Notowania

wiadomości
13.05.2012 08:09

Gdynia-festiwal-nagrody

Film "W ciemności" w reżyserii Agnieszki Holland zdobył Złote Lwy - główną nagrodę 37. festiwalu filmowego w Gdyni.

Podziel się
Dodaj komentarz

W kategorii "najlepsza reżyseria" zwyciężyła również Agnieszka Holland. Robert Więckiewicz i Agnieszka Grochowska, odtwórcy głównych ról w jej filmie, zostali wybrani najlepszymi aktorami. Nagrodę specjalną otrzymała Anca Damian za film "Droga na drugą stronę".
Srebrne Lwy otrzymał film "Obława" w reżyserii Marcina Krzyształowicza.
Platynowe Lwy za dorobek życia otrzymali operatorzy Jerzy Wójcik i Witold Sobociński. Nagrodę za "najlepszy scenariusz" zdobyli Piotr Trzaskalski i Wojciech Lepianka za film "Mój rower". Piotr Dziubek wygrał w kategorii "najlepsza muzyka" za ścieżkę dźwiękową do filmu "Droga na drugą stronę" Anki Damian.
W kategorii "najlepsze zdjęcia" wyróżniono operatorkę Jolantę Dylewską za film "W ciemności". Nagroda za najlepszą drugoplanową rolę męską trafiła do Dawida Ogrodnika i Tomasz Schuchardta występujących w "Jesteś Bogiem". Za najlepszą drugoplanową rolę żeńską wyróżniono Joannę Kulig za "Sponsoring". Nagroda za najlepsze kostiumy trafiła do Jagny Janickiej pracującej przy filmie "W ciemności" oraz Katarzyny Lewińskiej za "Sponsoring" i także "W ciemności". Nagrodę za najlepszą scenografię otrzymali Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński za "W ciemności"
Leszek Dawid, reżyser filmu "Jesteś Bogiem" został wyróżniony za "najlepszy debiut lub drugi film" Nagrodą za najlepszy debiut aktorski uhonorowany został odtwórca głównej roli w tym filmie Marcin Kowalczyk
Nagrodą za najlepszą charakteryzację został uhonorowany Janusz Kaleja za film "W ciemności". W kategorii "najlepszy dźwięk" zwyciężyli Sebastian Włodarczyk i Piotr Witkowski za film "Droga na drugą stronę". W kategorii "najlepszy montaż" wygrali Wojciech Mrówczyński za film "Obława" i Michał Czarnecki za "W ciemności".
Nagrody przyznawało międzynarodowe jury konkursu głównego pod kierunkiem Doroty Kędzierzawskiej

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz