Notowania

Nowy prezes Idea Banku zabrał głos. Zapowiada nową strategię

Bank dalej chce koncentrować się na obsłudze małych firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
Tobiasz Bury, p.o. prezesa Idea Banku

Kadrowe zamieszanie, jakie przechodzi w ostatnich dniach Idea Bank, nie zmienia głównych celów. Bank dalej chce koncentrować się na obsłudze małych firm - zapewnia pełniący obowiązki prezesa Tobiasz Bury, który zapowiada jednak aktualizację strategii na kolejne lata.

W ubiegłym tygodniu doszło do małego, kadrowego trzęsienia ziemi w Idea Banku. Jednego dnia z pełnionych funkcji w zarządzie zrezygnowało dwóch jego członków. I to ze skutkiem natychmiastowym, bez podania przyczyn. Pokład banku opuścił m.in. jego sternik, czyli prezes Jarosław Augustyniak.

Na ten niespodziewany obrót sytuacji błyskawicznie zareagowała rada nadzorcza, która w miejsce Augustyniaka powołała na stanowisko pełniącego obowiązki prezesa Tobiasza Burego, od czerwca będącego wiceprezesem banku.

Po kilku dniach tymczasowy prezes zabrał głos i zapowiedział przedstawienie nowej strategii na kolejne lata.

- Pokaże ona, które elementy chcemy wzmocnić i jaką działalność rozszerzyć. Sytuacja finansowa i kapitałowa banku jest dobra i stabilna, będziemy się dalej rozwijać - zapowiada Tobiasz Bury w wywiadzie dla "Parkietu".

Czarnecki: trudne czasy dla banków

- Bank utrzymuje dotychczasowy kurs na małe firmy. Będziemy chcieli umocnić naszą pozycję lidera w tym segmencie bankowości. Obszar rynku, na którym działamy, nie zmieni się, kierunek strategii też. Nie przewidujemy na przykład wyjścia do klientów detalicznych z ofertą kredytową - podkreśla.

Pełniący obowiązki prezesa zadeklarował, że celem jest oferowanie mikro i małym firmom więcej produktów, których na wcześniejszym etapie rozwoju nie potrzebowały, aby zwiększyć relacyjność, transakcyjność, a tym samym rentowność dla banku. Dementuje przy tym, że Idea Bank nie planuje strategicznego przesunięcia w stronę dużych firm.

Idea Bank dysponuje aktywami o wartości 23 mld zł i - jak podkreśla Bury - priorytetem nie jest osiągnięcie określonego poziomu aktywów. Ważniejszy jest stabilny i bezpieczny wzrost.

- Skokowa zamiana aktywów wymagałaby istotnego rozszerzenia działalności banku, a tego nie planujemy. Mamy już sporą liczbę klientów, ponad 300 tys. firm, i teraz chcemy pogłębić z nimi relacje, oczywiście obok dalszego pozyskiwania kolejnych - tłumaczy p.o. prezesa.

Zapytany, czy wypłata dywidendy w przyszłym roku będzie możliwa - zgodnie z założeniami dotychczasowej strategii - odpowiedział: "Pod względem kapitałowym powinniśmy być do tego gotowi, choć ostatecznie przekonamy się o tym w grudniu po przedstawieniu przez Komisję Nadzoru Finansowego polityki dywidendowej wobec banków".

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-10-2017

WojtekOd czasu "nabitych w Geting" unikam w swojej działalności osobistej jak i zalecam znajomym unikania produktów grupy Czarneckiego, czy to … Czytaj całość

13-10-2017

jokten bank także oszukiwał ludzi kłamiac w procesie sprzedsaży tych oszuykancxzych produkto uybezpieczeniowych odradzam jakikolwiek kontakt zx oszustami

03-04-2018

adapamiętamy Pana z PZU ...i nie tęsknimy:) aczkolwiek z gadki go trochę podszkolili ..

Rozwiń komentarze (3)