Forum Forum ubezpieczeńInne

Uwaga na OC - obowiązują nowe zasady

Uwaga na OC - obowiązują nowe zasady

Money.pl / 2006-02-08 10:49
Komentarze do wiadomości: Uwaga na OC - obowiązują nowe zasady.
Wyświetlaj:
emiliano50 / 2014-06-28 13:09
Kupiłem auto wraz z OC.Sprzedający przekazał mi polisę ważną jeszcze kilka miesięcy po kupnie mną auta.Korzystałem z prawa do posiadania takowego scedowanego na kupującego OC.Szkopuł w tym,że nie poinformowano mnie,że poprzedni właściciel polisy- po sprzedaży auta-nie poinformował mnie,że rozwiąże umowę z ubezpieczycielem,by odebrać niewykorzystaną składkę po sprzedaży auta.Ubezpieczyciel zwracając mu pieniądze-nie zażądał zwrotu pogaszonej polisy jako dowodu (powodu)wypłacenia składki za nieużywanie dalszej części ubezpieczenia.Stąd zaistniała możliwość przekazania "pogaszonej-nieczynnej"polisy mnie z której to na mocy przepisów korzystałem.Wynikła nast.sytuacja:UFG wysłało do mnie pismo z informacją,iż w wyniku dochodzenia ujawniono,że nie dokonałem zakupu OC.Ripostowałem UFG-mu argumentem,iż jestem w posiadaniu OC od sprzedającego mi auto,podając nr.polisy i kserokopię tejże.Mimo tych okliczności-nałożono na mnie karę 3200zł. za brak OC.Jednocześnie UFG poinformowało mnie o fakcie rozwiązania umowy z ubezpieczycielem przez sprzedającego.Wykupiłem wówczas OC,ale już na swoje nazwisko,i dokonaniu rejestracji (na mnie)kupionego auta.Proszę o ustalenie mojego statusu prawnego w kwestii posługiwania się legalnym OC,lecz bez wiedzy,że jest ono nieważnym.
ala525 / 83.9.96.* / 2013-04-12 07:28
oczywiste jest ze w razie wypadku otrzyma dana osoba pieniadze od obydwoch firm w ktorej jest ubezpieczona?
Zbyś45 / 158.75.49.* / 2012-06-05 11:20
Witam, mam też problem, mam zarejestrowany samochód w jednej firmie, ale z ciekawości chciałem sprawdzić w innych jakie są składki na oc, podając markę i dane, po jakims czasie przysłali mi polisę do zapłaty, choc jej nie chciałem, bo róznica w opłacie była znikoma, wyjaśniałem, ze nie podpisywałem z nimi żadnej polisy i nie zapłacę, bo oc mam w innej firmie, dali sprawę do windykacji i teraz karzą mi nadal płacić za coś czego nie chciałem, jak mogę od tego się odwołać>???
hajna / 37.248.255.* / 2015-01-04 15:31
kolego mam to samo moze juz wiesz jak ztego wybrnac zaporade bylbym wdzieczny
kkjj / 109.243.18.* / 2012-05-24 11:33
ja odradzam BTA
skasowalem samochod, zglosilem do nich a oni przedluzyli mi polise i wyslali pismo ze jak nie zaplace sprawa trafi na droge sądową...
cvbgfgfgfrgewrre / 159.205.188.* / 2012-02-19 20:19
Są różne sposoby, żeby nieświadomych klientów naciągnąć na dodatkowe koszty. Miałem taki przypadek z firmą ubezpieczeniową MTU co oznacza Moje Towarzystwo Ubezpieczeń z grupy Ergo Hestia. Nabyłem samochód ubezpieczony przez sprzedającego w tej firmie. Jego polisa miała ważność jeszcze ponad miesiąc. Przed upływem 30 dni wysłałem rezygnację z ubezpieczenia. Wielkie było moje zdziwienie gdy po około 5 miesiącach otrzymałem pismo ze wspomnianej firmy i druk przekazu na kwotę około 140 zł, którą miałem im wpłacić. Zadzwoniłem do MTU, gdzie powiedzieli mi, że nie wypowiedziałem umowy. Gdy napisałem im, że wysłałem wypowiedzenie, to odpowiedzieli, że nie było w terminie. Gdy zapytałem dlaczego za miesiąc z kawałkiem naliczyli mi aż 140 zł do zapłaty, na co odpowiedzieli, że naliczyli mi bez żadnej zniżki, gdy tymczasem mam od dawna zniżkę 60%, bo wiele lat jeżdżę bez stłuczki. Żadne argumenty do nich nie trafiały i w końcu sprzedali rzekomy dług firmie windykacyjnej, która przysłała mi pismo o tym informujące. Zadzwoniłem do firmy windykacyjnej, gdzie powiedzieli mi, że nie przesłałem wymówienia, co jest kłamstwem. Gdyby przysłali mi pismo od MTU niezwłocznie, a nie po 5 miesiącach, to udowodniłbym, że przesłałem wypowiedzenie, ale po 5 miesiącach uważałem że sprawa załatwiona, więc nie przechowałem nawet potwierdzenia wysłania przesyłki. Teraz firma windykacyjna przesłała mi kolejne pismo, w którym grozi, że w przypadku braku zapłaty, będzie jej dochodzić sądownie, co pociągnie za sobą dodatkowe koszty. Tak więc chciałem wszystkich ubezpieczających samochód ostrzec przed oszustami z MTU, bo możecie mieć podobne kłopoty jak ja. W Polsce przepisy o ubezpieczeniach komunikacyjnych pisane są pod lobby ubezpieczeniowe, bo czy jeździsz czy nie i tak musisz płacić, a nawet nie można czasowo pojazdu wyrejestrować. W Anglii jak ktoś nie jeździ, to nie musi płacić ubezpieczenia, a u nas jest przymus. Ciekawy jestem czy ktoś miał podobny przypadek i jak to się zakończyło.
.tak,tak ... / 81.190.62.* / 2014-03-05 00:02

W Anglii jak ktoś nie jeździ, to nie musi płacić ubezpieczenia, a u nas jest przymus

No niestety ,Polska to nie Anglia-kraj cywilizowany. W Polsce obowiązuje system nakazowo-karny ! Jesteśmy wbrew logice do wielu czynności zmuszani przepisami i ustawami. Podobnie jest w Chinach,Tybecie itp.
Kolesie mają firmy ubezpieczeniowe i należy im bezwzględnie płacić haracz. Swojego czasu Drzewiecki miał świętą rację ...
Seba791 / 86.63.107.* / 2013-03-25 23:02
Mialem podobne sprawe z ta firma MTU banda zlodzieji chcieli mie naciagnac na1400zl wysylali mi pisma odpisalem im ze w tym pismie nawet numery samochodu i tablic sie nie zgadzaja a po drugie wyslalem im wypowiedzenie przed uplywem 30dni od nabycia auta pisalem dwa razy potem poszlem do ich siedziby i po dlugiej rozmowie i wyczekiwaniu okazalo sie ze sprawa zalatwiona i to pomylka banda zlodzieji trzeba im cisnac i sie niedawac omijam to MTU szerokim lukiem!!!!!!!!
eme / 87.205.44.* / 2012-02-20 07:42
Postaraj sie na poczcie o kopie potwierdzenia nadania listu poleconego lub odpis z raportu pocztowego
MARKOSO / 83.22.94.* / 2012-01-29 00:35
WITAM. mam pytanie. dnia 12-12-2011 zapłaciłem za kolejny rok składke OC w MTU...OC obiwiązywało do 10.01.2011, a ja do tej pory nie otrzymałem kwitka z potweirdzeniem zapłaty oc !!!! czy ta umowa sama się przedłuzyła?
eme / 87.205.42.* / 2012-01-29 09:34
Ona z automatu sie przedluza na kolejny rok, Ale powinienes dostac polise.Kwitka wplywu ze zaplacono oc nie potrzeba.
MARKOSO / 83.29.15.* / 2012-01-29 10:48
czyli jak mnie policja złapie to nic mi nie zrobia ??
eme / 87.205.42.* / 2012-01-29 15:02
Markoso jak masz polise nic ci nie zrobia:)
GGaba / 91.222.213.* / 2012-01-23 13:27
No i teraz ubezpieczyciele podniosą składki, bo i tak nie ma możliwości przejścia do tańszego.
peeka / 212.76.49.* / 2012-01-23 12:57
A czy widzieliście moze taki sposób na drogowców ?
Szkoda ze tylko działa w jedna stronę http://www.youtube.com/watch?v=JastBN5ltrw&feature=youtu.be
ale jest dosyć wymowny, nieprawda ?
marek24 / 83.8.237.* / 2012-01-08 22:16
witam ja tez mam problem z oc kupiłem samochod były własciciel mowił mi ze oc jest zeczywiscie było ale do zapłaty 2 rata ale ta rata powinna byc zapłacona tydzien prendzej niz ja kupiłem ten samochod ja byłem pewny ze oc jest nie wypowiedzałem jego i teraz mam problem bo musze zapłacic 850zł za niego chociasz ja mam pełne znizki i ja bym zapłaci ł tyle za rok swojego ubezpieczenia byłem w hdi i tylko mowia mi ze musze zapłacic to za niego niechca zemna gadac
Natala22 / 46.134.210.* / 2012-01-01 07:19
Witam. Kupilam moje pierwsze auto 10.11.2011 ktore mialo ubezpieczenie OC do 20.12.2011. Niestety przez moja niewiedze, wykupilam ubezpieczenie u innego ubezpieczyciela nie wypowiadajac umowe ze starym. 30 Grudnia dostalam pisemko od poprzedniego ubezpieczyciela, ze OC zostalo przedluzone na nastepny rok i prosza o uregulowanie oplaty.
Czy w zwiazku z tym, ze nowe przepisy wchodza z dniem 1 Stycznia, jest szansa na odstopienie od umowy i nieplacenie podwojnego OC?

Bardzo prosze o odpowiedz, za ktora z gory dziekuje.
eme / 83.238.5.* / 2012-01-02 11:28
Obowiazek ubezpieczeniowy byl w roku 2011. Tak wiec nie obowązuja nowe przepisy
sledzik lubi plywac / 94.72.100.* / 2011-10-04 22:31
NO i ja wpadlam w taka pulapke, teraz musze zaplacic 2 oc. Moje pytanie- czy jak kogos stukne i podam jedna polise, drugi ubezpieczyciel tez zabierze mi skladki?
agentur / 77.115.255.* / 2011-08-14 16:34
A ja mam pytanie. Kupiłam samochód z ubezpieczeniem na cały rok. Poprzedni właściciel miał zniżki a ja nie. Na dodatek wypowiadając poprzednią polisę i kupując nową na siebie musiała bym zapłacić karę za młodego kierowcę. I tutaj pytanie: czy mogę zostawić poprzednie ubezpieczenie i nie płacić nowego czy będę musiała dopłacić ze zwględu na to że nie mam żadnych zniżek??? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.
pauka_22 / 31.175.128.* / 2011-07-31 00:26
Może wy mi pomożecie?!
Kupiłam auto w lipcu 2009 roku z ważnym ubezpieczeniem do stycznia 2010 r. To mój pierwszy samochód, więc jako "głupia gęś" nie wiedziałm, że muszę wypowiedzieć umowę u poprzedniego ubezp. i ubezpieczyłam samochód u innego. Teraz po 1,5 roku dostałam pismo z ubezpieczalni Sprzedającego, że w związku z niewypowiedzeniem umowy została ona reaktywowana na dalszy rok, czyli do stycznia 2011 roku i muszę im zapłacić 707 zł z odestkami. Czy ubezpieczalnia nie powinna mnie o wym wcześniej poinformować, że kończy się polisa, że nie została opłacona 1 składka??? minęło 1,5 roku od dnia kontynuacji umowy, a im się teraz przypomniało...proszę napiszcie co teraz powinnam zrobić...Dzięki:)
Piotrcu / 2011-07-31 11:24 / Bywalec forum
Mozesz prosic ale mysle ze niewiele wskorasz.Zaplac:)
JanekSS / 83.242.66.* / 2011-03-21 18:15
A jak ma się ten przepis do pojazdu po wypadku drogowym, kupiony na częsci zamienne ( zaznaczone w paragrafie umowu kupna ).
Czy Oc obejmuje również częci zamienne.
Pozdrawiam
gal / 87.204.243.* / 2012-01-12 09:50
obejmuje jeśli części mają dowód rej :)
do początku nowsze
1 2 3 4

Najnowsze wpisy