Forum Forum prawneCywilne

wypowiedzenie umowy o umieszczenie reklamy

wypowiedzenie umowy o umieszczenie reklamy

ryszard magierski / 87.105.50.* / 2007-08-27 16:12
W dniu 19.07.2006 podpisałem umowę o umieszczenie reklamy na mojej posesji.Jest to bilbord o pow 12 m kwadratowych. Umowa jest na czas nieokreślony W roku biezacym
na miesiąc przed upływem roku kalendarzowego wypowiedziałem umowę najmu z zachowaniem jednomiesięcznego okresu wypowiedzenia..Czy taka forma wypowiedzenia jest prawidłowa? jeżeli nie jest to jak nalezy prawidłowo wypowiedzieć taka umowę aby nie
płacić za przeniesienie tej instalacji?
Wyświetlaj:
właściciel gruntu / 83.24.45.* / 2009-02-07 01:44
Mam prośbę czy mógłbyś przesłać mi wzór takiej umowy o umieszczenie reklamy na prywatnej posesji??
Redank / 2007-09-04 11:03
1/. Należy ustalić z jaką umową mamy do czynienia najmu czy dzierżawy. Z reguły na miejsca "pod reklamę" zawierane są umowy dzierżawy. Zasadnicza różnica polega na tym, że dzierżawca może używać rzecz i pobierać pożytki, a najemca może tylko rzecz używać.
Jeżeli zamieszczona reklama przynosi pożytki to mamy do czynienie z umową dzierżawy. Ustalenie to jest istotne z punktu widzenia obowiązujących terminów wypowiedzenia.
2/. Nie rozumiem stwierdzenia, że wypowiedział Pan umowę na miesiąc przed upływem bieżącego roku kalendarzowego (a on kończy się 31.12.2007 r.). Sądzę, że pomylił się Pan i chodzi o wypowiedzenie na miesiąc przed końcem roku dzierżawnego (zakładam, że jednak jest to umowa dzierżawy).
3/. Billboard został umieszczony na Pańskim budynku czy też na słupie reklamowym posadowionym przez dzierżawcę na Pana posesji?
Redank / 2007-09-04 11:15
Jeżeli w umowie nie jest uregulowany okres wypowiedzenia to:
* dzierżawę gruntu rolnego można wypowiedzieć na jeden rok naprzód na koniec roku dzierżawnego,
*inną dzierżawę na 6 m-cy naprzód przed upływem roku dzierżawnego.

Najnowsze wpisy