Notowania

wiadomości
27.05.2012 13:57

OPINIE-Politycy-Palikot-skręt

Politycy ostro krytykują Janusza Palikota za palenie skręta. Wczoraj podczas wystąpienia na Marszu Wolnych Konopi poseł zapalił jointa, którego podał mu ktoś z tłumu. Zdaniem Palikota mogła to być marihuana.

Podziel się
Dodaj komentarz

Poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Neumann podkreślił, że publiczne łamanie prawa przez posła jest rzeczą niedopuszczalną. Janusz Palikot powinien zrzec się immunitetu. Poseł Neumann zastanawia się, co było w środku. Może okaże się, że był to kolejny happening Janusza Palikota, była to trawa, ale zerwana z trawnika i wysuszona - dodał Neumann.
Europoseł Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski uważa, że poseł powinien dawać dobry przykład, a nie ostentacyjnie łamać prawo. Takie działania są szkodliwe społecznie.
Janusza Palikota bronił kolega partyjny poseł Andrzej Rozenek. "Był to akt obywatelskiego nieposłuszeństwa. Oczywiście Janusz Palikot jest gotów oddać się do dyspozycji prokuratury, jeżeli jakikolwiek prokurator wpadnie na pomysł, żeby wszczynać tu śledztwo".
Poseł PiS Jacek Sasin nie krył zaskoczenia brakiem reakcji policji na łamanie prawa przez Janusza Palikota i uczestników marszu.
Europoseł SLD Marek Siwiec uważa, że prokuratura powinna zostać zawiadomiona przez Janusza Palikota, że popełnił to przestępstwo. Zdaniem Siwca, jeśli to zostanie zignorowane, to jest jakby policzek wymierzony w cały system prawny.
Doradca prezydenta Tomasz Nałęcz uważa, że jeśli prokuratura wystąpi do sejmu o uchylenie immunitetu posłowi Palikotowi, to on sam się go zrzeknie.
W Polsce marihuana jest nielegalna, za posiadanie nawet niewielkiej ilości grozi kara do trzech lat więzienia. Według danych policji rocznie z tego powodu do więzienia trafia ok. 500 osób.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz