Ryanair musiał odwołać więcej lotów, niż pierwotnie zakładano. Dotyczy to również polskich pasażerów. Wszystko przez strajk.
Pierwsza polska sieć współdzielonych skuterów elektrycznych na razie nie zagości na stałe w Szwecji. Plany ekspansji odsuwają się w czasie z powodu formalności. Ale jak zapowiadają szefowie firmy, w marcu Sztokholm będzie ich.
Przystąpienia do wspólnego biletu kolejowego, pozwalającego jeździć po całej Polsce pociągami różnych przewoźników, złożyło 14 województw. Deklaracji nie złożyły woj. dolnośląskie i zachodniopomorskie.
Firma Bombardier chce wybudować w Polsce metro jeżdżące nad ziemią. To szansa, szczególnie dla aglomeracji śląskiej, na odkorkowanie dróg. Powstał nawet projekt kolei. Spółka ma nadzieję, że zainteresowanie podzielą włodarze miast.
Wizz Air zamyka swoją bazę w Poznaniu. Jeden z samolotów zostanie przekazany do Gdańska, gdzie powstają cztery nowe trasy. Kolejne dwa kierunki przybędą w Warszawie i jeden we Wrocławiu.
Najnowszy pomysł rządu to wsparcie gmin w budowie i remontach dróg lokalnych. Tylko w przyszłym roku zamierza przekazać na ten cel 6 mld zł, czym przebije kilkuletnie wydatki poprzedników.
Po elektromobilności, pociągi próżniowe mają stać się kolejną "technologią przyszłości", którą zajmą się Polacy. Hyper Poland ma pod Łodzią testować elementy tej ultraszybkiej kolei.
Wielton zawarł z Laurencem Davidem Marshallem umowę nabycia udziałów w spółce Lawrence David Limited z siedzibą Wielkiej Brytanii - jednym z głównych producentów naczep na rynku brytyjskim, podał Wielton.
Jeśli gminy wykorzystają uprawnienia, jakie nadaje im ustawa o elektromobilności, do centrów nie wjadą nawet rowery - ostrzega NIK. Zwraca też uwagę, że jednocześnie przepisy ustawy nie zablokują importu starych samochodów z silnikami diesla.
W poniedziałek władze Krakowa podpiszą umowę na przygotowanie studium wykonalności metra. Połowę kosztów poniesie miasto, drugą - Unia Europejska.