Forum Forum prawneCywilne

Założenie sprawy cywilnej

Założenie sprawy cywilnej

quality44 / 2008-04-15 15:20
Witam
Muszę założyć sprawę cywilną o oddanie kosztów wypadku drogowego, gdyż nie gość nie miał ubezpieczenia żadnego, UFG też mi pieniędzy nie oddało.

Jak napisać wniosek o taką sprawe ? Może macie jakieś dokumenty przykładowe?

Jakie dokumenty muszę złożyć ?
Posiadam:

1. Wyrok nakazowy (uznanie winy wypadku Sylwestra S.) (odpis, ksero odpisu)
2. Faktura za holowanie (ksero)
3. Wycena szkod ( wykonane przez HDI )(oryginal)
4. Notatka urzedowa o kolizji drogowej policji(ksero)
5. Informacja policji o posiadaniu przez Sylwestra S. gospodarstwa rolnego, i celu poruszania sie wozem konnym(ksero)
6. Powolanie bieglego(ksero)
7. Potwierdzenie przyjecia zawiadomienia o zajsciu zdarzenia ( HDI - Samopomoc )(ksero)

Proszę o pilną pomoc i dziękuję z góry
Wyświetlaj:
antekpil / 5.173.176.* / 2021-02-24 15:49
Mnie w sprawie cywilnej reprezentował adwokat Cejrowski. Sprawdził się całkowicie. Zdecydowanie w tej kancelarii znalazłem pomoc.
nikuś / 213.186.83.* / 2008-04-16 09:59
Radzę Ci pójść i zlecić sprawę do kancelarii prawnej - inaczej zginiesz marnie nie znając procedury cywilnej - może i pozew sam sobie napiszesz ze wzoru w internecie na przykład ale już z reszta sobie nie poradzisz - znam to z mojego doświadczeń ja - nie przyjmuje klientów którzy zgłaszają się z apelacją na przykład gdyż z doświadczenia wiem że jak ktoś jest mądrzejszy ode mnie
to życzę szczęścia i powodzenia
Młody Rentier / 2008-04-16 19:57 / Bywalec forum
to marny z ciebie prawnik. nie przyjmujesz bo pewnie apelacji nie umiesz napisac! haha
Młody Rentier / 2008-04-15 18:52 / Bywalec forum
a ty byłes ubezpieczony?? jeżeli tak to jedyną instytucja od ktorej mozesz domagac sie odszkodowania jest własnie UFG a nie sprawca szkody. Natomiast UFG ma roszczenie zwrotne wobec nieubezpieczonego sprawcy szkody.
Młody Rentier / 2008-04-15 19:01 / Bywalec forum
a co pozwu, to zależy jaka jest wartośc przedmiotu sporu bo jak ponizej 10 tys plnow to na formularzu składasz pozew i wtedy tylko wypełniasz go i uzasadniasz wraz z załącznikami i jest to dosc proste. (formularze są w sądach i na stronach MS)

Natomiast jezeli wiecej niz 10 tys. to sam piszesz pozew zgodnie z wymogami pisma procesowego dla pozwu. Wymogi co do pisma procesowego art. 126 KPC plus wymogi pozwu art.187 KPC.

Najnowsze wpisy