Notowania

wiadomości
08.06.2011 08:47

PR3-Pitera-A2

Minister w Kancelarii Premiera Julia Pitera powiedziała, że w umowie na budowę autostrady A2 ze Strykowa do Warszawy są gwarancje rządu chińskiego dotyczące powodzenia tej inwestycji. W ubiegłym tygodniu chińskie konsorcjum Covec budujące tę drogę po otrzymaniu ultimatum od polskiego rządu zapowiedziało wycofanie się z tej inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem Julii Pitery, która była gościem Salonu Politycznego Trójki, trudno w tym przypadku mówić o winie ministra infrastruktury. W jej opinii, w umowie podpisanej z Chińczykami znalazły się gwarancje tamtejszego rządu. To oznacza, że dokument gwarantuje zabezpieczenie finansowe w razie gdyby wykonawca nie wywiązał się z umowy.
Julia Pitera, która w Kancelarii Premiera zajmuje się walką z korupcją, wyraziła przekonanie, że kryterium ceny zdecydowało o wyborze właśnie tego inwestora do budowy A2. Jak podkreśliła, trudno było dokonać innego wyboru, skoro ten wykonawca został dopuszczony do przetargu. W opinii Julii Pitery, już samo to przesądza o jego wiarygodności. A w tej sytuacji nic dziwnego, że rząd kierował się ceną - mówiła minister Pitera.
Za opóźnienia na budowie A2 Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie się domagać od Covec wypłaty 741 milionów złotych odszkodowania. Tymczasem jej gwarancje bankowe opiewają na zaledwie 130 milionów złotych.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz