Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Jakub Ceglarz
|

Brexit dotknął Microsoft. Producent Worda i Excela podnosi ceny

11
Podziel się:

Nawet o 22 proc. mogą wzrosnąć w Wielkiej Brytanii ceny oprogramowania dla przedsiębiorstw spod znaku Microsoft.

Brexit dotknął Microsoft. Producent Worda i Excela podnosi ceny
(Elekes Andor/wikimedia (CC BY-SA 4.0))

Amerykański gigant reaguje w ten sposób na spadający nieprzerwanie od kilku miesięcy kurs funta brytyjskiego w stosunku do dolara.

Jak informuje Bloomberg powołując się na informacje producenta oprogramowania, produkty dla brytyjskich firm będą droższe o 13 proc., podczas gdy cena usług umożliwiających im trzymanie danych w chmurze może wzrosnąć nawet o 22 proc. Microsoft zapewnia jednak, że zmian nie odczują indywidualni użytkownicy. Dla nich bowiem ceny oprogramowania pozostaną na tym samym poziomie.

Technologiczny gigant tłumaczy podwyżki spadającym kursem funta brytyjskiego w stosunku do dolara, który od końca czerwca spadł już o prawie jedną piątą. To efekt głosowania Brytyjczyków, którzy w ogólnokrajowym referendum zdecydowali, że ich kraj ma opuścić Unię Europejską.

Nie tylko Microsoft ma jednak problemy wynikające z osłabienia brytyjskiej waluty. W ubiegłym miesiącu sygnał dał inny amerykański koncern Apple. Brytyjczycy za najnowszą wersję iPhone będą musieli zapłacić aż o 16 proc. więcej niż za poprzednie.

Z kolei w połowie października brytyjskie media obiegła wieść, jakoby Unilever zażądał podwyżek cen od największych sieci handlowych na Wyspach. Towary tego producenta, który do Tesco, Sainsbury czy Asdy dostarcza mnóstwo popularnej żywności, środków czystości i kosmetyków, miały zdrożeć o 10 proc. Unilever chciał w ten sposób odbić sobie spadające przychody. Na taki ruch nie zgodziło się jednak Tesco, więc w odwecie Unilever wycofał dostawy swoich produktów do sklepu.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
Łukasz
7 lat temu
Od kiedy zyski, jakiekolwiek by nie były, to "problemy"???
linuś puchate...
8 lat temu
haha jak zwykle sweterkowe gimbusy od linusia już się spuszczają w komentarzach wieszcząc apokaliptyczne wizje dla MS :-D i tak już od niepamiętnych czasów, w swojej pociesznej zawziętości przypominają kuców Krula JKM ;-)
Poi
8 lat temu
Straszny ten brexit ! Wszystko wina brexitu ! Ale was strasza ;-) W tesco pompowanie opon wzroslo z £ 0.20 do £0.50 i jest straszna awantura pewnie to wina brexitu i to chyba jedyna cena ktora poszybowala bo jakos innych nie zaobserwowalem a na zakupy chodze codziennie .
itrisch
8 lat temu
i wreszcie zniknie z ich rynku takie jest założenie celowe
taki-tam_
8 lat temu
"Produkty dla firm droższe o 13%.." Ups, spadek udziału w rynku 26%? :) Kto REALNIE potrzebuje MałegoMiękkiego? Bardzo niewielu. No bo KTO wykorzystuje choć część funkcji z softu M$, których NIE MA (jeszcze!) oprogramowanie OpenSource? (Linux, OpenOffice, i wieeeeele innych). No, zapomniałem, GRACZE... Kwestia zmiany NORM, z "M$ Word", na "procesor tekstu obsługujący funkcje (tu lista) ORAZ mogący zapisywać/odczytywać format M$". Proste? A o ile TAŃSZE, i BEZ ryzyka, że za 2 lata "zakończy się wsparcie produktu"! "OCZYWIŚCIE" z otwartymi formatami DANYCH. No i polecam poszukać, CO się stało, jak WallStreet próbowała(!!!) przejść Z(!!) Linuxa na Win$hita... ;)