Notowania

wiadomości
01.12.2011 10:59

Sejm-PZPN-komisja

Posłowie z komisji sportu chcą kontroli w PZPN-ie i w razie udowodnienia nieprawidłowości - wprowadzenia tam kuratora. Przez prawie dwie godziny trwało posiedzenie komisji, przez ponad godzinę uczestniczył w nim prezes Związku Grzegorz Lato.

Podziel się
Dodaj komentarz

Posłowie wypracowali kompromisową wersję dezyderatu komisji, proponowaną przez posła Andrzeja Biernata z PO. Posłowie chcą także poinformować o zaistniałej sytuacji w związku UEFA i FIFA. Bardziej radykalną wersję proponowało Prawo i Sprawiedliwość. Poseł Adam Hofman chciał, by wprowadzić do Polskiego Związku Piłki Nożnej kuratora jeszcze przed EURO 2012. PiS argumentował, że w czasie mistrzostw na czele związku nie może stać osoba, którego uczciwość została wystawiona na próbę.
Już na początku posiedzenia Grzegorz Lato poinformował, że wraz z działaczami może przebywać na posiedzeniu tylko do 9:10. Później bowiem chciał wylecieć do Ukrainy na losowanie grup EURO 2012. Nie wykluczył jednak, że stawi się na kolejne wezwanie posłów. Prezes Lato tłumaczył między innymi przyczyny wczorajszego odwołania Zdzisława Kręciny. Mówił, że były sekretarz generalny sam podał się najpierw do dymisji. Zapewnił, że będzie chciał wyjaśnić trudną sytuację w związku jeszcze przed EURO 2012. Jak mówił, nikomu nie jest na rękę, by przed mistrzostwami "robić pod górkę". Grzegorz Lato chce, by EURO zostało zorganizowane jak najlepiej, bo poniesiono na ten cel duże wydatki, a sama organizacja jest olbrzymim wysiłkiem.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz