Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
mBank pozbywa się spółki ubezpieczeniowej

mBank pozbywa się spółki ubezpieczeniowej

Fot. Lukasz Piecyk/REPORTER

Aspiro, spółka zależna mBanku, sprzedała na rzecz Avanssur société anonyme, podmiotu z grupy AXA, 100 proc. akcji BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji.

Transakcja objęła 15.741.177 akcji uprawniających do wykonywania 15.741.177 głosów na walnym zgromadzeniu BRE TUiR.

Jednocześnie bank podpisał umowę dystrybucyjną z AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń. Umowa reguluje długotrwałą współpracę pomiędzy bankiem a AXA Życie w zakresie dystrybucji ubezpieczeń na życie.

Bank podał, że o podpisaniu kolejnych umów z grupą AXA oraz o ostatecznej, łącznej wartości wynagrodzenia z tytułu zawarcia umów z grupą AXA poinformuje w kolejnych komunikatach.

Notowania tygodniowe mBanku

 

W połowie września spółka zawarła z Avanssur SA z grupy Axa umowę dotyczącą sprzedaży 100 proc. akcji BRE TUiR. Przewidywana łączna wartość wynagrodzenia z tytułu zawarcia umów z podmiotami z grupy Axa wyniesie około 570 mln zł, z czego kwota około 180 mln zł będzie rozpoznana przez okres 10 lat.

W listopadzie 2014 r. Avanssur otrzymało zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie spółki BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji. Tym samym spełniony został jeden z dwóch warunków zawieszających transakcję. Kilka dni temu zgody na transakcję udzieliła Komisja Nadzoru Finansowego.

BRE TUiR specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych programów bancassurance dla sektora finansowego.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 117,98 mld zł na koniec 2014 r.

Czytaj więcej w Money.pl

finanse, bankowość, ubezpieczenia, mbk
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Antey
89.72.58.* 2015-03-30 21:23
mBank kiedyś był rewelacją - pod względem obsługi, oferty itp.
(np. eKarty gdy banki dawały Visy Electron).
Dawny serwis transakcyjny działał nawet na nie-smartfonach pod Operą Mini.
Potem zaczęli intensywny marketing, sprzedaż wiązaną podwyżki...
dziś są są bankiem który pozwala ponadprzeciętnie dużo zrobić przez telefon, ale nie wybijają się niczym szczególnym od banków "marmurowych".

BOŚ, BGŻ, Meritum (założone przez założyciela mBanku, niedawno kupione przez Alior) często mają lepszą ofertę - chociaż nie taką "COOL".
mama 2 dzieci
31.0.1.* 2015-03-30 18:56
Jak oszukuja to wynocha z rynku i niech przyjdą uczciwi
mrcn111
188.123.219.* 2015-03-29 19:00
BRE Ubezpieczenia to było jedno wielkie rąbanie na odszkodowania. Tak jak w ich reklamie...
Zobacz więcej komentarzy (29)