Notowania

białoruś
03.01.2011 11:58

Litwa-Polska-Białoruś-Adamkus-wywiad

Były prezydent Litwy Valdas Adamkus wyraził ubolewanie z powodu napięcia w stosunkach litewsko-polskich. Z kolei litewską politykę wobec Białorusi określił jako katastrofę. Valdas Adamkus mówił o tym w wywiadzie dla największego dziennika na Litwie "Lietuvos Rytas".

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem byłego litewskiego prezydenta, zaczęły się kruszyć podstawy przyjaźni, do których umocnienia tak długo Polska i Litwa dążyły. "Poprzednie dziesięciolecie - powiedział Adamkus - bez przesady można by nazwać złotą epoką w naszych stosunkach. Obecnie podstawy naszej przyjaźni zaczęły się sypać".
Mówiąc o stosunkach z Białorusią Adamkus wyraził pogląd, że Litwa przesadziła w swych staraniach przypodobania się prezydentowi Aleksandrowi Łukaszence. "Nasza polityka wobec Białorusi - to katastrofa" - oświadczył Adamkus.
Przypomniał, że w ubiegłym roku władze Litwy cieszyły się z nowej jakości stosunków z Białorusią. Tak było do czasu wyborów prezydenckich w tym kraju, po których iluzją okazały się nadzieje na umacnianie tam demokracji. "Państwa zachodnie były zdziwione, a my po prostu śmieszni" - powiedział były prezydent Valdas Adamkus.

Tagi: białoruś, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz