Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

WIG20 na maksimach. Trzeci wzrostowy tydzień z rzędu

WIG20 na maksimach. Trzeci wzrostowy tydzień z rzędu

Wyświetlaj:
inzynier6 / 2014-04-06 00:20 / portfel / Bywalec forum
Od poniedziałku zapowiada się porządny zjazd.
(tak wróże z fusów)
(taaak, piję kawe o tej porze k****!)
ZT / 83.6.236.* / 2014-04-06 17:54

(taaak, piję kawe o tej porze k****!)

W sobotni wieczór o tej godzinie to się nie pije kawy tylko coś mocniejszego chłopie.
Etermit / 2014-04-05 21:00 / Tysiącznik na forum
tydzień temu o 20.30 była akcja pt. "Godzina dla Ziemi" polegająca na wyłączeniu światełek w domu...

a ja proponuję zrobić w środku tygodnia np. w środę o 20.30 kontr akcję pt. "BLACKOUT" polegającą na włączeniu w domu wszystkiego co się da jednocześnie: piekarnika elektrycznego, wszystkich 4 palników płyty ceramicznej/indukcyjnej, czajnika elektrycznego (jak ktoś ma jeszcze grzałkę do wody to też), termowentylatora koniecznie nastawionego na 2000W, kaloryfera elektrycznego w pozycji max, klimatyzacji... itd

Ciekawe co by się stało? :)))

próbujemy w najbliższą środę o 20.30?
Wiadomo kto... / 87.206.35.* / 2014-04-05 22:30
Diaboliczny pomysł, tego chyba jeszcze nikt nie testował ale to na 100% skończyłoby się totalnym zwarciem i upadkiem systemu energetycznego
ZT / 79.191.116.* / 2014-04-05 13:38
Rynek W20: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 Tydzień temu pisałem o formacji Gartleya i sygnałach o możliwym jej przebiciu i tak też sie stało. Sygnał ten świadczy o niesłychanej konsekwencji byka i na potwierdzenie tego zwracam uwagę na 8! (od 24 III) świec pod rząd o coraz wyższych minimach i maksimach (oznaczone 1-8 na fioletowo). Po takiej serii rynek musiał się zatrzymać i zrobił to kreśląc potencjalną formację BAT (oznaczenia zielone xabcd), naszkicowałem obszar oporu w okolicach zniesienia 0.786xa (linie żółte) oraz 0.886xa (linie szare). I tu mała dygresja dla niektórych BAT może być ukształtowany na zniesieniu 0.786, ale wg Scotta Carneya, który bezapelacyjnie wniósł najwięcej do formacji harmonicznych (polecam zapoznanie się z jego 3 książkami) powinno to być na poziomie 0.886. Jak zwał tak zwał, ale obszar ten 2470-2500 pokrywa się idealnie z luką kryzysu Ukraińskiego co potwierdza opór w tym rejonie. Pomimo wszystko ja i tak uważam, że każde spadki w tej chwili to tylko korekta przed dalszymi wzrostami, dlaczego? Otóż na naszej GPW rządzą cykle 40 miesięczne, krótka lekcja, to znaczy od dołka do dołka lub od szczytu do szczytu jest 40 miesięcy i to jest duży cykl koniunkturalny, ale dzieląc je na pół mamy 20 miesięcy i następnie 10 miesięcy itd. Obecnie mamy fazę wzrostową (już dość zaawansowaną ale jednak) cyklu 40 mc dlatego jestem na pozycji długiej (choć na w20 tego nie widać za bardzo) oprócz tego używam cykli 10 mc i jak pisałem wielokrotnie, że szczyt będzie na jesieni 2013 (w pażdzierniku), był w listopadzie, to dołek i koniec korekty powinien być w lutym 2014, wypadł 30 stycznia. Marzec i ukształtowany BAT wzrostowy (oznaczenia czerwone XABCD) tylko to potwierdził tworząc dołek powyżej styczniowego w rejonie 2300. A zatem jesteśmy w fazie wzrostowej cyklu 10 mc., którego szczyt przypada na sierpień 2014. Plany jedynie mogą pokrzyżować Stany i okolice 2000 pkt. na SP500. Wadą cykli jest to, że mogą się skracać i wydłużać oraz nikt nie gwarantuje, że kolejny szczyt będzie powyżej poprzedniego (no niestety nie ma św. Gralla), no ale bez ryzyka nie ma zysku. I tu kończę życząc samych sukcesów w nadchodzącym tygodniu mam nadzieję 4 wzrostowym z rzędu.
krispek / 2014-04-06 15:27 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)

Rynek W20: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12045444 Tydzień temu pisałem o formacji Gartleya i sygnałach o możliwym jej przebiciu i tak też sie stało.


Tydzień temu mój drogi pisałeś o 2 formacjach, jedna zwiastowała spadki, druga natomiast wzrosty. Także stwierdzenie, że o czymś pisałeś i tak też się stało jest tutaj nie na miejscu. Ja również mogę wrzucić dwie analizy i za tydzień wybrać tą, która się sprawdziła.

Dziś Twoja analiza wygląda podobnie. Mówisz o wzrostach, ale zastrzegasz sobie prawo do spadków, które mogą być korektą.
Po prostu analiza XXI wieku, przełomowe odkrycie :)

Pozdrowienia i powodzenia w inwestowaniu.
ZT / 83.6.236.* / 2014-04-06 17:51
Zarówno ten komentarz jak i tydzień temu są praktycznie takie same i myśl zawarta w nich jest podobna. Otóż mam na myśli, że w dłuższym terminie do okolic VIII uważam, że będzie trend wzrostowy, ale w krótkim terminie najbliższych kilku tygodni, pokazuję formacje, które zapowiadają spadki lub zatrzymanie wzrostów, ale ponieważ naczelnym trendem będzie (wg mnie) wzrost to podchodzę do tych formacji ostrożnie czyli nie otwieram żadnych krótkich pozycji i traktuję ewentualne spadki tylko jako korekty i przystanki przed kontynuacją fali wzrostowej. Formacje harmoniczne bez względu na wielkość nie oznaczają wyłącznie dużych ruchów , przepiękna formacja harmoniczna o wspaniałych kształtach i proporcjach może spowodować niewielki ruch a nawet zostać zanegowana (przykładem ubiegłotygodniowy Gartley). Natomiast ważny jest również kontekst w jakim pojawia się formacja i dlatego wzrostowego BAT (czerwony), ponieważ pojawia się w odpowiednim miejscu, czyli wg mnie kończy spadki zapoczątkowane w listopadzie traktuję śmiertelnie poważnie, zaś BAT spadkowy (zielony) ponieważ zapowiada spadki w trendzie wzrostowym traktuję jako ewentualną korektę. Jeśli natomiast taka formacja zostaje przebita to odczytuję jako dużą siłę obecnego trendu.
Reasumując myślę, że wytłumaczyłem dokładnie o co mi chodzi i niema tu żadnej sprzeczności, że w krótkim terminie widzę możliwe spadki korekcyjne w dłuższym trendzie wzrostowym i tak to należy rozumieć. Następnym razem spróbuję pisać wyraźniej może w natłoku formacji i poruszonych wątków uciekła główna idea. Pozdrawiam i powodzenia na FW40.
dywidendowy / 213.199.253.* / 2014-04-05 14:30

byka

Ja bym bardziej w tym upatrywał ruchów ze strony funduszy emerytalnych żeby zrobić sobie reklamę.Żeby do końca lipca pochwalić się wynikami , no ale może Ty masz rację.W każdym razie byle by rosło , pozdrawiam.
dywidendowy / 213.199.253.* / 2014-04-05 11:19
Ciekawi mnie również co do końca lipca będą porabiały fundusze emerytalne , czy przypadkiem nie będą chciały zagrać pod zwyżkę indeksów , tak dla reklamy żeby im klienci nie odpłynęli do ZUS.Jakie macie zdanie.
Etermit / 2014-04-05 04:40 / Tysiącznik na forum
Szkoda, że posiadacze akcji nie doczekali się w piątek dopełnienia korekty do 2150 na W20 :(((

Szanse na to z każdym dniem maleją bo z gospodarek przesyconych takich jak USA kapitał zacznie niedługo wypływać i lądować w krajach niedorozwiniętych takich jak Polska.

I pomyśleć, że już w marcu miałem nadzieję dokupić KGHM po 70zł a jeśli na Wall Street zacznie się wyczekiwana od ponad pół roku korekta, to już pewnie nie dokupię bo tzw smart money uciekające stamtąd (ja bym na ich miejscu już dawno uciekał w te pędy) napłyną gwałtownie między innymi na GPW.

Jeśli do środy KGHM nie zejdzie do 70zł to dokupuję po takiej cenie jak będzie :)

Kombinatu jednak nikt za darmo mi nie sprzeda :(
dywidendowy / 213.199.253.* / 2014-04-05 11:12
Pewnie że miedziaka warto trzymać ,ale sytuacja w Chinach nie jest najlepsza także tym papierem może jeszcze bujać.No i dywidenda za ten rok nie zapowiada się na bogato , ale życzę powodzenia .Ja w tym momencie developerką się interesuję ,pod MdM.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy