Forum Forum prawneKarne

Wczesniejsze podejscie do egzaminu prawa jazdy.

Wczesniejsze podejscie do egzaminu prawa jazdy.

jarek270582 / 2007-12-27 10:47
Witam. Moje pytanie. Mam zabrane prawo jazdy na 4 lata i po tym okresie moge przystapic dopiero do egzaminu ponownego. nie wiem ile w tym prawdy ale slyszalem ze moge sie starac po polowie tej kary czyli po 2 latach o ponowne podejscie do egzaminu. Nie wiem ile w tym prawdy wiec chcialem prosic o rade.Czy jest taka mozliwosc i na jakich zasadach to sie odbywa. Prosze o rade. Z gory Dziekuje.
Wyświetlaj:
HPH / 62.121.68.* / 2008-01-03 20:42
Jeżeli zabrano ci prawo jazdy za jazdę pod wpływem alkoholu nie można skrócić zakazu orzeczonego przez sąd - tak stanowi art. 84 par. 2 kk. Jeżeli zabrnoci ci prawo jazdy jedynie za spowodowanie wypadku to możesz wystąpić po upływie połowy okresu do sądu o uznanie środka karnego za wykonany - art. 84 par. 1 kk.
Jeżeli zabrano ci prawo jazdy za coś innego to nie wiem.
grzegor / 91.94.205.* / 2008-11-23 12:54
Normalnie napisz wniosek do właściwego sądu o skrócenie kary, wniosek musisz kąkretnie uzasadnić ,wiem bo w niektórych okolicznościacz sądy się przychylają do wniosku a 2 lata pałzy chyba cię czegoś nauczyło.Pozdrawiam
jarek270582 / 2008-01-04 18:24
Prawo jazdy mialem zabrane za jazde pod wplywem alkoholu. Ale czy napewno nie moge Starac sie po polowie zakazu? moze jest jakis artykol ktory da szanse o ponowne podejscie?

Najnowsze wpisy