Notowania

finanse
27.03.2015 18:11

mBank pozbywa się spółki ubezpieczeniowej

Jednocześnie bank podpisał umowę na długotrwałą współpracę z AXA Życie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Lukasz Piecyk/REPORTER)

Aspiro, spółka zależna mBanku, sprzedała na rzecz Avanssur société anonyme, podmiotu z grupy AXA, 100 proc. akcji BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji.

Transakcja objęła 15.741.177 akcji uprawniających do wykonywania 15.741.177 głosów na walnym zgromadzeniu BRE TUiR.

Jednocześnie bank podpisał umowę dystrybucyjną z AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń. Umowa reguluje długotrwałą współpracę pomiędzy bankiem a AXA Życie w zakresie dystrybucji ubezpieczeń na życie.

Bank podał, że o podpisaniu kolejnych umów z grupą AXA oraz o ostatecznej, łącznej wartości wynagrodzenia z tytułu zawarcia umów z grupą AXA poinformuje w kolejnych komunikatach.

Notowania tygodniowe mBanku

W połowie września spółka zawarła z Avanssur SA z grupy Axa umowę dotyczącą sprzedaży 100 proc. akcji BRE TUiR. Przewidywana łączna wartość wynagrodzenia z tytułu zawarcia umów z podmiotami z grupy Axa wyniesie około 570 mln zł, z czego kwota około 180 mln zł będzie rozpoznana przez okres 10 lat.

W listopadzie 2014 r. Avanssur otrzymało zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na przejęcie spółki BRE Ubezpieczenia Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji. Tym samym spełniony został jeden z dwóch warunków zawieszających transakcję. Kilka dni temu zgody na transakcję udzieliła Komisja Nadzoru Finansowego.

BRE TUiR specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych programów bancassurance dla sektora finansowego.

mBank (dawniej BRE Bank) należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 117,98 mld zł na koniec 2014 r.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: finanse, bankowość, mbk, wiadomości, wiadmomości, kraj, porady, gospodarka, ubezpieczenia, banki
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz