Notowania

wiadomości
28.06.2012 09:50

Villas-opiekunka-zarzuty

Opiekunka zmarłej w grudniu 2011 roku Violetty Villas usłyszała zarzuty. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kłodzku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Elżbiecie B. zarzucono, że od stycznia 2009 do 5 grudnia 2011 roku jako osoba sprawująca faktyczną opiekę nad Czesławą Gospodarek (tak naprawdę nazywała się piosenkarka) znęcała się nad nią psychicznie - izolowała ją od otoczenia, w tym najbliższej rodziny, podsycała i utwierdzała w niej lęki przed służbami specjalnymi i mediami, uzależniała podejmowanie decyzji od dostarczania alkoholu. W komunikacie Prokuratury Okręgowej w Świdnicy czytamy, że również bezprawnie pozbawiała ją wolności poprzez zamykanie w pokoju wbrew jej woli, wielokrotnie pozostawała samą w nieogrzanym domu bez jedzenia i dopuściła się wobec niej szeregu zaniedbań pielęgnacyjnych.
Zarzuty postawiono na podstawie zeznań świadków, wyników oględzin miejsca znalezienia zwłok znanej artystki, wyników wizji lokalnej oraz opinii biegłych z Zakładu Medycyny Sądowe - informuje rzecznik prokuratury okręgowej w Świdnicy Ewa Ścierzyńska.
Elżbiecie B. zarzucono też, że przed śmiercią Violetty Villas, która była w poważnym stanie z powodu przebytego zapalenia płuc oraz upadku i urazu prawej nogi, nie udzieliła jej pomocy i nie wezwała pomocy medycznej.
Elżbieta B. nie przyznała się do zarzuconych czynów i złożyła wyjaśnienia, zaprzeczając zdarzeniom opisanym w zarzutach. Prokurator zastosował środki zapobiegawcze - dozór policji i zakazu opuszczania kraju. Elżbiecie B. grozi kara do 5 lat więzienia.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz