Notowania

Netflix i Uber udostępnią Blika. Polski system płatności coraz bardziej popularny w świecie

Spółka Polski Standard Płatności zarządzające Blikiem zawrze dwa nowe partnerstwa. Dzięki nim wykupimy abonament na popularnym zagranicznym serwisie VOD oraz zapłacimy za przejazd Uberem.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Poza płatnościami w internecie, najczęściej z BLIK-a korzystamy w bankomatach.

Blikiem będzie można płacić za Netfixa czy Ubera - o takim kierunku rozwoju firmy poinformowałw wywiadzie dla "Reutera" Dariusz Mazurkiewicz. O współpracy firma ma oficjalnie poinformować w najbliższym czasie.

Jak zapowiedział prezes spółki Polski Standard Płatności zarządzającej Blikiem, to powinno pomóc Blikowi w rozwoju na arenie międzynarodowej.
Polski system już teraz mocno prze do na przód. W ubiegłym roku PPS ogłosiło partnerstwo z Mastercard,dzięki któremu firma rozpocznie oferowanie płatności zbliżeniowych już od drugiej połowy 2019 roku.

Technologia wykorzystywana przez Blik wdrożona zostanie także w innych częściach świata, np. w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. PSP licencje planuje również sprzedać na Afrykę i Amerykę Łacińską.

Zobacz: Polski BLIK globalnie zbliżeniowy. Prezes Mastercard o polskich innowacjach

- Następnym krokiem będzie zaproszenie banków z innych krajów z regionu Europy Środkowej – powiedział na łamach brytyjskiego serwisu Mazurkiewicz.

Udziałowcami PSP jest sześć polskich banków: Alior Bank, Bank Millennium, Santander Bank Polska, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski. Z BLIKA-a mogą korzystać również klienci Getin Banku, BNP Paribas, Credit Agricole, Inteligo, T-Mobile Usługi Finansowe oraz Banku Pekao S.A.

Możliwość skorzystania z BLIK-a w aplikacjach bankowości mobilnej ma obecnie ponad 90 proc. wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez [dziejesie.wp.pl(http://www.dziejesie.wp.pl/)

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-07-2019

OLAO proszę. przyszłościowe rozwiązanie, mam nadzieję, że w opti taxi też wprowadzą taki sposób płatności.

01-07-2019

Rtpłacić im abonament za naszego blika .no brawo za logike a nie łatwiej dać go im

Rozwiń komentarze (2)