Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 bez przekonania, ale jest pozytywny bohater na GPW

WIG20 bez przekonania, ale jest pozytywny bohater na GPW

Wyświetlaj:
Aleksander Kiliński / 78.30.84.* / 2014-07-26 22:06
Może to czas aby przejść na rynki zagraniczne w końcu nie wszędzie jest bessa.

Aleksander Kiliński
autor bloga: AleksanderKilinski.Tk
synonim / 2014-07-27 19:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Może to czas aby przejść na rynki zagraniczne w końcu nie wszędzie jest bessa


Jak zwykle naganianie na akcje zagraniczne gdy są na szczytach wszechczasów

Giełda w USA jest w tej chwili tak skrajnie przewartościowana, że ten kto kupi tam teraz akcje na długi termin po następnej bessie będzie musiał czekać kolejne 15 lat żeby wyjść przynajmniej na zero

Kupować teraz akcje na giełdach zachodnich to jak kupować Nasdaq w 2000 roku albo Nikkei w 1990 roku

Russell 2000 małych spółek ma C/Z 80, Nasdaq Biotech ma C/Z ponad 50 a Nasdaq 100 ma C/Z 33

No ale oczywiście w USA giełda jest tylko "lekko" przewartościowana

Jak widać na szczycie każdej bańki jest tak samo - chciwość tłumu wyłącza całkowicie zdrowy rozsądek tym co ulegli stadnej manii
synonim / 2014-07-27 19:04 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nasdaq Biotech ma C/Z ponad 50*


500*
lukaszwych.niel / 185.4.215.* / 2014-07-26 22:16
można tyle że ryzyko jest znacznie większe bo i wzrosty były więc i ma z czego spadać.
Jak bym miał inwestować to chyba Turcja Chiny,
Turcja bo mają być znaczne obniżki stóp procentowych a Chiny bo są tanie i myśle że szybki rozwój tam potrwa jeszcze długo.
wykresyGieldowe / 2014-07-27 09:22 / Tysiącznik na forum
Rynki egzotyczne miały swoje pięć minut (a dokładniej swoją dekadę) i to pięć minut się już skończyło. Kapitał wraca do rynków centralnych – nie ma się co z koniem szarpać i inwestować pod prąd.

Można mówić, że główne rynki są już wysoko. To śmiała teza – czy z tego, że jeszcze dwa lata temu akcje (przykładowo: BMW) były krańcowo niedowartościowane wynika, że teraz jest drogo ?

Oczywiście można czekać na głębszą korektę ostatnich 3 lat wzrostów.
lukaszwych.niel / 84.39.161.* / 2014-07-27 14:08
Tak ale te kraje mają jeszcze w miare normalną sytuacje gospodarczą, zobacz sobie na stany niby gospodarka funkcjonuje, gaz łupkowy, tania energia ale jest dług rośnie, jadą na podówjnym gazie bo i qe i zerowe stopy procentowe, akcje ich są drogie, europa też olbrzymie zadłużenie.
demografia, kto ma spłacać te długi. A stopy jak wzrosną bo kiedyś będą musiały.

A Chiny, Turcja to kraje które się rozwijają i będą rozwijały szybciej niż inne kraje. To że kapitał wolał rynki rozwinięte to nie oznacza że to będzie trwałe.
Zresztą czy akcje są tanie czy drogie to też względna rzecz, w hossie 2007 roku akcje w stanach nie były wcale takie drogie, bo chodzi też o cykl gospodarczy.
Tak mi się przynajmniej wydaje, tak naprawde to na bessie się okaze jak wygląda sysuacja.
wykresyGieldowe / 2014-07-27 16:43 / Tysiącznik na forum
Turcja ma model rozwoju oparty na inflacyjnym rozwiązywaniu wszelkich problemów. W przypadku globalnej dyzinflacji/deflacji jest to fajna strategia. Przyjdzie jednak pora, że globalna dyzinflacja się skończy i wtedy lira urwie się ze smyczy. Obecnie mają inflację ok 9% rocznie, coś na świecie tyknie, i mają hiperinflację. I bardzo kosztowne zduszanie tej inflacji.

Sytuacja demograficzna jest problemem, ale akurat w USA jest to najmniejszy problem. A w Europie zachodniej mniejszy niż we wschodniej. W Chinach, sytuacja demograficzna doprowdzi do zmniejszenia podaży taniej siły roboczej. Konsekwencje są jednak trudne do przewidzenia – może to wywołać załamania, a może wywołać boom.
Reindustralizacja trwa / 31.174.60.* / 2014-07-27 13:24
Teraz trwa RE-INDUSTRIALIZACJA ZACHODU zwłaszcza USA ale Europa i Polska też już tego pomału doświadcza. Azja będzie miała mnóstwo problemów i to szybko bo tam gwałtownie rosną koszty i nie są już tak konkurencyjni jak jeszcze dekadę temu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wykresyGieldowe / 2014-07-27 16:43 / Tysiącznik na forum

RE-INDUSTRIALIZACJA ZACHODU

tak jest.
synonim / 2014-07-26 18:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Akcje z emerging markets dały zarobić w tym roku już 8,4%

http://fingfx.thomsonreuters.com/2014/03/25/131612d227.htm

Trwa tam rajd o którym mało się u nas mówi ze względu na słabość naszej GPW związaną z OFE
kiedy trafię ? / 84.153.231.* / 2014-07-26 18:09

synonim / 2014-07-26 17:59 / portfel / Tysiącznik na forum
+ - 0 usuń
Spekulanci obstawiają spadek EUR/USD najmocniej od 2 lat

...............................

synonim / 2014-07-26 17:43 / portfel / Tysiącznik na forum
+ - 0 usuń
Fajny artykuł wspomnieniowy na Bloombergu będący przeglądem artykułów najbardziej znanych analityków w USA z dnia gdy rynek akcji osiągnął szczyt poprzedniej hossy w Stanach (9 października 2007)

Żaden z nich nie widział grożby recesji w USA i jednym chórem wieszczyli dalsze niczym nie zagrożone wzrosty cen akcji

Leciały te same frazesy co teraz - akcje są "tanie", na rynku panuje strach który będzie paliwem do dalszych wzrostów itp. itd. ble ble ble

ty, goguś, poczytaj sam siebie
w tym pierwszym spekulanci oczywiście się nie pomylą,
w tym drugim spekulanci oczywiście się pomylą

tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,tratatatata,

ta sama bajka od 3 lat

ale nawijaj, co ty masz innego w życiu do roboty, robisz duży ruch dla moneya, jesteś przez nich kochany, pewnie dosłownie też....
synonim / 2014-07-26 18:22 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

ty, goguś, poczytaj sam siebie
w tym pierwszym spekulanci oczywiście się nie pomylą,
w tym drugim spekulanci oczywiście się pomylą


Bredzisz synku

W pierwszym przypadku jest mowa o spekulantach z grubą kasą a w drugim przypadku o gryzipiórkach co żyją z pisania

Jedni do drugich mają się jak pięść do nosa

Tak więc jak zwykle wyczytałeś sobie to co chciałeś a nie to co było napisane

Ale to, że nie kumasz najprostszego tekstu to u ciebie normalka


robisz duży ruch dla moneya, jesteś przez nich kochany, pewnie dosłownie też....


Bełkot
jankrut_bankrut / 2014-07-27 16:00

Bredzisz synku

W pierwszym przypadku jest mowa o spekulantach z grubą kasą a w drugim przypadku o gryzipiórkach co żyją z pisania

Jedni do drugich mają się jak pięść do nosa

Tak więc jak zwykle wyczytałeś sobie to co chciałeś a nie to co było napisane

Ale to, że nie kumasz najprostszego tekstu to u ciebie normalka





Bełkot
synonim / 2014-07-26 17:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Spekulanci obstawiają spadek EUR/USD najmocniej od 2 lat

Futures traders added to bets the euro will fall against the dollar to the highest level in almost two years

http://www.bloomberg.com/news/2014-07-26/dollar-climbs-most-in-4-months-before-fed-on-jobs-market.html
Nie taki Forex straszny? :) / 94.254.200.* / 2014-07-26 18:08
Interesujesz się Forexem? A mówiłeś że nawet kijem od szczotki tego...;-)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-26 18:27 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Interesujesz się Forexem? A mówiłeś że nawet kijem od szczotki tego...;-)


Mam trochę funduszu obligaji dolarowych, który przez wzgląd na wymianę kursową traktuję trochę jak hedge przeciw słabości na emerging markets

Można na różne sposoby zabezpieczyć się przed wywalaniem ememrgingów - opcjami put, biorąc długą pozycję na złoto i dolara

Wszystkie trzy sposoby staram się wykorzystywać, przy czym w tym trzecim przypadku nie przez forex a przez ekspozycję na obligacje dolarowe

Trzeba sobie jakoś radzić, powiedział baca zawiązując buta dżdżownicą
synonim / 2014-07-26 18:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
PS

Dolar z dużym prawdopodobieństwem będzie się dalej wzmacniać do złotówki

Dolar z ciekawym sygnałem
Jacek Rzeźniczek - Secus Asset Management
25 Lipca 2014 15:59

Dolarowi mogą ponadto sprzyjać jednocześnie dwa czynniki: spadek EURUSD oraz występujące cyklicznie letnie osłabienie naszej waluty
BITCOIN NA RAZIE TRZYMAM W GOTOWOŚCI! / 46.112.149.* / 2014-07-26 19:13
Jakoś nie mogę uwierzyć w likwidację QE....coś mi się wydaje że odwalą jakiś numer za 5 dwunasta jak to miał we zwyczaju Benek parę razy z resztą...to dlatego nie ma zwały na Wall Street ...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-26 20:14 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Al
Jakoś nie mogę uwierzyć w likwidację QE....coś mi się wydaje że odwalą jakiś numer za 5 dwunasta jak to miał we zwyczaju Benek parę razy z resztą...to dlatego nie ma zwały na Wall Street ...


Przecież likwidowali już kilka razy QE i dlatego mieliśmy QE1, potem QE2, QE3

Efekt likwidacji był zawsze ten sam - zwała w USA. Wystarczy przypomnieć sobie co stało się w 2011 roku w sierpniu po tym gdy zlikwidowali QE2

Ta hossa to QE-hossa i dlatego nie rośniemy razem z USA bo u nas nie było QE

Ale to wie każdy
Tak to może być / 46.112.149.* / 2014-07-26 20:54
No właśnie wie każdy i każdy trzyma akcje bo nie chce wywalić jak frajer jak i tak nowe QE będzie (?),
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-26 17:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Fajny artykuł wspomnieniowy na Bloombergu będący przeglądem artykułów najbardziej znanych analityków w USA z dnia gdy rynek akcji osiągnął szczyt poprzedniej hossy w Stanach (9 października 2007)

Żaden z nich nie widział grożby recesji w USA i jednym chórem wieszczyli dalsze niczym nie zagrożone wzrosty cen akcji

Leciały te same frazesy co teraz - akcje są "tanie", na rynku panuje strach który będzie paliwem do dalszych wzrostów itp. itd. ble ble ble

Time Machine Finds Bu lls Run Amok at ’07 Stock-Market Top

http://www.bloomberg.com/news/2014-07-25/time-machine-finds-bulls-run-amok-at-07-stock-market-top.html
synonim / 2014-07-26 17:11 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
W skali globalnej ceny żywności spadają

http://pragcap.com/chart-o-the-day-global-food-prices-are-deflating

To jest ciekawe w jakim kontraście są fakty w stosunku do strachów emeryta o rosnących wszędzie cenach
To dobra wiadomość / 94.254.200.* / 2014-07-26 17:26
Emeryt żyje własnymi urojeniami i wszyscy tu to wiedzą. Natomiast spadek cen żywności jest budujący bo zwiększa znacząco siłę nabywczą na dobra trwałe zwłaszcza w krajach rozwijających się co się przekłada na niezłe perspektywy ożywienia przemysłowego co już ostatnio Chiny zdaje się "nieoczekiwanie" doświadczyły.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-26 17:01 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Orange PL po wynikach w kręgu zainteresowania

Pod rządami Brunona Duthoit firma szuka oszczędności wszędzie i jest coraz bardziej rentowna

http://www.parkiet.com/artykul/7,1382928-Orange-PL-po-wynikach-w-kregu-zainteresowania.html

Pamiętam jak kurs był w samym dołku na 6 zeta i tutejsze cwaniaki wioskowe się rozpisywały bez końca o tym jaki to "bankrut" z tej spółki

Ach te forumowe mądrale
Już samo przetrwanie najbliższych 5 lat to będzie sukces / 94.254.200.* / 2014-07-26 17:22
Oszczędności dają tylko krótkotrwały efekt: do spekulacji w sam raz, ale w dłuższej perspektywie szanse Orange są kiepskie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-07-26 17:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

w dłuższej perspektywie szanse Orange są kiepskie


Nie jestem wielkim fanem tej spółki, natomiast firma przechodzi głęboką przemianę i unowocześnia się a ty wcale nie wiesz co będzie dalej

W każdym razie firma miała być "bankrutem" a tymczasem radzi sobie coraz lepiej
synonim / 2014-07-26 16:57 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
TFI: 60 proc. rodaków nie zamierza inwestować

http://www.parkiet.com/artykul/1382940-60-proc--Polakow-nie-chce-funduszy-inwestycyjnych.html
synonim / 2014-07-26 16:19 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Co teraz przewiduje ulubiona miara Warrena Buffetta? Spółki notowane na giełdzie nowojorskiej są bardziej przewartościowane niż w szczycie hossy z 2007 r.

http://pulsinwestora.pb.pl/3790928,66402,wskaznik-buffetta-lepszy-od-wskaznika-shillera-wykres-dnia
Flash crash w ostatnich minutach / 87.205.200.* / 2014-07-26 12:06
Ostre wywalanie w końcówce sesji w Europie, bo dobrze wiedzą co ich gospodarki czeka (my za wcześnie kończyliśmy, więc dopiero w poniedziałek, tragiczne dane z "gospodarki" i katastrofalne wyniki spółek, vide PKN, a jeszcze podskakiwać chcą sąsiadującemu mocarstwu)
CAC 40 Index 4,330.55 -80.10 -1.82%
DAX 9,644.01 -150.05 -1.53%

Tak samo ostro wywalali wczoraj miedź, po podskoku dystrybucyjnym ponad 3,27$ ostro zapikowała, a aluminium straciło aż -1,52%.
Rekordowe zapasy rosną, a konsumentów wszędzie zbankrutowali, przyszłych emerytów też.

Widać jaki krach trwa już na rynku nowych budów w Stanach, szczycie sezonu, Chinach, gdzie 52 mln mieszkań wybudowanych na kredyt stoją puste, i na całym świecie, też w POlsce, gdzie Gant nie ma nawet za co przeprowadzić likwidacji. I to jest dopiero początek tego co dopiero przed nami.
Kapitał ucieka w panice, bo prawdziwej gotówki nie ma, są tylko rekordowo lewarowane długi, których nie ma czym spłacić.
W pogoni za jakimkolwiek zyskiem zidiociali spekulanci kupowali największe śmiecie i najbardziej ryzykowne papiery, z czego już w panice uciekają.
Typowa lichwiarska piramida finansowa bankowości frakcyjnej bankrutuje.
Jak się zapakowałeś w trefny towar to nie moja wina?! / 94.254.205.* / 2014-07-26 14:36
To w co ładowałeś kasę? Znowu straciłeś? A jak w poniedziałek brałem KGHM po 127 to wyłeś że nie?!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
mały inwestor / 91.189.219.* / 2014-07-26 10:15
jestem w szoku, długo nie oglądałem notowań spółek. patrze a tu wawel 951zł, a pamiętam jak synonim rapotrował kupno gdzieś ok. 1300 zł, że niby to kupuje drogo aby sprzedać drożej. czy on siedzi jeszcze na tej spółce?? mam nadzieje że jednak nie:(
synonim / 2014-07-26 14:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jestem w szoku, długo nie oglądałem notowań spółek. patrze a tu wawel 951zł, a pamiętam jak synonim rapotrował kupno gdzieś ok. 1300 zł, że niby to kupuje drogo aby sprzedać drożej. czy on siedzi jeszcze na tej spółce?? mam nadzieje że jednak nie:(


Mam na wszystkim stop lossa 10% więc jak ktoś siedzi w stratach to chyba ty

Wawel wywaliłem dawno temu (w grudniu!) po cenie mniej więcej zakupu i wymieniłem go na coś innego

No ale mamy lipiec a wy nadal przeżywacie ten papier jak mrówka okres, choć miałem ze 30 spółek w tym czasie i na niektórych po 60% zysku ale w tym temacie oczywiście siedzisz cichuteńko

Tak samo laliście się z tepsy, którą miałem, dopóki nie odbila i zarobiłem na niej 10% i też wtedy nagle zamilkliście. Tak jak teraz absolutna cichosza w temacie hossy na obligacjach na której zarobiłem i że polecałem kupowanie obligacji rok temu jak nikt w nie już nie wierzył to też trzymacie gęby na kłódkę

Za to jakiegoś jednego srawela przeżywacie tu miesiącami, podczas gdy ja mam ponad 30 pozycji w portfelu - od akcji, przez obligacje, opcje, a nawet mam ekspozycję na surowce

Ach ten wasz "obiektywizm" inaczej ha ha ha ha ha
synonim / 2014-07-25 18:12 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Boją się tego poziomu 2000 na S&P500 jak ognia - každe podejście kończy się cofnięciem

FED kończy QE w październiku więc to jest już taniec na lodzie

Spółki w USA skupujące swe własne akcje za pieniądze z QE żeby zaskakiwać wynikami "lepszymi od oczekiwań" nie będą tego robić wiecznie
jam janlew jest / 91.189.219.* / 2014-07-26 06:40
jeszcze niedawno pisałeś że 2000 przejdą, to zdecyduj się w końcu
synonim / 2014-07-26 14:59 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

jam janlew jest


Miło, że się przedstawiłeś


jeszcze niedawno pisałeś że 2000 przejdą, to zdecyduj się w końcu


Nie widzę sprzeczności ale wziąwszy pod uwagę fakt, że wasze IQ jest gdzieś mniej więcej na poziomie IQ dla ludzi z zespołem Downa to nie dziwi mnie, że jak zwykle "zrozumiałeś" coś inaczej
Dystrybucja strat / 78.8.86.* / 2014-07-25 18:02
Miedź leci cały czas, 324,1$ (-0,78%).

Zapasów leży na parę lat. A popytu brak.
Flashc rash trwa / 78.8.86.* / 2014-07-25 18:04
323,9$ (-0,84%).
Ktoś się głupio obkupił i wywala.
Idzie wojna a KGHM to największy producent miedzi w NATO / 46.113.145.* / 2014-07-25 18:34
No "wywalają" : KGHM plus 1,35% i prawie 131 zł/sztuka.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Nie możesz się doczekać? / 78.8.86.* / 2014-07-25 20:04
Myślenie prymitywa, z czasów króla Ćwieczka.
Teraz wojny prowadzi się innymi metodami. Wyłączy się prąd i powrócisz do epoki kamienia łupanego.
Komputer nie zadziała, komórka, nie będzie wody do picia i w łazience. Nigdzie nie zadzwonisz, nie dojedziesz, bankomat wyłączą i zjesz te swoje akcje na śniadanie z kolacją. Stacje paliw będą nieczynne, sklepy też przy świeczce, ale i tam towar się szybko skończy.
Nawet nie zagrasz w swoją ulubioną grę wojenną na komputerze.
Emeryt nie zapłać za światło a kup KGHM-zarobisz na trudne c / 94.254.132.* / 2014-07-25 20:54
Abstrahując od jakiś Twoich dziwnych personalnych popelin to niemal DOKŁADNIE TAK SAMO mówili tzw. "poważni ludzie" w lipcu 1914 że wojna w Europie jest wykluczona , że teraz się walczy gospodarczo, że wojna na żołnierzy to przeżytek minionej ery napoleońskiej i minął ledwo miesiąc i już wszyscy się bili na polu walki.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Pełny krach w końcowce / 78.8.86.* / 2014-07-25 17:30
DAX -1,58%,
CAC -1,91%.
ciekawskinwestor / 95.48.32.* / 2014-07-25 16:17
Fibonacci Team School - co o nich sądzicie? Zajmują się tradingiem harmonicznym na rynku forex.
Współpraca ze Stowarzyszeniem Inwestorów Indywidualnych.
Wiele szkoleń i materiałów jest darmowych, ale jak w każdej tego typu działalności - są też płatne.
Na webinarach (tych darmowych) jest często ponad 100 osób
synonim / 2014-07-25 18:20 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Fibonacci Team School - co o nich sądzicie? Zajmują się tradingiem harmonicznym na rynku forex.


Generalnie cała AT to wróżenie z fusów a AT na forexie to idealny sposób na to żeby wyzerować się z kasy w tempie ekspresowym

Fibo sribo to taki sam buull shit jak cała reszta AT bajek
doopekk / 149.254.180.* / 2014-07-25 21:38
a za ten post cię stary kocham...
wykresyGieldowe / 2014-07-25 17:59 / Tysiącznik na forum
Fibbo warto poznać. Ja preferuję jednak kupić sobie książkę, niż iść na szkolenie.

Fibo ma szczególnie duże zastowanie tam, gdzie naprawdę trudno powiedzieć ile coś jest warte - waluty, surowce, ciężkie indeksy.
m54 / 79.186.80.* / 2014-07-25 17:26
"Wiele szkoleń i materiałów jest darmowych"-a co łoni take filantropy dzielą się tajemną wiedzą i to za darmochę nie chce to to zarobić sam?
jhgjk / 149.254.51.* / 2014-07-25 23:30
łone już zarobiły taka kase, że teroz tylko za darmo dla naaaas, coby my se też zarobili taką sama kasę a potem ich łkjhgyuograli na końcu...
przedwczesny wytrysk / 78.131.154.* / 2014-07-25 16:59
Daj se spokój z Fibo,po prostu weż wykres i patrz w niego przez 16 godzin dziennie i tak przez 3 lata,nie ma innej drogi
ciekawskinwestor / 95.48.32.* / 2014-07-25 16:52
żaden post nie na temat... szkoda
Cyrk zamknięty, zabrakło widzów / 78.8.86.* / 2014-07-25 16:22
Bankrutacci daj sobie spokój, tu już nikogo nie ma.
dociekliwy / 2014-07-25 16:30 / portfel / Tysiącznik na forum

tu już nikogo nie ma

to nieprawda :)
dziadek w******** / 149.254.51.* / 2014-07-25 23:32
jeszcze, k.....wa zobaczymy, młody
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy