Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Białoruś z kolejnymi sankcjami? Banki mogą zostać odcięte od systemu SWIFT

8
Podziel się:

Białoruś może zostać we wrześniu odłączona od systemu płatności SWIFT - poinformował na Twitterze białoruski portal informacyjny Nexta powołując się na Vidmantasa Janulevičiusa, prezydenta litewskiej Konfederacji Przemysłu.To kolejne sankcje ekonomiczne UE skierowane w stosunku do białoruskiego reżimu.

Białoruś z kolejnymi sankcjami? Banki mogą zostać odcięte od systemu SWIFT
UE nakłada kolejne sankcje na Białoruś Fot. Sergey Shahidganyan/Laski Diffusion/East News Minsk, Bialoruś. (Laski Diffusion/Laski Diffusion/East News)
bEJVvWvF

Zdaniem prezydenta litewskiej Konfederacji Przemysłu odłączenie od płatności SWIFT jest kwestią czasu.

Przypomnijmy, że płatności SWIFT, to rodzaj przelewu międzynarodowego wysyłanego za pośrednictwem międzynarodowej sieci płatności SWIFT, która jest zarazem jedną z największych sieci komunikacji finansowej na świecie. Odłączenie od SWIFT oznacza dla białoruskiego sektora bankowego poważne problemy.

Białoruskie władze szykowały się już wcześniej na tę sytuację. W ubiegłym roku opozycyjna "Nasza Niwa" ujawniła, że Narodowy Bank Republiki Białorusi (NBRB) zwrócił się do miejscowych instytucji finansowych z prośbą o podłączenie się do systemu SPFS, będącego rosyjskim odpowiednikiem międzynarodowego systemu SWIFT. Dostęp do niego może częściowo ograniczyć straty związane z odłączeniem od płatności SWIFT.

bEJVvWvH
Zobacz także: Przełomowe wieści ws. Ramana Pratasiewicza. Jarosław Sellin komentuje

Przypomnijmy, że w połowie czerwca tego roku ambasadorowie UE dali zgodzili się na nałożenie sankcji na osoby i podmioty na Białorusi odpowiedzialne za zmuszenie do lądowania w Mińsku samolotu linii Ryanair i represje w tym kraju. Sankcje polegały na zamrożeniu aktywów i zakazie wydawania wiz do UE. Na liście znalazło się 80 osób i kilka podmiotów.

bEJVvWvN

Z kolei na początku sierpnia USA, Wielka Brytania i Kanada nałożyły kolejne sankcje na Białoruś, w rocznicę sfałszowanych wyborów prezydenckich na Białorusi. Ich głównym celem są oligarchowie i białoruscy biznesmeni oraz kolejne firmy państwowe, w tym m.in. Biełaruskalij, gigant przemysłu potasowego, oraz Grodzieńska Fabryka Tytoniowa "Niemen". Restrykcjami objęto również byłych i obecnych szefów tych firm.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJVvWwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(8)
Rumcajs
2 miesiące temu
Panstwa slowianskie w rejonie Miedzymorza powinny sie zjednoczyc do walki z rezimem Eurokolchozu I dyktatura globalnej finansjery. Pan Lukaszenko jako nieskorumpowany I nieugiety maz stanu bylby Idealnym kandydatem na lidera tej federacji.
Raiders
2 miesiące temu
Indian Reservation. :)) Nasze Czarne Stopy walczą z Czejenami a Albion rechocze.
charge d'affa...
2 miesiące temu
Przebiegła strategia obrony. Gdyby wprowadzić embargo na zachodnie samochody przerzucą się na uazy i zaporożce. Gdyby zakazać eksportu francuskich serów i włoskich win przejdą na stoliczną z kwaszonym. Gdyby odciąć ich całkowicie od playboya... a nie, czekaj.
bEJVvWwj
ffrrytka
2 miesiące temu
jak banki odetna bialorus straca wiecej niz bialorusini TO BANKI najwiecej zarabiaja i okradaja ludzi i straca ha ha ha
Bezscierkowy
2 miesiące temu
Olek z sumiastym wasem postawil sie dyktaturze swiatowej banksterki. Obejdzie Swifta wspolnie z Rosja I Chinami poprzez AIIB. Brawo Olek, prawdziwy maz stanu ktory zlotymi zgloskami zapisze sie w historii swojego kraju