Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Google-Microsoft-przeglądarki

0
Podziel się

Internetowy gigant Google zrywa współpracę z przeglądarką internetową Internet Explorer 6 firmy Microsoft. To właśnie ta przestarzała przeglądarka miała posłużyć chińskim hackerom do niedawnego ataku na system e-mailowy Google'a.

bEhLTNnV

Szefowie Google'a oświadczyli, że począwszy od pierwszego marca niektóre aplikacje nie będą dobrze działały na przeglądarce Internet Explorer 6. Google zaleca użytkownikom, by jak najszybciej pobrali nowsze wersje Explorera - 7 lub 8. Wersja numer sześć jest bowiem bardzo stara. Powstała dziewięć lat temu.

Sam Microsoft wielokrotnie apelował do internautów o zmianę przeglądarki na nowszą. W sieci prowadzona jest nawet specjalna kampania wspierana przez 70 dużych firm internetowych, której celem jest zniechęcenie użytkowników do korzystania z Internet Explorer 6. Zdaniem Google'a to właśnie błędy w tej przeglądarce ułatwiły chińskim hackerom atak na jego system e-mailowy Gmail. Po tym zdarzeniu firma Google oświadczyła, że przestanie cenzurować Internet na terenie Chin, a w razie potrzeby całkiem wycofa się z chińskiego rynku.

bEhLTNoy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)