Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Senat powołał Rafała Surę do Rady Polityki Pieniężnej

16
Podziel się:
Senat powołał Rafała Surę do Rady Polityki Pieniężnej
(Bartosz Wawryszuk)

- Senat powołał w środę Rafała Surę do Rady Polityki Pieniężnej. Sura, który był kandydatem senatorów PiS do RPP pokonał w tajnym głosowaniu Marka Dąbrowskiego, który został zgłoszony przez senatorów PO.

W głosowaniu wzięło udział 70 senatorów, wszyscy oddali ważne głosy. Kandydaturę Sury poparło 46 senatorów, a Dąbrowskiego 23 senatorów, przy czym wymagana bezwzględna większość wynosiła 36 głosów.

Po głosowaniu nowy członek RPP złożył przysięgę przed senatorami.

W zgłoszeniu Sury senatorowie PiS napisali, że urodzony w 1979 r. w Przemyślu Sura to prawnik specjalizujący się w prawie bankowym i administracyjnym, doktor habilitowany nauk prawnych, profesor nadzwyczajny i pracownik naukowo - dydaktyczny na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie.

Nowy członek RPP jest sędzią Trybunału Stanu, radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Rzeszowie. Wykłada w Państwowej Wyższej Szkole Techniczno - Ekonomicznej w Jarosławiu oraz na Wydziale Prawa Wschodnioeuropejskiego Uniwersytetu Narodowego im. Łesi Ukrainki w Łucku. Jest autorem publikacji naukowych i opinii prawnych z zakresu prawa bankowego i administracyjnego. Doświadczenie zawodowe zdobywał w instytucjach publicznych oraz w kancelariach prawnych. Od 2016 r. kieruje zespołem ekspertów publicznego prawa gospodarczego w Ośrodku Analiz i Ekspertyz Prawnych Akademii de Virion w Warszawie.

Ponadto w uzasadnieniu do zgłoszenia wskazano, że Rafał Sura w 2008 r. obronił pracę doktorską pod tytułem "Bankowy tytuł egzekucyjny jako podstawa dochodzenia wierzytelności bankowych". W 2014 r. Rada Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji KUL nadała mu stopień doktora habilitowanego. W rozprawie habilitacyjnej i innych pracach naukowych Sura badał status prawny i powiązania pomiędzy instytucjami tworzącymi sieć bezpieczeństwa finansowego w Polsce, czyli Narodowym Bankiem Polskim, Bankowym Funduszem Gwarancyjnym i Komisją Nadzoru Finansowego.

gospodarka
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(16)
pislamista666
7 lat temu
a czy towarzysz sura zrobił w swoim życiu coś pożytecznego ? A na ilu kolegów musiał donieść, żeby dostać taki stołek ?
bóg
7 lat temu
"profesor nadzwyczajny i pracownik naukowo - dydaktyczny na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie" - jedyny słuszny komentaż do tej nominacji to z Bogiem Panie Sura, hahahahahahaha
Filip
7 lat temu
Wszystkiego najlepszego panie Sura. Wierzę że PiS się pomylił i pracować bedzie pan dla Polski.
Marek
7 lat temu
I tak źle, i tak niedobrze. Jak naukowiec i wykładowca akademicki, to dlaczego nie praktyk? Jak praktyk, to dlaczego ma tak niskie wykształcenie? Osobiście wolę naukowca, który kieruje się obiektywnymi czynnikami. Jego CV jest bardzo porządne. Jedyne czego się obawiam, to że jest bardziej prawnikiem niż ekonomistą, ale skoro badał sieć bezpieczeństwa bankowego w Polsce to musi się znać na wskaźnikach ekonomicznych. Generalnie moja ocena - 4+ . Gdyby wszyscy kandydaci PiSu do instytucji państwowych mieliby takie CV czułbym się znacznie bezpieczniej.
dziadek@52
7 lat temu
Zdolny tworzy, niezdolny uczy.