Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
jpmorgan
17.11.2016 21:02

JPMorgan zapłaci 264 mln dolarów grzywny za korumpowanie Chińczyków

Zastępca prokuratora generalnego Leslie Caldwell podkreśliła, że oferowanie prestiżowych stanowisk niewykwalifikowanym osobom, by wpływać na przedstawicieli władz, "to po prostu korupcja".

Podziel się
Dodaj komentarz
(Bebeto Matthews/Associated Press)

Bank JPMorgan zgodził się zapłacić władzom federalnym USA grzywny wysokości 264,4 mld dolarów za to, że zatrudniał dzieci i przyjaciół wpływowych Chińczyków, by zdobywać lukratywne kontrakty w Chinach - poinformował w czwartek resort sprawiedliwości USA.

Zastępca prokuratora generalnego Leslie Caldwell podkreśliła, że oferowanie prestiżowych stanowisk niewykwalifikowanym osobom, by wpływać na przedstawicieli władz, "to po prostu korupcja". Zaakcentowała, że ta praktyka, "program synowie i córki", jak ją nazywano, "nie była niczym innym niż łapownictwem", tyle że pod inną nazwą.

Dzięki ugodzie z władzami federalnymi - m.in. z resortem sprawiedliwości i komisją papierów wartościowych - JPMorgan uniknie oskarżenia o korupcję. Resort sprawiedliwości ujawnił, że ugoda była możliwa m.in. dlatego, że bank współpracował z władzami, przeprowadził wewnętrzne śledztwo, zwolnił sześciu pracowników zamieszanych w "program synowie i córki" i zastosował środki dyscyplinarne wobec kolejnych 23. Program wstrzymano w 2013 roku.

Tagi: jpmorgan, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości, najważniejsze, czołówki, gospodarka światowa, banki
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-11-2016

Aaronw polsce przedsiębiorca to kapitalista - wyyzyskiwacz i kłamca podatkowy.

17-11-2016

realTo teraz pomyślcie za co dostali posady w bankach europejskich: np Kaziu Marcinkiewicz czy Bielecki. Jakim geniuszem wykazali sie zatrudniani na … Czytaj całość

17-11-2016

zxzxznów te żydy - współwinni niejednego kryzysu światowego oni dawno powinni gnić w więzieniach a firma rozwiazana

Rozwiń komentarze (11)