Ulgi i odliczenia w 2004 r.

Co zrobić, aby odzyskać pieniądze od fiskusa?

Przed wypełnieniem rocznego PIT-a warto zapoznać się z dostępnymi w tym roku ulgami podatkowymi. Być może i Tobie uda się tak obniżyć podatek, że wpłatę pozostałej jego części zamienisz na zwrot z urzędu skarbowego.

Z roku na rok katalog ulg i odliczeń podatkowych robi się coraz szczuplejszy. W 2004 roku nie odliczymy już wydatku na zakup komputera, kursu zawodowego czy opłat za studia.

Nadal odliczać można odsetki od kredytu mieszkaniowego, wydatki na remont mieszkania/domu, rozliczać ulgi mieszkaniowe, do których prawo nabyliśmy przed 2002 rokiem, korzystać z darowizn oraz tzw. ulgi rehabilitacyjnej.

Szczegółowy opis wszystkich dostępnych ulg i odliczeń podatkowych znajdziesz w dalszej części poradnika.
Nowe poradniki w Podatkach

Leksykon VAT - 2004 rewolucja w VAT od 1 maja 2004 Leksykon podatku dochodowego od osób fizycznych 2004 Pozycja jest skierowana nie tylko do osób fizycznych będących podatnikami podatku od dochodów osobistych, lecz także do wszelkich jednostek organizacyjnych będących zakładami pracy , które jako płatnicy tego podatku są zobligowane do właściwego ustalania dochodów zatrudnionych w nich osób fizycznych i właściwego pod względem podatkowym (zaliczkowym) rozliczania ich z tych dochodów w stosunku do budżetu państwa.
W ofercie dostępne są również inne, aktualne poradniki. W Money.pl książki są tańsze niż w księgarni!
WIADOMOŚCI

2005.10.22 19:06
KE wzywa do obniżki podatków
Niższe podatki, a tym samym niższe koszty pracy, to jedyna droga do tworzenia nowych miejsc pracy i wzrostu konkurencyjności unijnej gospodarki na świecie. To główny wniosek płynący z raportu o systemach podatkowych przedstawionego przez Komisja Europejską. więcej...

2005.10.19 10:36
Będzie więcej vatowców
Wraz z nowym rokiem zmniejszy się limit wartości sprzedaży uprawniający do z zwolnienia z podatku VAT. Od 1 stycznia 2006 roku wyniesie on 39 200 zł. Najprawdopodobniej spowoduje to wzrost liczby podatników VAT. więcej...


Narzędzie oblicza:
składki na ZUS, na NFZ, wynagrodzenie brutto, zaliczkę na podatek dochodowy, koszt ponoszony przez pracodawcę