Powoli stabilizuje się sytuacja na północy Węgier. Opada poziom wód na Dunaju, Hornadzie i Bodvie. Deszcz nie pada, choć na najbliższe dni synoptycy zapowiadają lokalne burze i nawałnice.
Pod wodą znajduje się trzysta miejscowości, a rzeki wciąż podmywają nowe domy. Do tej pory ewakuowano już 5 tysięcy osób. Wysoka fala Dunaju nadal przemieszcza się przez Budapeszt. Zalane są nadbrzeża miasta. W piwnicach niektórych domów pojawiła się woda. Władze miasta uspokajają, ze za kilka godzin sytuacja się polepszy.
W całym kraju na wałach pracuje 25 tysięcy osób. Węgierskie koleje apelują do podróżnych o cierpliwość. Z powodu podmytych torów spore opóźnienia mają pociągi Intercity na trasach Budapeszt-Debreczyn-Miszkolc. Zorganizowano zastępcze połączenia autobusowe.