazdroszczą im odwagi, determinacji i uporu? Nie wiem, ale jest to bardzo smutne
boe / 83.22.243.* / 2008-03-27 23:16
a dlaczego winien jest rząd? Mamy wolny wybór i wolny rynek. Skończyły się czasy że każdy miał pracę. Nieuki i nieroby niestety pracy nie znajdą i tyle.
jab... / 78.88.133.* / 2008-04-05 01:53
k**** co za baran to napisał ?
senspełniony, / 79.162.126.* / 2009-03-24 14:14
boe moja żonka ma ledwie według ciebie zawodówkę a w tej chwili mamy 3 szanujące się i tak tak dobrze prospertujące kwiaciarnie czy jak wolisz SALONY florystyczne a ty sobie siedz pewno gdzieś w jakimś podmiejskim UMIG i skazuj biednych ludzi NIEDOUCZONYCH na niewolnictwo u murarza nie ujmując nic temu zawodowi za 10 zł jnak się uda na h na czarno pozdrawiam....dodam wolałbym już te palemki na targu ale swoje zresztą tak zaczęliśmy pozdrawiam
prawienikt / 89.77.61.* / 2008-03-28 09:19
Niestety, winien jest też i rząd, a dokładnie - tworzone ustawodawstwo. Przykład: zupełna dowolność w zatrudnianiu, emerytów, rencistów, inwalidow itd. Ci ludzie mają już źródla utrzymania. Obliczono że zakaz pracy dla nich (można by im przy okazji podnieść te emerytury - w dalszej perspektywie to wydaje się opłacalne) automatycznie zwalnia w Polsce ok.1 100 000 etatów, a więc likwiduje bardzo znaczacą część nawisu bezrobocia. Jednocześnie wykształcona młodzież nie może znaleźć pracy, musi wyjeżdżać na zmywak (pomijam już wypłacanie zasiłków, koszty szkoleń itd), nie ma perspektyw zawodowych, nie wnosi nowej myśli która przyczynia się do szybszego rozwoju. A pracodawcom po prostu bardziej oplaca się zatrudnić rencistę - nie płaci za niego ZUS. W tej sytuacji i nad ZUS zaczynają gromadzić się czarne chmury, co może spowodować nędzę na starość przynajmniej jednego pokolenia. Błędne koło, wszyscy o tym wiedzą, i nikt nic nie robi. Polityka rządu: byle na dziś, po nas choćby potop. Kto twierdzi że nie ma tu żadnej winy rządów RP?
jotel / 77.114.196.* / 2008-03-30 12:32
alez bzdety. w dzisiejszych czasach nie ma najmniejszego problemu (nawet dla studenta) ze znalezieniem pozadnej pracy np. w duzej korporacji za rozsadne pieniadze. a tlumaczenie, ze nie ma perspektyw i trzeba wyjezdzac na zmywak jest zenujace i swiadczy tylko o lenistwie. mowie oczywiscie o takich ludziach, ktorym sie chce cos robic i potrafia samodzielnie myslec.
k. / 83.31.14.* / 2008-03-30 20:02
Powiem tak: kazdy moze i powinien rozwijac taki biznes/przedsiebiorstwo/firme nie ma znaczenia poznaje rynek i nawet jezeli (jak autor był łaskaw podkreslic) nie utrzyma sie na rynku dluzej niz 3lata to nie ma to znaczenia. tak czy tak panstwu zwroci co wzial sam zdobedzie mase doswiadczenia i prawdopodobnie sprobuje znowu czego szczerze zycze i polecam. Kto nic nie robi nie popelnia bledow ale takze nie zyskuje niczego. Zmywak to chamska, ponizajaca i glupia rada ktorej - nie tylko ze wzgledow makro ekonomicznych - nie polecam. Kazdy powinien poniesc w zyciu ryzyko - Ci ktorzy probowali dzisiaj maja mnostwo pieniedzy - oczywisice zaraz podniosa sie glosy ze to zlodzieje a tak na dobra sprawe nikt nigdy ich nie zlapal za reke, nikt nie pomysli jak wielkie korzysci przynosza dla gospodarki i jaki maja wplyw na ambitne spoleczenstwo. Polecam wyjscie z Pisowskiego dołka i popatrzenie na gospodarke i przedsiebiorczosc bardziej liberalnie. Znam sie na tym jestem studentem ekonomii i finansow wiec nie mowie od rzeczy. pozdrawiam
lezdrub / 79.185.79.* / 2008-11-20 14:14
Jak jesteś taki dobry, to czego cię jeszcze donek nie ztrudnił. może byś mu podał jakiś konkretne rozwiązania bo widać sobie nie radzi.
PiS nigdy nie był przeciw prywatnej inicjatywie.
Był tylko przeciwny w przekształcaniu przeciębiorstw państwowych na prywatne w sposób
nie racjonalny dla interesu Państwa(czyli nas wszystkich) Sprzdawanie za bezcen majątku Państwa.
Podaj mi coć jeden fakt na to, że PiS utrudniał lub utrudnia zkładanie własnej działalności.
Za rządów PiS powstało bardzo dużo takich właśnie firm.
przegłądnij dame GUS i nie pisz bredni. POprostu nie bredź.
Rafael55555 / 213.77.31.* / 2007-08-20 15:30
Jestem absolwentem szkoły wyższej w lublinie, jestem zainteresowany wsparciem finansowym do założenia swojej działalnośćji gospodarczej. Jestem już w etapie końcowym pisania swojego biznes planu. Tematem Biznes Planu jest Kawiarnia. Jak mogę sie starać o dofinansowanie i na jaką kwotę mogę liczyć?
zaradny / 83.6.216.* / 2008-11-19 19:19
Spróbuj w BGK w programie PIERWSZY BIZNES
wakizashi / 2007-08-13 10:46 / portfel
wez kredyt i przestan go splacac....
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy