Notowania

wiadomości
05.06.2012 09:57

Belgia-Polska-Euro-prasa

"Czy Warszawa jest gotowa na Euro 2012?" - to pytanie stawia belgijska gazeta "La Libre Belgique" i odpowiada, że nie do końca. Tak wynika z artykułu specjalnej wysłanniczki gazety do Polski.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na trzy dni przed rozpoczęciem Euro 2012 teren wokół Stadionu Narodowego jeszcze nie do końca jest przygotowany, na stadionie czuć zapach świeżej farby, w pośpiechu prowadzone są prace wykończeniowe - wylicza specjalna wysłanniczka "La Libre Belgique" do Polski. Przytacza też opinie swoich rozmówców, z których jeden kwestionuje zasadność budowy Stadionu Narodowego tłumacząc, że są inne potrzeby w stolicy, choć nie brak też głosów zadowolonych. Dziennikarka pisze ponadto, co udało się zrobić w Warszawie dzięki wielomiliardowym inwestycjom związanym z Euro 2012 - między innymi nowy terminal na lotnisku, połączenie kolejowe z lotniska do centrum, modernizacja stacji, przebudowa dróg.
Cały artykuł kończy się pozytywną dla Polski konkluzją, że zainwestowane pieniądze zwrócą się w przyszłości, stolica zarobi na organizacji piłkarskich Mistrzostw Europy, a kibice, którzy przyjadą na mecze, będą czuli się w Warszawie tak dobrze, że wrócą do niej za kilka lat.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz