Notowania

banki
17.09.2019 09:48

Bank BPS ma pomysł, jak spełnić wymogi KNF

Bank BPS zrzeszający banki spółdzielcze w Polsce jest przekonany, że do końca roku spełni wymogi stawiane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Pomóc ma w tym emisja obligacji wartych 35 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Bank BPS z nadzieją patrzy w przyszłość (Fot: Wojciech Strozyk/REPORTER)

Do 31 grudnia 2019 r. Bank BPS musi zaraportować Komisji Nadzoru Finansowego, że łączny współczynnik kapitałowy TCR wynosi 12,8 proc., współczynnik kapitału podstawowego CET1 9,3 proc.

Jak przypomina "Puls Biznesu", po pierwszych sześciu miesiącach roku TCR wynosił 12,63 proc., a CET1 8,96 proc. By dojść do wymaganego poziomu, BPS chce wyemitować obligacje warte 35 mln zł. Powtórzy tym samym scenariusz sprzed kilku miesięcy, gdy jednak jedną trzecią papierów musiał kupić sam.

Tym razem ma być lepiej, gdyż po pierwsze emisja będzie mniejsza, a po drugie banki zrzeszone w BPS rozumieją, że brak spełnienia wymogów przez bank zrzeszający przyniesie im tylko problemy.

Banki już czekają na europejski wyrok. Prezes ZBP ostrzega przed "niesprawiedliwością"

Ponadto, jak powiedział w rozmowie z "PB” Zdzisław Kupczyk, prezes Banku BPS, do KNF wpłynie wniosek o "wydanie zgody na zaliczenie do funduszy własnych wyniku finansowego osiągniętego na dzień 30 czerwca 2019 r. w wysokości 19,4 mln zł".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: banki, bps, gospodarka, wiadomości, knf
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-09-2019

siwyTo znaczy ze upadek blisko ! Zabierac pieniadze poki czas !

17-09-2019

AgatkaBanki BPS są super 😊 pracownicy mili i nie nachalni a wypłata księguje się szybciej niż w innych bankach ja jestem zadowolona

Rozwiń komentarze (2)