Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

To już hazard, a nie rynek kapitałowy

To już hazard, a nie rynek kapitałowy

Money.pl / 2006-03-03 08:11
Komentarze do wiadomości: To już hazard, a nie rynek kapitałowy.
Wyświetlaj:
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-05 22:49
Rynek znajduje sie w długoterminowym trendzie wzrostowym 2003-2006 r.
Średnioterminowym pazdziernik 2005 styczeń 2006 .Krotkoterminowy boczny
styczeń -marzec 2006.Opór 2970 wsparcie 2760.Rozumiem, że wiekszość interesuje
okres krótkoterminowy .Moim zdaniem, dopóki opór na poziomie 2760 się broni nie
ma mowy o zmianie trendu średnioterminowego.Lokomotywą jeszcze jednej fali
wzrostowej mogą byc spółki surowcowe.Radzę zwrócić uwagę na KGHM-miedz
surowiec szybki powrot pod 5 tys$.PKN ,MOL,Lotos,PGNIG ,ropa 64$ razem ważą w
WIG 20 ok.40%.
Wiekszość oczekuje w marcu spadków, a z reguły wiemy wiekszość nie ma
racji.Rynek może przebić mityczne 3 000pkt.- większość uwierzy w nową falę i
wówczas może nastąpić zwrot.Podsumowując ci co mają akcje moga spokojnie
realizować zyski,albo obserwowć i trzymac rękę na pulsie.Tym ,których świerzbią
ręce zalecam ostrożność ,a gdy chcą jednak cos kupić to radzę poszukac w małych
lub średnich spółkach o dobrych fundamentach.Myślę,że powinny sie zachowywać
lepiej od spółek z WIG 20.(Broń Boże Pruchnik,Budopol itp.)
Trzeba obserwowac rynki wschodzące (Węgry,Brazylia,Turcja,Rosja)i oczywiście
giełdy zachodnie.Dopóki poziom 2760 nie padnie (w cenach zamknięcia)nie ma obaw
do paniki.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-04 13:40
http://img122.imageshack.us/img122/5686/wig207dd.jpg
taki jeden. / 213.52.175.* / 2006-03-04 00:10
wybacz, ale wartosc Twojego komentarza rowniez jest znikoma..
ravdrab / 2006-03-03 23:11 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Hazard, to będzie w poniedziałek na GETINIE i TUEUROPIE.

GETIN (GTN): Getin planuje nową emisję
03.03.2006 19:09

Zarząd Getin Holding na najbliższym WZA zarekomenduje podwyższenie kapitału spółki poprzez emisję nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy - poinformował Getin w piątkowym komunikacie.

"Analizując plany rozwojowe spółek wchodzących w skład grupy kapitałowej emitenta, w szczególności Getin Banku SA oraz mając na względzie dalszy dynamiczny jej rozwój, co związane będzie między innymi z pozyskaniem dalszych kapitałów przez Getin Bank, zarząd Getin Holding uważa, że zasadnym będzie rekomendowanie akcjonariuszom na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Spółki, tj. jeszcze w pierwszym półroczu 2006 roku podwyższenia kapitału emitenta poprzez emisję nowych akcji z prawem poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy" - poinformował Getin.

Zarząd będzie też wnioskował, by akcjonariusze wyrazili zgodę na podwyższenie kapitału spółki, poprzez emisję akcji wydawanych w zamian za wkład niepieniężny w postaci akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa SA.

"Przedmiotem aportu miałyby być akcje TU Europa posiadane przez Pana Leszka Czarneckiego i LC Corp. BV" - poinformował Getin.
EDiS / 83.11.65.* / 2006-03-04 11:38
Getin mocno w górę, zresztą zgodnie z logiką giełdową. Przecież jeszcze nie zostały skonsumowane dobre wyniki za IV kw.2006, a tu jeszcze PP. Jeżeli do tego dodamy uspokojenie rynku na zachodzie Europy i NY to przyszły tydzien powinien być przynajmiej lepszy niż ostatni.
Marcin / 81.164.199.* / 2006-03-04 23:18
Getin mocno w gore, a co z Tueurope? Chyba jeszcze bardziej, bo jest szansa na uwolnienie i w prowadzenia w obrot wszytkich akcji, ktore leza w kieszeni Leszka Czarneckiego. Czy jest tak jak mysle??
EDiS / 83.11.65.* / 2006-03-04 11:40
Przepraszam, oczywiście chodzi o IVkw 2005.
NUNA / 212.186.132.* / 2006-03-03 23:22
JAKIEGO KIERUNKU MOZEMY SIE SPODZIEWAC
roki / 83.26.18.* / 2006-03-03 20:10
a co ludzie myślą o capital-u. będzie wielki powrót do 70,-
ciekawe ??????
ATX / 213.134.160.* / 2006-03-06 08:15
To chyba ty kupiłeś capital 100 razy taniej i szukasz tutaj FRAJERÓW żeby im wepchać te śmieci.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-03 19:20
Dzisiejsza reakcja na intela i odbicie gdy okazało się że usa wcale aż tak źle
nie dyskontuje(jak na razie 17:30) jest, moim zdaniem, niczym innym tylko
rozpaczliwym poszukiwaniem argumentów i newsów przez byki i niedźwiedzie w
sytuacji gdy nie za bardzo wiedzą co robić. Nerwowi są strasznie. Chciałoby się
wzrostów a tu miś trzyma za bycze rogi. Wypśtykały się byki z kasy?
Powolutku misie zyskują przewagę na w20. Małe zdyskontowanie wzrostu miedzi i
ropy przez spółki surowcowe - odzwierciedla stan psychiki. Osuwanie się indeksu.
I jeszcze ta formacja japońska której nazwę schowała mi skleroza - jak korpus
czarnej świeczki pokrywa w całości poprzedzająca ją białą. Jedyne co daje byczą
nadzieję to cienie pod świeczkami..;-) jakby naaruszające czystość tego sygnału.
Obroty tez jeszcze nie te. Na dodatek indeks nie wychylił głowy spod oporu. Albo
tu drzemie pod rynkiem spory strzał w górę - czemu jednak zaprzecza negatywna
baza na kontraktach i zdecydowany strzał walut- rówież dolara!. Albo to oznaka
akceptacji przez rogaczy że rekordów juz nie budjet - sezon się skończył.

Dookoła wszyscy wielcy podnoszą stopy. Złotówka w niełasce.
Dalsze losy będą w dużej mierze zależeć od tego jak bardzo amerykanie
przestraszą się cen ropy. To teza. Sam nie jestem jej pewny. Jakoś nie za bardzo
chcą się przejmować złymi wiadomościami co może prowadzić nas do naprawdę
długiej konsolidacji na tamtym rynku. Zresztą tamten rynek w porównaniu z naszym
jest w konsolidacji już od dawna .

Jak narazie to:
Linia wsparcia cichcem sunie,
Jak się zbliży - indeks runie.
Jeszcze się trzymają byki
Czy potrwają ich wybryki?
strokuś / 2006-03-03 21:23 / Uznany Bywalec forum i giełdy
można też spojrzeć na to tak:
ujemna baza na kontraktach wzrostom nie zaprzecza, a często wręcz przeciwnie
jest to jedynie wyraz przekonań grupy ludzi co do dalszego ruchu indeksu, ale te przekonania nie muszą się okazać zgodne z rzeczywistością, często jest odwrotnie do przewidywań większości
mamy więc ujemną bazę - wyraz braku wiary we wzrosty - i kolejny raz ujemną wartość wigometru: -44 pkt
w tym tygodniu wigometr się sprawdził (po kilkutygodniowej serii sporych ujemnych wartości w końcu musiał nadejść ten czas), a statystycznie rzecz biorąc rzadko zdarza się, żeby ten wskaźnik trafił dwa razy pod rząd :-)
osłabienie złotówki w moim przekonaniu jest dość naturalne - jakiś czas po decyzji RPP można spodziewać się pewnej realizacji zysków na obligacjach i pln, szczególnie gdy JK grozi wyborami
ale nie jest to raczej trwały ruch i nie łączyłbym go z ew. wycofywaniem się inwestorów zagranicznych z polskich aktywów
sma-45 cały czas się broni
na razie sytuacja jest patowa - myślę, że przyszły tydzień spadków nie przyniesie, a to już nie byłoby źle po wtorkowym tąpnięciu
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-03 21:44
co glow to komentarzy ;)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-03 19:12
hehe znow dzis wyciagany ten wig20 na sile....
MARCIN / 87.80.208.* / 2006-03-03 17:40
mysle ze czas na boryszew w przyszlym tygodniu(znowu up o ok.15%)CO WY NA TO ?
ravdrab / 2006-03-03 22:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jan Kochanowski Pieśń IX
_______________________
Kto tak mądry, że zgadnie,
Co mu jutro przypadnie?.
ravdrab / 2006-03-03 22:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
A tak poważnie, to myślę że Twoją połowę mże osiągnie. Ruch na tym walorze będzie po 17.03.
ravdrab / 2006-03-03 23:22 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
konsolidacja, do 10.03
NUNA / 212.186.132.* / 2006-03-03 23:28
PO WEJSCIU DO WIGU 20 JAKIEJ CENY MOZNA SIE SPODZIEWAC?CZY OBECNA CENA JEST ATRAKCYJNA?DLACZEGO UTRZYMUJE SIE TAKI MARAZM PAPIERZE?
ATX / 213.134.160.* / 2006-03-03 18:42
To się zarząd ucieszy będzie mógł pozbyć się reszty akcji.
Cansas_ / 2006-03-03 19:48 / Bywalec forum
Z tego co czytalem jest jakis prikaz dla zarzadu Boryszewa, ze za 10% pensji miesiecznie musza zakupic akcje spolki.
Tylko nie kojarze jak to jest ze sprzedaza, jak ktos ma jakies szersze info to prosze sie podzielic :)
riki / 2006-03-03 16:59 / Bywalec forum
,,To już hazard a nie rynek kapitałowy."To fakt a już na kontraktach terminowych to rosyjska ruletka.
Batman (ten właściwy) / 195.94.201.* / 2006-03-03 16:48
Dziś ponownie na naszej giełdzie schemat jak w dniu poprzenim. Od 15:00 gwałtowny spadek na WIG20, po czym wyciąganie indeksu w końcówce sesji. Znowu bawili się spekulanci.
strokuś / 2006-03-03 17:34 / Uznany Bywalec forum i giełdy
;-) ale tym razem na całym świecie
a zaczęło się od Intela i kontraktów na Nasdaq
Stary Domin / 87.206.213.* / 2006-03-03 15:39
Nie miełem możliwości odpowiedzieć wcześniej apropo Prospera, byłem zdziwiony Twoim zainteresowaniem tą spółką nie dla tego że jej kurs nie może rosnąć (bo wszystko możę jak sobie chce co zresztą widać), ale dla tego że z tego co oczywiści wiem(z obsrewcji) interesują Cie spółki naprawdę dobre fundamentalnie a nie wydmuszki i ogony branżowe.I pisałem to jedynie w dobrej wierze i ku przestrodze bo znam branżę i myślę żę mocne i słabe strony spółek wchodzących w jej skład. I już ogólnie: dziwi mnie podejście niektórych inwestrów któży oceniają spółkę X fundamentalnie dobrze bo pokazała wyniki 100% lepsze niż w analogicznym okresie roku poprzedniego, a na przestrzeni ostatniego kwartału kurs tej spółki wzrósł o np. 200%. Oczywiście jest to pewne uproszczenie ale chodzi o ocenę.
Uważam że nadal na rynku są spółki fundamentalnie b.dobre a ich kórs nie został jeszcze przegrzany, chociaż jest ich coraz mniej(np: amrest czy unimil, które posiadasz? rosły mniej więcej zgodnie z ze wzrostem wartści wyników i wartości spółki (nie rynkowej bo tą oczywiście ustala giełda)).
Moja ocena oczywiście jest subiektywna bo innych nie feruje (nie udję że jestem obiektywny bo kto jest?).
Pozdrawiam i życzę owocnych inwestycji.
Wszystkim-)
strokuś / 2006-03-03 20:32 / Uznany Bywalec forum i giełdy
Domin, dzięki za tę dobrą wiarę i tak trzymaj - jestem otwarty na wszelkie opinie
pozdrawiam :-)
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-03 15:28
mialem nosa - wycofalem sie na tydzien :)
Longterm / 80.50.88.* / 2006-03-03 15:27
ale szachy na biotku, ktoś próbuje zbić go kupując systematycznie 3 akcje
brydzia / 2006-03-03 15:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
co do biotonu to czytałam coś o zakazie produkcji przez KE
insuliny , takiej jaką robi bioton , nie wiem czy to prawda ,
na innym forum , ja go nie mam i uważam , że to balon
miał być rekordowy zysk w 4 kw. hahaa
Longterm / 80.50.88.* / 2006-03-03 15:39
balon jakich mało, ponad 3 mld wartości rynkowej i 20mln zysku rocznie -wg rozsądnej wyceny powinien kosztować ok 9 zł moim zdaniem ale jak się Ryśkowi uda to może za 3 lata kosztować 100 zł, jak powiedział pan Daniel to jest hazard
bioton / 2006-03-03 22:58
no nie za bardzo balon, bo to nie jest firma ktora produkuje srubki tylko medykamenty i zajmuje sie nowoczesna technologia. Kurs biotonu jest taki, bo nie ma innej porównywalnej do społki na rynku. Poza tym jeszcze dwa lata temu społka była na minusie teraz wszystko. Co do tej informacji z KE, to bioton raczej nie chce atakowac rynku zachodniego bo tam przegra z Novo Nordisk interesuje ich wschód. A insulina przez nich produkowana jest pochodzenia ludzkiego.
Gio / 217.116.100.* / 2006-03-06 05:49
Medykamenty i zajmowanie się nowoczesną technologią stało się powszechne na świecie i trudno się z tego utrzymać lepiej niż Bioton. to nie jest papier, który może w 3 lata urosnąć 500%. jak da 100 to będzie dużo..
brydzia / 2006-03-04 21:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Jeżeli myślisz że w Rosji sprzedaje się towar najgorszej jakości to jesteś w wielkim błędzie , oni mają kasę i kupują naprawdę najlepsze , a ha poza insulną to co ona jeszcze takiego super produkuje , przestarzałe antybiotyki
Ja też na tym zarobiłam ale uważam obecną cenę przy ich przychodach i sprzedaży za astronomiczną co nie znaczy że nie może rosnąć, i wydaje mi się że oni produkują insulinę pochodzenia zwierzęcego , ale jak pisałam nie mam stu procentowej pewności , podałam to po prostu do przemyślenia
brydzia / 2006-03-04 21:04 / 10-sięciotysiącznik na forum
ja kupowałam po 5 zł. i uważałam ,że to dużo a tu tak ją wywindowali ,
niektóre małe spółki miały więszy zysk
Longterm / 2006-03-03 23:40 / Mostek Zwyciężymy!
taką samą argumentacje mieli zwolennicy firm internetowych podczas pompowania pamiętnej bańki w 2000 roku, też mówiono nam że nie jest to nowoczesna technologia nie poddająca się klasycznym metodom wyceny. Chyba wszyscy wiemy jak to się skończyło...
bioton / 2006-03-04 01:43
Oczywiście zgadzam się z tak przedstawiana argumentacja w części.
Napisałeś o firmach, a nie firmie. Możliwość rozwoju polskich firm internetowych była dosyć ograniczona, bo dotyczył właściwie tylko polskiego rynku. Natomiast bioton może zaoferować swoje usługi w wielu krajach świata. Ponadto bioton działa w najbardziej nowoczesnej branży i nie ma konkurentów w naszej części Europy.Nie oszukujmy się, nasze firmy internetowe nie mogły wnieść nic nowoczesnego do swojej branży, bo powstały parę lat po wielkim bumie, co jest wynikiem naszego zapóznienia cywilizacyjnego i małej dostępności internetu w gospodarstwach domowych. Spójrz uwaznie na poszczególne lata działalności biotonu, z roku na rok widoczny jest postęp. Nie będę bronił stanowiska, odnośnie ceny, bo wydaje mi się, że obecnie bioton powinien kosztowac około 14-15 zł.
Longterm / 2006-03-04 11:27 / Mostek Zwyciężymy!
Twój scenariusz jest bardzo prawdopodobny i życzę biotkowi jak najlepszej przyszłości, pragnę jednak powiedzieć że te przyszłe hipotetyczne sukcesy są już zdyskontowane w cenie akcji na dzień dzisiejszy. Dość powiedzieć że wskaźnik C/Z jest po prostu chory i wynosi w tej chwili jakieś 157. I tak mocno spadł bo przed wynikami stanowił 360.
ATX / 213.134.160.* / 2006-03-03 18:48
Sprawdziłem i faktycznie wartość 3mld złotych - dlaatego na tym forum również szukano frajerów do kupna po tej cenie.
Cansas_ / 2006-03-03 15:19 / Bywalec forum
A co myslicie o Polnordzie?
Fundament ma a leci na leb na szyje (?). Chodzi o PP 31 marca - to studzenie kursu aby zebrac papier?
Gio / 217.116.100.* / 2006-03-06 06:01
Polnord chyba dobrze urósł. Są lepsze spółki - RAFAKO, Piast no i myślę, że KGHM urośnie w tym roku o następne 100 % :-)). zastanówcie się jakie ta spółka ma fundamenty, jakie zyski. I czy nie jest tak, że te wszystkie burze ma już za sobą?? wyniki za I kwartał '06 też będą dobre, jak nie lepsze. Pamiętam informację, że chiny kupiły w roku 2005 o 40% mniej miedzi w porównaniu do poprzedniego. No to chyba gorzej już nie będzie? A popyt na miedź stale rośnie, mimo, że ma korekty. KGH ma dziś C/Z = 7
młody / 2006-03-03 15:44 / Wielki Leszcz
mnie korci, bo mam wrazenie, ze moze w poniedzialek odbic....
Stary Domin / 87.206.213.* / 2006-03-03 15:25
Sorry, ale jakie fundamenty? Ja ich nie widzę. Wynik netto? Przyszłe kontrakty? Czy to że kurs w na przestrzeni kilku miesięcy wzrósł o kilka set %?
brydzia / 2006-03-03 15:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Też tak uważam co do polnordu
Jestem ogólnie zawiedziona, że IG wyciągnęli tylko do 10,8 , swissmed był do dwudziestki , widać że marazm na rynku no i chyba koniec tygodnia
poza tym ktoś nieźle na tym zarobił
Cansas_ / 2006-03-03 19:43 / Bywalec forum
Balon? Po 40 zeta z perspektywami jakie ma? Wychodzac z tego zalozenia to ta spolka to balonik dzieciecy w porownaniu do innych mega balonow na GPW. :)
Obserwuje ta spolke od jakiegos czasu, a ostatnio w 3 dni zarobilem na GTC 25% po podobnych spadkach, mysle ze tu bedzie podobnie.
Zobaczymy w przyszlym tygodniu, tak czy siak ja wsiadlem - wiele nie strace po spadku 25% w ciagu ostatnich dni na tej spolce, a do PP powinno byc ciekawie.
ravdrab / 2006-03-03 22:26 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Oczywiście jak prospekt będzie przyjęty. Liczę, że tak.
fularr / 83.19.91.* / 2006-03-03 15:00
no to dzis ostudzenie, to lubie
do początku nowsze
1 2 3 4 5
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy