Notowania

finanse
20.12.2016 16:13

BOŚ Bank ma specjalną ofertę dla Niemców. Liczy na kilkadziesiąt milionów euro

W ostatnich dniach nawiązał współpracę z niemieckim brokerem Raisin GmbH, zarządzającym internetową platformą WeltSparen.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wikimedia/Fermina CC SA-3.0)

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) zaoferował depozyty w euro na rynku niemieckim. W pierwszym etapie projektu, w ciągu najbliższego roku, zamierza pozyskać kilkadziesiąt milionów euro w formie depozytów.

"W ostatnich dniach BOŚ nawiązał współpracę z niemieckim brokerem Raisin GmbH, zarządzającym internetową platformą WeltSparen, na której znajdują się oferty depozytowe ponad dwudziestu banków z kilkunastu krajów Unii Europejskiej" - czytamy w komunikacie polskiego banku.

Na platformie WeltSparen dostępne są obecnie trzy długoterminowe lokaty BOŚ: roczna, dwuletnia i trzyletnia (oprocentowane odpowiednio: 1,05 proc., 1,50 proc. i 1,60 proc.). Równolegle bank ruszył z analogiczną cenowo ofertą na rynku polskim. Minimalna kwota lokaty wynosi 10 tys. euro, a maksymalna - 100 tys. euro.

- BOŚ obsługuje klientów działających także na rynkach europejskich, którzy potrzebują finansowania również w innych walutach. Dlatego sięgnęliśmy po euro na najbliższy nam rynek i na zasadzie paszportu europejskiego zaoferowaliśmy ofertę lokat w euro. Dzięki temu będziemy budować bazę depozytową w tej walucie. Nasze działanie wiąże się także z obniżaniem kosztu finansowania portfeli w walutach obcych - komentuje projekt wiceprezes BOŚ Anna Milewska.

Bank, jak sam przyznaje, traktuje wejście na rynek niemiecki jako działanie pilotażowe. Możliwe, że na platformie WeltSparen pojawią się kolejne produkty BOŚ, np. lokaty 5-letnie. W grę może wchodzić także nawiązanie współpracy z kolejnymi partnerami na innych rynkach.

Raisin rozpoczął działalność w 2013 roku. Współpracuje z bankami partnerskimi, które są zarejestrowane jako instytucje kredytowe prowadzące działalność transgraniczną w Niemczech. Lokaty oferowane na platformie objęte są krajowymi systemami gwarancji depozytów do wysokości 100 tys. euro.

oprac. Damian Słomski

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-12-2016

kichaHAHAHAHAHAHAHAHA........ w Polsce Banki sa jednymi z drozszych w Europie. Dlatego nie dopuszcza sie zachodnich na rynek bo padlyby takie … Czytaj całość

21-12-2016

jaAkcje? Jest wiele możliwości inwestowania, ale każda z nich niesie za sobą groźbę utraty przynajmniej części pieniędzy. Powinno się więc ryzykiem … Czytaj całość

25-12-2016

Teresa639chyba najlepszym sposobem na zdobywanie prezentów na ostania chwile sa konkursy, spraw sobie i dzieciakom radość, bit.ly/2ipIqHg, sama dostałam 3 … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (4)