Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Krzysztof Janoś
|
aktualizacja

Byli prezesi dużego banku oskarżeni o szkody na 13 mln zł. Bank chce 9 mln zł odszkodowania

232
Podziel się:

Sześciu zatrzymanych pracowało dla banku PBS w Ciechanowie. Nikt z nich nie został aresztowany. Sąd zdecydował się zastosować wobec nich poręcznie majątkowe w wysokości od 25 do 100 tys. zł.

Zatrzymani nie mogą opuszczać kraju.
Zatrzymani nie mogą opuszczać kraju. (Policja)

Zatrzymani otrzymali również zakaz opuszczania kraju. Odebrano im również paszporty. Jak informuje Prokuratora Krajowa w Koninie, wśród zatrzymanych jest były prezes, wiceprezes oraz członkowie zarządu Polskiego Banku Spółdzielczego w Ciechanowie.

Prokuratura zarzuca im wyrządzenie szkód w działalności banku na kwotę ok. 13 mln zł. Do nadużyć i niedopełnienia obowiązków miało dojść w latach 2013-2016.

Zobacz także: Zobacz też: Niskie stopy procentowe. "RPP nie wypełniła swojego zadania"

Co takiego robili podejrzani? Zdaniem prokuratury, wypłacali udziały członkom banku w oparciu o antydatowane dokumenty. Prowadzili też dokumentację dotyczącą członków banku w sposób nierzetelny lub niezgodny z prawdą.

Zatrzymani udzielali też różnym podmiotom kredytów pomimo braku zdolności kredytowej. Robili to w oczywisty sposób z naruszeniem wewnętrznych procedur bankowych.

O PBS w Ciechanowie głośno zrobiło się kilka lat temu. Wtedy Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie ws. anonimowych SMS-ów o rzekomej upadłości placówki.

Jak pisaliśmy już w moeny.pl, historia banku spółdzielczego w Ciechanowie to klasyczny przykład paniki bankowej. Klienci po informacji, że Komisja Nadzoru Finansowego będzie przyglądać się firmie, rzucili się po swoje depozyty.

Panikę podgrzały materiały lokalnych portali, które pisały o "trudnych kredytach" i dziwnych zmianach w zarządzie.

W 2018 roku PBS złożył pozew przeciwko byłym członkom zarządu oraz członkom rady nadzorczej. Zarzuca im działanie na szkodę banku poprzez zakup środka trwałego za zawyżoną cenę. Bank domaga się odszkodowania w wysokości ponad 9 mln zł.

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

wiadomości
gospodarka
banki
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(232)
roberto
2 lata temu
p. ziobro co to za sądy ? reformować ich jak najszybciej ! dopóki nie jest za późno na przedawnienia okradania naszego państwa przez mafijne PO_wiązania
CZYTAJ ==>>>
2 lata temu
Trzaskowski to utrzymanie imigrantów sprowadzonych przymusowo z afryki (ok. 3 tys. netto miesięcznie dla każdego + budowa mieszkań, itp.), niby jest eko a wisła zanieczyszczona, martwe ryby, niby Trzaskowski przeciw atomowi a platforma powołała komisję do budowy, która wzięła górę złota a nawet miejsca pod elektrownie nie znalazła, to pieniądze zabrane rodzinom i oddane imigrantom, to ułaskawienia bosów mafii VATowskich i przestępców z platformy, to powrót do biedy prolentariatu a bogactwa kolesi z platformy.
RODO
2 lata temu
W 2018 roku PBS złożył pozew ! Ciekawe czy kasta zakończy sprawę za 8 lat ? POtem zaskarżenie wyroku 5 lat .Czyli panowie mają luksusowe życie przez 15 lat minimum ! Panie Ziobro czas przyśpieszyć zmiany i skończyć z wszelką POtologią układów z magdalenki.
w latach 2013...
2 lata temu
i wcześniej i wszystko wiadomo..dziękuję ! Dobra Zmiana była konieczna ! Nareście kraj stanie na nogi po NIERZĄDACH SLD PSL i POprzedników POstkomuny i Komuny !
sędziowie w s...
2 lata temu
tacy dobroduszni...po.ewnie dostali specjalne dyrektywy z Brukseli..!
...
Następna strona